Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Mimo kryzysu chcemy kupować nieruchomości

Mimo kryzysu chcemy kupować nieruchomości

Money.pl / 2009-08-21 07:00
Komentarze do wiadomości: Mimo kryzysu chcemy kupować nieruchomości .
Wyświetlaj:
mieszkaniec_krakowa / 91.150.197.* / 2012-04-13 14:06
Kryzys każdemu zagląda do kieszeni ale co zrobić, wszyscy chcemy mieć coś swojego. Ja niedawno miałem w tej kwestii spory dylemat, bowiem rozglądałem się za mieszkaniem dla mnie i mojej dziewczyny ( przyszłej żony miejmy nadzieję;) ) No i co się okazało? Że największym problemem jest teraz to czy developer wybuduje mieszkanie (nie tylko w terminie ale czy w ogóle da radę?) Szukałem ja, szukała moja dziewczyna. Rozglądaliśmy się za serwisem internetowym z dobrymi ofertami, bez ściemy, bez oszustw, gdzie ktoś poważnie traktuje swoje oferty. Skorzystaliśmy z serwisu http://www.nowyadres.pl/
i byliśmy bardzo zadowoleni. Gdyby zatem ktoś szukał ofert to polecam.
Anzelm / 2012-04-13 14:18
Ano właśnie dla mnie to zagadka, bowiem , jeżeli załóxmy że jesteśmy młodą osobą, to zamiast kupować mieszkanie w Polsce, to można podszkolić swój Espanol i polecieć do Hiszpanii i tam kupić sobie za tą kasę willę...
manieks / 212.96.244.* / 2012-03-29 13:02
heh... wtedy inwestują przede wszystkim osoby bogate, które chcą na nieruchomościach zarobić. My sami czekamy na okazję by kupić magazyn. Do obserwowania ofert fajnym serwisem jest ten - http://www.oferty.biz.pl/
14marekk / 2010-01-10 21:58
Lubię nieruchomosci. Papiery do mnie nie przemawiają ( giełda ).
Quada / 2010-01-10 12:30
choćby działkę pracownicza .
działka budowlana / 88.156.24.* / 2010-01-09 21:35
Działki budowlane z różnych regionów Polski - www.dzialkabudowlana.pl
majętny / 94.254.161.* / 2009-08-28 19:59
Ale nie kupimy póki developerzy nie będą chcieli sprzedawać. Tj. dopóki ceny nie spadną w okolice rozsądku, bowiem w chwili obecnej można je traktować tylko jako kiepski żart, a tak naprawdę jako ordynarną obelgę w stosunku do kupującego i jego inteligencji.
mrfox / 89.250.198.* / 2009-08-28 15:42
Moim zdaniem najlepiej kupować ziemię dalej od dużych miast, za to położoną blisko dobrej infrastruktury drogowej (choćby planowanej). Prawda jest taka, że coraz więcej osób będzie wyprowadzać się z miast i to nawet dosc daleko. Warto kupować zwłaszcza grunty rolne, które potem (koniecznie spawdzić plan zagospodarowania!) można zamienić na działki budowlane i z zyskiem sprzedać. A kupującym grunty rolne i budowlane mogę polecić stronę www.gruunty.pl pozdrawiam
Yanek / 193.25.0.* / 2009-08-27 13:19
no i dobrze że chcemy kupować, zresztą nie ma w tym nic dziwnego ludzie muszą jeść i mieszkać, najlepiej nie z rodzicami :) Dlatego 30 % nie dziwi absolutnie.
http://www.domoklik.pl/ to ciekawy portal jeśli chodzi o nieruchomości - a skoro takie innowacje są wprowadzane w czasach kryzysu, to znaczy że nie jest on aż taki głęboki, żeby wszystko zamrozić.
palek / 212.96.244.* / 2012-04-12 12:33
I czemu tutaj się dziwić? Obserwujcie serwis http://www.oferty.biz.pl/ ? Kiedy po raz ostatni można było kupić nieruchomości po takich cenach? No właśnie...
aztek19 / 94.254.246.* / 2009-08-29 08:24
między "chcieć", a być "potencjalnym kupcem" jest "subtelna" różnica.
Mianowicie "chcących" jeździć Porshe Cayenne Turbo jest w polsce prawie 40 milionów, przy czym takich co sobie mogą na tę fanaberię pozwolić (i chcą) jest kilkudziesięciu/kilkuset.
Także proszę o odrobinę pomyślunku i krytycyzmu, ponieważ w innym razie jeden czy drugi marny redaktorzyna jest w stanie uwierzyć, że w tym kraju mieszkają sami imbecyle, z którymi można za pomocą nagonki medialnej zrobić wszystko.
mario 2009 / 83.6.249.* / 2009-08-24 15:57
dlatego ,że tam jeszcze w pobliżu nic nie ma. Kiedyś jak przybedzie inwestycji w okolicy, będzie jak znalazł.
sporadycznie patrzący na portal / 83.6.249.* / 2009-08-24 15:53
maja tej ziemii w Polsce, w bród. Tylko czy to takie atrakcyjne inwestowanie , jak w działki pod dużym miastem ?
krystyna65_7 / 90.204.1.* / 2009-08-23 21:38
Moznaby tu sporo napisac o nierzetelności tej analizy. W duzym skrocie, money.pl to tablica ogloszen dla roznego rodzaju firm zwiazanych z rynkiem nieruchomosci zorganizowana w formie serwisu niby-informacyjengo. Firmy placa wiec money.pl publikuje to co firmy chca żeby ludzie czytali. Z pewnością pewna grupa ludzi dokona blednych decyzji na podstawie prezentowanego tu pseudo dziennikarstwa (prawdopodobnie z fatalnymi konsekwencjami dla ich finansowej przyszłości). Pewne jest także, ze ten i podobne sponsorowane artykuly nie zatrzymaja spadku cen.
PasterzBaranówPolskich / 89.75.135.* / 2009-08-24 20:57
Tak właśnie jest ja piszesz,lecz to nie tylko money tak robi tak działają wszystkie media.Kasa=sterowanie rynkiem,a barany robią tak jak im wmawiają.Bee beee bbeee
zyci / 89.74.11.* / 2009-08-23 19:36
Ceny będą rosły bo Money tak powiedziało:) Dziękuję za poprawę humoru Panu Zwolińskiemu (patrz wyżej) "Fakt, iż blisko jedna trzecia respondentów ankiety Money.pl zamierza kupić nieruchomość lub się wybudować jest bardzo wymowna" - wymowna to może być litera l. 70 % internautów Money ma w najbliższym czasie iść siku. Jaki wniosek? Idzcie wcześniej bo grozi nam zalanie.

Wartość ankiety jako narzędzia badawczego w przedstawionej formie - żadna!

Ta Pani również jest bardzo wybitna. Rok Euro ma być rokiem kiedy ceny osiągną szczyt. Boże jak ja nie lubie dyskutować z dyletantami. Na ale raz zrobie wyjątek. Szanowna Pani, inwestycja ma to do siebie, że wyprzedza oczekiwania większości i nigdy nie osiąga szczytu w momencie oczekiwanym. Proponuję Pani pare inwestycji na giełdzie.

ceny nieruchomości na razie nie spadają mocno bo szybko nie da się zmienić nastawienia dużej grupy osób. Do tej pory większość myślała bo była bombardowana informacjami, że będzie tylko drożej. Część więc jak zobaczyła, że nieco spadły od razu kupiła "zaraz znowu zaczną rosnąć". Ci co umieją liczyć już dokładnie widzą, że przy obecnych cenach kupno pod wynajem jest loterią i trudno będzie zebrać od lokatorów na pokrycie rat nie licząc na zarobek. Część osób zastanawia się i myśli sobie; czy mój krok (m2) jest wart 5 000 zł?? Czy naprawde wybudowanie może aż tyle kosztować? Ci zapewne z kupnem nie będą się spieszyli. Dla nich też pragnę poddać pod uwagę taki fakt, że w praździerniku zmienią się limity "rodziny na swoim" do tej pory myślę, że takich artykułów będzie coraz więcej.

No ale wiecie.... Money mówi ... więc możecie się posłuchać:)
drendi / 95.41.171.* / 2009-08-22 23:56
Zagladam na Money coraz rzadziej ale widze że nic się nie zmieniło...co deweloperzy chcą to sie napisze:-( Ceny spadają i to widać, nie patrzcie na ceny ofertowe tylko transakcyjne.
Bronek 2411 / 83.28.76.* / 2009-08-22 21:35
Artykuł za kasę na zamówienie deweloperów spadki cen mieszkań przed nami.,na rynku zawsze jest ostatnio odwrotnie niż piszą tzw eksperci piszą za kasę
plompy / 78.88.202.* / 2009-08-22 09:00
Z money.pl robi się ekonomiczny "pudelek". Spekulacje, dane statystyczne wyciągnięte, za przeproszeniem, z d..y oraz "eksperci", którzy nawołują do kupowania mieszkań. Polacy już raz byli głupi i dali się wkręcić w maszynkę do podwyższania cen nieruchomości. Drugi raz to już nie przejdzie - ludzie jakoś sobie radzą i nie dają sobie wmówić ze spłacanie kredytu przez 40 lat za jakąś klitkę w bloku stanowi dobrą inwestycję.

Długo to potrwa ale ceny muszą spaść - mamy niski przyrost naturalny, banki nie dają kredytów a deweloperzy po kilku latach obniżą przebitki na mieszkaniach bo w końcu muszą coś sprzedać.
Kto nie ma noża na gardle ten niech poczeka i nie daje z siebie robić idioty.
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy