Forum Forum podatkoweInne

MF nie obawia się zwrotu akcyzy za sprowadzane auta

MF nie obawia się zwrotu akcyzy za sprowadzane auta

Marcin MISIU / .* / 2005-01-04 01:46
Wyświetlaj:
Michał / .* / 2005-01-22 02:17
słyszałem o cichych zwrotach akcyzy po co maja ja wszyscy dostac wystarczy założyć sprawe.Dziękuje
Jack / .* / 2005-01-12 12:39
Gdzie jest Janosik?Ratuj nas przed rządem.
L. / .* / 2005-01-07 16:51
nie mam słów aby to skomentować
Eugeniusz / .* / 2005-01-06 19:26
Nie jestem handlarzem smochodów, tylko jeden jedyny raz w 2000 roku kupiłem w Holandii samochód dostawczy BOXER z trzema siedzeniami w jednym rzędzie o dopuszczalnej ładowności 550 kg (obecnie przekształcony przez Sejm RP na osobowy, żebym nie mógł odliczać VAT-u od paliwa i części zamiennych). Zapłaciłem za niego 9.000 guld. Natomiast w kraju celnik zawyrokował, że winienem zapłacić za niego 16.000 guld. I od tej podwyższonej sumy naliczył VAT, cło, akcyzę i coś tam jeszcze. I kto tu jest oszustem? Firma holenderska, ja (który zdaniem celnika winienem zapłacić Holendrom więcej niż tego żądali), czy celnik działający w imieniu Rządu Polskiego. Na dodatek, gdy poszedłem ubezpieczyć ten samochód ( AC), to agent ubezpieczeniowy powiedział mi, że w pierwszym roku może mi tylko ubezpieczyć od kwoty faktycznie zapłaconej tj. od 9000 guld.Reszta jest milczeniem? Nie tu poprostu chce się wyć!Ludzie w jakim kraju my żyjemy???????
Badacz Pisma / .* / 2005-01-06 15:16
Król Salomon --"Dobry monarcha buduje swoje imperium rozwijając praworządność, zły niszczy przez zbyt wysokie podatki" św. Tomasz z Akwinu – "Niesprawiedliwypodatek gorszy jest niż rozbój na drodze"
Zmotoryzowany inaczej / .* / 2005-01-07 15:10
Zgadzam się z tym tylko, że wykształcenie 50% parlamentarzystów jest zaledwie zawodowe. Tych cytatów i tak nie zrozumieją i to jest wtym przerażające!
T.W. / .* / 2005-01-06 14:57
Nie obawia się??A powinien!!! I to nie tylko tego.
omega999 / .* / 2005-01-05 08:45
Ciekawe co Neneman miał na myśli mówiąc, że będziemy mieli czas na zmianę przepisów ? Sądzę że nie nastąpi to już za tej kadencji więc stąd ten fałszywy optymizm. Czy prawo może działać wstecz ? Druga sprawa to naginanie prawa do swoich potrzeb grabierzczych i lichwiarskich. Sądzę że Pan tego pokroju nie powinien wogóle wchodzić w skład MF, no chyba że cała ta instytucja składa się z ludzi tego typu.
George / .* / 2005-01-04 11:39
Ciekawi mnie, skąd rekrutują do pracy w MF takich luminarzy jak Neneman? Przedtem niedościgłym wzorem idioty był Pater i myślałem, że po nim bęzie chwia spokoju. Ale nie. Pałeczkę dzielnie przejął Neneman i podtrzymuje tradycje. Ilu takich jeszcze mają? A może tam są tylko tacy?
isdn / .* / 2005-01-09 09:50
Jakbyś dostawał taką kasę jak on to też byś mówił co by Ci kazali, nawet gdyby to była największa bzdura ....
Antek / .* / 2005-01-04 09:12
W Polsce było to, jest i będzie, że podatnikowi zabiera się po kilka razy kasę za to samo, lub za to gdzie inni by nawet o tym nie pomyśleli. I do tego znana arogancja i głupota ujawniająca się w tym, że mimo ewentualnego wyroku sprzeciwiającemu się akcyzie, zabranych pieniędzy nie mają zamiaru oddawać.
Patyk / .* / 2005-01-04 02:13
Proponuję zwrot nienależnie (jeżeli?) pobranej akcyzy i innych danin z kieszeni twórców tego przepisu, może ta beztroska w imię dobra narodu i sytuacyjny koniunkturalizm przestanie się opłacać. Uczyć należy się w szkole a nie na żywym organizmie.
Marcin MISIU / .* / 2005-01-04 01:46
I bardzo dobrze tym g**** wkońcu może ktoś będzie miał wpływ na tą samowolkę w naszym kraju i ukróci takie procedery bo jak Proszę Państwa w kraju należącym do Unii gdzie nie ma granic, nawet jeżeli chce się ściągać z ludzi opłaty za sprowadzenie samochodu, robi to Urząd Celny??!! To absurd sam w sobie bo jak instytucja celna może brać pieniądze za coś co ich nie dotyczy bo nie powinien wogóle w sprawach unijnych istnieć!!!! To się nazywa paradoks i jest dużo więcej w tym kraju!!! Mam nadzieję, że wyrok będzie po stronie Importerów bo to znak, że jest gdzieś sprawiedliwość i kończy się hegemonia i dyktatura naszych władz!!!!!! A ludzie nie będą musieli oszukiwać w cenach na umowach itp!!!!!
Artur / .* / 2005-01-05 12:53
Urząd celny pobiera akcyzę bo inaczej 80% celników musiałoby iść na zieloną trawkę.

Najnowsze wpisy