Forum Polityka, aktualnościKraj

Michał Kleiber przestrzega przed blokowaniem GMO

Michał Kleiber przestrzega przed blokowaniem GMO

Wyświetlaj:
Joanna K. / 91.145.128.* / 2013-01-04 11:05
PAN powstało za czasów sowietyzacji Polski, kiedy rozwalili Akademię Umiejętności i powywalali naukowców z prawdziwego zdarzenia jak prof.Tatarkiewicz. Może ten prof.to marcowy docent? Wówczas jego bylejakość w postępowaniu byłaby przynajmniej uzasadniona małymi umiejętnościami i brakiem humanitarnych odruchów.
ciemnowidz / 93.105.158.* / 2012-12-22 14:45
Nie komentuję debili,którzy myślą nie w kategoriach naukowych,tylko własnego konta bankowego.Badania na szczurach wykazały szkodliwość GMO w drugim(słabo) i (zabójczo) trzecim pokoleniu.
MrDefisto / 85.221.131.* / 2012-12-24 03:01
Na 10 szczurach! Mówisz o myśleniu w kategoriach naukowych, a sam/sama tak nie myślisz. 10 szczurów to za mała liczba jak na próbę doświadczalną. To tak jak w takiej anegdotce "Statystycznie ja i mój pies mamy po 3 kończyny" xD
Biorąc 10 szczurów, śmierć choćby jednego, z jakiegokolwiek powodu, oznacza śmiertelność rzędu 10% O.o Weź też pod uwagę to, że mimo, że nasze organizmy są podobne to nie są identyczne ;p
mały badacz / 91.193.40.* / 2012-12-21 18:56
Panie profesorze Michale Kleiber zrobimy zrzute narodową dla sfinansowania badań ale tylko pod jednym warunkiem, Pan jest konsumentem GMO w 100%. Dziękuję.
wesołakasa / 46.205.62.* / 2012-12-21 18:52
a robi to zupełnie, ale to kompletnie bezinteresownie.
waz(usa) / 62.88.171.* / 2012-12-21 14:41
"dodał, że nie ma NA RAZIE przekonywujących dowodów na szkodliwość genetycznie modyfikowanej żywności".

Pamietacie wsciekle krowy, ktore karmiono jakas nowowynaleziona pasza?

Jest to skandal, ze mamy tak nieodpowiedzialnego prezesa PANu. Badz co badz naukowiec powinien chyba rozumiec donioslosc ewolucji, ktorej przez miliony lat poddawal sie swiat. Ten facet to neptek!

O co chodzi w produkcji genetycznie modyfikowanej zywnosci? Jak zwykle o wielki kapital. Korporacja MONSANTO chce na masowa skale wykorzenic chwasty w ten sposob, aby rosly tylko przenica i manna dzieki czemu uprawy beda latwiejsze i bardziej wydajne. Chwalebny cel, nieprawdaz? Aby to osiagnac nalezy chemicznie powstrzymac (inaczej wytruc) chwasty, a przenice (i manne) uodparniac modyfikujac genetycznie przeciwko truciznom.

Monsanto ma doswiadczenie w podobnych badaniach. Podczas wojny w Wietnamie, wojska amerykanskie uzywaly szeregu trucizn sluzacych do defoliacji i zniszczenia wszelkiej roslinnosci w dzungli. Byly to "agent orange" i pochodne. A produkowaly to amerykanskie firmy chemiczne Dow Corning i wlasnie MONSANTO. Przy tej okazji zycie stracilo okolo 4 milionow Wietnamczykow.
Nie udalo sie uzyskac odszkodowan poniewaz "nie mozna bylo jednoznacznie okreslic przyczyn i skutkow". Chociaz MONSANTO i Dow Corning to podobne firmy chemiczne co faszystowskie IG Farben, agent orange jest lepszym srodkiem niz Cyklon B.
iwona y Lublina / 95.49.185.* / 2012-12-21 15:37
Mam tylko jedno pytanie. Ile Pan otzymał kasy , w jakiej walucie i w jakiej wysokości. Jeżeli nie odpowie mi Pan to pytanie, lub skłamie, proszę napisać w swoim testamencie, Dałem zielone światło GMO i pozwoliem Wam umierac powoli. Wam kochane dzieci, Waszym dzieciom i Ich dzieciom. Moim wnukom i prawnukom. Zastanow sie glupcze, czy cena nie jest za wysoka.
Mam tylko jedno pytanie. Ile Pan otzymał kasy , w jakiej walucie i w jakiej wysokości. Jeżeli nie odpowie mi Pan to pytanie, lub skłamie, proszę napisać w swoim testamencie, Dałem zielone światło GMO i pozwoliem Wam umierac powoli. Wam kochane dzieci, Waszym dzieciom i Ich dzieciom. Moim wnukom i prawnukom. Zastanow sie glupcze, czy cena nie jest za wysoka.
ungme / 83.29.55.* / 2012-12-21 14:18
[...]

### POST USUNIĘTY Z POWODU ZŁAMANIA REGULAMINU FORUM MONEY.PL ###
Adam222 / 77.88.138.* / 2012-12-21 14:18
Ma rację. Ta nagonka to lobby rolnicze robi. Żarcie ma być drogie i już.
a priori czy z obawy przed wykluczeniem / 87.205.36.* / 2012-12-21 10:34
Uwierzę mu jak wnuki swoje będzie karmił GMO.
debos / 83.6.2.* / 2012-12-21 11:37

Uwierzę mu jak wnuki swoje będzie karmił GMO.

Przecież karmi. Wszystko jest zmodyfikowane genetycznie. Ty też. Masz geny ojca i matki. Niemcy " krzyżując " wyselekcjonowane jednostki chcieli " wyhodować " genetycznie zmodyfikowaną czystą germańską rasę człowieka. Z jedzeniem jest to samo. Jest bezustannie modyfikowana. dzisiaj kupujemy równiutkie, jabłka, pomidory, marchewki itd. To wynik stosowania modyfikacji genetycznej. GMO polega na tym, że to do czego tradycyjnymi metodami bedziemy dochodzić przez np. 100lat osiagnięmy natychmiast.
[...]

### POST EDYTOWANY Z POWODU ZŁAMANIA REGULAMINU FORUM MONEY.PL ###
pjastrza / 83.7.127.* / 2012-12-21 10:29
Azbest też był bezpiecznym materiałem budowlanym o szerokich zasotosowaniach
Adrian11 / 2012-12-21 14:23 / Bywalec forum
Zastanawia mnie że największy lobbing na GMO dają politycy , oraz uczeni którzy wiedzą ze na tym zarobią... szkida że nei interesuje ich co dokłądnie mozę zrobić GMO...
łyżkojad / 213.241.41.* / 2012-12-21 10:57
DDT wspaniale niszczyło stonkę i nie tylko!
Cały czas koncerny chemiczne wprowadzają nowe produkty w reklamach bezpieczne dla ludzi i środowiska by po kilku latach cichaczem je wycofywać z obrotu bo nie tylko nie są bezpieczne ale wręcz trujące czy rakotwórcze! GMO na pewno jest niebezpieczne bo raz wprowadzona modyfikacja genetyczna ma wpływ na cały obieg w przyrodzie. Taki uczony mógłby sobie zadać troszkę trudu i stracić chwilę swojego czasu aby zobaczyć: Szok! Oto szczury-mutanty karmione genetycznie zmodyfikowaną żywnością
klusek z biedronki / 87.119.16.* / 2012-12-21 10:20
Panie Kleiber nie ma też dowodów, że nie szkodzi i tych by od Pana oczekiwało społeczeństwo polskie. Na Premiera Tuska i Prezydenta
Komorowskiego nie można w tej sprawie już liczyć z resztą jak w każdej innej.
klusek z biedronki / 87.119.16.* / 2012-12-21 10:20
Panie Kleiber nie ma też dowodów, że nie szkodzi i tych by od Pana oczekiwało społeczeństwo polskie. Na Premiera Tuska i Prezydenta
Komorowskiego nie można w tej sprawie już liczyć z resztą jak w każdej innej.
przeciwnik GMO1 / 31.6.160.* / 2012-12-21 10:08
jestem przeciwko! ale jesli zostanie wprowadzona legalizacja zywnosci GMO to jako obywatel i potencjalny konsument chce o tym byc informowany na ulotce/etykiecie danego produktu bo mam do tego prawo.

jestem przeciwny bo widzialem w sieci wstepne wyniki badan (ciezko o nie bo badania sa blokowane min przez firme Monsando), gdzie spozywanie pomidorow GMO prowadzilo u osob badanych do niszczenia ukladu pokarmowego (krwawien z jamy brzusznej, ust); gdzie bawelna GMO prowadzila do licznych uczulen i obrzekow skornych, a soja GMO do alergii pokarmowych. wyniki nie sa oficjalne bo jak pisalem wyzej, sa blokowane przez firmy majace w tym swoj interes. chyba wlasciwie nikt sie nie zastanowil, dlaczego w ogole nie ma takich opracowan, w koncu wszystko przed wejsciem do obrotu winne byc doglednie sprawdzone.

uwazam ze w Polsce nie ma potrzeby na tego typu produkty, gdyz to co mamy jest wystarczajace. z mojej strony stanowcze NIE!
kundle, kundle / 94.42.189.* / 2012-12-21 09:48
polskie rolnictwo jest blokowane w wydajności przez UE, s ate kwoty mlecze itp

możemy duż więcej produkowac zywności, nie potrzebujemy genetyki dla zaspokojenia PAZERNOŚCI BEZWZGLĘDNYCH KASIARZY.

PROFESORKU KARM SWOJE WNUCZKI GMO CODZIENNIE.
ODPIEPRZ SIE OD POLSKIEJ RODZINY
PROFESORKU KARM SWOJE WNUCZKI GMO CODZIENNIE.
ODPIEPRZ SIE OD POLSKIEJ RODZINY
kazimierz68 / 2012-12-21 09:52 / Bywalec forum
a jakie jest właściwie wasze - forumowiczów zdanie? ja jestem za wprowadzeniem, tylko żeby była informacja na ulotce, że to modyfikowane i tyle
zapomniałeś? / 213.241.41.* / 2012-12-21 13:46
najpierw trzeba zrozumieć czym jest modyfikacja genetyczna. Nie jest to naturalne krzyżowanie odmian i hodowla nowych bardziej wartościowych pokoleń. Każda roślina, zwierzę, grzyb, porost itd. bierze udział w obiegu materii i ulega naturalnej ewolucji przystosowując się do warunków życia. Tymczasem genetyczna modyfikacja zmienia nieodwracalnie kod genetyczny uzyskanego potomstwa i wprowadza go do obiegu w przyrodzie. Wprowadza oczekiwane zmiany jak i te niepożądane! Tych niepożądanych zmian jest olbrzymia większość! Aby wyhodować kurczaka czy osła z ludzkim mózgiem który będzie rozumował jak człowiek wytworzy się gigantyczną ilość potworków o nieprzewidywalnych cechach. Ale po co nam kurczak z ludzkim mózgiem?
eldushek / 83.11.135.* / 2012-12-21 10:00
Problem w tym,że to g.. się miesza z normalnymi uprawami, sąsiad zasieje, a w przyszły roku, twoje ziarno ma GMO, przychodzi prawnik do rolnika obok i zabiera mu gospodarstwo, albo zmusza do uprawy GMO. A jak zaczniesz uprawiać GMO to w zapisie umowy z Monsato masz obowiązek używania tylko GMO i wiele innych dziwnych klauzul. Dramat jest na poziomie prawnym
pp47 / 217.153.175.* / 2012-12-21 14:54
Cóż, prof. Kleiber jest specjalistą -informatykiem i o biologii, genetyce ma wiedzę maturzysty, który ostatnio uczył się biologii pół wieku temu...

Najnowsze wpisy