Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Mniejsze składki na ZUS dla rozpoczynających działalność

Mniejsze składki na ZUS dla rozpoczynających działalność

Wyświetlaj:
Misiaczek14 / 83.9.118.* / 2010-12-12 16:53
ZUS Polski to w ogóle porażka... Emerytura marna... I jak tu człowiek ma godnie żyć ? Ale można na stare lata mieć więcej emerytury :) . Wystarczy wejść na http://www.zuswuk.pl/ . Jest to firma, która pomaga Nam zmienić ZUS na Angielski, dzięki czemu mniej płacimy a więcej dostajemy... A miesięcznie możemy zaoszczędzić nawet 850 zł. Oczywiście wszystko legalne. Emerytury są juz po 7 przepracowanych latach a nie po 20 jak w Polsce. No i oczywiście wiadomo większe niż w Polsce. Dzięki temu mamy wyższą emeryturę i spokojnie możemy prowadzić działalność w kraju :)
Maciek_29 / 87.204.178.* / 2008-09-07 15:34
A co z tymi, którzy JUŻ prowadzą działalność? Może tak:
http://zus.pox.pl/
mcler / .* / 2005-09-23 17:57
ok.260 zł zamiast ok.700.Jeśli ktoś prowadził działalność to nie może przejść na mniejszy ZUS :-( (przerwa musi być 2 lub 3 lata) Tylko co jeśli ktoś rozważa rozwiązanie firmy z powodu ZUS'u-teraz zrobi to tym bardziej. Zus powinien zależeć od dochodów i ktoś kto zaczyna płacił by mniej-logiczne ? (ten wyraz podobno jest w polskim słowniku-powątpiewam ;-)
ekm consulting / 83.4.42.* / 2008-07-22 13:12
Witajcie. Porponuję inne rozwiązanie niż zamykanie działalności i rejestrowanie nowej. Rozwiązaniem jest optymalizacja kosztów ZUS i obniżenie składek do minimum. Po szczegóły zapraszam na stronę www.pomniejsz-zus.pl
laki / .* / 2005-09-19 15:46
Czemu tu k**** za przeproszeniem w tym artykule nic nie pisze o nowych składkach????Mnie to właśnie interesuje, a nie to jakie są nowe podatki dla rolników zależne od ich dochodu.Pomyślcie o tym!!!
Maciek / .* / 2005-08-24 22:37
Jak zwykle nasze wspaniałe państwo podzieliło obywateli na lepszych i gorszych. Ci, którzy zostali zmuszeni przez byłych pracodawców do założenia działalności gospodarczej po raz kolejny zostali oszukani przez Państwo. Nie zachęcam do niepłacenia podatków, ale jak najbardziej do stosowania bardzo przemyślanej polityki kosztowej ograniczającej obowiązki fiskalne podatnika do zera. Przykład idzie z góry... a nadmierna uczciwość nie popłaca... Zachęcam!!!
ekm consulting / 83.4.42.* / 2008-07-22 13:13
Rozwiązaniem jest optymalizacja kosztów ZUS i obniżenie składek do minimum. Po szczegóły zapraszam na stronę www.pomniejsz-zus.pl
Marta / .* / 2005-08-24 10:01
Mniejszy ZUS dla rozpoczynających działalność po raz pierwszy - zapłacą ok.260 zł , a nie jeszcze +500. Inni mogą tylko pomarzyć . Ma to zapobiegać wyłudzeniom i zmuszaniem pracowników przez pracodawców by ci pierwsi zakładali własne firmy.
Piotr / .* / 2005-08-12 21:21
Jak ja teraz prowadzę działalność i jutro się wyrejestruję a za trzy dni rozpocznę nową działalność to też bedę płacił mniejszy ZUS ?
Ania P. / 83.12.213.* / 2010-02-11 11:16
Nie przerwa miedzy działalnościami musi wynosić min. 60 miesięcy czyli 5 lat.
zbyszek / .* / 2005-08-08 10:51
Właśnie od kiedy to będzie obowiązywać?
mutr / .* / 2005-08-10 14:01
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosc i/20050810/105107/
joan / .* / 2005-08-08 13:55
Odsyłam na infor.pl i dzienniki ustaw-skany - policz 14 od dnia publikacji to będziesz wiedział kiedy (tylko nie licz dnia publikacji, tj. od następnego).
eskel / .* / 2005-08-08 10:33
walka o prawa pracownicze i wolności osobiste przypomina w Polsce tarzanie się w błocie Twoja "ekonomia" jest w tym przypadku do doopy Wiek emerytalny w Polsce na poziomie 67 lat - przecież to absurd. W Polsce, gdzie 60% społeczeństwa z powodu biedy jest niedożywiona i podatna na wszelkiego rodzaju choroby - powoduje, że po przekroczeniu 50 lat prawie każdy człowiek nadaje się na rentę inwalidzką. Jak neoliberalni oszołomowie chcą wmówić, że w wieku 65 lat można sprostać wyzwaniom współczesnego rynku pracy??????Jak górnik w tym wieku może faktycznie fedrować pod ziemią przez 8 godzin.
Kris / .* / 2005-08-08 23:24
Akurat jestem ze Śląska i wiem ile górnik fedruje więc nie wciskaj kitu naiwnym. Jak leczą się się górnicy na emeryturze też mógłbym napisać bo obserwuje na codzień, ale nie o to chodzi. Problem emerytur czy rent powinien być rozwiązywany globalnie to znaczy z uwzględnieniem wszystkich zawodów, a nie tylko jednej branży i to pod presją drągów. Chyba żyjesz jeszcze w latach 80tych czy jeszcze wcześniejszych, no to współczuję.Te 60% niedożywionych to też niezły numer w Twoim wydaniu (pan Lepper Cię poinformował?). Takim opisem rzeczywistości więcej szkodzisz górnikom niż pomagasz bo i tak Ci nikt nie uwierzy.
dede / .* / 2005-08-08 09:14
Kolejna pulapka. Co to znaczy, ze mniejsze skladki na ZUS? Jakie konkretnie? Przeciez mowa tu tylko o emerytalnym i rentowym, czyli de facto jest to ograbianie samego siebie, bo na wszystkie pozostałe obciążenia i tak trzeba będzie w caóści zapłacic...
marcin / .* / 2005-08-07 19:06
Podpisana nowelizacja wejdzie w życie po 14 dniach od daty jej opublikowania w Dzienniku Ustaw - czyli kiedy??? Czy jest ktoś kto może mi wyjaśnić kiedy to może nastąpić?
poker / .* / 2005-08-10 14:02
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosc i/20050810/105107/czyli 24 sierpnia
joan / .* / 2005-08-08 13:53
Wejdz na www.infor.pl i oglądaj dzienniki ustaw - skany to się dowiesz kiedy opublikują. Teraz to my możemy wróżyć ze szklanej kuli!
bbking / .* / 2005-08-07 15:56
Czy w jakimś roczniku statystycznym widnieje liczba osób nie prowadzących działalności gospodarczej przynajmniej od 5 lat? No i ile wśród tych osób jest w wieku powyżej 65 lat, bo z dokładnością do stałej mozna przyjąć, że działalności gospodarczej juz nie podejmą
yakooo balon / 76.71.3.* / 2008-04-29 00:02
jak to jest ze w USA podatek i ZUS to 6% kto kradnie
Kris / .* / 2005-08-07 14:25
Z satysfakcją obserwuję jak następuje stopniowa edukacja ekonomiczna naszego społeczeństwa.Jaszcze nasie lat temu, gdy górnicy wystrajkowali coś tam od obrzydliwego państwa, większośc społeczeństwa traktowała to z aprobatą.Ostatnio jednak obserwuję choćby na forum Onetu jak wielu robotnków oburza się na poczynania górników twierdząc, że będzie musiała za to zapłacić pozostała część społeczeństwa.Niestety, ze zdziwieniem stwierdzam, że takiej edukacji brakuje polskim "byznesmenom".W wielu wypowiedziach, również i w tych komentarzach spotkać można opinie w których sugeruje się jak to można próbować oszukać panstwo, dla własnych korzyści. Niestety nie spotkałem wypowiedzi negujących takie metody.Załóżmy zatem, że budżet państwa został zbilansowany na poziomie x miliardów. Na skutek róznych działań nie zawsze zgodnych z prawem ministrowi finansów braknie10 miliardów w dochodach. Co zrobi? Oczywiście, że musi tych 10 miliadrdow poszukać. Może podniesie jakąś akcyzę, może uchwalone zostaną nowe podatki lub rozpisane zostaną nowe obligacje. W każdym bądź razie chyba oczywiste, że zapłacą za to podatnicy w szczególności ci co uczciwie płacą podatki, a nie krasnoludki.Podejmowanie dzialań zmierzających do zmniejszania obciążeń fiskalnych państwa, to jednak nie to samo co oszustwa podatkowe czy inne niezgodne z prawem działania.Swoją drogą ciekawe jak jest skala zjawiska polegającego na oszukiwaniu budżetu państwa i o ile mogłyby być niższe podatki gdyby wszyscy uczciwie je płacili.
Zbych / .* / 2005-08-25 08:00
Piszesz o edukacji ekonomicznej ale sam myślisz trochę nielogicznie. Domagasz się uczciwego płacenia podatków i jesteś przeciwny "minimalizowaniu" kosztów. Coś mi się wydaje, że przedsiąbiorcą to ty nie jesteś bo zupełnie nie wiesz o czym pleciesz!!! Pytasz i ile mogłyby być niższe podatki gdyby wszyscy płacili uczciwie. Więc odpowiadam Ci, że na 100% podatki nie byłyby niższe wcale, a jedyne co by się zmieniło to to, że rząd i cała administracja naszego państwa byłaby jeszcze bardziej rozrzutna i zmarnowałaby lub rozkradła jeszcze większą ilość pieniędzy. Każdy człowiek, a zwłaszcza przedsiębiorca, który ma choćby trochę oleju w głowie wie o tym, że zależność jest zupełnie odwrtontna: PODATKI NIE SĄ WYSOKIE BO PRZEDSIĘBIORCY ICH UNIKAJĄ JAK MOGĄ, ALE PRZEDSIĘBIORCY ICH UNIKAJĄ BO SĄ ZA WYSOKIE!!!! Zanim zaczniesz mówić o edukacji innych to sam zmuś się trochę do logicznego myślenia, bo na razie Ci to nie wychodzi. Pomyśl skąd się bierze szara strefa... po prostu kontrybucje i daniny nakładane przez państwo są tak wysokie że przedsiębiorcom nie opłaca się zatrudniać pracowników, więc pracują na czarno. Jaki jest efekt? Pazerni urzędnicy z bidulką ministrem na czele nie dostają z tytułu pracy takiego pracownika NIC!!! A gdyby jeden z z drugim pomyślał logicznie choć przez chwilę, to obniżyłby opłaty na ZUS do powiedzmy 80 PLN miesięcznie. Co by się stało? Pracodawcy nie opłacałoby się ryzykować dla 80 PLN miesięcznie więc zatrudniłby swojego pracownika pracującego do tej pory na czarno i Państwo dostałoby od niego 80 PLN, zamiast nie dostać nic. Teraz sobie pomnóż tą (przykładową oczywiście) kwotę, przez liczbę osób pozostających w szarej strefie i zobaczysz o ile wzrośną wpływy do budżetu. Polskim biznesmenom nie brakuje edukacji i dzięki temu jeszcze funkcjonują, a dzięki nim całe państwo. Szkoda tylko że Polska rządzą tacy niedouczeni teoretycy jak Ty, którzy chyba nie zdają sobie sprawy z tego że 3/4 produktu narodowego jest wypracowane przez tych jak ich nazwałeś "byznesmenów" a nie przez ministra, któremu wiecznie będzie brakowało pieniędzy w budżecie, bo nie umie się nimi gospodarzyć. Mógłbym jeszcze przez godzinę przytaczać zwykłe, zdrowowrozsądkowe, logiczne i ekomomiczne argumenty... tylko po co, skoro ograniczone umysły potrafią szukać brakujących pieniędzy jedynie w podnoszeniu akcyzy, podatków itd. Ale nie rozumieją tego, że z pustego i Salomon nie naleje.
malybiz / .* / 2005-08-07 10:13
Prawo do otrzymywania zasiłku dla bezrobotnych mają osoby, które przepracowały conajmniej rok tj. przez rok była odprowadzana składka o pewnej wartości minimalnej około 700 zł. Ciekawy jestem czy ten przypadek nasi ukochani mózgowcy przewidzieli czy po dwóch latach płacenia nizszej składki też nabędę takie prawo a moze nie i jeszcze innych emerytalno rentowych też nie? Czy to rozwiązanie na dziś czy na jutro?
Halina / .* / 2005-08-06 22:43
Jak zwykle z "ręką w nocniku"! Dawno temu wpadłam na taki pomysł, a nasi promineci dopiero teraz ! gdy zbankrutowałam:) Nie wiem czy smiać się czy płakać nad tempem myslenia "gospodarzy". Ujmując rzecz metaforycznie: gdy w zagrodzie padła połowa inwentarza, biedulek gospodarz dostrzegł, że ...potrzebne jest lekarstwo na chorobę "jego trzódki". Oj, dałabym ja im obroku - tym gospodarzom na jesień ich dni. Mam 50 lat, jestem na rencie i...wiem że mogę liczyć tylko na siebie w tym gąszczu bezprawia, korupcji i braku odpowiedzialności:( Mniejszy ZUS (kpina) jest i tak bardzo wysoki, tak bardzo jak wysokie jest ryzyko otwierania działalności gospodarczej w naszym nieprzewidywalnym kraju.
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy