mBank

Gosia 31 / 81.168.228.* / 2007-05-25 10:56
mBank nie pobiera żadnych opłat z tytułu nabycia, zbycia, konwersji jednostek uczestnictwa,ale za to pobiera opłatę za zarządznie tymi fyunduszami. Czy inne banki tez je pobierają? Czy faktycznie warto skorzystać z posrednictwa mBanku, który zresztą nie ma w "ofecie" wszystkich funduszy? I czy inwestować teraz, czy poczekać na spadek?:) Wiem, ze to banalne pytanie, ale co Wy zrobilibyscie ?:) Pozdrawiam wszystkich stałych bywalców i jak ja początkujacych :)
Wyświetlaj:
krzychoo / 77.91.4.* / 2007-05-29 18:37
założeniem sfi mbanku był bezprowizyjny dostęp do funduszy inwestycyjnych. w cenie jednostek kupowanych przez sfi doliczona jest opłata za zarządzanie jako ułamek z 4% podzielonych przez liczbę dni w roku. co do inwestowania teraz czy czekania na spadek to jest to tak, że nie podajesz w jaki rodzaj funduszu/y chcesz zainwestować. zwykle okres inwestycji powinien być długi ( kilka lat i więcej ), a w odniesieniu do kilku lat to nie jest aż tak istotne kiedy kupisz bo i tak w tym czasie będzie kilka spadków i wzrostów, a w sumie i tak powinnaś wyjść na plus. a co do samego inwestowania przez mbank to myślę, że się opłaca. może nie ma w ofercie wszystkich funduszy i wszystkich towarzystw, ale ma sporo dobrych jak np. Legg Mason, Skarbiec, Union Investment, PZU, PKO CS i inne..więc jest z czego wybrać.
gosia 131 / 80.50.235.* / 2007-05-25 11:55
mBank nie pobiera żadnej opłaty za zarządzanie funduszami!!! ja nie wiem skąd ludzie takie ciekawostki wysysają. otwierasz rejestr na mBanku w danym dostępnym funduszu, wpłacasz kasę, nabywasz jednostki, zarabiasz, umarzasz, TFI potrąca 19% podatku od zysku a resztę dostajesz na swoje wskazane konto. Za zarządzanie pobiera opłatę TFI, ale to już jest uwzględnione w każdorazowej wycenie jednostki.
Revenat / 2007-05-29 19:41 / portfel
jeśli chodzi o te 19 % to jest to praktycznie nie do uniknięcia, chyba że jakiś parasol ale na koniec i tak 19 % ;)
gosia31 / 81.168.228.* / 2007-05-25 12:14
Dziękiuję) Własnie mnie to zdziwiło, bo wczesniej nigdy o takich opłatach nie słyszałam.a W Citi pobrali prowizję i zadnych innych opłat oprócz oczywiscie podatku. Skoro mBank ich nie pobiera, to skorzystam z SFI. Dzieki raz jeszcze:)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy