Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Minimalna stawka godzinowa nie do wyegzekwowania? PIP i pracodawcy narzekają

Minimalna stawka godzinowa nie do wyegzekwowania? PIP i pracodawcy narzekają

Wyświetlaj:
rolniksam / 83.21.255.* / 2016-03-12 00:03
Jestem Przedstawicielem Handlowym na umowie zleceniu bez określonej ilości godzin . Mam stałą pensję niezależnie od ilości przepracowanych godzin. Dodatkowo mam prowizje od umów . Ozusowienie zubożyło mój budżet o 300 zł od podstawy i 30% od prowizji . Wprowadzenie ewidencji czasu pracy pozbawi mnie urlopu , do tej pory brałem urlop kiedy chciałem . Rozliczany jestem z wyników i są miesiące kiedy 5-go jestem już zarobiony i gdybym chciał to do końca miesiąca mógłbym siedzieć w domu a przy dobrym strzale jedna umowa zapewnia mi spokój na 3 miesiące. Wszystkie te ustawy , ozusowienie UZtów , 12 zł za godzine , okradają mnie z pieniędzy i czasu wolnego.
shgysdr / 46.215.55.* / 2016-03-12 00:55
Widzisz, inni narobią się nie mniej ciężko jak ty i wyciagają za miesiąc 1000zł, np. ja ;/ bo mam nędzne 9zł/h a pracodawca tak ustawia siatkę godzin zeby wypłata pracownika nie była wyzsza niż 1500 na miesiąc^^.
rolniksam / 217.99.243.* / 2016-03-12 10:26
Rynek powoli lecz nieuchronnie wymusza godziwą pensję adekwatnie do umiejetności i zajmowanego stanowiska . Firmą coraz trudniej znaleźć dobrego pracownika za psie pieniądze . Ja pracuję średnio 4 godziny dziennie i mam na rękę ok 3,5 tyś . Jak mam potrzebę do przysiądę trochę więcej i wyciągne 6 . Moi klienci przynoszą firmie od 20 do 30 tyś. netto przychodu miesięcznie więc jestem rentowny i nikt nie czepia się moich godzin pracy . Za rok za 12 zł brutto nie znajdziesz wykwalifikowanego pracownika.
Godi / 83.30.15.* / 2016-03-12 00:03
12zł brutto na godzinę... Hmmm nie dziękuję,wolę moje 20euro netto plus diety,więc za taka śmieszną kasę nie pracował bym...
iko909900 / 46.238.231.* / 2016-03-12 09:34
Woleć to sobie możesz. A tak naprawdę to możesz dostać 6.70 funta brutto lub 8.50 euro brutto. I jeszcze część etatu i walka o wypłatę.
tomb238 / 5.174.102.* / 2016-03-11 23:41
Wszyscy którzy zabierają tutaj głos 12 zł to kwota brutto a więc po odjęciu daniny na rzecz naszego kochanego kraju czytaj podatek i ZUS wychodzi poniżej 10 zł
sam jestem pracodawcą i proszę mi uwierzyć za 2400 na rękę dla podstawowego pracownika bez doświadczenia niestety nie można znaleźć chętnych którzy chcą pracować
jednocześnie koszty jakie musze ponieść a więc danina dla państwa to prawie drugie tyle
wszystkich narzekających zapraszam do założenia działalności znalezienia odbiorcy towaru lub usługi uzyskania zapłaty opłacenia podatków i pracowników i wszystkich kosztów i przeżycia nie jest prosto proszę mi uwierzyć
JASNOWIDZ 666 / 89.229.80.* / 2016-03-11 23:28
Wielkie Zagraniczne Sieci Handlowe drenują Polskie kieszenie zarazem powodując coraz większą pustkę Polskiego Handlu Prywatnego dając w zamian ludziom pracujących w dużych sieciach handlowych najniższe możliwe pensje...Jako społeczeństwo tak naprawdę przez ich rozrost i wielką ekspansję UBOŻEJEMY-NIE ZDAJĄC SOBIE Z TEGO SPRAWY- MITEM jest to że tam jest TANIO bo większość ludzi tam kupujących wydaje zawsze więcej pieniędzy niż planują....GDZIE TA TANIOŚĆ ???DYSKONTY -MARKETY -GALERIE HANDLOWE DRENUJĄ NASZE KIESZENIE =pieniądze wędrują zagranicę i trafiają w ręce BOGATYCH MILIARDERÓW.Zwykli zjadacze chleba są SPONSORAMI BOGACZY-MILIARDERÓW WŁAŚCICIELI tych SIECI HANDLOWYCH ----- a sami zdani na ich ŁASKĘ PROMOCJI chodzą jak po sznureczku na ich najmniejsze skinięcie jeszcze zafrapowani i jeszcze NA RAZIE Podnieceni dopóki nie wydrenują im BOGACZE CALUTKICH KIESZENI
handsmome / 78.11.219.* / 2016-03-11 23:15
Nie dla smieciówek chcemy umow o prace na czas nieokreslony z 8 godzin pracy i 2300 na rekę
optymista-123321 / 83.144.80.* / 2016-03-11 23:59
2300 na rękę - ok - to na prawdę nie jest problem. Tylko teraz sobie oblicz ile pracodawca musi zapłacić, abyś Ty dostał te 2300zł na rękę. To jest tak zwany koszt pracodawcy (lub kwota nie ubruttowiona). Teraz sobie oblicz ile będziesz miał "na rękę" gdy zamiast na umowę o pracę podpiszesz z pracodawcą np. umowę o dzieło na kwotę taką samą jak w/w kwota kosztu pracodawcy.
Wiem, że są to trudne obliczenia, ale gdy za jakiś czas zdasz maturę to powinieneś sobie poradzić.
Jeżeli jednak się postarasz i sobie to obliczysz, możesz się zdziwić ile mógłbyś w rzeczywistości zarabiać "na rękę".
asp8765g / 89.64.43.* / 2016-03-12 01:58
pracodawca u którego pracuję, ja na etat, ale sporo ludzi na zlecenie, zarabia miliony na czysto rocznie. Skoro ja kosztuję pracodawcę około 3500 zł miesięcznie, to ci na zleceniu kosztują go ok. 2500 zł. to moje pytanie brzmi: dlaczego ja na etacie zarabiam 2300 zł, a oni 1500 zł ????? Niech się podzieli z nimi tym co oszczędza na nich nie płacąc wszystkich składek, a nie bogaci się na śmieciówkach. Bo montownie po to wprowadziły śmieciówki, żeby się x - razy wzbogacić, a nie dlatego, że pracownik etatowy dużo kosztuje i ledwo egzystują
A-66 / 217.99.240.* / 2016-03-11 23:13
JUŻ MAM DOŚĆ TEGO SK.... KIEGO GADANIA, ŻE SIĘ NIE DA!!! Dlaczego u Niemców można a u nas nie? Może gdyby tak wprowadzić niemieckie kary za łamanie KP, niemiecką stawkę minimalną, brak możliwości zawierania wszystkich (!) umów śmieciowych, to może by się dało? Przypominam - W POLSCE NIE MA OBOWIĄZKU PROWADZENIA DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ, a jak komuś nie podobają się przepisy KP, to do posredniaka po zasiłek wszystkie byznesmeny od siedmiu boleści.
fhu1112 / 89.79.27.* / 2016-03-12 02:36
Proszę wyłożyć gotówkę,założyć działalność,zatrudnić pracowników,sprzedać usługę/towar,opłacić uczciwie wszystkie daniny i "dać" pracownikom jak u Niemców a nawet więcej,a co !-nie gadaniem a czynem pokazać ,że SIĘ DA,powodzenia.
były pracodawca / 31.135.162.* / 2016-03-12 01:23
Ten kto nie chce być zatrudniany, niech po prostu nie pracuje i żyje powietrzem, zamiast paplać bzdury, ze nie ma obowiązku prowadzenia działalności gospodarczej. Pracownicy od siedmiu boleści. Jakie to szczęście , że już nie musze się użerać z pracownikami, którzy mają roszczenia, ale mózgu w pracy używać nie raczą.
n. n. / 83.144.80.* / 2016-03-12 00:27
Podobnie od jakiegoś czasu nie ma obowiązku pracy...
LCS[PL] / 188.121.25.* / 2016-03-11 23:43
u nas się nie da, gdyż my jesteśmy robolami europy i dużych koncernów.
Kirkkirk / 83.7.144.* / 2016-03-11 23:32
Napisał etatowiec... Otworz działalność to pogadamy. Ale nie, lepiej wisieć na etaciku i jeczeć w necie jak mi źle i jak mnie inni oszukują. Sierota życiowa.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Ryszard z Ostrołęki / 46.170.177.* / 2016-03-11 23:05
Ceny w sklepach są podobne jak na zachodzie,a pracodawcy są w zmowie i płacą głodowe wynagrodzenia . Pracodawca niech sróbuje przeżyć przez cały rok za najniższe krajowe wynagrodzenie lub jeszcze mniejsze ,bo proponują 5-6zł/godz. TAK NISKIE STAWKI NALEŻY BOJKOTOWAĆ Pracodawcy np.budowlańcy zaniżają stawki roboczogodziny i materiałów zaniżają transport materiałów,a później oszczędzają na pracownikach,sami się gubią ,często nie mają płynności finansowej i nie ma wypłaty na czas. PRACODAWCY SZANUJCIE SAMI SIEBIE I PRACOWNIKÓW,KTÓRZY PRACUJĄ RÓWNIEŻ NA WAS.
wicek1039 / 79.191.101.* / 2016-03-11 22:54
Kazda druga umowa powinna być umowa o prace....z pełnymi konsekwencjami....a nie oszukiwanie zusu i pracodawcy i pracownika...u mnie pracodawca najbogatszy w kraju a daje ludziom umowy śmieciowe za osiemset zloty...na miesiąc.po prostu wstyd i patologia i zacofanie....
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Ochroniarz / 31.61.140.* / 2016-03-11 22:37
PRZEPRASZAM WSZYSTKICH POMYLIŁEM SIĘ O JEDNO ZERO OTRZYMAŁEM 702ZŁ.NETTO ZA MIESIĄC PRACY. JAK BYM ZAROBIŁ TYLE CO MAJĄ EMERYCI MUNDUROWI TO NIE ZAJMOWAŁ BYM MIEJSCA PRACY DLA BEZROBOTNYCH. POZDRAWIAM SERDECZNIE WSZYSTKICH.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
n. n. / 83.144.80.* / 2016-03-12 00:39
Trochę lepiej.
Daje to jakieś 970zł brutto (bez zusu pracodawcy).
970/7 = 138,5[h] Twojej pracy w miesiącu.
W lutym było 168 godzin pracujących.
Nadal, mimo wszystko, nic się nie chce zgodzić.
camel456 / 5.172.233.* / 2016-03-11 22:30
Tych pracodawców co nie stać zapłacić 12zł za godzinę dla pracownika to wcale mi nie żal, koniec z wyzyskiem. Zlikwidować zamnąć i bardzo dobrze.
Jesteśmy w Uni Europejskiej już kilka lat, płace powinny być zbliżone do tych na zachodzie Europy, a nie o 4-5 razy niższe.
Gary125 / 83.7.110.* / 2016-03-11 22:25
Niemcy wprowadzili jakoś nie słychać by mieli z tym problemy !!!
Jasnowidz 666 / 89.229.80.* / 2016-03-11 22:09
JEŚLI NIE PODNIESIE SIĘ PENSJI zwykłym zjadacza chleba a pracują oni teraz w większości na umowach zleceń lub o dzieło to nic ten kraj już się nie rozwinie BĘDZIEMY DALEJ W TYM OBECNYM MARAŻMIE .PRACODAWCY myślą że na minimalnych stawkach i pensjach które teraz zarabia większość Polskiego społeczeństwa ruszy gospodarka i ich biznesy...Trzeba dać najpierw LUDZIOM ZAROBIĆ a dopiero LICZYĆ NA WIELKIE ZYSKI W FIRMACH..............................
austrian / 178.250.45.* / 2016-03-11 22:34
Poziom płac w firmie uzależniony jest od dwóch czynników - popytu/podaży na siłę roboczą oraz od tego ile klienci są w stanie płacić za produkty i usługi tejże firmy.

Jeśli firma zarabia tylko tyle aby się utrzymać, zapłacić pracownikom i mieć trochę pieniędzy na dalszy rozwój (co związane jest m.inn. z zatrudnianiem kolejnych pracowników), to jest to fizycznie niemożliwe, aby firma mogła od tak zwiększyć płace i dalej dobrze prosperować. Prywatna firma, to nie jest przedsiębiorstwo państwowe, które może działać pomimo wieloletnich strat.

Zawsze odbędzie się to kosztem czegoś: albo firma będzie musiała zwolnić niektórych ludzi, albo będzie musiała inwestować mniej w swój rozwój (co z kolei spowoduje że trudniej będzie jej konkurować i zatrudniać nowe osoby), albo będzie zmuszona zwiększyć ceny swoich usług/produktów - przy czym, jeśli klienci nie będą chcieli płacić więcej, to firma po prostu niczego nie sprzeda i upadnie.

Gadanie, że pracodawcy to wyzyskiwacze, którzy zbierają cały zysk może tylko wyjść z ust kogoś, kto nigdy nie prowadził własnej firmy. Pracodawca, w przeciwieństwie do pracowników, płaci sobie na końcu - tj, jeśli na końcu coś zostanie. Ponosi on największe ryzyko i stres związany z prowadzeniem działalności. Podczas gdy pracownik "odbębni" swoje 8 godzin i pójdzie zadowolony do domu, pracodawca jest praktycznie "w pracy" 24/7 (czy to fizycznie, czy przy telefonie). Logiczne jest więc, że pracodawcy zazwyczaj zarabiają najwięcej - gdyby nie pracodawca, nie byłoby ani firmy ani pracy dla tych wszystkich co tak narzekają jak to mało zarabiają.
basdfg / 176.115.255.* / 2016-03-11 22:08
tak mieszkam w zamości zarabiam 7.70 brutto na godzine i szef da mi 12 zl ?chyba żartujecie sobie.predzej ogośi upadłośc zakladu.
aga390 / 109.243.71.* / 2016-03-11 22:38
a jak ktoś ma te 7,7 w Warszawie- tam koszty życia są wyższe.
Jasnowidz 666 / 89.229.80.* / 2016-03-11 21:54
Wielkie Zagraniczne Sieci Handlowe drenują Polskie kieszenie zarazem powodując coraz większą pustkę Polskiego Handlu Prywatnego dając w zamian ludziom pracujących w dużych sieciach handlowych najniższe możliwe pensje...Jako społeczeństwo tak naprawdę przez ich rozrost i wielką ekspansję UBOŻEJEMY-NIE ZDAJĄC SOBIE Z TEGO SPRAWY- MITEM jest to że tam jest TANIO bo większość ludzi tam kupujących wydaje zawsze więcej pieniędzy niż planują....GDZIE TA TANIOŚĆ ???DYSKONTY -MARKETY -GALERIE HANDLOWE DRENUJĄ NASZE KIESZENIE =pieniądze wędrują zagranicę i trafiają w ręce BOGATYCH MILIARDERÓW.Zwykli zjadacze chleba są SPONSORAMI BOGACZY-MILIARDERÓW WŁAŚCICIELI TYCH SIECI HANDLOWYCH ---a sami zdani na ich ŁASKĘ PROMOCJI chodzą jak po sznureczku na ich najmniejsze skinięcie .........................................................
psps / 77.254.187.* / 2016-03-11 18:39
Czy dr Grażyna Spytek-Bandurska, ekspertka Konfederacji Lewiatan może podać choć jeden przykład grzywny 30 000 zł ? Kłapać dziobem każdy potrafi. A swoją drogą jak nie zostanie szczegółowo określone co jest umowa o prace a co nie jest to sądy dalej będą wydawać wyroki z sufitu i według wskazań lokalnych beneficjentów. Inspektor pracy odpowiada swoim majątkiem za wadliwe decyzje. To nie jest tak jak w urzędach wojewódzkich czy miejskich, że za durne decyzje nigdy nikt nie odpowiedział. Więc najpierw trochę mózgu a potem długopis.

Najnowsze wpisy