Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Miliony z nielegalnych kopii

Miliony z nielegalnych kopii

skomentuj
reg / .* / 2004-02-27 14:02
Komentarze do wiadomości: Miliony z nielegalnych kopii.
Wyświetlaj:
miko / .* / 2004-04-02 15:15
Jak student ma kupić Autocada za około 7000 zł????Ja pracuję na Intellicadie za 1400 zł. Za co płaci się pozostałe 5600zł???????
bit / .* / 2004-03-07 11:12
gdy wyższ jst poziom życia i gospodarki to piractwo jest mniejsze. A w Polsce ludzi nie stać na oryginalne programy. Jak się podniesie poziom gospodarki to i piractwo się zmniejszy - całą ta notatka to jedno wielkie przekręcanie i bzdura w interesie producentów softu żyłujących klienta takich jak Microsoft i podobni!
rozbawiony / .* / 2004-03-01 15:21
...szybko, niech ktoś wreszcie poinformuje premiera ... ;))))
Weterynarz / .* / 2004-03-01 15:01
Zgadzam się z Pawłem.Wykręcacie kota ogonem. Bo nie "im niższy współczynnik piractwa ..." tylko "im wyższy poziom gospodarczy i lepszy standard życia tym ewentualnie niższy współczynnik piractwa".A zaczynając od studentów czy może uczniów gimnazjum - może by tak uczyć ich posługiwać się Linuxem? Za jakiś czas taki np.Microsoft albo sam zdechnie z głodu, albo urealni ceny
archi2day / .* / 2004-03-01 10:18
i są w błędzie ... bo masa ludzi, którzy mieliby kupić taki oryginalny program ... nigdy by go nie kupiła ... z powodu braku funduszy
M.A.K. / .* / 2004-03-01 07:56
a ile milionów zarobili z tytułu pobierania nieuzasadnionych (rachunkowo) cen sprzedawanych programów. Wydaje się, że producenci wkalkulowali w swoich cenach ewentualne straty z piractwa. Na uczelnich technicznych wręcz wymagane jest projektowanie w AUTO-CADzie. Stać studenta na zakup tego programu? Wielokrotnie - nie!! Z góry wiadomo, że studencimają lewe programy. Ale firmy muszą płacić, bo ze względu czy na zwykła uczciwość czy obawę przed kontrolą, muszą kupić program legalnie. No i płacą characz, pokrywając starty. Może ktoś sprawdzi zasadność cen programów. Nie wieżę, że są one tak kosztowne w fazie ich tworzenia.
Lee / .* / 2004-03-01 07:45
mówimy o wirtulanych pieniadzach, które nie wiadomo czy by wpłynęły, po drugie patrząc na wykształconych kadrę pracwoników, nie mielibyśmy ich gdyby nie mogli używać w domu nielegalnych programów, bo gdzie mieliby sie ich nauczyć używać, czy chcemy aby Polska była zapleczem OGRODNIKÓW I SPRZĄTACZY dla Europy, komuś na zachodzie bardzo na tym zależy a my idioci sie na to zgadzamy
set / .* / 2004-02-29 06:10
Co za "geniusz" wymyśla takie bzdury? Nigdy nie zapłacę za program komputerowy 2000 zł. Jeśli nie będzie możliwości kupienia go w taniej nielegalnej wersji to w ogóle go nie kupię. Założenie , że jeśli nie będzie dostępna piracka kopia programu to klient przyjdzie do sklepu i kupi legalną jest błędne. A jeśli tak to straty o których pisze artykuł są iluzoryczne bo te pieniądze za program i tak nie wpłyną do kasy właściciela praw do programu. Niech te "mądrale" przestaną liczyć pieniądze , które bez względu na sytuację nigdy nie wpłyną do kasy.
KO_MI / .* / 2004-02-28 22:15
Wszelkie podwyżki (ceny, VAT, podatki itp.) tłumaczy się społeczeństwu dostosowaniem do wymagań "unijnych". Kiedy ktoś wreszcie pomyśli o dostosowaniu naszych płac, rent, emerytur i zasiłków do poziomu "unijnego"? Wtedy poziom piractwa obniży się do notowanego w państwach "zachodnich", zrzeszonych w Unii Europejskiej. Będzie nas stać na legalne programy, za drogie jak na naszą "wchodnioeuropejską" kieszeń, szanowny Panie Bartłomieju Witucki! Proste?
Paweł / .* / 2004-02-28 00:05
Stwierdzenie: "im niższy współczynnik piractwa, tym wyższy poziom gospodarczy i lepszy standard życia” - TO BZDURA. Jest dokładnie odwrotnie, tzn im wyższy poziom gospodarrczy i lepszy standard życia tym niższy poziom piractwa. Wspaniałym przykładem jest W polsce rynek gier komputerowych, który rozkwita po urealnieniu (czytaj obniżeniu) cen za te programy. Jest to niezbity dowód na to, że z programami urzytkowymi możnaby zrobić dokładnie to samo - po prostu należy realnie ocenić siłę nabywczą polskich rodzin i malutkich firm.
reg / .* / 2004-02-27 14:02
dla mnie to jest g.. warte, powiem odrazu, że jestem goracym zwolennikiem kupwania POLSKICH legalnych oprogramowań, ale kto może kupić w dzisiejszych czasach ot choćby zwykłego windowsa kosztujacego ok. 400 zł...
skomentuj

Najnowsze wpisy