Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Miliony odszkodowania za upadłość JTT

Miliony odszkodowania za upadłość JTT

Money.pl / 2010-03-15 16:25
Komentarze do wiadomości: Miliony odszkodowania za upadłość JTT.
Wyświetlaj:
rotua / 79.162.2.* / 2010-03-21 09:20
a Rejs trwa dalej....i kto za to płaci?Pan płaci,Pani płaci,Społeczeństwo płaci
celnik / 188.33.25.* / 2010-03-20 14:48
to jest kradzież pieniędzy podatników
normalny / 83.30.51.* / 2010-03-17 16:19
Czyli twórcach chorego prawa. Trudno ich ukarać grzywną lub więzieniem, ale zasługują na upublicznienie nazwisk. Aby nikt i nigdy więcej nie wybrał ich do Sejmu, ani nie zatrudnił w żadnym urzędzie.
kwant2000 / 2010-03-16 02:33 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Odwołam się do wypowiedzi opracowania naukowego prounijnego ekonomisty doc. dr. hab. Andrzeja Karpińskiego, sekretarza naukowego w pracach Komitetu Prognoz ęPolska w XXI wiekuę przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk "Unia Europejska -Polska. Dylematy przyszłości" (Warszawa, 1998).

Dr Karpiński opowiadział się za integracją Polski z UE, ale na podstawie rzetelnego rachunku zysków i strat. Dlatego nie ukrywa swej irytacji z powodu bardzo wysokich kosztów nazbyt lekkomyślnego otwarcia polskiego rynku wobec ekspansji unijnego eksportu w pierwszej połowie lat 90. Pisze, że najbardziej niepokojący jest zakres likwidacji po 1989 r. krajowej produkcji wyrobów finalnych w trzech kluczowych przemysłach, a mianowicie w mikroelektronice (w tym również w elektronice profesjonalnej, przemyśle komputerowym i sprzętu telekomunikacyjnego. (...) Faktem jest, że w tych przemysłach straciliśmy w ciągu ostatnich 6 lat 170 tys. miejsc pracy i to miejsc najcenniejszych, bo wymagających najwyższych kwalifikacji i największych nakładów (...)".

Według Karpińskiego, w takich wyrobach, jak komputery, elementy elektroniczne czy aparatura optyczna, rynek nasz został zdominowany przez import w 95-100 proc., w aparaturze medycznej (najbardziej opłacalna dziedzina) w 95 proc., w maszynach biurowych w 90 proc., w aparaturze pomiarowej w 75 proc., w sprzęcie telekomunikacyjnym, maszynach i urządzeniach energetycznych, automatyce przemysłowej, wyrobach farmaceutycznych, elektronice w 65-70 proc., w wyrobach przemysłu lotniczego i urządzeniach elektroenergetycznych w powyżej 50 proc. „Tymczasem mikroelektronika, przemysł komputerowy i teletechniczny stanowią klucz do nowej ery cywilizacji informacyjnej" – pisał dr Karpiński.
I tyle / 94.75.121.* / 2010-03-21 15:35
Dawno nie czytalem takich bredni.Kto wiec i gdzie produkuje to wszystko,co mamy w sklepach:
laptopy,plaskie ekrany i milion innych rzeczy.Co robia te tysiace ludzi w polskich fabrykach,ktore do niedawna nawet nie istnialy???
nawet szkoda czasu na wyliczanie i tlumaczenie.
Jeden idiota uzewnetrznia swoje frustacje ale to nie powod zeby go cytowac.
erplpl / 217.153.227.* / 2010-03-16 09:49
dr KArpiński ma zwyczajny problem naukowca, chciałby być w PRL ale z unijnymi pieniędzmi. nie zauważył biedaczysko faktu, że to uwolnienie gospodarki na początku at 90-tych dało silny wzrost, a dzięki temu że "strategiczne" sektory pozostały państwowe do dziś mamy problemy gospodarcze i polityczne.
ludzie z tych firm co upadły nie zginęli, dzisiaj mogą zacząć produkować bo są na to ogromne fundusze.
kwant2000 / 2010-03-16 14:05 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Widzę, że chcesz być mądrzejszy od wybitnych amerykańskich ekonomistów - np. Johna Kenneth'a Galbraith'a, który już w 1991 roku ostrzegał na łamach wrocławskiej "Odry" (nr 2 z 1991 r.) przed wyprzedażą przemysłu w ręce zagraniczne, mówiąc: "Jestem za inwestycjami zagranicznymi. Ale niedawno spotkałem kogoś, kto właśnie wrócił z Polski i kto ma nadzieję, że w ciągu 4-5 lat znaczna część przemysłu polskiego zostanie przejęta przez Niemców i Amerykanów. Uważam to za nadzwyczaj głupie. Polski przemysł musi być własnością Polaków i być zarządzany przez Polaków". Galbraith krytycznie oceniał również naiwną wiarę w Polsce w różnych, masowo odwiedzających nasz kraj, doradców z Zachodu, twierdząc, że "tacy "doradcy" potrafiliby doprowadzić do bankructwa nawet Stany Zjednoczone".
Tak...od...tak / 195.238.227.* / 2010-03-18 10:36
Niestety takim działaniom, jakie były do tej pory i pewnie jeszcze szybko nie przeminą, zawdzięczamy zanik własnego przemysłu. Stajemy się drugimi chinami, wystarczy porównać stosunek zarobki/ceny wkrajach UE i tutaj, a wychodzi że w większości robimy za przysłowiową miskię ryżu. Fabryki są, ale z kapitałem zagranicznym. Polacy tylko w nich siedzą i zawijają w sreberka. Oby tak dalej.
incognitor / 194.106.193.* / 2010-03-15 22:25
Dla wszystkich etatystów, lewaków i komuszków - tak właśnie działa socjalizm połączony z wszechwładzą państwa i rozdmuchanym do granic absurdu, na dodatek pełnym dziur prawem.

