Forum Forum inwestycyjneFundusze

Mbank, GoldenEgg, Open finance, a może Expander?

Mbank, GoldenEgg, Open finance, a może Expander?

JPM / 80.53.236.* / 2007-09-02 14:36
No własnie - pytanie jak w temacie. Zupełnie nie wiem który wybrać. Nie mam wielkich piniędzy - jakieś 20 tys. do zainwestowania (długodystansowo), ale chciałbym je zdywersyfikować. I który wybrać?
Wyświetlaj:
Daniel 1212 / 77.79.241.* / 2010-09-20 17:16
To nie zależy od firmy do jakiej pójdziecie, wszyscy mają podstawowe szkolenia z zakresu produktów oraz wiedzy na temat inwestycji, kredytów itp. Ja jak chciałem zainwestowac swoje oszczędności "zwiedziłem" kilku doradców i wysłuchałem co mieli do powiedzenia. Najmniej podobał mi koleś z Opena - za wszelką cene chciał mi wcisnąc jeden produkt, co do Expandera jestem neutralny, ale osobiście mogę polecic GoldenEgg.
To zależy od doradcy na którego traficie czy będzie kompententny czy tylko będzie chciał sprzedać i wyrobić limit.
kim1 / 195.20.110.* / 2010-04-02 15:33
Przestrzegam wszystkich przed Goldenegg!!!!. Ja trafiłam na takiego doradcę, że gdybym opisała całą jego postawę wobec mojej sprawy nikt by mi nie uwierzył. Powiem tylko tyle, zwróciłam się o kredyt, doradca złozył moje wnioski rzekomo w 8 bankach. na jakąś odpowiedź czekałam...uwaga....6 miesięcy!!! i wiecznie słyszałam, ze trzeba czekać bo banki się jeszcze nie określiły. Wzięłam sprawy w swoje ręce i zaczęłam załatwiać kredyt sama. W kilku bankach w którym rzekomo złożone były moje wnioski przez Goldenegg nie było sladu mojego nazwiska. Ogólnie kompletny brak zaangażowania w sprawy klienta, kompletny!!. Maja umowy i układy z bankami i patrzą co im sie opłaca. Klient jest tu najmniej ważny. Omijajcie wszelkiego rodzaju doradców, bo oni doradzają jedynie sobie
kob / 194.146.217.* / 2009-06-28 13:59
Nie polecam żadnego.
Szukałem kredytu w GoldenEgg - po konsultacjach przestali odpowiadać na maile więc załatwiłem kredyt sam. Potem tylko zadzwonili i zapytali gdzie wziąłem kredyt (głupio zrobiłem że im powiedziałem) i zgłosili się do banku. Przez nich mam teraz podwyższoną marżę. Nigdy więcej nie pójdę do żadnych tego typu "doradców" a na pewno nigdy pod własnym nazwiskiem.
Mówi się że doradcy są "darmowi" - potem klient i tak płaci za nich w banku!
mik3id / 83.16.54.* / 2007-09-25 12:42
Każda z tych firm ma swoją specjalizację. Wydaje mi się, że w kwestiach kredytowych nie ma mocnych na Expandera oraz Opena. Co do inwestowania natomiast, miałem kiedyś spotkanie z przestawicielem Opena - odniosłem wrażenie, że o inwestowaniu doradczyni wiedziała tylko tyle, że ze Skandii ma największą prowizję.

Natomiast sam proacuję teraz dla Xelion. Doradcy Finansowi. Firma zajmuje się tylko inwestycjami. Nie mam zamiaru robić tutaj reklamy, natomiast z ciekawości chętnie przeczytam wszystkie opinie o tej firmie.
krzychuuuu / 91.94.11.* / 2007-09-16 16:25
Polecam Ci firmę dts finance. Skorzystałem z ich doradztwa i jestem bardzo zadowolony. Poza świetnymi rozwiązaniami, nie traktowali mnie jak kolejnego Klienta do limitu. Gdy mam jakieś pytania lub problem, dzwonie do swego konsultanta i po kłopocie.

www.dtsfinance.pl Dla mnie super! POLECAM
cortez / 2007-09-10 22:08 / Bywalec forum
ja tradycyjnie odradzam spotkania z wszelkimi doradcami. Wolę zainwetować samemu nawet popełniając jak to ujął Pan Sebastian błędy inwestycyjne. Nie ma co się oszukiwać wielu doradców ma niewiele większą wiedzę od przeciętnie zainteresowanego tematem. Natomiast techniki sprzedażowe mają opanowane do perfekcji. Poza tym nigdzie nie jest powiedziane, że inwestując przez doradcę obniża się ryzyko błędu inwestycyjnego. Myślę, że ryzyko jest porównywalne. Jak dla mnie mBank, ewentualnie gdy brak czegoś w ofercie mBanku bezpośredio u TFI (niektóre mają rózne promocje i można też bez opłat zakupić jednostki np. w Unionie, bodajże Arce). A podobno niedługo ma też powstać alternatywa dla mBanku - Multifund
oloo / 91.94.138.* / 2007-09-10 19:16
A ja polecam gości z DTS Finance, nie traktują Cię jak kolejnej sztuki do zrobienia limitu, prowadzą Cię krok po kroku i nie pobierają z tego tytułu żadnych opłat. Oto ich stronka www.dtsfinance.pl. Nie walą reklamą na stronie jak inne firmy, tylko dobierają specjalnie dla Ciebie rozwiązanie.

