Forum Forum prawneZmiany w prawie

Michał Durlik - Ostrzeżenie przed nieuczciwym prawnikiem

Michał Durlik - Ostrzeżenie przed nieuczciwym prawnikiem

skomentuj
dosi / 89.64.17.* / 2020-01-17 16:43
Witam

Piszę ten post aby przestrzec osób, które będą chciały wejść w współpracę z prawnikiem Michał Durlik.

Michal Durlik zajmuje się zakładaniem spółek za granicą w celu ominięcia płacenia podatków w Polsce. Podjąłem z tą osobą współpracę kilka lat temu na bardzo krótki okres po czym zrezygnowałem gdyż moja działalność musiała zostać zamknięta. Poza tym to co ten pan dla mnie zrobił było bardzo marne i na pewno nie warte kwoty którą zapłacilem. Poza jednorazową opłatą opłaciłem około 10 tys zł rocznej kwoty za konsultacje, które przy rezygnacji z wspołpracy nalezały mi sie z powrotem.

Dostałem od Michala Durlika umowę na podstawie której miano mi zwrócić wszystkie koszty, były to dwie kwoty, jedna z nich została uiszczona od razu, druga niestety nie. Po wielu nieodebranych telefonach zrozumiałem, że facet mnie oszukał i dałem sobie spokój.

Po 3 latach postanowiłem napisać znowu z groźbą, że pod jego imieniem i nazwiskiem pojawi sie wpis w internecie. Wielce zaskoczony udawał niewiniątko i powiedział, że zwróci pieniądze. Każdego mojego maila Michal Durlik zbywał, że czeka na płatności od klientów, a kiedy już niby miał pieniądze i miał zapłacić to był tak bezczelny żeby powiedzieć że w rodzinie mu coś wypadło dlatego znowu nie może mi zapłacić. Tak to trwało przez 7 miesięcy, wiele maili i wiele przekładania płatności przez Michala Durlika.

W końcu dostałem maila, że spólka ma być przejęta przez kogoś innego. Od razu właczyla mi sie czerwona lampka i wyczulem podstep ze moze byc problem ze zwrotem pieniedzy. Niby ten nowy podmiot miał wykonać weryfikację mojej płatności. Część maila brzmi: "Zakładając, że przesłana umowa weszła w życie i stało się to najpóźniej w kwietniu 2015 roku, roszczenie oparte na jej treści przedawniło się z mocy prawa w kwietniu 2018 roku."

Tak więc Pan Michał Durlik bardzo długo przedłużał płatność w celu wywołania przedawnienia (o ile takie tu występuje chociaz nie sadze ze po 3 latach juz sie cos przedawnia). Jego celem bylo oszukanie.

Firma nazywala sie tax & law ale mogla ulec zmianie. Zamieszczam linki do profilu michala durlika:

linkedin: https://pl.linkedin.com/in/micha%C5%82-durlik-2a94aa37
Goldenline: https://www.goldenline.pl/michal-durlik3/
facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100025298946581
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - Taxandlaw.]
Wyświetlaj:
Taxandlaw / 2020-01-25 12:15
Niezręcznie mi odpowiadać na ten wpis gdyż...

...osobą pasującą jako autor jest trzydziestoparoletni mężczyzna, o ile mi
wiadomo, wciąż mieszkający z matką...

Nigdy wcześniej ani później nie miałem takiego przypadku.

Próbowałem mu pomóc i nauczyć właściwego zachowania naszą decyzją. Jednak spamuje on fora tuptając jak rozzłoszczone dziecko, któremu odmówiono kupienia czegoś tam.

W oderwaniu od rzeczywistości tworzy pomówienia. O "nie odbieraniu telefonów", "złej jakości usług doradczych", z których tak naprawdę nie potrafił skorzystać.
Że jakieś tam „10 000 złotych za doradztwo dopłacał” i mu się one „należą”. I inne.

Używa "magicznego słowa na o".

Jego zdaniem świat kręci się wokół niego. Inni ludzie "udają niewiniątka", "zmyślają przejęcia spółek", "unikają z nim kontaktu" byle tylko nie zapłacić mu paru groszy.
„Mrugają mu czerwone lampki w głowie”.
---
Grupa Tax&Law obsługuje przedsiębiorców, profesjonalistów, osoby zamożne,
wiedzące czego oczekują. Cytowały nas ogólnopolskie tygodniki.

Pan ten lata temu, w 2015 roku, zamówił takie właśnie wyspecjalizowane usługi za kilka tys. dolarów, podzielone na zaliczki.

Podjął decyzję, podpisał umowę. Klamka zapadła. Zlecenie zaczęło być wykonywane, koszty realizacji ponoszone przez nas.

Po kilku tygodniach oświadczył że :

"Nie opłaca mu się już sprzedawać do fify".

Lekkim tonem, poprosił o...zwrócenie mu całej kwoty. Usiłował powołać się na pewne zapisy umowy, zupełnie nie służące do takich sytuacji.

Bardzo taktownie, delikatnie i dyplomatycznie wytłumaczono mu że jego sposób myślenia jest niestosowny.

Ponieważ było mi go żal, otrzymał zgodę na częściowy zwrot.

Kwota została przelana w większości. Pozostała niewielka resztówka, którą z powodu jakiś tam zawirowań nie dosłano.

Kontakt z nim zerwał się 4 lata temu. Nie wysyłał on później żadnych wezwań. Ani nie kontaktował się telefonicznie co można łatwo sprawdzić.
Miałem wrażenie, że dojrzał, zrozumiał swoje zachowanie, wziął za nie odpowiedzialność.
---

Po 3 latach Chłopiec "wyskoczył z pudełka".

Zaczął od maila pełnego bezczelnego tupotu, pretensji, roszczeniowości i "skrzywdzenia". Użył w nim magicznego słowa na "o" oraz gróźb zniesławienia mnie.

Mimo głębokiego zniesmaczenia, byłem skłonny by szukać kompromisu w ramach zasady otwartości na klienta.

Zaproponowałem spotkanie. Wysłałem mu nawet szybkie dwie zaliczki, zastrzegając delikatnie i wymownie że roszczenie jest weryfikowane.

Jednak chłopiec uznał to za powód do jeszcze głośniejszego tuptania. Napastliwe, głęboko niestosowne maile przychodziły nawet w święta i weekendy.

Chłopiec ŻĄDAŁ ode mnie, niczym jakiś mój przełożony bym mu natychmiast odpowiadał. Z chłopca wypływała w nich czysta agresja i nienawiść wobec mojej osoby, jakby to ja a nie on był winny jego sytuacji życiowej i błędów.

Ustępując mu, skrzywdziłbym go oraz jego otoczenie. Dałbym mu fałszywe przekonanie, że jego bezproduktywne i konfliktowe zachowania wobec innych mają prawo działać.

Tak więc po konsultacji z podmiotem przejmującym, zastosowano "metodę ojcowskiej ręki". Stwierdzono zgodne z prawem przedawnienie należności.

Jak zawsze, w sposób kulturalny i bardzo taktowny, dyplomatyczny przekazano mu tą decyzję. Pozwolono mu zachować zaliczki.

Umieszczony wpis jest po prostu zwyczajną zemstą. Bardzo mało odpowiedzialną gdybym zechciał zareagować prawnie.
Od tego na chwilę obecną odstępuję, gdyż mam inne priorytety. Oraz swoje standardy rozwiązywania spraw w sposób kompromisowy.

To jest finalne stanowisko. Dalsze komentarze na temat sprawy nie będą udzielne. Pozwolę mu nawet mieć ostatnie słowo.

Nadmienię również, że zajmujemy się ochroną majątku przed roszczeniami.

Z poważaniem,
Michał A. Durlik, Grupa Tax&Law
prazykwantel sprzedam / 185.220.102.* / 2020-01-23 21:32
Rabeprazol Rabeprazole refluks wrzod zoladka dwunastnicy Helicobacter lek sprzedam Rabebir Rabelinz Ventiprax Zolpras Zulbex

Lek pod nazwą handlową Rabeprazole Santoz.
Opakowanie 14 tabletek, 2 listki po 7 tabletek. Pudełko kartonowe z ulotką po angielsku.
Ważny 01.2021.
Producent Lek Pharmaceuticals, Słowenia.

Po 3zł tabletka czyli opakowanie 42zł.

Poczta 10zł i przelew PKO lub Paypal.
Osobiście koło Warszawy.

dziekuję
Jan Krongboon
massagewarsaw gmail com
skomentuj

Najnowsze wpisy