Swoją drogą, odszkodowanie właścicielom JTT należy się jak psu buda, szkoda tylko, że nie zapłacą go urzędasy, które podejmowały decyzję, a zwykli podatnicy...
madmax123 / 79.188.255.* / 2010-03-16 01:29
w Polsce to chyba tylko ALKaida była by w stanie zrobic porzadek z urzedasami.... Ostatnio mi jeden w Urzedzie
Skarbowym powiedział ze jak wierze jeszcze w sprawiedliwosc to jestem naiwny. Czy cos jeszcze trzeba dodac????
n o? / 77.253.117.* / 2010-03-16 17:18
po co się kręcisz po urzędach skarbowych? chcesz ich przekonać, że sprawiedliwym jest obrót pustymi fakturami?
cafarus / 91.94.28.* / 2010-03-15 22:16
fundusze dostaną odszkodowanie a zwykły akcjonariusz się na nich zrzuci. Sprawiedliwośc.
WacusMłodyKleptokrata / 83.7.185.* / 2010-03-15 21:18
Wycyprzone DZIADY - co mam teraz robić, POdpieprzyłem babci LOGIN, ale to był LOGIN dziadka, który babcia POdpieprzyła, teraz dziadek wściekły chodzi bez LOGINa. Howgh !!
dsfhgfhjfg / 79.175.201.* / 2010-03-15 21:56
A zarobiły na tym spółki Rysia i Adasia. Dla jaj nie upieprzyli tego .Wystarczy sprawdzić kto w końcu na tym zarobił
układy / 80.239.242.* / 2010-03-15 20:17
Od pół wieku panuje bandytyzm w naszym kraju . Czy tak ciężko zagłosować na PiS żeby przez kilka lat zrobili porządek ? To nie są przepychanki między partiami . Poprostu chce normalnego państwa w którym wszyscy będą przestrzegać prawa . Wtedy nasza praca i podatki nie będą wyrzucane w błoto. Polacy posiadają wielki potencjał ale potrzeba kogoś kto kluczową sprawę rozwiąże . Zmieni prawo aby wszystko było jasne i nie dochodziło do likwidacji firm nie posiadających układów. Układy naszym krajem rządzą. Zastanówcie się gdzie byśmy byli jakby chociaż 10 lat temu naprawiono przepisy. Polacy nawet emigrować nie musieliby . Obecnie mamy jedno wielkie bagno społeczno-ekonomiczne. Dopłaty z Unii dostają znajomi urzędników itd... niekończąca się opowieść PRLowska. Jak ide do urzędu mam odruch wymiotny ... co tym razem mnie spotkać ...jak mnie poniżać będą w urzędzie żeby cokolwiek uzyskać .
madzad / 2010-03-15 22:31
Haha, PIS z wassermanem i ziobrą:D dobre:) cała polska jak źle podłączona wanna zasilana lewą nitką gazową:D powodzenia życzę :)
kwant2000 / 2010-03-16 02:36 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Tylko na tyle Cię stać. Jak bardzo musi upaść Rzeczpospolita, żeby tacy jak Ty nie jątrzyli i nie opluwali polskich patriotów.
tojapłot / 83.30.81.* / 2010-03-15 22:08

Czy tak ciężko
zagłosować na PiS żeby przez kilka lat zrobili porządek ?

