Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Minimalna stawka godzinowa 12 zł nie podoba się ministrom finansów i rozwoju? Mają wątpliwości

Minimalna stawka godzinowa 12 zł nie podoba się ministrom finansów i rozwoju? Mają wątpliwości

Wyświetlaj:
wiem bo wiem / 80.238.92.* / 2016-03-19 19:09
Minimalna stawka godzinowa 12 zł nie podoba się ministrom finansów i rozwoju? Mają wątpliwości - A mi się nie podobają wysokie zarobki w rządzie.i mam wątpliwości czy ich zarobki sa adekwatne do pracy jaką wykonują.Należy podnieść stawkę godzinową , obniżyc podatki zlikwidować lub zminimalizować zus i zobaczycie jaki dobrobyt będzie w Polsce za kilka lat.
3xx / 5.172.238.* / 2016-03-19 17:50
no i Polacy szybko wrócą do kraju,,
12 zł na godz,
nie ma co ,extra pensja,,
Mojżesz / 213.156.123.* / 2016-03-19 17:48
Nie rozumiem problemu . Średnia krajowa w Polsce to około 4000 tys zł brutto dzielone przez 168 godzin przepracowanych w miesiącu daje 23.80 zł brutto .Tyle zarabiają Polacy średnio jak wynika ze statystyk .
Gdzie jest problem dać 12 zł brutto za godzinę pracy . Jeśli ktoś płaci mnie za godzinę pracy to jest wyzyskiwaczem , oszustem i trzeba moim zdaniem z tym walczyć ,Jak za to żyć . Jeśli instytucje państwowe nie chcą zaakceptować stawek min. 12 zł brutto na godzinę to jednocześnie przyznają się do patologi w naliczaniu średniej krajowej i tacy ludzie nie powinni zasiadać na takich stołkach jak do tej pory . Jeśli chodzi o szarą strefę w zarobkach to i tak ona istnieje i istnieć będzie chociaż dadzą wam 20 zł brutto na godzinę . Ja osobiście zarabiałem 28 zł brutto i ciężko mi było żyć , wystarczało od pierwszego do pierwszego , Pracuję za granicą i mam 3000-3500 euro na miesiąc netto . Pozbyłem się tym uprzedzeń i lęków o przyszłość moją i rodziny .Żyję teraz na luzie wewnętrznym . Mam teraz inne problemy . Gdzie jechać na wczasy czy jaki kupić samochód .Próbowałem różnych rzeczy w życiu Szukałem pomysłu na dobry zarobek ale go nie znalazłem pracując dla pracodawców Polskich .Moim błędem było to że zrobiłem studia i pracowałem w Polsce . Po latach tortur psychicznych w polskich firmach wyjechałem .
Na zachodzie europy pracuje fizycznie i teraz czuję że żyje .Polska to kolonia białych murzynów , wasale europy .
henryk wielki / 109.95.115.* / 2016-03-19 17:44
po wejsciu stawki 12 zl na godz to my Polacy bedziemy stratni.Dlaczego? bo zeby pracodawca wyszedl na swoje musi albo zwalniac pracownikow albo podniesc ceny produkowanego towaru.Chleb ktory teraz kosztuje 3zl bedzie kosztowal 3,20zl i tak z kazdym prduktem bedzie
Katon50 / 93.105.111.* / 2016-03-19 18:17
Ty zapewne zarabiasz 5 zł za godzinę pracy i jesteś zadowolony, bo dzięki temu za chleb płacisz 1,6 zl
dla ministra / 89.229.171.* / 2016-03-19 17:39
Krótko mówiąc kolejna obietnica trafia do szydłowora (szydłowór-worek do zbierania niespełnionych obietnic). Powód ? Minister finansów i Państwowa Inspekcja Pracy nie wyrażają zgody na podniesienie minimalnej stawki do 12 zł. Czyli PiS, do których chyba należą minister finansów i główny inspektor pracy, są za tym że stawki 4,00 zł- 4,50 zł są akurat dla Polaków gorszego sortu.
@Kris / 62.69.253.* / 2016-03-19 17:30
Armia ludzi pracująca w ochronie tzw. sufo ( syfo), do w mwiekszości ludzie którzy pracują za minimalne wynagrodzenie. Wedlug prawa nie są pracownikami, pracując na śmiecówie. Nie mają żadnej ochrony prawnej. Ale wedlug państwa prawa płacą składki i podatki żyjąć na skraju nędzy, w polskich obozach pracy!!!!pracując po 300 godzin i więcej. Pracodawcy to przeważnie firmy z kapirałem zachdnim dojąć fiskusa ile się da, pralnie pieniędzy. Plicja powinna je dawno pozamykać. Naruszają prawo karne finansowe jak i pracownicze!!!!SKOŃCZCIE Z TYM BEZPRAWIEM
hgtfrde / 81.15.134.* / 2016-03-19 17:24
tyle powinni zarabiac biurokraci co fizycznie nie pracuja
adi399 / 217.11.133.* / 2016-03-19 17:23
Az mnie mdli co czytam, przecież te stawki dotyczą i zwykłego kowalskiego, sankcje grzywny, zatrudnisz murarza na czarno, czy fachowca od płytek, czy przyjdzie ci ktoś pomoc z komputerem, albo taki inspektor, przecież jego praca trwa tyle ile nie śpi bo musi latać za papierkologią, zapalisz mu 120 zl dziennie za nic tak ty kowalski, bo 2 tygodnie bedzie lalatl za papierami.. a normalnei dogadujesz sie na 800 zl i masz zaltwione.

Chodzi o to ze chcą przeliczać prace na godziny i na to się nie godzą :-] bo jeśli ktoś ma pomalować mi auto nie płace mu od godziny tylko od wykonanej pracy!
777257 / 89.65.4.* / 2016-03-19 17:29
o co tyle krzyku praca godzinowa to nie o dzielo ani akord
gazejakk / 212.96.241.* / 2016-03-19 16:58
Dać ministrom finansów i rozwoju pensje taką jak obecnie płacą pracownikom ochrony i niech za to przeżyją cwaniaki przy korytach . Powinno być więcej nalotów kontroli w szczególności do prywatnych pracodawców wyzyskiwaczy i bardziej dotkliwe kary za łamanie praw pracowniczych ,zatrudnianie na czarno bez umów bo z tym to chyba zachodu na razie nie doganiamy . W miejscach gdzie jest duże bezrobocie i brak zakładów pracy wyzysk kwitnie w najlepsze.
borek133 / 62.141.195.* / 2016-03-19 16:37
Śmieszne 12 zł na godzinę i jakie jeszcze jaja. To tylko w Polsce możliwe. Całe nieszczęście że muszę w tym kraju mieszkać. Po prostu muszę.
gosc 227 / 77.254.38.* / 2016-03-19 16:34
Gdy słyszę te pseudo-kapitalistyczne opinie ''ekspertów'' oraz ''pracodawców'', a tak naprawdę to pracodawców -wyzyskiwaczy.... robi mi się nie dobrze ....Pracodawcy najchętniej za miskę zupy by zatrudnił ludzi żeby go było stac na luksusowe dobra, ale na 12 zł/h nie bedzie mial zapewne nigdy. Czas powiedziec stanowcze NIE dla pseudo kapitaliostów wyzyskujących własnych rodaków
czarek0125 / 188.146.131.* / 2016-03-19 16:33
cymbaly zajmijcie się swoim podworkem które zescie rozpieprzyli a do gospodarki się nie wpiepszajcie i tak jej większość jest prywatna jak was stać placic po 12 na godzine to nam doplacajcie będziemy zatrudniać ludzi legalnie
fredzio842 / 193.93.90.* / 2016-03-19 15:48
a może mają zastrzeżenia dlatego, ze na wszystkich państwowych etatach też trzeba będzie wprowadzić takie stawki - a to będzie licho dla budżetu, cała administracja i wszystkie spółki skarbu państwa to trochę dużo.
~ reginka / 31.61.140.* / 2016-03-19 15:29
KIEDYŚ NIE BYŁO INNYCH UMÓW TYLKO O PRACĘ. ZA DOBRĄ PRACĘ OTRZYMAŁEM PREMIĘ,UBEZPIECZENIE BEZWARUNKOWE,URLOP PŁATNY, PODWYŻKI PENSJI CO JAKIŚ CZAS. ZA NADGODZINY PŁATNE,ZA NOCKI DODATEK,ZA WEEKEND PŁATNE 100%.TAK BYŁO KIEDYŚ. ZAPYTAJCIE SWOICH DZIADKÓW I RODZICÓW. TAK MIELI PŁACONE DZISIEJSI PRACODAWCY!!!! CZY ONI TO JUŻ NIE PAMIĘTAJĄ CZY PALĄ GŁUPA!!!!MOŻE DLATEGO ŻE ZNISZCZYLI PRZEMYSŁ I PRACOWNICY NIE MAJĄ TAKIEGO WYBORU JAK KIEDYŚ???? JAK PRACODAWCA ZABIEGAŁ O PRACOWNIKÓW. TAK BYŁO KIEDYŚ!!!! MŁODZI NIE WIEDZĄ I NIE MAJĄ POJĘCIA ŻE TAK BYŁO. A OBECNA WŁADZA KTÓRA SIĘ DOSTAŁA NA STOŁKI PO LATACH 80-SIĄTYCH PO STRAJKACH SOLIDARNOŚCI TRZYMA SIĘ WŁADZY I DBA TYLKO O SWOJE STOŁKI I SWOJE PARTIE!!!!WCISKAJĄC MŁODYM CIEMNOTĘ!!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
mareg / 89.65.229.* / 2016-03-19 15:42
Jestem z pokolenia pamiętającego Gomółkę i umowy o dzieło czy umowy-zlecenia istniały w PRL - sam tak pracowałem. I co ta za brednie z tym zniszczeniem przemysłu? W PRL przemysł wytwarzał ok 30% PKB a znaczna jego część była przestarzała i nierentowna nawet przy braku konkurencji zagranicznej - niewymienialna waluta + monopol państwa na handel zagraniczny. To musiało upaść gdy skończyły się dopłaty z budżetu.
galwatron / 77.88.136.* / 2016-03-19 15:25
Co oni bełkoczą? Firmy wyraźnie podają w ogłoszeniach, że zatrudniają na umowę o dzieło, za stawkę 7 - 9zł netto/h. I tak się rozliczają z pracownikami. Sam tak pracowałem w wielu firmach. Zapisują o której przyszedłem i wyszedłem z pracy. I wystawiają umowę o dzieło na kwotę 9zł x ilość godzin. Po zmianach będą musieli płacić przynajmniej 12zł x ilość godzin. Pracowałem w 30 firmach w Szczecinie na umowę o dzieło. W każdej rozliczali godzinowo i narzucali godziny pracy. Nigdzie nie było żadnego rozliczania za konkretne zadanie. Żadna firma nie pozwoli robić pracownikowi dowolnym tempem. Roznosiłem ulotki i płacili mi za godzinę roznoszenia. Podobnie gdy malowałem, poganiano mnie by się wyrobił w dwa dni, bo szef przeliczał wszystko na godziny.
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy