Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Międzynarodowa Agencja Energetyczna chwali Polskę

Międzynarodowa Agencja Energetyczna chwali Polskę

skomentuj
Wyświetlaj:
mirek3011 / 2009-05-12 14:45 / Tysiącznik na forum

Dyrektor MAE podkreślił, że Polska powinna skupić swoje wysiłki na wprowadzaniu technologii czystego węgla.

Taki facet z zagranicy a wie lepiej co mamy zrobić........
Wszystkim cieniasom z rządu PO mogę podpowiedzieć że nasze zasoby węgla kamiennego wynoszą ok 90 procent zasobów całej unii...........nie licząc zasobów geotermalnych udokumentowanych przez profesorów AGH.
Taki Kuwejt Europy ..........tylko kto tu rządzi.......PO..mioty po..lityczne!
lukit / 2009-05-12 23:59 / portfel
Co Ty byś zrobił w tej sprawie? I jakie masz argumenty na uzasadnienie swojej strategii? Czytałeś projekt, o którym mowa w artykule? Prześlij link.
Pozdrawiam
mirek3011 / 2009-05-13 07:56 / Tysiącznik na forum
Sprawa wykorzystania węgla jest znana od dawna.Już za czasów Niemca gdy Śląsk był "normalnie" zarządzany i administrowany były stosowne instalacje technologiczne.
Za czasów Gierka próbowano podjąć powyższy temat paliw ..nawet zakupiono odpowiednie" linie technologiczne" ale ze względu na polityczny nakaz z ZSRR.... abyśmy pewnie nie za bardzo się uniezależnili energetycznie powyższa działalność została zawieszona.
Pan Balcerowicz i Buzek zrobili wszystko aby kopalnie likwidować...zamiast brać pożyczki z Banku Światowego na odprawy dla górników...należało inwestować te pieniądze w znane od dawna technologie.
Efekt działalności tych panów jest taki że kopalnie są przestarzałe.........i brakuje górników którzy wzięli odprawy a my musimy za to płacić.Górnicy który wzięli odprawy nie mogą na mocy umowy wrócić do kopalń.
Nasze zasoby węgla są szacowane na o ile się nie mylę na 150 lat całego zapotrzebowania UE.
Jeśli chodzi o kwestię wód geotermalnych to Polska jako jeden z nielicznych krajów w Europie leży na ogromnym gorącym "zbiorniku wodnym "...mamy znacznie większe zasoby jak np. Niemcy
Zasoby te są praktycznie niewyczerpalne.........
Jednak PO..lityka tego rządu utrudnia realizację powyższych przedsięwzięć.......
Oczywiście nasze "lobby" naftowe nie jest zainteresowane tą konkurencją ...zbyt wiele osób żyje z tego rurociągu.
Rząd PIS odzyskał pakiet większościowy w naftoporcie..bo tow. Kwas tak nas załatwił że ruskim umożliwił jego kontrolę tak że w przypadku zamknięcia kurka ze wschodu nawet mogło dojść do sytuacji że nie bylibyśmy w stanie sprowadzać skroplonego gazu tankowcami.
Pan Kwas zadbał nawet aby z konstytucji był wykreślony stosowny zapis ..mówiący o bogactwach narodowych.
Pewnie ktoś na tym będzie" robił lody"
Zastanawiające jest dlaczego nas tak bardzo potrzebują w UE........Norwegia jest widocznie lepiej rządzona....należy tylko do strefy Schengen.
Jesteśmy jako jeden z nielicznych krajów na świecie samowystarczalny energetycznie i rolniczo!!!!
lukit / 2009-05-13 23:47 / portfel
Widzę, że rozpisałeś się. Hmm. nie wiem co to wspólnego z moimi pytaniami do Ciebie? Czym się zajmujesz? Po przeczytaniu Twojej wypowiedzi nasuwa mi się myśl, że chyba nie bardzo wiesz o czym w ogóle piszesz. Wiesz na czym w chwili obecnej polega technologia czystego węgla i jak wygląda sprawa źródeł o.Rydzyka?
skomentuj

Najnowsze wpisy