Forum Forum podatkoweOdliczenia

Meldunek daje prawo do ulgi w podatku

Meldunek daje prawo do ulgi w podatku

Money.pl / 2007-03-29 21:24
Komentarze do wiadomości: Meldunek daje prawo do ulgi w podatku.
Wyświetlaj:
LidiaM / 2007-12-30 12:01
Zakupiłam mieszkanie w 2005 r. w którym mieszka i jest zameldowany od połowy 2006 r. mój syn. Teraz chcę darować mu mieszkanie, a on od razu chciałby je sprzedać i przeznaczyć na zakup większego. W jaki sposób uniknąć płacenia podatku? Co z tego, że zameldowany ponad rok jak liczy się maeldunek po przekazaniu darowizny. Mieszkanie nabyte na starych zasadach, ale przekazane byłoby teraz, czyli w czasie obowiazywania nowej ustawy. Czy ma w tej chwili znaczenie fakt iż nie posiada żadnego lokalu mieszkalnego, a spredajac chce polepszyć sobie warunki ?
rwe / 2007-03-29 21:24
Witam. W 2004 roku babcia przepisała mi mieszkanie własnościowe,w którym obecnie mieszkam wraz z babcią.W najbliższym czasie mam wyjechać za granicę i muszę się wymeldować czasowo.Dlatego mam pytanie: czy w związku z zaistniałą sytuacją będę ponosić jakieś koszty związane z podatkiem?Z góry dziękuję za odpowiedź.
jolstoj / 2007-11-15 08:11
mam podobną sytuację Co za bzdurne przepisy. Dostałem od babci mieszkanie w 2004r.Zamieszkiwałem w nim 3 lata.( powinienem mieszkać 5 lat- aby nie zapłacić podatku) Ale co tu zrobić jak w mojej miejscowości nie ma pracy. Dostałem ją 250 km od miejsca zamieszkania. Obecnie jestem w Krakowie pracuję , wydzierżawiam pomieszczenie mieszkalne za które płacę 1000 zł. Natomiast moje mieszkanie stoi puste, za które muszę płacić czynsz i od czasu do czasu jeździć , pokazywać się sąsiadom, że mieszkam aby nie stracić ulgi. ( W świetle przepisów nie mogę wydzierżawić, aby nie stracić ulgi -chociażby dzierżawa za 500 zł , choć w mniejszym stopniu zniwelowała by moje obciążenia za dzierżawę obecnego mieszkania) Tak rządzą Ci w Sejmie- wydając bzdurne przepisy, nierealne. Nie potrafią zapewnić ludziom pracy - zlikwidować bezrobocia. Najlepiej niech zlikwidują wszystkie podatki PITY CITY VATY itd. a każdy obywatel niech płaci haracz w wysokości 100 zł miesięcznie na ich pensje aby mogli w dalszym ciągu zasiadać w sejmie i wydawać głupie ,komiczne , zabawne, absurdalne, rebusowe, karuzelowe, tragiczne, nierealne życiowo przepisy prawa.Co za życie. ? W jakich czasach my żyjemy? science fiction.!!!!!!!!!!!!!!!!!!,
Eugenia S / 82.160.17.* / 2008-11-25 21:40
Chłopie,dziwię Ci się strasznie, że jeszcze nie kumasz, o co naszym zbawicielom chodzi. Musisz mieć meldunek na pobyt stały w swoim spadkowym mieszkaniu, a w innych miejscu meldunek czasowy, i nic Ci nie zagraża, Wynajmij to mieszkanie za opłaty na zasadzie UMOWY UżYCZENIA.. i nie musisz płacić podatku od wynajmu do US, Minie 5 lat i opchniesz mieszkanko Pozdrawiam , Trzeba się bronić przed rabunkiem od swojej własności,
Pablo123 / 213.158.196.* / 2007-11-19 22:55
Ale kto Ci naopowiadał takich bzdur !!! W przypadku "starych" przepisów wystarczy meldunek przez 5 lat, kto Ci powiedział, że nie możesz wynająć mieszkania !!! przecież oficjalnie możesz mieszkać w wynjetym mieszkaniu !!!! NIKT TEGO NIE SPRAWDZI !! Nie piszcie bzdur !!!
adam @wp.pl / 193.239.127.* / 2007-11-15 08:10
mam podobną sytuację Co za bzdurne przepisy. Dostałem od babci mieszkanie w 2004r.Zamieszkiwałem w nim 3 lata.( powinienem mieszkać 5 lat- aby nie zapłacić podatku) Ale co tu zrobić jak w mojej miejscowości nie ma pracy. Dostałem ją 250 km od miejsca zamieszkania. Obecnie jestem w Krakowie pracuję , wydzierżawiam pomieszczenie mieszkalne za które płacę 1000 zł. Natomiast moje mieszkanie stoi puste, za które muszę płacić czynsz i od czasu do czasu jeździć , pokazywać się sąsiadom, że mieszkam aby nie stracić ulgi. ( W świetle przepisów nie mogę wydzierżawić, aby nie stracić ulgi -chociażby dzierżawa za 500 zł , choć w mniejszym stopniu zniwelowała by moje obciążenia za dzierżawę obecnego mieszkania) Tak rządzą Ci w Sejmie- wydając bzdurne przepisy, nierealne. Nie potrafią zapewnić ludziom pracy - zlikwidować bezrobocia. Najlepiej niech zlikwidują wszystkie podatki PITY CITY VATY itd. a każdy obywatel niech płaci haracz w wysokości 100 zł miesięcznie na ich pensje aby mogli w dalszym ciągu zasiadać w sejmie i wydawać głupie ,komiczne , zabawne, absurdalne, rebusowe, karuzelowe, tragiczne, nierealne życiowo przepisy prawa.Co za życie. ? W jakich czasach my żyjemy? science fiction.!!!!!!!!!!!!!!!!!!,
zw / 2007-11-28 08:10
Proszę o odpowiedź na moje pytania.
W 2007r. moja żona w drodze darowizny od rodziców stała się właścilem mieszkania. Od darowizny zgodnie z przepisami nie zapłaciła podatku. Ja nie jestem właścicielem tego mieszkania, jak również nie jestem w nim zameldowany. Żona jest zameldowana ponad rok. Chcemy sprzedać to mieszkanie.
1. Skoro ulga meldunkowa dotyczy małzonków wspólnie, to czy będę musiał zapłacić podatek, mimo że nie jestem włascicielem tego mieszkania?
2. Jeśli nie będę musiał płacić podatku w związku z tym, że nie jestem właścicielem , to czy będziemy mogli się wspólnie czy będziemy mogli się wspólnie rozliczyć?
Z góry dziękuję za pomoc!
EugeniaS / 82.160.17.* / 2008-11-25 21:30
Niestety ulga od darowizn, przysługuje po 5 ciu latach. Nowa ulga meldunkowa obejmuje tylko tych którzy sami z własnych środków nabyli czy wybudowali mieszkanie ale po 2007 roku.
Eugenia S / 82.160.17.* / 2008-11-25 21:28
Niestety ulga od darowizn, przysługuje po 5 ciu latach. Nowa ulga meldunkowa obejmuje tylko tych którzy sami z własnych środków nabyli czy wybudowali mieszkanie ale po 2007 roku.

Najnowsze wpisy