Forum Polityka, aktualnościKraj

Minikarta Era PayPass. Przyklej na komórkę i płać w sklepach

Minikarta Era PayPass. Przyklej na komórkę i płać w sklepach

edek z krainy kredek / 80.50.238.* / 2011-11-29 09:12
Nie wiem czy zwróciliście uwagę jak w ostatnim czasie zmieniła się polityka banków dotycząca płatności kartą. Wprowadzono nowy system płatności zbliżeniowych „paypass” i paywave”. Na przykładzie mBanku (który do tej pory słynął ze swobody płatności kartą) widać, że bank nie dał możliwości wyboru klientom czy chcą taką usługę czy nie i w drodze swojej polityki potraktował swoich klientów jak niewolników. Uznał za nich, że taka zmiana będzie „lepsza” i bardziej modna i szybsza. Zacząłem się zastanawiać nad tym, dlaczego bank to wprowadził? Jak się okazało, odpowiedź była blisko. Po prostu płatności tego typu są tańsze dla banku. Niebyło by problemu gdyby nie to, że są bardziej niebezpieczne dla swych użytkowników.
Bardzo prosto sobie wyobrazić sytuację wyjazdu, czy to na wieś, czy za granice kraju. Przed wyjazdem każdy z nas zaopatruje się w większą czy mniejszą ilość gotówki, z którą wybiera się w podróż. Wyobraźmy sobie, że nie jest wielkim problemem w nawale różnych spraw zgubić taką kartę i na pewien czas o niej zapomnieć. Do momentu zastrzeżenia jej, każdy szczęśliwy znalazca może z niej swobodnie korzystać do momentu jej zastrzeżenia do kwoty 50zł dziennie. I tu pojawia się moje pytanie, czy banki nie poszły za daleko? To czym różni się zgubienie 50 zł od zgubienia karty na 1 dzień? To chyba przecież mój numer PIN chroni moje oszczędności przed osobami trzecimi. Nawet jeśli jest to kwota 1 grosza, to przecież nadal są nadal moje pieniądze. I to nie bank będzie mi narzucał zmniejszenia bezpieczeństwa ich przechowywania kosztem swoich oszczędności.
Dlatego też, postanowiłem z tym otumanianiem ludzi przez banki walczyć, i pokazać problem na forum publicznym. Postanowiłem pomysł osobiście oprotestować i poruszyć temat w sieci i prasie i tu poszukać poparcia.

Najnowsze wpisy