Forum Forum finansoweKonta

Millennium - nowa tabela opłat - skandal!

Millennium - nowa tabela opłat - skandal!

Free1 / 89.228.71.* / 2009-07-11 08:59
W ostatnich dniach Bank Millennium poinformował klientów o wprowadzeniu nowej tabeli prowizji i opłat. Główna zmiana to zniesienie przywilejów dla osób przelewających do nich wynagrodzenie, posiadających kredyty, korzystających z kart.
Do tej pory klienci Ci nie płacili za prowadzenie rachunku Premium, niestety od 1 sierpnia już zapłacą po 15 zł. Bank ma w sumie 1,4 mln kont, zmiana dotkie kilkuset tysięcy klientów.
W najgorszej sytuacji są posiadacze kredytów hipotecznych. Jeślli ktoś zaciągał w tym banku kredyt hipoteczny to proponowano mu takie konto jako bezpłatne do obsługi kredytu a teraz wprowadza się opłatę 15zł miesięcznie.
Postępowanie to niezgodne jest z rekomendacjami KNF dotyczącymi konieczności zapewnienia bezpłatnego konta lub możliwości bezkosztowej obsługi kredytu, ponadto w podobnych sprawach zostały wydane wyroki i takie klauzule zostały wpisane w rejestrze klauzul niedozwolonych UOKiK pod numerami 1145 i 1146.
Ciekawe jak bank z tego wybrnie?
Wyświetlaj:
wielki663 / 83.19.116.* / 2015-01-14 02:19
Czytajcie bardzo dobrze umowy tego banku i cennik usług można się nieźle naciąć .Obsługa mówi to co zapewne musi a w papierach co podpisujecie jest parę ciekawych kruczków .Widocznie prawników mają dobrych . A w te ich ubezpieczenie nie wierzcie -sprawdziłem -totalna kaszana .Zawsze zapłacicie więcej niż pokrywa to ubezpieczenie . Radzę wybrać inny bank . pozdr.
kola33333333 / 77.255.155.* / 2011-11-04 13:56
Zgadzam się z tymi opiniami- bank skusił mnie brakiem opłat i założyłam DOBRE KONTO. Niby teoretycznie wszystko bylo ok. ale jak już chciałam otworzyć limit 5000 w koncie - to zrobili ze mnie złodzieja i podważali nasze zaświadczenia o zarobkach - śmiałam się już z nich moje dochody za 3 m-ce 6000 zł - a oni PIT-ów ode mnie chcą - do pracodawców dzwonią !! Skandal!! nikt im na telefon nie potwierdzi danych - a skoro tyle osób poświadcza dochody - to przecież pod odpowiedzialnością karną. Te baby w oddziale jak małpy - zasłaniają się centralą w Warszawie - i klepią w system co im rubryka każe. żadnej inicjatywy i racjonalnego podejścia do produktu. A co by było gdybym chciała hipoteczny kredyt? Myślałam,że gorszego banku niż PKO BP nie ma - a tu po prostu żenada!!! Nie otwierajci tu konta !!!! Jeśli w ciągu 1 tyg. nie załatwią sprawy - mam ich w nosie- delikatnie mówiąc.
Ewa K. / 2011-11-04 14:32
A czy mieli Oni takie prawo by nagle zmienić opłaty?
am8 / 2010-01-28 12:23
Witajcie,

Proponuje zeby kazdy komu nie podobaja sie praktyki tego typu i kazdy kto ma konto w Millenium i kredyt napisal zazalenie. Mozna je wyslac poprzez internetowy system obslugi do konta Millenet. Ja dzisiaj wyslalem nastepujacy tekst bazujacy na informacjach zawartych w glownym poscie. Czujcie sie swobodnie w rozprzestrzenianiu tej informacji.
Nie spodziewam sie ze bank zwroci mi pobrane pieniadze ale konieczne jest zawsze w reklamacj aby podac czego sie oczekuje a ja wlasnie tego bym sobie zyczyl jako rekompensaty za oszustwo - dla mnie to tym jest gdyz tak wlasnie sie czuje OSZUKANY.
-------------------------------------------------------------------

Millennium - nowa tabela opłat - skandal!

Wlasnie sie zorientowalem ze Bank pobiera ode mnie 15zl miesiecznie za prowadzenie rachunku co mnie bardzo oburzylo.

Oplata ta nie byla pobierana gdyz jako posiadacz kredytu otrzymalem rekomendacje i propozycje wybrania wlasnie rachunku Premium od banku podczas otrzymywania kredytu. Proponowano mi takie konto jako bezpłatne do obsługi kredytu a teraz wprowadza się opłatę 15zł miesięcznie !!!

Dodatkowo postępowanie to niezgodne jest z rekomendacjami KNF dotyczącymi konieczności zapewnienia bezpłatnego konta lub możliwości bezkosztowej obsługi kredytu, ponadto w podobnych sprawach zostały wydane wyroki i takie klauzule zostały wpisane w rejestrze klauzul niedozwolonych UOKiK pod numerami 1145 i 1146.

Czuje sie bardzo oszukany przez Bank ktoremu wczesniej ufalem.

Jezeli ta sytuacje nie zostanie odwrocona i nie zostana zwrocone pobrane z mojego konta pieniadze za prowadzenie rachunku to bede zmuszony rozpoczac kampanie anty Millenium wsrod moich znajomych i poprzez propagacje odpowiednich informacji w Internecie o tym jak Bank Millenium oszukuje swoich wiernych klientow oraz bede planowal zakonczenie wspolpracy z Bankiem Millenium poprzez likwidacje mojej karty kredytowej oraz debetowej, przeniesienie kredytu do innego banku oraz likwidacje rachunkow walutowych i finalnie likwidacje rachnku glownego.

Prosze mi nie wysylac standardowych wyjasnien typu ze Bank ma prawo do zmian bo to nie o to tutaj chodzi.
Chodzi o to ze ludzie sa oszukiwani i najpierw mowi sie im co innego i przekonuje z ufnoscia a pozniej zmienia sie to na niekorzysc klienta.

Prosze o przekazanie tej reklamacji do kierownictwa banku odpowiedzialnego za ta decycje. Dodatkowo prosze o potwierdzenie, ze ta reklamacja faktycznie zostala przekazana do kierownictwa. Prosze takze o ustosunkowanie sie do prosby o zwrotu pobranych oplat.

Na koniec chcialem jeszcze raz powiedziec ze "Czuje sie bardzo oszukany przez Bank ktoremu wczesniej ufalem"

Z powazniem
Imie Nazwisko
młody81 / 87.206.14.* / 2011-01-30 22:05
Już Ci daję rozwiązanie - szkoda czasu na pisanie :)

Otwórz sobie konto Internetowe żebyś miał do przelewów, itd.... Jest za 0 zł. A te do obsługi kredytu zmień na Lokacyjne. Uważaj żeby na konto Lokacyjne nie wpływało więcej niż Ci potrzeba na obsługę kredytu bo nic z tymi środkami nie zrobisz. Zawsze jest jakieś rozwiązanie tylko trzeba wpaść do Oddziału i zapytać miłe Panie jak mogą Ci pomóc :)
a...... / 89.78.198.* / 2009-09-01 09:27
Ja miałem zwykły ROR i od 1 sierpnia miałbym płacić 7 zł za prowadzenie tego konta, poszedłem do banku i oddałem kartę a konto osobiste za pomocą aneksu przekształciłem w bezpatne konto lokacyjne. Jest ono darmowe ale nie mam ani karty ani możliwości robienia przelewów przez internet.... wycofuję już wszystkie środki z tego banku i przenoszę do innego. Ich pazerność i niższe od konkurencji lokaty o ok 1% o tym zdecydowały
aligator 01 / 89.77.254.* / 2009-07-15 21:38
Wybierz konto techniczne od sierpnia. Proste :)
ch******* bankom / 89.174.119.* / 2009-07-11 20:28
knf i uokik tyle moga, co moj pies, wiec dalej bedziemy rzniecie w pupcie przez tych nienazartych cw**i!!!!

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: