Forum Forum podatkowePIT

MF planuje zmiany w podatkach

MF planuje zmiany w podatkach

Money.pl / 2006-01-16 09:55
Komentarze do wiadomości: MF planuje zmiany w podatkach.
Wyświetlaj:
grazy / 194.139.171.* / 2006-01-16 17:52
Płacę 30% podatku. Czy 32% oznacza dla mnie obniżenie podatku jak podaje to rząd!. To niepoważne. Obniża się podatek najbogatszym ( z 40% na 32%) a średnia klasa, która na całym świecie jest motorem gospodarki znowu będzie niszczona.
china / 62.89.89.* / 2006-01-20 10:45
Przecież mają być też podwyższone progi podatkowe (i to nie mało). Ja na przykład według nowej propozycji zapłacę 18% mimo, że w 2005 roku załapałam się na 30 %. A nawet gdybym załapała się na 32% to będzie to liczone od tak małej kwoty, że i tak nowe stawki mi się opłacają. Co do uproszczenia systemu podatkowego to nie stawki podatkowe w podatku dochodowym są najtrudniejszym punktem w zeznaniu podatkowym.
lopez / 193.201.167.* / 2006-01-17 08:29
racja i niestety na dzieci też nie ma żadnej ulgi, cały czas robimy dobrze bogatym, a klasie średniej i nteligencji dokopać przecież Państwo stoi na krezusach finansowych i na taniej sile roboczej motłochu więc po co komu klasa średnia lepiej ją zgnębić jak za komuny i żeby nie mieli dzieci... jeszcze bedą mądrzejsze i dobrze wykształcone, a nam tacy nie potrzebni...
Klops / 83.26.250.* / 2006-01-16 09:55
"Najlepszym rozwiązaniem byłoby podniesienie kwoty wolnej od podatku, ale państwa na to nie stać."

To po co nam takie Państwo, którego na nic nie stać przecież płacimy wysokie podatki które z powodzeniem moglibyśmy przeznaczyć na wydatki związane z kształceniem i wychowaniem naszych dzieci bez pośrednika czyt. Państwa. Więcej pieniędzy na rynku mniejsze obciążenia wszyscy mieliby prawdziwie równą możliwość kształcenia i wychowywania dzieci. Nie byłoby fałszywych udogodnień, tzn. politycy których byłaby garstka szanowaliby swoich wyborców, a nie traktowali jak ciemną masę którą można dymać na potęgę.
Ehhhh marzenia przy poniedziałku...

Najnowsze wpisy