Forum Polityka, aktualnościPolityka

Merkel: Zwołajmy konferencję bez Polski

Merkel: Zwołajmy konferencję bez Polski

Money.pl / 2007-06-22 21:55
Komentarze do wiadomości: Merkel: Zwołajmy konferencję bez Polski.
Wyświetlaj:
Wapniak / 83.28.101.* / 2007-06-24 12:41
No cóż. Partnera docenia się za coś. Przeciwnika za jego siłę... pozycję.
Wydaję mi się, że sojusz z zachodem /kapitałem/ za bezcen nie jest świadectwem wartości, którą należy cenić. Wyprzedana /oddana/ w ten sposób w ręce obcego kapitału, większość naszego narodowego majątku, którego proceder trwa nadal, chwały mimo wszystko nam nie przynosi. Nasz zaś największy kapitał - dobrze wykształcona młodzież, pracuje nieraz w tych samych korporacjach, na rzecz obcych państw... Z kolei fachowcy z doświadczeniem są na przymusowych rentach, emeryturach lub bezrobociu.... i td. Największe zaś zakłady produkcyjne i nie tylko, które mogły by przynosić profit narodowej kasie, oddane. Do Unii!...
Dodając do tego naszą destrukcyjną, narodową pyskówkę, tworzymy tylko obraz naszej słabości.
Reasumując. Nie będę cenił nigdy rzemieślnika, który mi sprzeda swój warsztat za bezcen, bez próby jego ratowania i potem będzie prosił o jałmużnę. Zastanawiać mnie będzie tylko fakt, dlaczego? Czy zrobił to celowo, za jaką cenę i na czyje zlecenie?...
Dlatego też nie dziwi mnie postawa w stosunku do nas, naszych największych sąsiadów...
Przy takim położeniu geopolitycznym, przy mądrym rządzeniu /mądrym narodzie/ można byłoby bardzo dobrze żyć. Zasłużyć na właściwy szacunek.
obserwator / 2007-06-23 00:46 / Tysiącznik na forum
Mamy zdolna młodzież ucząca się w uczelniach państwowych i prywatnych, sa to setki tysięcy mlodych ludzi ktorzy poznaja swiat i bedą chceli zyc szczęsliwie. Dzięki internetowi jest możliwośc prowadzenia szczerych rozmów z udziałem mieszkańcow niemiec. Bezsporne jest ze im zycie sie pogorsdzyło , ze rzad sawoje a ludzie wiedza inaczej. Nikt nie akceptuje tego co sie dzieje w granicach państwa niemieckiego, ja tak odbieram wnioski wypływające z rozmow. Wychodzi na to że sa jakieś siły ktore steruja polityka ale nie sa akceptowane prze zwykłych ludzi. Zatem nic dobrego nie czeka spoleczeństw, system korporacyjny ma się coraz lepiej i zniszczy indywidualnosc. Nalezy podziękować Polsce że walczy o sprawiedliwośc, to słowo winno być w każdym czlowieku. Dlaczego nie jest, ludzie żyja w amoku, ci ktorzy rzadzą i ci ktorzy sa rzadzeni, mam nadzieję że zwycięy zdrowy rozsadek. Nie mozna udawać że zmiany akcesyjne arbitralne nie sa oszustwem , sa , ale zwykły człowiek nie ma zadnych szans na zmianę, jadyna nadzieje w przywodcach, dla Polski szczęściem jest że maja odpowiedzilnego Prezydenta i Premiera.
yes / 83.21.226.* / 2007-06-24 06:53
jesteś obserwatorem PiS i bredzisz.
piinokio / 83.27.249.* / 2007-06-22 21:55
Gdzieś czytałem że Merkel rozmowę z Kaczyńskim określiła jako bardzo nieprzyjemną. A nie chodziło wtedy o negocjowanie czegokolwiek. Czy można się potem dziwić że niczego nie potrafią załatwić poza narobieniem nam wrogów.
TaS / 2007-06-22 23:42 / Tysiącznik na forum
heh. sprawa o która walczą jest słuszna, a nawet bardzo.

ALE...

sposob w jaki to robia jest tragiczny. Dla mnie sytuacja jest juz za gorąca. Pora obalic ten rząd.

na barykady Rodacy!
100polak / 86.130.202.* / 2007-06-22 21:55
Jak to możliwe, ze bracia chcą zmniejszyć nasz udział procentowy w głosach - i jeszcze opowiadają, że to walka o nasz interes. Toż to SKANDAL!

Najnowsze wpisy