MBA przed nazwiskiem?

michi_i / 77.112.62.* / 2009-10-10 14:18
Witam! Ukoczyeł studia MBA i mam dylemat czy umieszczać tytuł przed nazwiskiem. Pracuję w dużej firmie. Zdarzają się dr, czasem ktoś pisze mgr, czy inż., ale MBA jeszcze nie widziałem. Jak myślicie? Warto, czy to przesada, jak usłyszałem od kolegów?
Wyświetlaj:
anna726 / 89.64.38.* / 2019-10-29 20:25
Ja ukończyłam na Kolegium Jagiellońskim i umieszczam, trzeba się chwalić skoro się ukończyło, czemu nie ;)
KKass / 91.189.59.* / 2009-10-13 15:42
Po pierwsze, MBA pisze się PO nazwisku i PO przecinku, np. Jan Kowalski, MBA. Dziwne, że tego nie wiesz, skoro, jak piszesz, studia ukończyłeś.
Po drugie, osobiście uważam, że to przesada. Co prawda sama sobie wpisałam MBA na wizytówkach, ale już w pracy czy w stopce poczty tego nie używam.
Po trzecie, jeśli Ci to ma pomóc w pracy, np. w awansie, to sobie wpisz. Niczym nie ryzykujesz, najwyżej podwyższysz poziom zawiści kolegów z niższym dyplomem, ale pamiętaj, że zdarzają się czasami szefowie, którzy nie lubią takiej formy "pokazywania" wykształcenia.
Tamitu / 85.190.240.* / 2022-02-18 10:22
Ale fajna odpowiedź. Godna absolwenta studiów MBA! Każdy ma prawo pytać nawet o sprawy oczywiste (dla innych). Właściwy poziom, w tym wykształcenia, wg mnie jest wyrażony przez pokorę i tolerancję. Jeżeli masz tytuł, to go używaj. Obliguje on przede wszystkim Ciebie do właściwego i profesjonalnego postępowania. A kolegów szanuj lecz ich zazdrością się nie przejmuj. Musiałeś zainwestować pracę, czas i pieniądze by podnieść swoje kompetencje. To się nimi chwal. Jak kolega wybrał Zanzibar to niech też się chwali - zdjęciami. Ja MBA zamieszczam po nazwisku.
Pozdrawiam,

Najnowsze wpisy