Forum Forum inwestycyjneFundusze

mbank czy inna firma inwestycyjna?

mbank czy inna firma inwestycyjna?

tjakubik / 2007-06-07 19:39
Mam pytanko do dobrych zorientowanych ludzi:) Posiadam gotowki 70 tys. i walcze z decyzja w co zainwestowac, czy wladowac to bezposrednio w akcjie poszczegolnych dobrze notowanych funduszy, czy skorzystac z towarzystw typu Aegon, czy moze z parasoli np. mbank'u. Pilotuje syt. gieldowa polskich indeksow i wiem, ze obecnei nei jest to za stabilny rynek pod wzgledem inwestycji. Chcialbym zainwestowac na okres 5 lat, z tym ze po najblizszych 6 miesiacach chce uzupelnic portwel o kolejne 50 tys. Prosze o rade. Interesuja mnei zyski roczne rzedu 40%. Dziekuje.
Wyświetlaj:
tomaszek84 / 62.233.139.* / 2007-06-15 15:59
jeśli chcesz zainwestować taką kwote to nie wrzucaj tego w jeden fundusz!!!rozbij to na 2-3 fundusze. Możesz wrzucić jakies 40tyś na fundusz zrównoważony np. DWS natomiast reszte rozbic na dwa fundusze akcyjne. jeśli bedzie jakaś nieoczekiwana sytuacja na giełdzie to zrónoważony ci zminimalizuje strate! nie słuchaj osob którzy mowia aby wrzucic wszystko na fundusz akcyjny bo jak bedzie krach na giełdzie to bedziesz bardzo stratny!
TaS / 2007-06-17 02:51 / Tysiącznik na forum
głos rozsądku choć nie do końca, zrównoważone leca w dół jak akcyjne, a rosną slabiej. dlatego potrzebe jest cos stabilnego/obligacyjnego.

Panie i odpuść sobie te 40% co roku...
mikolajk / 83.16.54.* / 2007-06-11 14:07
Na jakiej podstawie marzysz o zyskach rzędu 40%? Jeśli ma to być taka skala rocznie i to przez długi czas, no to może lepiej byłoby otworzyć własną firmę? Na funduszach jest to prawie niewykonalne.
TaS / 2007-06-10 12:33 / Tysiącznik na forum
40% łohoho :) na dużo liczysz. niestety im większy zysk (a raczej oczekiwanie zysku) tym większe ryzyko.

Czy jestes w stanie je poniesc?

Buffet założył 15% rocznie i patrz gdzie zaszedł...

