Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Mieszkania za kilkadziesiąt złotych już od 31 lipca

Mieszkania za kilkadziesiąt złotych już od 31 lipca

Wyświetlaj:
Konfabulator / 212.76.37.* / 2007-08-04 13:54
Bardzo sprytnie szanowna władzo,

700 tys. mieszkań, to niezła liczba elektoratu na najbliższe wybory(zbieg okoliczności tej ustawy z planowanym terminem wyborów) ,kujcie żelazo póki gorące, Ludzie którzy wykupili mieszkanie przed 2001, to pewnie złodzieje, którzy i tak na was nie zagłosują, bo nie mogliby dalej kraść jak wygracie wybory. Ktoś ,kto dba o przyszłość swoją i dzieci też wykupił mieszkanie, chociaż mógł sobie kupić samochód za tą kasę i poszpanować trochę. Kto nie wykupił mieszkania do tej pory- ktoś, kto jest lekkoduchem . Ta władza jest właśnie dla takich. Po co myśleć i pracować, jak "państwo pomoże" .
Jacj77 / 81.210.63.* / 2007-12-23 11:41
Drogi panie. Moi rodzice mogli wykupic mieszkanie juz w 1999 roku. Ale im tego zdecydowanie odradzilem. Poprostu szkoda mi bylo pieniedzy, a po drugie nie mialem zamiaru napychac kasą zarzadu spoldzielnii. Oczekiwalem tylko tego dnia ktory wlasnie nadszedl i moge dopiero teraz spokojnie sobie wykupic. A ciebie mi poprostu zal, za glupote sie placi :)
harry1 / 194.181.130.* / 2007-08-03 09:03
nie wiem czemu służy to forum skoro nikt nie odpowiada?

czy ktoś to czyta?
iga / 213.158.196.* / 2007-06-20 21:00
Czy ta ustawa dotyczy również TBS?
IM / 83.24.212.* / 2007-06-19 22:53
Czy ta Ustawa dotyczy również mieszkań KWATERUNKOWYCH?
IM / 83.24.212.* / 2007-06-19 19:37
Czy ta Ustawa dotyczy również mieszkań KWATERUNKOWYCH?
patriota / 87.207.15.* / 2007-06-17 22:56
900 tyś wybrańców (mieszkanie za friko) i 2 mln naiwnych
(tych co zapłacili) - I to jest prawo i .... sprawiedliwość ??!!
Znowu wybrańcy ? - skąd to znamy - powtórka z rozrywki z czasów komuny - czy tak ma wyglądać 4 RP?
Czy też może na naszych oczach wykluwa nam się jakieś- paskudztwo?
poludniowiec / 87.205.35.* / 2007-06-16 23:37
Postępowanie PISu jest jest karygodne bo ludzie wykupili mieszkania kosztem wielu wyrzeczeń a teraz daje sie to samo innym za kilka złotych!!!.... to tak jakby powiedzieć tym którzy chcieli zostawic mieszkanie dzieciom i odmawiali sobie wielu przyjemności że ich praca jest jest daremna a uczciwe i równe traktowanie przez obecne władze to tylko to tylko slogany wyborcze a więc żegnajcie Prawo i Sprawiedliwość jesli odbywa sie to kosztem większości... juz nawet nie chce mi sie pisać bo to co robi PIS to juz nawet nie jest zdobywanie wyborców ale bardzo podłe traktowanie uczciwych obywateli
IREN / 83.20.89.* / 2007-06-30 11:23
ieszkanie towar taki sam jak inny . Czy jeżeli kupiłam dwa lata temu telewizor i oszczędzałam a teraz on juest tańszy o połowe to do kogo mam mieć pretensje !!!Wiec proszę nie szleć nit nikogo nie zmuszał do wykupu lokalu !!
Artur40 / 83.7.20.* / 2007-06-15 21:37
a ja wykupiłem mieszkanie dokładnie w dzień 23 kwietnia 200r, czy mnie obejmie zwrot kosztów remontowych czy nie ?
Lucia / 74.120.223.* / 2007-06-15 22:04
Ja wykupilam mieszkanie i wplacilam 20,000pl z tego maja byc umozone skladki na fundusz tremontowy wypada,ze bede wolna od tych skladek ponad 50 lat i dalej bede musiala oplacac czynsz.Spoldzielnie powinny zwrocic pieniadze,jak wymaga tego demokracja..
Artur40 / 83.7.20.* / 2007-06-15 21:38
23 kwietnia 2001r miało byc porpawka
obserwatorka. / 83.4.188.* / 2007-06-15 16:55
Dobrze , ze nareszcie logicznie rozwiazano problem przekształceń mieszkań. Myśmy te mieszkania spłacili w dwojnasob. Poprostu , nareszcie moze będa spółdzielnie rozsądnie rządzic finansami, a nie szastać na lewo i prawo dając inwestorom zarobić, bo to nie zarzadu fundusze. Był ocieplany blok i przed ociepleniem juz nam co m-c potrącano za ocieplenie , to się ciagnie latami. I dalej płacimy .. gdyby to prywatnie samemu zrobić , kosztowałoby sporo mniej . poprostu bajońskie sumy, i nie wiadomo czy zawyzono koszt tej inwestycji, czy dobrze jest brać pieniadze co m-c aby nie miec problemów z kasą , bo sporo rodzin nie płaci i ktoś musi na to łożyć. Nareszcie niech zarządy myśla a nie spokojnie siedząć brać dobre pensje. Zaznaczam ,ze nasza S.M. od lat nic nie buduje
paweldr / 2007-06-15 10:09
Dwa lata temu kupiłem mieszkanie (spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu). Nie jestem członkiem spółdzielni. Czy ta ustawa coś zmienia w moim przypadku?? Czy warto przekształcić status mieszkania na PRAWO ODRĘBNEJ WŁASNOŚCI. Jakie są związane z tym koszta?
dasda / 217.74.68.* / 2007-06-15 09:48
Mam wrazenie, ze te dzialania maja na celu zmiane zasad wstecz... a to juz jest problem...
slawekcz / 83.8.128.* / 2007-06-15 09:35
a co z mieszkaniami z kredytem zaciagnietym przez spółdzielnie ?
programol / 2007-06-15 08:59
A co z tymi którzy wykupili mieszkania przed 23 kwietnia 2001? Są niesłuszni klasowo, czy co?
a320 / 80.68.235.* / 2007-06-15 09:08
Oczywiście. W czasach III RP na wykup mieszkań stać było tylko zamożnych, a więc związanych bezpośrednio z ubekistanem. Mozna śmiało założyć , że lokale wykupywała ubecja, agentura albo ich dzieci. Te osoby należałoby wywłaszczyć i na bruk, bez litości bo oni nie mieli litości dla swoich ofiar. Oni, naszych, w 1947 roku prześladowali.
Byłby to akt sprawiedliwości i mieszkania dla młodych małżeństw, które w świetle ulg prorodzinnych chciałyby się rozmnażać.
gilus / 83.11.194.* / 2007-06-15 22:18
Wychodzi na to, że Polska, to kraj tylko agentów i ubeków. Nikt nie pracował normalnie i niczego nie potrafił się dorobić. Każdy każdego inwigilował. Nikt nie zwiewał za granicę. Polonia wzięła się z kosmosu, a my wszyscy pozostali byliśmy żebrakami i mieszkaliśmy pod mostami. Śmiechu warte takie brednie. Ci, co naprawdę dorobili się na ubecji, to robili trochę lepsze inwestycje niż ówczesny zakup mieszkań za tzw. bony. Życzę bardziej trzeźwego spojrzenia na takie sprawy, albo proszę nie zajmować miejsca i czasu piszącym i czytającym.
wia / 81.219.231.* / 2007-06-15 11:04
mozna smiało założyć ,ze dokaonałeś/aś pomówienia.można smiało założyć ,że jesteś sklerotykiem lub szczylem.
andy1 / 194.116.193.* / 2007-06-15 08:38
zostanawiam się skad u nas tyle lat po zmainach systemowych jest tyle pozostałości w "komunistycznym" sposobie postrzegania świata, wiekszość zmian prawa spółdzielczego to omal klasyczne przykłady wdrarzania leninowskich zasad - rozkułaczyć spółdzielnie , imbecylskie pomysły likwidacji funduszu remontowego bo zarzady biora za duże nagrody, drodzy gamonie uchwalający partackie prawo spółdzielnie mieszkaniowe były i powinny byc normalnymi podmiotami gospodarczymi prowadzącymi działalność na rzecz swoich członków związana z szeroko rozumianą administracją nieruchomości, ale cos mi się wydaje, że szkoda czasu na tłumaczenie widze tu pewne podobieństwo do tego co się obecnie dzieje z lekarzami - przy podejrzeniu o korupcję grupa uderzeniowa specjalnej policji wyprowadza w kajdankach człowieka ja pytam a gdzie organa skarbowe czy nie można sprawdzić zgodności zeznań podatkowych z stanem posiadania itd itd. naprawdę warto aby posłowie przed stanowieniem prawa konsultowali się z osobami znajacymi dobrze dane zagadnienie w sprawach spółdzielczości jest niewatpliwie takim fachowcem na zakończenie nie jestem i nie byłem członkiem zarzadu spółdzielni mieszkaniowej jednak przez wiele lat byłem aktywnym członkiem rady nadzorczej
Ob-Server / 83.5.194.* / 2007-06-15 16:24
Ile brałeś w tej radzie nadzorczej?
a320 / 80.68.235.* / 2007-06-15 09:02
ja nigdy nie otarłem się o spółdzielnie, ale z projektu ustawy wynika, że te twory dysponują jakąś strasznie wielką kasą, skoro teraz lekką ręką będą oddawać członkom wielkie sumy zapłaconych pieniędzy.
Miło słyszeć, że wśród narzekania na chroniczny brak środków są takie podmioty gospodarcze, którym się przelewa i mogą się dzielić z ludem pomieszkującym w RP nr4
Ob-Server / 83.5.194.* / 2007-06-15 16:32
Nikt nikomu nie będzie oddawał. Chodzi tylko o to, żeby Członek spółdzielni poczuł sie pełnoprawnym podmiotem w tej organizacji. Pieniądze które wpłacono za przekształcenie zostaną po prostu zaliczone na poczet tzw. Funduszu Remontowego. Może poczucie bycia właścicielem skłoni wielu do lepszego dbania o dobro wspólne jakim jest otoczenie lokalu i dzieci takich osób najpierw się zastanowią zanim napiszą na ścianie klatki schodowej "dup.." lub "c...j"
realista / 88.156.136.* / 2007-06-16 11:09
Pieniądze wpłacone wcześniej za przekształcenie będą stanowić wirtualny Fundusz Remontowy gdyż już dawno zostały wydane . Realnego Funduszu Remontowego nie będzie bo większość członków będzie zwolniona z opłat a Ob-Server będzie miał poczucie bycia właścicielem rozpadających się slamsów . I chyba o to chodzi.
Proponuję aby Ob- Server podjął się działalności remontowej myślę, że spółdzielnie chętnie mu wirtualnie zapłacą
aga150 / 212.2.100.* / 2007-06-15 13:24
fajnie że się nigdy nie otarłeś,ciekawa jestem twojej miny gdybyś musiał płacić za to samo kilka razy ? /
cierpliwa / 81.168.155.* / 2007-06-18 09:54
a ja nie placilam dwa razy - splacilam kredyt, ktory spoldzielnia zaciagnela na budowe mieszkania i spokojnie czekalam az ustanowia sensowne prawo, ze mieszkanie jest moje, bo przeciez skoro kredyt splacilam to ono jest moje!!!! No i doczekalam sie, ze w koncu dadza mi to co od dawna mi sie nalezalo!
niedoinformowany / 212.2.100.* / 2007-06-18 21:02
spłaciłem resztę kredytu zaciągniętego przez spółdzielnię (27 tyś.)ale nie przekształciłem mieszkania (tzn. nie przepisałem notarialnie). czy to oznacza, że na nowej ustawie zyskam? tzn. za samo przekształcenie zapłacę, po podpisaniu przez prezydenta 31 lipca, mniej niż teraz?. czy lokatorzy, którzy nie przekształcili jeszcze mieszkań, po 31 lipca będą mieli umożoną resztę kredytu spółdzielczego?czy poprostu oprócz tańszego wykupu będą musieli zapłacić resztę kredytu zaciągnietego przez spółdzielnię? zna ktoś odpowiedzi na te pytania? z góry dzięki.

Najnowsze wpisy