Forum Prawo - porady i tematy

Minister skontroluje ekspertów sądowych

Minister skontroluje ekspertów sądowych

Money.pl / 2006-12-19 22:59
Komentarze do wiadomości: Minister skontroluje ekspertów sądowych.
Wyświetlaj:
lidia12 / 83.5.108.* / 2010-11-20 19:56
Niedopuszczalne ,żeby diagnoza dziecka molestowanego czyniona była przez profilera bez specjalizacji. Psycholog pisząc o dwuletnim dziecku użył okreslenia "osobowość słabo przystosowana".Nadmieniam ,że dzecko miało opóźnion mowę a błędy kardynalne jakie popełnił rzutują od lat na jego zyciu i spotkaniach z tatusiem, który ma zaburzenia.
Pan psycholog lansuje się w gazetach bo uchodzi zagwiazdę a zaden prawnik nie ma pojęcia ,że wiedza tego pana jest jakby pochodziła z kursu przy kościele.
lidia42-1 / 83.5.108.* / 2010-11-20 19:51
Pracę biegłego psychiatry powinien skontrolowac zespół innych psychiatrów. Prawnik nie ma o tym pojęcia!!!!! Ale nalezy się kontrolować biegłych bo przez ich nieuctwo ludzie cierpią i są niewinnie poniżani. Biegły powinien miec specjalizację a nie tylko wolę i lans.
NIESTETY / 77.254.61.* / 2010-02-25 19:28
To wszystko prawda. Na skutek złych ekspertyz biogłych w sprawie dziecka spowodowanej zauroczeniem napadami mojej żony prezes chciał mnie jako biegłego z dziedziny sprawdzać za pomocą psychiatrów, zamiast soprawdzać moje ekspertyzy i ich znaczenie dla sprawności wymiaru sprawiedlwości. Biegli źli zostali i zarabiają (czyniąc ludziom kłopoty), biegłego dobrego - odmówiłem przecież takiego nieprofesjonalnego poniżania - sąd stracił, bo chciał upozorować praworządność. Będąc biegłym napatrzyłem się jacy ludzie robią opinie!
elzbieta kurkiewicz / 80.51.122.* / 2006-12-19 22:59
minister powinien skontrolować także dotychczas wydawane opinie przez biegłych, gdyz dość ludzi skrzywdzili i ludzie nie mają żadnej obrony przed nieuczciwością pożal się Boże ekspertów, powinno byc tak, że biegły powinien zwracać zapłatę za opnię i o to nie powinien starać się właśnie minister
Henryk Makiełkowski / 83.21.146.* / 2008-01-20 14:43
Popieram wypowiedź Pani Elżbiety Kurkiewicz. Duża odpowiedzialność w tym temacie spada na prokuratorów którzy bezkrytycznie przyjmują i akceptują opinie biegłych sądowych. Kazda opinia biegłego powinna być sprawdzona przez drugiego niezależnego biegłego sądowego. A jak jest to na dzień dzisiejszy Panie Ministrze Ćwiąkalski?!

Najnowsze wpisy