Polecam mBank, ale z dobrego serca radze nie licz na 40% w skali roku.
Revenat / 2007-06-08 22:03 / portfel
jeśli chodzi o mBank to ja bym się zastanawiał ... ja już od miesiąca zakładam konto najpierw czekałem 2 tygodnie na kuriera a teraz czekam już 2 tydzień na aktywacje konta (wg mBanku aktywacja ma trwać 3 dni robocze). Moje pierwsze wrażenie jest bardzo złe bo jeśli nie jestem jeszcze "pełnoprawnym " klientem banku a mam już składać reklamacje co zaproponował mi konsultant to powiem szczerze że boje sie powierzyć takim ludziom pieniądze. Naprawdę zastanowiłbym sie czy nie powierzyć kasę doradcy jego prowizja nie doprowadzi cię do bankructwa, a nie inwestujesz 3 tyś. Żeby siedzieć codziennie przed kompem i zastanawiać sie co teraz...
Wero11 / 83.4.26.* / 2007-06-19 00:14
Zakładam konto w mBanku ok.1,5 miesiąca. Najpierw musiałam szukać kuriera, który gdzieś się zagłubił z umową, potem był problem z powrotem dokumentów do mBanku. Zaproponowano mi, abym zadzwoniła ponownie do firmy kureierskiej. To są kpiny. NIe mam czsu ani ochoty, aby zajmować się poszukiwaniami moich dokumentów. Do dnia dzisiejszego konto mam nieaktywne, bank nie wykazuje zainteresowania sprawą, a ja tracę nerwy , czasi pieniądze na M-linie.
krzychoo / 77.91.4.* / 2007-06-07 21:44
daj sobie spokój z doradcami :) szkoda $. SFI w mbanku, wybierasz fundusze, które wg. ciebie wyglądają ładnie.. - np. Legg Mason, AIG, Unikorona, Skarbiec, Fortis, Pionier itp. i wrzuć w nie $. Możesz także wejść w jakiś stabilny wzrost w ramach dywersyfikacji itp. Jeśli jak to określiłeś "pilotujesz" sytuacje na giełdzie, to nie powinieneś mieć wielkich problemów z wyborem funduszy. Możesz także zainteresować się funduszami inwestującymi za granicą. AIG ma ich całkiem ciekawą ofertę oraz UI ze swoim UniAkcje Nowa Europa - inwestującymi w spółki surowcowe - a że surowców coraz mniej więc ceny będą rosnąć. Pozatym to dobra propozycja na czas kiedy u nas czerwono :)
Elokwent / 2007-06-07 20:49 / portfel
Oczywiście mBank - SFI (Supermarket Funduszy Inwestycyjnych). Może chodzi o fundusze mBanku takie jak mBank Agresywny (Skarbiec Top Funduszy Akcji - ostatni rok +54.23) lub mBank Stabilny (Skarbiec Top Funduszy Stabilnych - ostatni rok +22.61). Nie są to parasole, ale strategia zakłada inwestycje w inne fundusze. Zajmują się tym specjaliści, więc to tak jakby korzystało się z pomocy całej rzeszy doradców. Przy odpowiedniej dywersyfikacji można liczyć na 35% - 40%. 5 lat to dużo czasu, mBank daje sporo możliwości, choć oczywiście nie ma dostępu do wszystkich funduszy. Akcje odradzam.
wojcher / 2007-06-07 20:17 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Przede wszystkim podaruj sobie wszelkich (pseudo)doradców, których prawdopodobnie za chwilę telefony i adresy mail`owe się ukażą stadnie....
Prawdą jest, że dzisiaj to niezbyt dobry czas na inwestycję w giełdę. Chociaż 5 lat to szmat czasu... Przede wszystkim musisz odpowiedzieć sobie na kilka pytań: czy masz podstawowe pojęcie o giełdzie, czy masz czas śledzić notowania (zasada nr x- nie pozostawiaj zainwestowanych pieniędzy "samym sobie"), jaką stratę jesteś w stanie ponieść? Nie wiem co masz na myśli pisząc o parasolach m-banku. Poza tym, jeśli zamierzasz zainwestować i nic nie robić to parasol niepotrzebny- i tak w końcu zapłacisz podatek (a może za 5 lat go już nie będzie;) )
Ja zawsze uważam, że najlepsza jest dywersyfikacja, więc proponuję część w fundusze (akcyjne), część w akcje (jeśli czujesz się na siłach)
radziej / 2007-06-07 21:49 / Bywalec forum
no to faktycznie zdywersyfikowałeś portfel...
wojcher / 2007-06-08 14:38 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
A co proponujesz jako inwestycję na 5 lat? Lokatę bankową? Wiesz na jakie pytanie odpowiadasz czy odpowiadasz co wiesz?
radziej / 2007-06-10 11:37 / Bywalec forum
nie odpowiadam co wiem. nie zauważyłeś tego jeszcze?:) podaj Swoj numer telefonu i maila,dołaczymy go do stadnie ukazujących się na forum.
wojcher / 2007-06-10 16:34 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Wpisz się na listę oczekujących
radziej / 2007-06-10 21:51 / Bywalec forum
od Ciebie nie ma czego oczekiwać, nie będzie wpisu. pozdrawiam!
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy