Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Miedwiediew: Korupcja i ubóstwo zagrażają Rosji

Miedwiediew: Korupcja i ubóstwo zagrażają Rosji

skomentuj
Wyświetlaj:
andowc / 83.30.106.* / 2008-06-25 15:50
Nie tylko Rosji, (całemu światu).
"Korupcja" jest obroną "słabych" przed "silniejszymi".
Przykład idzie z "góry" (np.polityka).
Obwiniają innych nie siebie (przejrzyć się w "lusterku").
Sami uczą, a póżniej "krytykują".
KAP / 2008-06-25 13:15 / Tysiącznik na forum
jesli by sie w Rosji udalo bardzo ograniczyc korupcje to taki Piotr Iszy sie moze schowac. Raczej nie wierze, poniewaz korupcja jest wbudowana w nomenklature urzednicza jako integralna czesc wynagrodzenia a takze poniewaz jest gleboko zakorzeniona w mentalnosci panstwa az od czasów okupacji Tatarskiej ( i zeby bylo jasne nie tylkoi w Rosji..) i nie zmienila tego ani reforma Piotra Iszego, ani rewolucja ani pieriesrtojka....
Obserwator! / 84.10.205.* / 2008-06-25 23:11

Raczej nie wierze, poniewaz korupcja jest wbudowana w nomenklature urzednicza jako integralna czesc wynagrodzenia a takze poniewaz jest gleboko
zakorzeniona w mentalnosci panstwa az od czasów okupacji Tatarskiej ( i zeby bylo jasne nie tylkoi w Rosji..)

No właśnie - nie tylko w Rosji. Głośny płacz złapanej na gorącym uczynku korupcji Beatki Sawickiej doprowadził do klęski wyborczej jej wrednych prześladowców z PiS-u. Natomiast kreowana na postrach łapowników "krwawa Julka", bardziej odgrywa rolę stracha na wróble niż rzeczywistego pogromcy amatorów łatwych zarobków. Mimo to jej próba zaistnienia w mediach kosztem koalicyjnych sojuszników z PSL-u, wzbudziła wściekłość tych ostatnich. Ale to tylko kłótnia w rodzinie. Wkrótce wszystko sie uklepie i zapanuje pełna harmonia a pani minister Julia Pitera opracuje znowu jakis nowy raport, który tak jak poprzednio, zostanie schowany głęboko w przepastnych szufladach rzadowych biurek.
keyser soze / 83.19.118.* / 2008-06-25 13:07
towariszci, toć macie przecież doświadczenie. Eksterminować parę mln łapówkarzy, drugie kilka zamknąć do łagrów i po sprawie. tow. stalin i dzierżyński już 80 lat temu to przerabiali, a tow. putin jako ich gorliwy zwolennik i szef rządu powinien to w try miga załatwić.
Pajchiwo / 2008-06-25 14:48 / Tysiącznik na forum
heh - weź się trochę zastanów.
Jak myślisz dlaczego nie zlikwidowano w taki sposób żadnego problemu (oprócz likwidacji konkurencji) w czasach stalinowskich?
Ano dlatego, że o tym kto się "kwalifikuje" decydują zawsze ludzie z "systemu", a oni właśnie "kręcą lody"...
KAP / 2008-06-25 13:11 / Tysiącznik na forum
ew poradzic sie Ziobry...
skomentuj

Najnowsze wpisy