Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Miliard dla przedsiębiorców

Miliard dla przedsiębiorców

Money.pl / 2006-08-03 14:43
Komentarze do wiadomości: Miliard dla przedsiębiorców.
Wyświetlaj:
czater / 2006-08-03 17:32 / Tysiącznik na forum
Nie wiem ajk to mozliwe skoro w Czestochowskim UP miesiac temu skonczyly sie kredyty na rozpoczecie dzialnsoci gosodarzcej..
gregor2000 / 2006-08-03 17:59 / Bywalec forum
Dlatego, że te środki dopiero będą. Odnośnie środków Urzędu Pracy, to są one finansowane z Funduszu Pracy.
saul / 2006-08-03 16:16 / portfel / Pan Owca
Unia stara się sensownie rozdysponować pieniądze, które są wkładane przez wszystkie państwa członkowskie, faktycznie sensownie, bo np. poprzez dofinansowanie innowacyjności, co jest jedyną logiczną bronią przeciw Chinom, z którymi kosztami produkcji nie pokonkurujemy. Nasz cudny kraj już dawno wypiął się na naukę, co widać na każdym kroku, choćby po wyposażeniu większości uczelni wyższych (z kompetencjami też często różnie bywa), mamy bodaj najniższe funduszse na nauke w Uni, pragnę zwrócić uwagę na jaskrawy przykład tego o czym mówię, Finlandię, tam postawiono na nowoczesne technologie, w wyniku czego kraj ten jest obecnie jednym z wiądących w tej dziedzinie (telekomunikacja - NOKIA choćby, marka znana na całym świecie, informatyka, itp.). Wobec powyższego uważam za typowe polskie narzekactwo, elemtenty słomianego zapału, marazm oraz akt zawiści komentarze pod tym artykułem, chyba dobrze, że widać co się dzieje z tymi pieniędzmi nie prawdaż? O niebo lepiej niż z naszymi krajowymi, budżetowymi środkami.
Catbert / 83.25.240.* / 2006-08-03 17:02
A kolega pisze wnioski, że jest zainteresowany?
Ja dostaję dziennie 2-3 faxy od firm, które się "innowały" i chcą mnie pouczać.

Znam też firmy - które napisały ładne podanie i dostały na "innowacyjne" komputery - mimo, że robią to samo, co konkurencja, która nic nie dostała.

Dla innych "innowacyjna" okazała się nowa cięzarówka.
Koncept, że innowacyjność można pobudzić pieniędzmi z podatków to mżonki.
Skąd niby urzędnik ma wiedzieć, co komu potrzebne?

Szczególnie, gdy istotnym kryterium jest kolor segregatora i długopisu, którym się podpisano - bo jak powiedział jeden ze specjalistów od dotacji "polscy wnioskodawcy za bardzo koncentrują się ma merytorycznej stronie wniosków, a są one odrzucane np. z powodu niewłaściwego koloru segregatora".

Uczmy się więc koncentrować na kolorach segregatorów - bo to jest innowacyjne.

Czy USA ma dotacje unijne?
saul / 2006-08-03 22:09 / portfel / Pan Owca
Nie przekonują mnie Pańskie argumenty, a może ma Pan pomysł na lepsze rozwiązania? Z tego co mi wiadomo USA to autonomiczny kraj o ogromnym terytorium, z racji tego podzielony na stany, polityka gospodarcza dotyczy ich wszystkim, zatem wszelkie inicjatywy gospodarcze, jeżeli takie są czynione również, co jest poniekąd porównywalne z koncepcją wspierania danych segmentów rynków krajów w Uni Europejskiej, niemniej jednak USA to nieco "inny świat" więc nie czyniłbym bezpośredniego porówniania. I jeszcze cytat: "A kolega pisze wnioski, że jest zainteresowany?" - niestety nie mogę się do tego (zarzutu?) odnieść, gdyż nie bardzo go zrozumiałem (być może mam nazbyt mało "innowacyjny" tok myślenia). Pozdrawiam.
Catbert / 83.25.240.* / 2006-08-03 15:59
Joł, ziom, joł.
Najpierw Unia nam zabiera, co zarobimy - a potem "oddaje" w "darmowych" szkoleniach - polegających na pouczaniu, co robimy źle.
A musimy robić źle - nawet bardzo źle, ani chybi - skoro dajemy sobie tę kase zabrać.
Hucpa w biały dzień.
jliber / 212.180.147.* / 2006-08-03 14:51
UE ciągnie dalej swój wspaniały kolektywistyczny plan, czyli najpierw okraść ludzi i firmy przez podatki, a potem rzucać ochłapy. Urzędasów miliony można zatrudnić, tworzących przy okazji ciągle nowe wspaniałe projekty dogonienia USA za 10 lat (odnawiane co parę lat jak już widać że przepaść się ciągle zwiększa).
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-08-03 14:43
A ile przez te 7 lat zapłacimy składki? A po przyjęciu Rumunii, Bułgarii możemy więcej pompować niż dostawać.
gregor2000 / 2006-08-03 18:07 / Bywalec forum
W tej chwili inni pompują więcej w nas. Ale to o czym mówisz prędko nie nastąpi. Z tego co wiem, to w latach 2000-2005 Hiszpania dostała bardzo duże środki (a w Unii jest od 1986 r.), aczkolwiek nie wiem ile wynosi ich składka.
Felek / 195.238.245.* / 2006-08-03 15:32
Wreszcie napisałaś z czym się zgadzam

Najnowsze wpisy