Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Mimo koniunktury, załamał się eksport węgla

Mimo koniunktury, załamał się eksport węgla

Wyświetlaj:
maa / 2007-10-23 10:50 / Tysiącznik na forum
Trzeba było kopalnie prywatyzować!
Czesi to zrobili i kłopotów nie mają, chyba że z brakiem górników...
A... / 2007-10-23 11:38 / Bywalec forum
...a zgadzam się w pełni - w 100%-tach to fakt...
man13 / 2007-10-23 10:51 / Tysiącznik na forum
Swiete slowa liberalow.
A... / 2007-10-23 08:18 / Bywalec forum
...a jeszcze niedawno niejaki profesór W. biadolił pseudo-fachowo za pomocą ekonomicznych neologizmów na stronach Money, że to przez "Solidarność" nie udało się zlikwidować odpowiedniej ilości kopalń i nie raczył odpowiedzieć na bardzo rzeczowe, wcale nie związkowe, argumenty przeciw tej tezie...

...a "telewizornia" jeszcze rządowa, podała, że wznowią kopanie węgla w bodajże "Morcinku" - bo tam węgla w bród i to najwyższej jakości (...) ale będą go wywozić przez czeską kopalnię po czeskiej (!!!) stronie...

...a to po jaką cholerę pytam, zlikwidowano tą kopalnię skoro po czeskiej stronie przy ok. 3x większych płacach opłaca się wydobycie?
man13 / 2007-10-23 10:50 / Tysiącznik na forum
Swiat nie zaczyna sie i nie konczy na kopalniach.
Wolny rynek to nie tylko wegiel i problemy z jego
wydobyciem. Masz ochote zarabiac na weglu to inwestuj
wlasne zarobione pieniadze w ten interes tak samo jak
wlasciciele sklepikow, szkol, przychodni, farm, itd...
itp. Pragniesz wspierania wyydobycia wegla a ja
gospodarki wolnorynkowej. Kto komu przeszkadza w
realizacji swych planow.
pis22 / 83.15.89.* / 2007-10-23 09:38
O tym samym pomyślałem. W moim mieście np. parę lat temu zlikwidowano linię trolejbosową bo była nierentowna. Ceny paliw poszły w górę i sytuacja zmieniła sie diametralnie, a trolejbus nie wróci bo ktoś sprzedał całą miedź. To tak jak w Morcinku z urządzeniami. Normalnie sabotaż.
MN2 / 2007-10-23 08:36 / Bywalec forum
Bo ropa była po 20 dolców za baryłkę i nie opłacało się dopłacać, panie przemądrzały.
A... / 2007-10-23 09:35 / Bywalec forum
...a ropa po 20 dolców - sprawdziłem - była ostatni raz w 1967 roku...
Romuś / 192.193.245.* / 2007-10-23 10:06
Dla ścisłości - w maju 2003 ropa była po 24 USD za baryłkę. Dopiero później zaczęła rosnąć
A... / 2007-10-23 09:26 / Bywalec forum
...w tejże ww. "telewizorni" powiedziano, że nie dotrzymano reżimu likwidacji kopalni - najzwyczajniej rozkradziono te elementy infrastruktury, które powinny zostać, tak by przy wzroście koniunktury móc wznowić wydobycie możliwie szybko...,

...a ja głównie chciałem zwrócić na to uwagę, że gdybyśmy mieli ekonomistów patrzących bardziej kompleksowo na gospodarkę, szerzej, umiejących przewidzieć to, że gdy uruchomione zostaną gospodarki potencjalnie potężne - Indie, Chiny a teraz prawdopodobnie Brazylia, to ceny surowców energetycznych znacząco wzrosną;
...a więc nie opłaca się likwidować w 2005 roku kopalni, by za 2 lata ją powtórnie otwierać bo koszty tego są ogromne...

...a to nie moje zarozumialstwo jest ogromne, to nie ja jestem przemądrzały a ci "liberałkowie" jak "profesór" W. ww., co z takim przekonaniem krzyczeli jeszcze rok temu, że zamknięto w Polsce o 20 kopalń za mało..., bo węgiel będzie taniał... .

...a reasumując w Polsce kryzys nauk ekonomicznych jest wielki..., i tutaj trzeba najbardziej inwestować..., tak by taki "profesór" nigdy nie mógł być profesorem bez naprawdę znaczących osiągnięć naukowych - a tych nie będzie miał jak nie będzie miał "money" na badania - to oczywiste. Nauki ekonomiczne ciągle jeszcze traktujemy po "komunistycznemu" jak "kwiatek do kożucha"..., i jest to najgorsza pozostałość po komunie, bo najtrudniejsza do przezwyciężenia.

Mam wrażenie, że szczególnie politycy wszelkiej maści, ekonomistów traktują jak "pasożytów", którzy utrudniają im wcielanie w życie jedynie słusznych idei...
man13 / 2007-10-23 10:49 / Tysiącznik na forum
Swiat nie zaczyna sie i nie konczy na kopalniach. Wolny rynek to nie tylko wegiel i problemy z jego wydobyciem. Masz ochote zarabiac na weglu to inwestuj wlasne zarobione pieniadze w ten interes tak samo jak wlasciciele sklepikow, szkol, przychodni, farm, itd... itp. Pragniesz wspierania wyydobycia wegla a ja gospodarki wolnorynkowej. Kto komu przeszkadza w realizacji swych planow.
nikto / 86.63.146.* / 2007-10-23 09:02
Panie Nieprzemądrzały należy dodać jeszcze, że na polskim węglu zarabiali i chyba jeszcze zarabiają żerujący na kopalniach branżowi cwaniacy a nie same kopalnie

Najnowsze wpisy