Miejsce wykonywania

junior85 / 79.188.205.* / 2010-10-01 08:26
Witam wszystkich. Mam o to taką sytuację : Obecnie jestem informatykiem w firmie X , która wysłała mnie do firmy Y jako informatyka. W firmie Y mam udostępnione pomieszczenie gdzie jako informatyk mam swoje centrum dowodzenia . Mój pracodawca zaproponował ,abym otworzył własną działalność gospodarczą i nadal wykonywał dla niego usługi w postaci serwisowania firmy Y. Oczywiście rozumiem ,że siedzibą mojej działalności było by moje mieszkanie , a co z miejscem wykonywania działalności??? Sytuacja jest taka ,że prawie cały czas znajduję się w firmie Y. Będę planować zakup różnego rodzaju urządzeń i zainstalowania ich w firmie Y ( zakup na moją firmę ). Czytałem na necie ,że powinno się posiadać np. umowę najmu itp. jeżeli miejsce wykonywania jest inne niż własne mieszkanie. Chodzi o to ,że będę brał różne rzeczy na własna DG ale będą się one znajdowały w firmie Y i nie chce mieć np sytuacji ,że mam kontrolę w mieszkaniu i się zapytają gdzie są urządzenia. Czy w takiej sytuacji muszę uzyskać od firmy Y , np. zaświadczenie o udostępnianiu pomieszczenia/wynajmu itp. czy po prostu nie i wystarczy ,że w odpowiednim urzędzie podam tylko siedzibę jako własne mieszkanie a miejsce wykonywania mieszkanie i adres firmy Y. Planuję także w przyszłości zatrudnić jedną osobę , więc proszę także wzięcie tego pod uwagę. Proszę o porady. Pozdrawiam
wiwan / 2010-10-01 11:35
Tytuł prawny musisz posiadać do siedziby, nie do miejsca wykonywania.

Najnowsze wpisy