OJ ciężko ,ostatnio głosowali ci co chcieli " porządku " a jak wyszło???? nie ma w czym wybierać , albo nawiedzony jarek albo nawiedzony donald normalni do tego koryta się nie garną bo ich zjedzą układy nawiedzonych .
maxcacany / 62.87.243.* / 2010-03-15 21:27
Wtedy nasza
praca i podatki nie będą wyrzucane w błoto , TYLKO PÓJDĄ NA NIEDOINWESTOWANE KOŚCIOŁY. I ubogich kleryków.
needle / 2010-03-15 20:44 / Bez rangi

Czy tak ciężko zagłosować na PiS żeby przez kilka lat zrobili porządek ?


nie rozśmieszaj mnie bo mi się zajady porobią
zwróciłem się do PiSu (do biura poselskiego prezesa)z konkretna sprawą, gdy byli u władzy to wiem jak wygląda to od podszewki
zreszta gdybyś znał konkretnych ludzi (jak ja) to głupot byś nie wypisywał
azotox / 83.10.112.* / 2010-03-15 21:17
Zgoda absolutna. Przynależność partyjna nie jest (już?, jeszcze?) żadnym wyznacznikiem poziomu polityka. System filtruje ludzi negatywnie. Tępaki, kombinatorzy, ludzie bez kręgosłupa bez oporu wpisują się na partyjne listy. To w ich mniemaniu najlepsza droga do zarobienia pieniędzy i zyskania (wątpliwej) pozycji. Odpowiedzialność zerowa, wymagania zerowe, korzyści gwarantowane. Zlecenie na 4 albo i więcej lat.
System wyborczy to generator koterii odpychających kreatur, prostytutek, w którym nawet przypadkowo zabłąkani, porządni ludzie zaczynają krakać tak jak one.
rocco / 2010-03-16 04:09 / portfel / Tysiącznik na forum
dużo masz racji w tym co piszesz choć ja bym nie dokładał tak do pieca
needle to jest nasz wskaźnik w wielu sprawach i napewno nie blefuje w takich sprawach
pozdro azotoxie:-)
kasia nijaka / 95.155.68.* / 2010-03-15 20:13
a nie lepiej powolac jakis komitet obywatelski, ktory stanalby po stronie skarbu panstwa (czyli obywateli placacych podatki w tym kraju) i wymusil odpowiedzialnosc na poszczegolnych urzednikach? bodlaczego to my mamy za nich placic?
esu / 87.105.138.* / 2010-03-16 00:36
Ten kraj jest tak skonstruowany, żeby gnoić ludzi a nie żeby słuchać ich opinii. Nie pierwszy wpadłeś na ten pomysł i nie ostatni dałeś się nabrać, że mamy demokrację. Spróbuj założyć komitet albo cos podobnego to się przekonasz, że system polityczny tego kraju to kleptokracja.
Paweł / Kraków / 83.9.174.* / 2010-03-15 20:12
Gratuluję wytrwałości w zwalczaniu biurokratycznych absurdów. Zapraszam na stronę http://mafiaurzednicza.pl gdzie opisuję podobną historię, "aferę" Zakładów Mięsnych w Krakowie. Odszkodowanie też będzie :)
Chciałbym tylko przypomnieć, że te obie "afery" zaczęły się w czasach rządów Leszka Millera i SLD! Przykre, że trwają nadal, pomimo zmian, przemian itp...
dudziak / 83.23.20.* / 2010-03-15 20:05
Ważne że akcje MCI będą szły w górę:)))
dziadek jankesów / 83.20.37.* / 2010-03-15 20:01
Za debilizm gradów itp płacimy wszyscy gorszym życiem
annonim / 83.4.20.* / 2010-03-15 19:50
czas aby urzędnik ponosił odpowiedzialność za swoje decyzje. niech te 38,5 mln zł spłaca naczelnik us.
jasiu 77 / 84.10.233.* / 2010-03-15 23:00
masz rację, niech tak będzie. winni odpowiadać za swoje decyzje materialnie.
NRF / 83.26.61.* / 2010-03-15 19:46
A czy ktos z fiskusa oraz rzecznik policji za nazwanie nie słusznie kogos przestepca odpowiedza za to indywidualnie ? To oni powinni zapłacic te miliony , a nie Skarb Państwa. Pociagnąć do odpowiedzialności konkretne osoby z imienia i nazwiska !

