Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Mieszkania z drugiej ręki. W lipcu ceny stabilne

Mieszkania z drugiej ręki. W lipcu ceny stabilne

skomentuj
Wyświetlaj:
residenzpalast / 83.5.142.* / 2009-09-01 14:29
wystarczy wejsc na allegro i widac jaki popyt na M-iles tam z drugiej reki :-) A Wakacje to pracowity czas dla deweloperów - gdy inni myślą o wypoczynku, oni próbują zwabić klientów oferując coraz większe promocje i kusząc rabatami .
Powszechne są rabaty wakacyjne wycieczki, sprzęt AGD, meble i aranżacja mieszkania w cenie. Wyprzedaże mieszkań trwają i raczej nie zakończą się wraz ze schyłkiem wakacji, bo - zdaniem ekspertów - deweloperzy wciąż mają możliwości obniżania cen.
Deweloperzy chcą szybko pozbyć się ostatnich mieszkań, by rozpocząć kolejne inwestycje. Na horyzoncie widać już bowiem "oznaki ożywienia" oczywiscie jak wieszcza Łeksperci............ Zdaniem jednak ekspertów! promocje często okazują się jedynie chwytami reklamowymi, ponieważ do ceny trzeba zazwyczaj doliczyć koszt miejsca parkingowego, balkonu itd.

Problemy ze sprzedażą mają deweloperzy, którzy rozpoczęli duże, wieloetapowe inwestycje, w ramach których docelowo powstanie kilka tysięcy mieszkań...np w W-wie jeszcze niesprzedane roczniki 2007...ciekaw jestem nawiasem mowiac jak to tam wyglada takie mieszkano ,,,,,,,2 lata nie wietrzone ....ogrzewane?
................ceny powoli zbliżają się do progu, poniżej którego negocjacje nie będą już możliwe, a sprzedający stają się coraz mniej skłonni do negocjacji. W tym wypadku, aby znaleźć nabywców, będą zmuszeni obniżać ceny...Innej opcji nie ma..I TO dot. TAKZE RYNKU WTORNEGO GDZIE JEST TOTALNY ZASTOJ....
znający się na rzeczy / 94.254.129.* / 2009-08-31 20:58
Tak więc można z równą "powagą" stwierdzić, że mieszkanie 100m2 kosztuje 10mln zł. Tyle, że jak nie ma transakcji to jest to wierutna bzdura.

Poza tym artykuł pod którym nikt się nie podpisał z nazwiska i który na dokładkę został przygotowany przez firmę, która żyje z prowizji od cen nieruchomości, a więc jest żywo zainteresowana jak najwyższymi cenami, jest delikatnie powiedziawszy "niewiarygodny"...

Dobra nowina jest taka, że "optymiści" się już "wyprztykali" i teraz rynek już wraca do normalności (tj. 30-60% spadku cen w najbliższych 3-4 latach).
joyse / 2009-09-01 10:50
to mam pytanie czy bańka tam rowniez urosla na dlugo przed euro w takim stopniu jak u nas ... bo wiadomo przeciez ze ceny m nie moga rosnac w nieskonczonosc a sam fakt wystąpienia mocnych wzrostow w Polsce na dlugo przed euro daje do myslenia ze wcale nie musi byc tak samo u nas jak w portugali. do tego dochodzi fakt ze kredytobranie sie skonczylo w calej unii ( i nie tylko ) wiec inwestycje kapitalu zagranicznego w polskie nieruchomosci wcale nie musi byc tak powszechne ( i pewnie nie bedzie bo do tego naznaczone jest wiekszym ryzykiem mimo wszystko ) . biorąc te czynniki pod uwage nalezaloby tu jeszcze wspomniec o jakim pułapie spadku cen mowimy. w ktorym momencie ceny wzrosly o te 65% w portugali. obawiam sie ze nie od czasow 'górki'. i teraz pozostaje zadac pytanie: jaki to pułap bedzie u nas czyli ile jeszcze ceny spadna zanim zaczna wzrastac ... i czy spadna bo przeciez facowcy mowią znowu ze bedzie tylko 'lepiej' .
taki tam sobie / 83.5.242.* / 2009-08-31 22:36
twój podpis - znający się na rzeczy - też pozwala stwierdzić, któż to jest takim znawcą rynku :))
ja ze swojej strony dokonałem tylko porównania z cenami mieszkań w Portugalii przed i po mistrzostwach europy. w cyklu dwultnim przed mistrzostwami ceny mieszkań wzrosły tam o 65% (do sprawdzenia jak to niewierzy). po mistrzostwach w ciągu roku spadły o ok. 40% i się ustabilizowały.
nie twierdzę, iz Polska to Portugalia, ale oczkujących spadku cen o 45% (średnia z powyższych oczekiwań) potraktowałbym czule, jak dzieci specjalnej troski.
pozdro
arch / 2009-08-31 15:13 / Tysiącznik na forum
To już ceny mieszkań nie rosną ? Niemozliwe !
residenzpalast / 83.5.197.* / 2009-09-02 08:22
Akcjonariusze Orco Property Group budującej słynny budynek Libeskinda myślą o likwidacji spółki - pisze "Życie Warszawy".

Decyzja o przyszłości Orco zapadnie na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy w połowie września. Skumulowana strata spółki przekroczyła już 75 proc. wartości kapitału akcyjnego, dlatego zarząd musiał wystąpić do sądu o wprowadzenie restrukturyzacji i zwołać WZA.

Jeśli akcjonariusze uznają, że dalsze działanie nie ma sensu, kłopoty mogą czekać warszawskie inwestycje tej firmy: Klonową Aleję, Feliz Residence, a przede wszystkim słynny Żagiel Daniela Libeskinda przy ul. Złotej 44.

Budynek, nazwany Żaglem, miał być nowym symbolem stolicy. Budowę planowano zakończyć w 2009 r. Pracę wstrzymano pół roku temu. Kilkunastopiętrowy kikut straszy w centrum miasta, obok Złotych Tarasów i Intercontinentalu.

Specjaliści od nieruchomości przestrzegają, że niedokończony obiekt może postać kilka lat. Wiele zależy od strategii, jaką przyjmie upadająca firma - przewiduje "ŻW".

...........................................no a przeciez " kto nie kupil mieszkania w ciemno czy lokalu w biurowcu to przegral zycie!!!!!
skomentuj

Najnowsze wpisy