Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

"Mieszkanie dla młodych" przedmiotem konsultacji społecznych

"Mieszkanie dla młodych" przedmiotem konsultacji społecznych

Wyświetlaj:
guru122 / 83.22.232.* / 2012-11-12 14:21
Na wszelkie złodziejskie programy rządowe wspierające deweli i banksterów jest tylko jedna rada: OPRZEć SIĘ IM! NIE KORZYSTAĆ Z NICH! Myśleć, nie ulegać propagandzie! Wtedy ceny naprawdę spadną. Bo jeśli leszcze będą się nadal rzucały na zawyżone nieruchomości, bo dostaną parę groszy od państwa, wtedy nic się nie zmieni! Tylko totalny zastój na rynku spowoduje powrót cen do realnych poziomów, nieoderwanych od polskich przecietnych zarobków.
Don Kichot / 2012-11-12 15:10
Podobają mi się hasła o tym że rząd prowadzi konsultacje społeczne... ciekawe z kim...z bankami? bo to chyba oni najwiecej mają zarobić, dodatkowo deweloperami!!
zbig_wwl / 89.76.251.* / 2012-11-10 15:48
Skoro to konsultacje społeczne, to jako element tego społeczeństwa jestem za polityką prorodzinną i zgadzam się na uprzywilejowanie młodych w dostępie do M, ale w postaci ulg podatkowych. Jestem też w stanie zrozumieć ograniczenie uprzywilejowania do nowo powstających domów/mieszkań, ale całkowicie się nie zgadzam na ograniczenie go tylko do rynku deweloperskiego, jak również uzależnianie uprzywilejowania od zaciągania zobowiązania w banku.
ananalityk / 77.254.95.* / 2012-11-10 19:02
Konsultacje społeczne to pic na wodę do konsultacji zaprasza się (swoich) lobbystów i organizacje społeczne po to by dobrze wyglądało a mataczy się miedzy komisjami i podkomisjami społeczeństwo i jego zdanie ma się głęboko w D.....e.Jak ktoś nie wierzy to radzę przeglądać scenogramy z posiedzeń sejmowych komisji i podkomisji ogólnie dostępne na stronach internetowych sejmu i ministerstwa i tam będzie widać jak na dłoni przebieg prac i rzeczywiste intencje ustawodawcy .
mno_1966 / 77.255.50.* / 2012-11-10 09:48

Tak więc dołożysz się i do zysków banków i do deweloperów, chcesz czy nie chcesz.


L_W / 178.42.110.* / 2012-11-09 21:55

Jeśli jesteś konsekwentny to:
-nie masz samochodu-nie można się dokładać do zysków koncernów samochodowych i paliwowych.
-nie korzystasz z prądu(koncerny energetyczne)
-z gazu(Gazprom + PGNIG)
-nie robisz zakupów żadnej żywności w sklepach, nie mówiąc o supermarketach(tutaj też zarabiają na nas)
Z tego wynika że mieszkasz gdzieś w Bieszczadach, w chatce zbudowanej własnymi rękami-bez zdobyczy cywilizacji.
W takim razie skąd ten twój wpis tutaj?
Pilsener / 2012-11-09 23:38 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Szukam w rodzinie człowieka, który spełnia kryteria - poręczam mu kredyt, zgarniam dopłaty i go spłacam a mieszkanie wynajmuje studentom. Potem on na mnie to mieszkanie przepisuje. Można się dorobić? Można.
bankowiec rodzina / 83.18.251.* / 2012-11-12 10:45
To nie chodzi o poręczenie. Kredytobiorca musi posiadać zdolność kredytową. Możesz nawet P. Kulczyka na poręczenie brać, a i tak jak nie masz zdolności kredytowej dostaniesz figę.
Pilsener / 2012-11-12 20:04 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
W teorii, w praktyce bank chętnie da kredyt jeśli jego zabezpieczeniem jest samochód lub mieszkanie, wystarczy odpowiednio wysoki wkład własny - telemarketerzy co chwila do mnie dzwonią z propozycją jakiegoś kredytu a ten z dopłatą "cwaniacy na swoim" to do bólu reklamują i wciskają. A ludzi ze zdolnością kredytową nie jest tak trudno znaleźć, nawet wśród rodziny.
ruskipomysl / 83.20.129.* / 2012-11-09 23:34
nie rozumiem dlaczego nie można wprowadzić rozwiązania podobnego jak w rosji... za każde dziecko -1% z oprocentowania kredytu hipotecznego.Jest to wymierna korzyść dla młodych i nie chwieje rynkiem, ani nie wpływa na marżę banku.Rząd nie musiałby suplac też dodatkowych środków na ten program. Proste i jakże skuteczne.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
deck / 62.141.204.* / 2012-11-09 23:06
Brzmi to wszystko jak: klatki na bateryjek, ktore wybraly niebieskie pigulki.

Lepiej lyknac czerwona, poki jeszcze sa otwarte granice i istnieja w miare sensowne programy imigracyjne.
ananalityk / 77.254.95.* / 2012-11-09 22:39
Nic z tego nie wyjdzie dewelopery i tak muszą opuszczać ceny rynek jest zapchany nieruchomościami po sufit a banki nie będą się kwapiły na pożyczki a jak już dadzą kredyt to drogi i z podwójnym zabezpieczeniem tak czy inaczej ceny spadać będą jeszcze kolejne lata .O jeleni coraz trudniej bo po intensywnych polowaniach uprawianych przez ostatnie parę lat pogłowie jelonków strasznie spadło .Odnowa wypłoszonej i wystrzelanej populacji jelonka zajmie co najmniej 10lat i nawet dokarmianie M dla M i inna karmą sponsorowaną przez lobby bankowo deweloperski za wiele tu nie pomoże .
k aczordonald / 92.20.45.* / 2012-11-09 22:36
taki program jest teraz "nieodzowny" gdyz ratuje rynek nieruchomosci przed prawdziwa korekta.

Bez tego programu mozna sie bylo spodziewac przeceny 0kolo 20% przez kolejne 2 lata i to nie wliczajac inflacji.
Mieszkania dalej dzieli 25% od naturalnej ceny rynkowej(bez pompki)i jak widac rynek caly czas broni swoich praw i obnizka w toku.

Ale dzieki programowi cudow nie bedzie, dalej obnizki,tyle za male, przez kolejne 2 lata,jakies 2-3% rocznie,nie wliczajac inflacji.
Przez wiele lat na rynku nieruchomosci czeka nas stagnacja i zadnych odbic nie bedzie.
Chyba ze u analitykow ::))

jak pisalem deweloper-bank dwa bratanki zrobily pompke,a teraz dofinansuja sie z podatku kupujacego mieszkanie,wmawiajac mu ze dostal doplate ::)).
A on odda to rzadowi w podatkach i cenach ::))
WyrypanY bedzie wiec podwojnie.
I klika cala sie ostala ::))

A leszcze tlumnie poleca do banku,myslac ze kupuja tanio.
sanator / 164.126.240.* / 2012-11-09 22:32
Tylko ta statystyczna cena za metr jest tak zaniżona, że praktycznie uniemożliwia zakup czegokolwiek w mieście wojewódzkim i w jego okolicy. Tylko daleka wieś i niektóre miasta powiatowe wchodzą w grę. Bądź kompletna rudera do remontu ewentualnie stan surowy zamknięty. Tylko skąd kasę na remont bądź wykończenia?
m-53 / 95.49.182.* / 2012-11-09 23:22

Bądź kompletna rudera do remontu

Odpada - program obejmuje tylko nowe mieszkania
k aczordonald / 92.20.45.* / 2012-11-09 22:39
jezeli juz to nie cena za metr jest zanizona,tylko cena mieszkania w miescie wojewodzkim zawyzona.
tusek / 89.76.102.* / 2012-11-09 21:52
Może za rok będzie program "mieszkanie dla starych", później "mieszkanie dla ...."
Aby deweloperzy i banki z naszych podatków zarabiali ...by żyło się (im)lepiej..
BRAWO
b_b823 / 77.253.182.* / 2012-11-09 21:50
Program wcale nie dla rodzin, tylko dla deweloperów, którzy nie mają kupców na mieszkania! w moim mieście nie ma nowych mieszkań i co? nie należy mi sie z tego powodu dotacja.... a wyprowadzać się nie mam zamiaru. Cwany złodziejski program, na którym zyskają tylko deweloperzy!
adada / 195.205.193.* / 2012-11-09 21:21
ta ja nie posiadam swojego mieszkania i poprzez podatki mam komuś doplacac do jego mieszkania? CHORE.
tesa1959 / 2012-11-09 21:25 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
To kup mieszkanie i do Ciebie też się dołożymy. Ja nie mam nic przeciwko temu.
L_W / 178.42.110.* / 2012-11-09 21:55
Pewien problem jest.
1. Jest to dopłata do kredytu, a więc część z tego zabiorą banki.
2. Jest to dopłata do mieszkań kupionych na rynku pierwotnym - czyli zarobią deweloperzy.
Pytanie - dlaczego? Nie można inaczej?
Można, ale wówczas nie zarobiłyby banki i deweloperzy. Tu jest ten haczyk.
Tak więc dołożysz się i do zysków banków i do deweloperów, chcesz czy nie chcesz.
tesa1959 / 2012-11-09 22:14 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Tak więc dołożysz się i do zysków banków i do deweloperów, chcesz czy nie chcesz.

Skoro na razie nie można inaczej, to dobrze, że chociaż w jakiejś części dołożę się do młodych.
A to, że prawo jest tak skonstruowane... cóż, nie mam na to wpływu, a moje frustracje nic tu nie pomogą. Jestem zdrowsza nie zazdroszcząc innym.
em96 / 151.47.77.* / 2012-11-10 18:22
"Skoro na razie nie można inaczej, to dobrze, że chociaż w jakiejś części dołożę się do młodych..."

Naiwności nie zasłaniaj prawem skonstruowanym przez cwaniaków nim manipulującym... Skoro chcesz pomagać młodym, to zafunduj dzieciom biednej sąsiadki dożywotnią rentę... Przynajmniej wiadomo, że trafi we właściwe ręce...
tesa1959 / 2012-11-10 18:31 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Skoro chcesz pomagać młodym, to zafunduj dzieciom biednej sąsiadki dożywotnią rentę..

A skąd wiesz, że tego/czegoś podobnego nie robię? Empatii nie brakuje mi.
assdasda / 195.205.193.* / 2012-11-09 21:44
nie spelniam kryteriów,mam 36 lat.
tesa1959 / 2012-11-09 21:47 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Ale gdybyś spełniał, nie miałbyś tych zastrzeżeń, które masz? Nie uważasz, że jest to zwykła zazdrość?
111111 / 37.209.147.* / 2012-11-09 22:10
Typowa hipokryzja z Twojej strony. Może jeszcze przegłosujemy, że grupa krwi RH- (40%) będzie spłacać RH+ (60%)... no co, trzeba było mieć RH+.
tesa1959 / 2012-11-09 22:16 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Dlaczego hipokryzja? Bo nie zazdroszczę innym? Bo potrafię się cieszyć z tego, że ktoś może mieć własne M?
111111 / 78.30.122.* / 2012-11-09 22:55
Łooo jej, ale łaskawie z Twojej strony. Oczywiście, że nie dlatego, tylko czemu ktokolwiek ma komukolwiek (zwłaszcza developerom!!!) coś fundować? Może i mi spłacisz część kredytu jak jesteś taka/i dobra/y? No bo niby czemu nie?
ogłoś w gazecie: tesa1959 spłaca kredyty, jeśli kupisz nowe mieszkanie od developera.
Ciekawe, czy wtedy będziesz zazdrosna/y?
tesa1959 / 2012-11-10 07:45 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Żal mi Ciebie. Twoja zazdrość i niechęć do innych Cię zabije.
michalorman / 2012-11-10 11:28
Żadna zazdrość. Wszelkie dopłaty mają podtrzymać wysokie ceny mieszkań, bo państwo swoje zainwestowane pieniądze odzyska w podatkach od ludzi kupujących mieszkania poza tym programem.

Nie lepiej mieć 20% tańsze mieszkania niż 20% dopłacać i utrzymywać zawyżone ceny?
tesa1959 / 2012-11-10 12:43 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Wszelkie dopłaty mają podtrzymać wysokie ceny mieszkań,

Ale jakoś nie powstrzymały, bo ceny mieszkań spadają. Kiedy powstał program "Rodzina na swoim", był to rzeczywiście program "Deweloper na swoim", ale teraz ceny są znacznie niższe. W ciągu dwóch lat spadły o ok 50 tys. w przypadku mieszkań dwupokojowych. Nie twierdzę, że jeszcze ceny nie są zawyżone, ale już bardziej realne.
zrujnowana przez system / 87.206.7.* / 2012-11-10 19:09
Podoba mi się Pani podejście do życia. Mam podobnie bo nie zazdroszczę nikomu i choc w tym roku nie kupię dzieciom ani prezentów ani choinki to wcale nie zazdroszczę tym, których teraz na to stać. Mnie jeszcze niedawno też było ale takie jest życie i trzeba się cieszyć, że się żyje kolejny dzień a wszystkim pesymistom życzę mniej gryzot i więcej życzliwości dla drugiego człowieka. Pozdrawiam
tesa1959 / 2012-11-10 19:18 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

wszystkim pesymistom życzę mniej gryzot i więcej życzliwości dla drugiego człowieka.

Dołączam się do tych życzeń.

tym roku nie kupię dzieciom ani prezentów ani choinki

Może nie będzie tak źle. W Polsce działa Pogotowie Świętego Mikołaja. W mojej okolicy zawsze w szkołach robimy prezenty dla biednych dzieci ze szkoły. Działa też MOPS.
Co prawda do naiwnych nie należę (bez urazy) i daję na zorganizowane akcje, ale jakoś czuję, że piszesz prawdę. Poproszę o kontakt na pw tzn. jestem zalogowana i można wysłać mi prywatną wiadomość klikając w mój nick.
zrujnowana przez system / 87.206.7.* / 2012-11-11 13:29
Dziękuję za ciepłe słowa ale nie wierzę w instytucje wszelkiego rodzaju i jestem zdania, że nie ma sensu dawać komuś ryby lepiej dać mu wędkę. Ja w tej chwili szukam tej wędki ale jestem nieco ograniczona ponieważ mam 3 małych a czwarte w drodze. Sytuacja materialna zmieniła się nieoczekiwanie i dość drastycznie ale jestem dobrej myśli. MOPS mi nie pomoże bo mam zbyt wysokie dochody za zeszły rok. Szkoda tylko, że rodzinom wielodzietnych nie przysługuje rodzina na swoim ze względu na zbyt wiele osób na utrzymaniu. I tym sposobem z domu 290 m2 który wydawałoby się był mój nagle jestem na wynajętym lokum i do tego ledwie mi stracza na opłaty. Życie doprawdy ciekawym jest. Uczę się właśnie do niego pokory :))) Serdecznie pozdrawiam bo coś mi się wydaje, że życzliwych ludzi coraz mniej w dzisiejszym "społeczeństwie".
tesa1959 / 2012-11-11 14:45 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

nie ma sensu dawać komuś ryby lepiej dać mu wędkę

Też tak uważam, ale czasem trzeba podać także rybę.
Ja w tej chwili szukam tej wędki

I właśnie dlatego warto pomóc, jeśli to tylko możliwe.


Sytuacja materialna zmieniła się nieoczekiwanie i dość drastycznie

przechodziłam taki etap przez 6 kolejnych lat (bezrobocie), kiedy po opłaceniu mieszkania i wszystkich innych opłat, zostawało mi 20 zł na dzień dla 5 osobowej rodziny (to były inne czasy i inna kwota, ale można porównać do dzisiejszych 20 zł). W tym czasie skończyłam studia i dostałam pracę. Z tej puli na utrzymanie musiałam wyskrobać jeszcze na opłatę za studia, ale warto było.


Życie doprawdy ciekawym jest. Uczę się właśnie do niego pokory :)))

Różne są jego koleje.


coś mi się wydaje, że życzliwych ludzi coraz mniej w dzisiejszym "społeczeństwie

Trochę w tym racji, ale dużo zależy od nas samych, jak siebie postrzegamy. Jeśli uważamy się za przegranych i chodzimy z pochyloną głową, ludzie też nas tak postrzegają. Jeśli nie dajemy się (nie narzekamy - ja nie narzekałam i miałam wielu przyjaciół, którzy mogli pochwalić się swoimi sukcesami, bo nie zazdrościłam, a cieszyłam się razem z nimi), ludzie nie będą omijać nas szerokim łukiem.
Może jednak skorzystasz z mojej propozycji. Jeśli nie będę w stanie pomóc w inny sposób, to chociaż będziesz mogła się wygadać.

Najnowsze wpisy