I przestańcie w tej sprawie punktować się kto lepszy PiS czy PO. Bo to nie jest sparwa polityczna, tylko normalna głupota i zajadłośc polaków.
szary czlowiek / 95.178.33.* / 2010-03-15 19:22
Nie bardzo rozumiem: skarb panstwa kupuje sprzet omijajac glupia ustawe? To nie lepiej bylo ja zmienic? No ale skoro nie zmienili to kurcze trzeba uczciwie przyznac ze firma rolowala budzet panstwa, a scislej rzad sam siebie rolowal (to chyba juz scisle polski wynalazek). Dam sobie reke obciac ze gdyby chodzilo o dostawe komputerow dla prywatnej firmy to komentarze na forum jak i sam wyrok sadowy bylyby dokladnie odwrotne i wszyscy byliby oburzeni jak mozna w tak beszczelny sposob omijac uciazliwa ustawe. Fakt jest taki ze rzad wyraznie pokazal ze przepisy sa po to aby je lamac (wzglednie omijac), ze ma cala praworzadnosc serdecznie w nosie i przestrzeganie prawa jest dla frajerow. Pokazal tez ze stoi ponad prawem - jemu wolno oszukiwac ale ty drobny frajerze pomyl sie w zeznaniu PIT o jeden grosz i bedziesz ciagany po sadach latami. Szkoda tylko ze do wiezienia nie pojdzie minister ktory podpisywal taka umowe. Przeciez to powinno byc z automatu - nakladamy kare na firme ktore kreci lody i rownoczesnie wsadzamy do paki kolesia ktory to umozliwil.
Ta sprawa jest sztandarem III RP - wszystkich straszy sie sadami a wierchuszka stoi ponad prawem!
No i nikt nie postawil podstawowego pytania: czy aby przypadkiem ta firma nie wygrala tego przetargu wlasnie dlatego ze zaproponowala taki a nie inny sposob przeprowadzenia transakcji? Bo gdyby sie okazalo ze tak to zmienialoby to jednak postac rzeczy - bo skad panowie wiedzieli ze rzad zgodzi sie na takie rozwiazanie? A dlaczego konkurencja o tym nie wiedziala? Oj duzo, bardzo duzo dziwnych pytan wtedy sie rodzi w umysle szarego czlowieka.
Poza tym jest jeszcze druga sprawa. Gdybym byl przedsiebiorca ktory produkowal sprzet w Polsce i uczciwie placil te zupelnie absurdalne podatki (taka ustawa jest sama w sobie dzialaniem na szkode panstwa i powinna skutkowac Trybunalem dla tych co ja uchwalili) to teraz powinien zaskarzyc Polske o wymuszanie characzu. Bo przeciez wiekszosc firm bala sie robic takie przekrety wlasnie ze wzgledu na fiskusa - a teraz sie okazuje ze mozna bylo smialo krecic ile sie da - kto wiecej ten lepszy!

Jednym slowem fiskus ktory naliczyl kare jest tutaj osoba dzialajaca najlogiczniej. To cala reszta - lacznie z sedzia co wydal taki glupawy wyrok - dziala jakby prawo nie obowiazywalo prowodawcy. Przypomina to troche ta slynna reklame piwa bezalkocholowego....srutu tutu majtki z drutu a wszyscy i tak wiemy jak jest!
asdsa / 88.156.41.* / 2010-03-15 21:51
co ty cymbale piszesz, ciemniak....
oburzona / 83.31.45.* / 2010-03-15 20:25
To Ci którzy uchwalili taką ustawę umożliwiającą przekręty podatkowe zgodne z prawem powinni zapłacić "poszkodowanym," a nie całe społeczeństwo. Taki handel tymi komputerami to oszustwo umożliwiające bogacenie się cwaniaków.
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy