Forum Polityka, aktualnościGospodarka

MF przeciwne obniżce akcyzy na paliwa

MF przeciwne obniżce akcyzy na paliwa

...Zaniepokojony... / .* / 2005-08-17 09:03
Komentarze do wiadomości: MF przeciwne obniżce akcyzy na paliwa.
Wyświetlaj:
dora / .* / 2005-09-03 18:40
Czy nasz Rząd pomyślał,że splajtuje ileś małych transportowców? Oni już pracują na granicy opłacalności, a żywią rodziny. Panowie pomyślcie.Obowiązujące daniny są i tak bardzo wielkie.
Paulinka / .* / 2005-09-03 08:53
Politycy to dziedzina w której jest najwięcej zatrudnionych osób nieposiadających odpowiednich kwalifikacji. Czasem się zastanawiam, jak w takim jednym miejscu może się zebrać tyle ludzi nieczułych, głupich i kompletnie niewrażliwych na ludzkie problemy. Założe się, że jakby wziąć pierwszego lepszego przeciętnego Polaka, to miałby on więcej ambicji żeby zrobić coś z tą Polską niż politycy. Nie jestem w stanie zrozumieć postępowań polityków, czy oni nie widzą co się dzieje w Naszej Polsce? Czy nie zastanawiają się, że po podwyżce paliw wzrosną też inne ceny. Jak mamy żyć kraju pełnym polityków, którzy zostawiają swoich rodaków w potzrebie??
mlody / .* / 2005-08-18 10:57
wiecie co... nie znam sie na tym za bardzo, dla mnie jako zwyklego czlowieka liczy sie aby bylo mnie stac tankowac auto do pelna jak normalny bialy czlowiek w srodku europy!!!! jesli jest ktos kto wreszcie zrobi porzadek z tym i jeszcze z innymi paranojami w tym kraju- chetnie na niego zaglosuje!!!!!!
Amntonio / .* / 2005-08-19 02:50
Polska to jest kraj Murzynów, a tylko jednostki są białymi ( np. klasa polityczna).
xx / .* / 2005-08-17 20:01
Polacy lubią narzekać na Państwo, ale chętnie kupują u złodzieji i nieuczciwych handlarzy sprzedających materiały budowlane. Połowa kotłów c.o. sprzedaje się bez VATu. Prym tu wiedzie firma z Lublińca, która poprzez bardzo licznych swoich pośredników sprzedaje kotły bez faktur (i oczywiście z pominięciem kas fiskalnych).
sawa / .* / 2005-08-19 13:03
Od momentu jak Polacy mogą sprowadzać samochody prawie tak jak inni członkowie UE / są jeszcze 3 absurdalne opłaty/ krazież samochodów spadła o ok. 40%. Normalność reguluje prawo ! A jeśli chodzi o donosy, to anonimie pomyliłeś forum. "Uprzejmie donoszę" - to nie tutaj.
xx / .* / 2005-08-21 01:50
Kradzież samochodów spadła to fakt ( mija już sześć lat od ostatniej kradzieży mojego samochodu), ale jest to niewątpliwie zasługa policji, która postawiła kilkadziesiąt złodziejskich gangów przed sądami. Pisze Pan, że normalność reguluje prawo i tu się zgadzam. Ale chcę dodać, że w danym społeczeństwie normalność reguluje także mądrość i moralność narodu. To są skromne słowa, a tak wiele znaczące w dziejach każdego narodu. W naszym kraju niestety moralność społeczeństa na każdym szczeblu jest bardzo niska. Każdą próbę napiętnowania oszustwa, czy złodziejstwa nazywa się donosicielstwem. Jest to nawet zrozumiałe ponieważ przez długie lata byliśmy pod zaborami i wszelkie donosicielstwo władzom wroga było potępiane przez Polaków i słusznie. Ale obecnie żyjemy w wolnej i demokratycznej Najaśniejszej Rzeczpospolitej i sytuacja uległa zmianie. Dziś napiętnowanie zła nie powinno się krytykować. Publiczne i niepuliczne wskazywanie ludzi, którzy robią żle powinno być obowiązkiem każdego uczciwego obywatela. Może wtedy w wyborach będziemy zwracać większą uwagę na kogo głosujemy. Stańmy się wraźliwsi na wszelkie kombinacje, oszustwa, kłamstwa i złodziejstwa nie tylko tam na górze, ale i tu na dole. Bo ci na górze wyrastają przecież od dołu.Diabli mnie wzieli, kiedy wchodząc do kilku sklepów hydraulicznych, i pytając się o cenę kotła c.o. podawano mi dwie ceny: jedną oficjalną i drugą o około 1000,00 zł niższą tyle, że bez rachunku. Ja nie chcę, aby tak było w naszym państwie; żeby uczciwy człowiek płacił więcej od nieuczciwego drania. Ja czytam ten portal i dużo się w nim pisze o uczciwości i głupocie ludzi na urzędach. Więc trzeba pisać także o uczciwości zwykłych Polaków.
Farraon / .* / 2005-08-17 14:35
Gratuluje czysto socjalistycznego spojrzenia Panu Ministrowi. Bo jeżeli obniży się akcyzę na paliwo to spadną ceny. Ceny spadną i więcej osób będzie paliwo kupować. Więc nie ma możliwości, aby mniej pieniędzy Państwu do budżetu wpłynęło. I jeszcze jedno kłamstweko ministra odnośnie tym razem inflacji. Jeżeli nie obniży się akcyzy, to cena paliwa będzie szła w górę. Będzie szła w górę więc podskoczy inflacja. Ot proste. Tylko nie wszyscy w MF chcą to zrozumieć albo usłyszeć.
SLon / .* / 2005-08-17 10:21
No, to zamiast przeciwdziałać wzrostowi inflacji, MF ją napędzi. To tylko kwestoa dni, kiedy ceny skoczą! Cena paliw jest zaszyta w cenie każdego z produktów pierwszej potrzeby. Ale MF tego nie widzi. CZas na zmiany.
Mała / .* / 2005-08-17 11:28
Zmniejszenie akcyzy niczego nie zmieni w ceie paliwa. Potrzebna jest głębsza interwencja: czyli wymuszenie na instytucjach handlujących paliwami obniżenie cen paliwa wraz z obniżka akcyzy. Obsewruję, że niestety jakiekolwiek ruchy obniżające koszty samego paliwa nie idą w parze z obniżką cen. Różnica polega jedynie na na tym kto napycha kabzę: handlujący paliwem czy Państwo. Jestem pewna, że po obniżeniu akcyzy ceny paliw na stacjach się nie zmienią a pieniądze z ich sprzedaży trafią do prywatnych łap. Tak naprawdę jest potrzebne bardzo potężne narzędzie do regulacji cen paliwa. Problem tylko w ym, że Ci którzy paliwo produkują lub sprzedają stanowią siłę, która zapuściła korzenie w sejmie. Ta siła jest zainteresowana tym, żeby takiego narzędzia nie stworzono. Ta sama siła krzyczy i pomstuje o obniżki akcyzy. Akcyza musi być obniżona ale za tym muszą iść też obniżki cen końcowych czyli likwidacja prawdziwej Mafii Paliwowej.
Basia / .* / 2005-08-17 09:33
Tak naprawdę to ten cały rząd śmieje się z nas i wykorzystuje nasza głupote! Oni siedzą sobie na stołeczkach, zgarniają kupe szmalu z wypłaty i na lewo, a my jak te tumany siedzimy cicho i grzecznie ich sluchamy!!! Czas najwyższy zrobić porządki i usunąć tą korupcyjną gromadę złodzei!!!
Basia / .* / 2005-08-17 09:32
Tak naprawdę to ten cały rząd śmieje się z nas i wykorzystuje nasza głupote! Oni siedzą sobie na stołeczkach, zgarniają kupe szmalu z wypłaty i na lewo, a my jak te tumany siedzimy cicho i grzecznie ich sluchamy!!! Czas najwyższy zrobić porządki i usunąć tą korupcyjną gromadę złodzei!!!
Basia / .* / 2005-08-17 09:27
Nasze państwo jest do bani!!! Cały rząd pracuje tak, żeby samemu nachapać się jak najwięcej forsy!!! Nic natomiast nie dzieje się dobrego dla nas - społeczeństwa. Płace są wręcz żebracze, że niektórym często brakuje na chleb po opłaceniu mieszkania, nie mówiąc o innych rzeczach. Reforma zdrowia totalnie do dupy- bo trzeba stać w wielkich kolejkach, a jak już się człowiek dopcha (że zdążyłby umrzeć), to i tak często zdarza się, że trzeba dopłacić (a jest to kwota tak jak u prywaciarza). Nie mówie już nic o szpitalach, bo stamtąd wyrzucają już po jednym dniu a na operacje trzeba czekać 1 rok (np przepuklina) - ŻARTY!!!!!! Ogólnie mówiąc to te wszystkie akcyzy i wszelkie inne składki napychją kieszenie naszych rządowców, stanowią wypłaty dla naszych parlamentarzystów i dożywotbie renty!!!! POMYŚLCIE!!! - ile byłoby pieniędzy gdyby choć o połowę ukrucić rządowcom pensyjki!!!! A nawet w takiej sytuacji i tak dostawaliby kupe szmalu, praktycznie za nic, bo nic mądrego nie mogą wymyśleć. A ile kasy zgarniają oni na lewo - gdybyśmy wiedzieli to by nam sie w głowach poprzewracało. Ten naród jest cholernie skorumpowany!!! Takie ogromne wyplaty, a jeszcze kręcą na lewo, mają wszedzie powiązania!!! Ja to bym usunęła całkowicie wszystkich rządowców, bo każdy z nich ma coś za uszami i jeden kryje dupe drugiemy do czasu aż sie nie pokłócą i wówczas wychodzą wszystkie afery, których ostatnio jest mnóstwo!!!!
bezemocji / .* / 2005-08-17 09:08
W przypadku obniżki stawki akcyzy na paliwo cena początkowo spadnie ale w krótkim czasie powróci do obecnej a zysk przejmie ORLEN.Lepiej niech budżet państwa zarobi więcej zamiast ORLEN.
xx / .* / 2005-08-18 07:20
I ja jestem tego samego zdania.
...Zaniepokojony... / .* / 2005-08-17 09:03
Ciekawe jest ostatnie zdanie, że akcyza jest u nas niższa niż w innych krajach unijnych Europy Zachodniej. Aż boli czytać takie bzdury. Fakt, że kwotowo są wyższe. Tak jak wyższa jest i cena paliwa. Ale przy ostatnim kursie Eur ok. 4.05 i cenie za 1 litr benzyny w Niemczech ok 1 Eur ( na niektórych stacjach są takie ceny) cena jest niższa niż w Polsce. Zauważę tylko na marginesie, że pensje w Polsce są ok 4 razy niższe niż w Niemczech. Jak więc można pisać takie bzdury?
MAREK / .* / 2005-08-17 18:01
Prosze mi natychmiast podac adresy tych stacji. Ja place 1,30 i nie moge sie z tym pogodzic. A moze to tekst sprzed 3 lat (bo wtedy benzyna tyle kosztowala?). Pozdrawiam i czekam na odzew!

Najnowsze wpisy