Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Mistrzowie w wyciąganiu kasy

Mistrzowie w wyciąganiu kasy

Zdzis Kwasiborski / .* / 2005-06-01 01:57
Komentarze do wiadomości: Mistrzowie w wyciąganiu kasy.
Wyświetlaj:
mario liberał / .* / 2005-06-06 19:53
Głosujcie na mnie .Mam dobry program.Brak podatku dochodowego.15 % vat na wszystko.Zmniejszenie administracji o 60%.Kara śmierci.Odpowiedzialność materialna urzędników.Rozwalenie kasty notariuszyitd.Pytania na maila.
gosik / .* / 2005-06-06 09:54
..mnie się marzy po cichu. Taki dzień obok Dnia Górnika, Hutnika, Strażaka.... Taki Dzień Zbiorowego Nieposłuszeństwa, który przypominałby tym na górze, że swoje stołki zawidzięczają tym na dole. Taki Dzień, który przypomniałby tym na dole, że to oni są decydentami, a ci, na których głosują, są z założenia wykonawcami ich woli i zobowiązani są do działania dla dobra ogółu, a nie jednostek (budżetowych?). Taki Dzień, który jednym uświadomiłby potęgę własnej siły, o której pojęcie zatracili gdzieś po drodze. Drugim uświadomił nicość fałszywie pojmowanej wszechwładzy. Bo czym jest urzędnik bez machiny państwem zwanej? Czym jest państwo bez potulnego żywiciela - płatnika podatków wszelakich... Przecież cała historia zasadza się na umowie, że ustanawiane prawo respektowane jest przez ogół, a jednostki nie respektujące go spotykają restrykcje - równie umowne, jak prawo. Tylko co w sytuacji, gdyby społeczeństwo znudzone permanentnym niedotrzymaniem warunków umowy, zapragnęło ją zerwać....? Co pwstrzymuje ludzi przed zerwaniem tej - tak niekorzystnej dla nich umowy - choćby na jeden dzień w roku. Po to, żeby pokazać na jakich kruchych nogach stoi wszechwładza pozornych decydentów tego kraju...
nieistotne / .* / 2005-06-05 11:09
Dziwicie się !!! Zróbcie takie o to doświadczenie, a zrozumiecie mentalność wiceministra. Postawcie go przed sobą "face to face", załużcie mu mundur odziałów SA III Rzeszy i zmieńcie na czarny kolor. JAWOHL ! Oberleutnant, przetrwaliśmy zimny Stalingrad, przetrwamy i akcyzę !
Zuut / .* / 2005-06-04 11:22
Lista pomysłów jest długa i wykazuje wzrost wpostępie geometrycznym. To nie moja działka ale i tak dotarło do mnie, że fastrygują coś z VATem od dotacji europejskich, że nie wspomnę o Danucie Waniek "co ma swoje zdanie" i wymyśliła abonament na internet i telefony komórkowe. Niestety ale nie mam pewności, że ta eskalacja ustanie z chwilą zmiany rządu i opcji politycznej, gdyż zburokratyzowany nowotwór administracji z skłonnościami do przerzutów nadal będzie toczył chory organizm krajowej gospodarki.
www.naszagwara.u.szu.pl / .* / 2005-06-04 09:49
A dalej bede sie czepiał do tych ich zarobków! Gdyby zmiejszyli im je o 11 % byłoby zdecydowanie wiecej pieniędzy niż z akcyz. Ale co tam .. przecież trzeba nakraść jak najwięcej!! złodzieje!!
stan / .* / 2005-06-04 06:24
od 01.06.2005 obowiązuje VAT na zakłady LOTTO.Ludzie,przestańcie grać w TOTOLOTKA.Dość już tych głupot rządu ! Precz z systemem wyzysku i debilizmu od 1989 roku.Tu liczy się wyłącznie kasa.Ludzie zrozumcie to wreszcie.Tu w demokracji człowiek się wogóle nie liczy ,liczy się wyłącznie pieniądz.Precz oszołomy.Wynocha do ameryki.wont!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
szlag mnie trafia / .* / 2005-06-04 13:23
zanim te oszołomy wywalimy do Ameryki, najpierw oddadzą to co nakradli (przez nieprawidłości jak to pieszczotliwie sami nazywają) plus ustawowe odsetki
Krzysiek / .* / 2005-06-04 00:00
Bardzo lubię inteligentnych ludzi. Pan do nich niewątpliwie należy. Pozdrawiam!
Anddddd / .* / 2005-06-03 22:43
Mistrzostwo, owszem ale GŁUPOTY,kiedy te komuchy zaczną obnizać podatki !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ciemnota z wiejskiej !!!!!!!!!!!!!!!!
Małgosia K / .* / 2005-06-03 08:14
Szanowni Państwo o ile pamietam przed wejściem do Unii w gazetach publikowano artykóły na temat jak będzie lepiej gdy zagłosujemy na TAK, podawano zestawienia tego co podrożeje i co potanieje. O ile pamietam miało być lepiej, potanieć miała min. energia, życia mialo być łatwiejsze dla budżetó domowych i żeby było fajniej tańsze loty, bo przeciez na codzień latamy sobie do pracy, nie będę wymieniac wszsytkiego choc gdzies mam ukrytą "gazetę" z taką typko PZPR-owską agitacją - praca w Unii itp. Oczywiście wszystko to stek bzdur, ponieważ przezyłam lata tzw."komuny" wiedziałm jak to funkcjonuje. Ale ja nie o tym kochany panie NEneman ja tez mam pomysła: otóż proponuję zrobić pomiary nosów wszystkich Polaków, usalić jakiś wymiar jako wzór. Kto będzie miał zbyt duży rozmiar, powinien zapłacić podatek za zwiększoną ilość zuzywanego powietrza, ale przed tem proponuję opodatkować zabiegi churgii plastycznej zwiazane z korekcją nosa, bo Polacy to kombinatorzy i zaraz zaczną robić operacje plastyczne wiec najpier trzeba temu zapobiec, tak,żeby nie zakombinowali za szybko, bo tak w ogóle to zakombinują i tak ale zanim to się stanie to ile kasy wpadnie do budżetu. Pozdrawiam Pana Ministra.
Sprawiedliwy... / .* / 2005-06-02 12:01
Oj! Oj! Przydał by sie tytaj Putin, bo to jedyny człowiek, który kazałby wszystkich krętaczy i oszustów pozamykać na 9 lat ciężkich robót.
LENIN / .* / 2005-06-02 11:07
TYLKO REWOLUCJA POMOŻE W TYM CHORYM KRAJUTO ŚCIERWO U WŁADZY TRZEBA WYBIĆ DO NOGIBO NIKT TAM NIE JEST WART POZOSTAWIENIA
szlag mnie trafia / .* / 2005-06-02 10:24
Nażekać Nażekać Nażekać !!! A w najbliższych wyborach znowu zagłosujecie na tych samych cwaniaków którzy będą politykować jak dotychczas. Kiedy zmądrzejeci?, powiem Wam! kiedy 99% Kraju będzicie chodzić po śmietnikach i szukali tego, co wyżuci 1% potomków dzisiejszych zapobiegliwych polityków któży żądzili i Dzięki Wam kochany Narodzie żądzić będą!!!!!!!!!!!
rokka / .* / 2005-06-02 11:02
Przy okazji - czy ktoś w money mógłby się pokusić o analizę programowo-personalną partii aspirujących do przejęcia władzy? Może to ułatwi podjęcie właściwych decyzji.
rokka / .* / 2005-06-02 10:58
A może kolega który nie naRZeka i RZądzi oświeci nas i powie na kogo konkretnie należy głosować by było choć trochę lepiej? Za wskazanie właściwej drogi wysoka nagroda!
Switch / .* / 2005-06-02 15:50
Durnie - na Samoobronę, optymiści - na UPR, Mądrzy nie będą głosować tylko stąd nawieją...
szlag mnie trafia / .* / 2005-06-04 13:14
"Durnie-na Samobronę, optymiści-naUPR" Kochany Switch tak nie pisz bo ktoś pomyśli że jesteś z tego 1%
skarbnik / .* / 2005-06-02 08:04
Ciekawe jak poradzą sobie gminy z tym wzrostem cen oleju.Szkoły, przeszkola, ZOZ-y, szpitale, domy kultury..w wiekszosci sa ogrzewane olejem (gminy dostawaly preferencyjne pożyczkiz WFOSiGW).Swoje budzety na 2005 gminy opracowaly i zamknely do konca 2004 na postawie wytycznych ustawy budzetowej. JAKIM PRAWEM rząd w połowie roku wprowadza takie drastyczne podwyzki? Jak gminy maja sobie z tym poradzic? Skad zabrac? Z oswiaty? haha...z inwestycji unijnych? Budzet gminy to budzet panstwa tylko w skali mikro...dochody - wydatki. A moze Rada Gminy wzorem Rady Ministrow powinna tez podwyzszyc podatki i oplaty lokalne zeby uzupelnic powstaly w ten sposob deficyt? Zadanie domowe: Jesli w tej chwili placowki moje gminy zuzywaja oleju w sezonie za ok 300 tys zlotych to ile trzeba bedzie zabrac z innych dzialow gospodarki zeby zalatac dziure budzetowa gminy po podwyzce? Dziekuje za pomoc :-)
Antek / .* / 2005-06-02 07:59
Proszę zauważyć, że nie udało się podwyższyć skladek ZUS dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą i mamy do czynienia z paranoją polegajacą na tym, że adwokaci, lekarze, notariusze zarabiający kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie płacą składki mniejsze niż pracownik zatrudniony na etacie z płacą wysokości 2000 zł, co spowoduje spadek wpływów do budżetu rzedu 1,5 mld. zł. W zaistaniałej sytuacji wprowadza się akcyzę na gaz i olej, która ma przynieść wpływy na kwotę 1,4 mld. zł. i wyrównać powstały ubytek w dochodach. Nie można z jednej strony oczekiwać np. refundacji za wszystkie szczepionki, a z drugiej strony domagać się obniżenia podatków.
pietrzelaj / .* / 2005-06-04 11:51
O kasach fiskalnych dla "towarzystwa" adwokacko-notariuszowsko-lekarskiego też nikt nie pomyślał(albo raczej dobrze obmyślił).Lepiej ciągnąć z fryzjerów i taksówkarzy.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy