Forum Polityka, aktualnościPolityka

Miedwiediew: Tarcza niczego nie umacnia

Miedwiediew: Tarcza niczego nie umacnia

Money.pl / 2009-05-05 13:30
Komentarze do wiadomości: Miedwiediew: Tarcza niczego nie umacnia.
Wyświetlaj:
maxymili / 2009-05-05 13:30 / Tysiącznik na forum
Jeżeli stwarza jakieś napięcie to chyba seksualne u niektórych Rosjan. Jak może generować napięcie 20 antyrakietrakiet zdolnych do zestrzelenia co czwartej namierzonej atakującej rakiety? System mógł by obronić Amerykę przed maksymalnie 5 rakietami. Chyba, że Rosja już więcej sprawnych nie ma i stąd to napięcie?
Tak naprawdę jest wycelowany w małe państwa, które uzbroiły się w kilka stuk przestarzałych ale mimo to niebezpiecznych głowic. Pakistan po zamachu stanu, Korea północna, Iran jeżeli zakończy swoje projekty nuklearne i rakietowe czego nie wiemy itp.
axxel / 85.255.177.* / 2009-05-05 22:20
skoro ten cud techniki, to tylko obrona przed "maksymalnie 5 rakietami" to po co USA te koszty, i cały ten ambaras?

jak zwykle kiedy nie wiadomo o co chodzi .. to chodzi o coś ważnego, co propagandziści starają się przykryć pijarem dla pospólstwa, przyzwyczajonego do trawienia wcześniej przez innych przeżutej i przetrawionej papki informacyjnej , :)

moim zdaniem Rosji nie obchodzi to co mówią Amerykanie , ale co czynią, zresztą Rosja wie co robi , sama bowiem inaczej mówi a inaczej czyni, czyli i USA i Rosja, dobrze maja opanowane zasady tej "gry"
cała reszta to pijar dla pospólstwa.

najprawdopodobniej Rosji chodzi o to ze rakiety USA na terytorium Polski maja zaledwie 4 do 5 minut dolotu do strategicznych punktów Rosji, np centrów dowodzenia, albo jakichś innych ważnych centrów i to wystarczy, rakiety można uzbroić w dowolną głowice i nie dziwi mnie to ze Rosja nie wierzy że to będą tylko głowice kinetyczne.
Poza tym chyba tylko laik wierzy ze systemu nie można przestawić na dowolne działanie, nie tylko obronne ale również zaczepne,
Czyli nie ma czym się podniecać, a temat rakiet , co jakiś czas będzie powracał jako jedna z kart przetargowych w tej grze.
W każdym razie Polska zawsze ma szanse zostać poligonem jądrowym europy, zawsze macie szanse :)
więc głowa do góry, może jakiś grzybek atomowy wyrośnie?
maxymili / 2009-05-06 08:22 / Tysiącznik na forum

skoro ten cud techniki, to tylko obrona przed "maksymalnie 5 rakietami" to po co USA
te koszty, i cały ten ambaras?

Bo 5 rakiet to potencjalnie 62 głowice o mocy potencjalnie 62*500megaton?
axxel / 83.143.214.* / 2009-05-06 12:32
no prosze , to jednak tylko 5 rakiet, jak sam zauwazyłeś:)

poza tym, częśc systemu ktury USA juz posiada i który działa (przynajmniej wg zapewnień USA), juz teraz jest w stanie strącic więcej niz pięc rakiet, a sam zauwazyłes że
Tak naprawdę jest wycelowany w małe państwa, które uzbroiły się w kilka stuk przestarzałych ale mimo
to niebezpiecznych głowic.


czyli starczy, na te pare przestarzałych rakiet, no chyba że nie o te przestarzałości chodzi a o cos innego, w tedy moja wypowiedź wyżej jest jak najbardziej aktualna :)

Najnowsze wpisy