Pozdrawiam,
Olo
sebastian.drutowski / 2007-09-03 12:15 / "Uznany doradca inwestycyjny"
Widzi Pan, tu się zaczyna problem. Mbank jest dobry, bo można uniknąć opłat dystrybucyjnych, ale wielu najlepszych funduszy to oni nie mają. Trzeba je nabyć samodzielnie i zapłacić opłatę dystrybucyjną. Dodatkowo samodzielne inwestowanie wiąże się nieraz z dużym ryzykiem popełnienia jakiegoś błędu inwestycyjnego. Nie potępiał bym też w czambuł tych firm doradczych, które Pan wymienił. Największy wybór funduszy ma Open, GoldenEgg to znowu duża profesjonalność. W takiej instytucji może Pan liczyć na to że stworzą Panu portfel funduszy inwestycyjnych i go poprowadzą. Niestety nie za darmo. Tzn. prawie za darmo, no bo jakiejś dodatkowej prowizji od siebie to oni pobierać nie powinni. Po prostu przy funduszach które Pan kupuje, płaci Pan opłatę dystrybucyjną, zgodnie z tabelą, którą ma dane towarzystwo inwestycyjne (zwykle jest to 0,25 - 5% od wpłaconej kwoty) i jakąś część tej prowizji dane towarzystwo odpala firmie doradczej - to będzie ich wynagrodzenie za prowadzenie Pana portfela. Taki portfel zwykle podlega kwartalnej kontroli. Tzn. idzie Pan na spotkanie z osobą prowadzącą Pana portfel i oceniacie przyjętą strategię, ewentualnie wprowadzacie korekty. Kolega Tas opisał Panu szczegółowo czego się wystrzegać przy kontakcie z doradcą. Dobrze by było żeby wcześniej zdobył Pan chociaż podstawową wiedzę o funduszach i inwestowaniu i poszedł na takie spotkanie już z gotowymi propozycjami albo przynajmniej z określonymi oczekiwaniami co do Pana inwestycji. Tym bardziej że dla inwestowania zaczyna się teraz wyraźnie gorszy okres. Będzie dużo trudniej zarobić. A może powiem inaczej - nie da się jak do tej pory zarabiać praktycznie na wszystkim. Proszę pamiętać - złote góry nie istnieją - to tylko bajka i mit wymyślona dla marketingowych potrzeb. Pozdrawiam
TaS / 2007-09-03 01:35 / Tysiącznik na forum
jeśli już musisz iść do doradcy - co serdecznie odradzam, zwłaszcza jeśli Twoja wiedza nie jest największa - to idź do wszystkich wymienionych i popatrz co Ci mówią.
Tam gdzie będą Cie zachęcać do zakładania rejestru "TERAZ" - uważaj.
Tam gdzie niewiele zrozumiesz z bełkotu"doradcy" - uważaj.
Tam gdzie wytłumaczą Ci wszystko dokładnie, powiedzą o RYZYKU (nie tylko, że istnieje i jest znikome...), wytłumaczą jak fukncjonują fundy polecą kilka, a nie "jeden najlepszy" możesz coś wziąć, ale...

generalnie warto założyć sfi w mBanku...

PS zauważyłem ciekawą kwestię, otóż doradcy zazwyczaj mają manierę zaniżania realnej wartości kwoty z którą przychodzi klient stwierdzając, że "nie jest poważna", albo "nie jest znaczna", "nie wystarczy na ciekawy portfel", "nie daje dostępu do najlepszych rozwiązań" - radze na to uważać, oni zarabiają na prowizji...

a klienta obchodzi stopa zwrotu i bezpieczenstwo, a nie ich zysk...
ciachor / 83.29.117.* / 2007-09-02 15:23
Polecam osobiście i subiektywnie :) mBank / SFI , eMakler / i pobaraszkowanie w tym temacie po forum!
Pozdro
pietrolino / 89.76.196.* / 2007-09-10 17:43
GoldenEgg ma bardoz dobra opinie, zdecydowanie mobilni i kreatywni doradcy, moja mamuska korzystala z uslug doradcy z tejze firmy, gdy dostala odprawe i chciala wykorzystac dobrze te pieniadze. pamietam, ze byla profeska no i matka zadowolona, wiec to najwazniejsze.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy