Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Mniejsze składki na ZUS dla rozpoczynających działalność

Mniejsze składki na ZUS dla rozpoczynających działalność

Wyświetlaj:
Xporferus / .* / 2005-08-03 00:00
Przepraszam.Zasadniczo.1.System repartycyjny, czyli zus powinien być jak najszybciej zlikwidowany, bo płatnicy-niewolnicy coraz więcej będą topić w nim pieniędzy (co nie oznacza, oczywiście, lepszego życia świadczenniobiorców).2.Ze względu na to, że od ustawy nie ubędzie świadczeniobiorców, których system zus musi zaspokoić, pomysłodawcy wezmą swoim niewolnikom (podatnikom, płatnikom) te pieniadze inaczej - wyższe podatki, wyższe składki realne dla ,,starych" przedsiębiorców, itp.
Rozbawiony / .* / 2005-08-06 23:07
Zapomniałeś tylko napisać co zrobić z tymi 10 milionami, pobierającymi renty, emerytury. Nie chciałbym nic sugerować bo myślę, że sam znajdziesz właściwe rozwiązanie i nie krępuj się tu sami swoi. Ja proponuje tylko nazwę:"Ostateczne rozwiązanie kwestii emerytów".
Xporferus / .* / 2005-08-07 09:12
Przepraszam. Sądząc z wypowiedzi rzadko Pan bywa na tym forum.Artykułów i dyskusji o zusie, a właściwie jego likwidacji, było sporo. O zaspokojeniu ,,nabytych gwarancji" tego systemu, między innymi, i ja się wypowiadałem. Po prostu tu komentujemy inny fragment tego dziwolągą, jakim jest system repartycyjny.Czy z pańskiej wypowiedzi należy rozumieć, że odpowiada Panu zus, system w którym jedni płacą na drugich w składakach i podatkach i to z roku na rok coraz więcej? Coś takiego jak zus, odsyłam do przestudiowania wydatków budżetowych w ostatnich latach na stronie gus, prędzej czy później zawali się jako rodzaj przymusowej ,,piramidy finansowej".Pomijam tu zasadniczy aspekt, moralny związany z odpowiedzialnością za własne życie i życie najbliższych. Miłej zabawy ... niewolniczym kosztem.
Kokosz / .* / 2005-08-03 14:42
Wg Kontutucji RP możemy wybrać ubezpieczyciela ale jedyny wybór to ZUS ZUS ZUS, zamknąć tych nierobów i zrobić wszystko prywatne
biznesmen / .* / 2005-08-02 23:15
W kometarzach pojawiła się dyrektywa aby znieść całkowicie składki ZUS. Niestety, jest to nie wykonalne ze względu na roszczenia emerytalno-rentowe ok 10 mln osób. Musi być źródło tych pieniędzy. Natomiast istnieje sposób na płacenie niższych składek. Zapraszam do dyskusji ale już na forum adresu e-mail: biuro10@wp.pl
Tomek / .* / 2005-08-07 21:52
O jakich pieniądzach mówimy dla tych 10 mln rencistów .Odpowiedzcie lepiej gdzie są te pieniadze które te 10 mln ludzi wpłaciło na swoją emeryturę przez tych kilkadziesiąt lat swojej pracy . Może ktoś mi to wyjaśnić ???
Były pol / .* / 2005-08-02 22:47
Gdy rozpoczynasz działalność a nie masz bogatej rodziny to najczęściej już po miesiącu jesteś udupiony przez państwowe haracze.Jak kto może niech ucieka z tego chorego kraju
banan / .* / 2005-08-02 22:27
O BOSKI PREZYDENCIE, CZYLI DO TEJ PORY RŻNELIŚCIE NAS RÓWNO, A TERAZ ŁACHĘ ROBICIE ŻE MNIEJ NAM BĘDZIECIE KRAŚĆ?DZIĘKUJĘ BARDZO SZARA STREFA I TAK LEPSZA, SAM SOBIE OSZCZĘDZAM NA MOJĄ EMERYTURĘ, WASZą MAM W D....
olekmiler / .* / 2005-08-02 22:24
powinni całkowicie znieśćten złodziejski haracz na zus który nas dyma wszystkich jak chcei przepuszcza nasze pieniądze na biura budynki marmurki zbędną biurokrację, a pacjent schorowany czeka w kolejce i liczy że go NFZ przyjmie po 3 miesiącach oczekiwaniaszybciej umrze niż się na sprawiedliwość i wizytę doczeka, nie wspomnę o ogromnej emeryturze jaka go czeka po przepracowaniu 40 lat w tym cudownym kraju
dzeku / .* / 2005-08-02 21:29
Wszystkim rozpoczynającym radzę przeczytać inne przepisy dot. działalności gospodarczej. Tam się dowiedzą, że już na atapie planowania przez rodziców byli traktowani jako potencjalni przestępcy podatkowi, gospodarczy i wogóle. Z dzisiejszej perspektywy mniej było formalności i utrudnień dla drobnych przesiębiorców za tzw komuny.
many / .* / 2005-08-02 21:17
to zadne rozwiazanie, najwyzszy czas przejsc na system kapitalowy i calkowicie zlikwidowac ZUS. przeciez odkladajac chocby po 200pln miesiecznie w jakims przyzwoitym funduszu emerytalnym przez te 40lat ktore kazdy z nas musi przepracowac do emerytury przechodzac na nia bedziemy zbierac zniwo nieporonywalnie wieksze niz to co laskawie przekaze nam najwiekszy zlodziej w naszym kochanym kraju. nie mowie juz nawet co by bylo gdybysmy wplacali do tegoz funduszu kwote w wysokosci haraczu ktory kazdy z nas mimowolnie placi. ludzie gdzie do cholery uciekaja nasze ciezko zarobione pieniadze!!?? szwedzi choc maja duzo wyzsze podatki od polakow nie narzekaja tak jak my, jesli chcecie wiedziec dlaczego- sa wakacje, jestesmy w uni- jedzcie a sami sie przekonacie. kocham ten kraj ale to chory kraj...
PW / .* / 2005-08-02 23:05
Skur........biorą pieniądze za nic. Zanim rozpoczniesz działalność to musisz kilka haraczy zapłacić i dopiero ruszać. Najpierw Gmina - harcz, GUS-haracz, zus-haracz,VAT-R-haracz, a później żeby świadczyć usługi -haracz dla twojego zleceniobiorcy żeby chciał z toba gadać. Poj.....ny kraj i tyle. Dopóki idio...... i kolesie bedą piastować wysokie stanowiska w Państwie to bedzie takie gó...no. To jest takie proste wystarczy obniżyć podatki do 7%, zlikwidować zus (wiele kraji nie ma systemu emerytur), zlikwidować NFZ ( z pośrednikami ) i rozliczyć wszystkich którzy dzialają na szkodę państwa - konfiskata majątków bez przedawnień. Całe rodziny s****... obciążyć spłatą przez pokoleniani niech spłacają a tym którzy kradną obcinać łapy i by się skończyło!!!!!!!!
cynik / .* / 2005-08-06 22:50
Brawo! To smutne, ale 10 milionów obywateli pobiera różnego rodzaju świadczenia z budżetu państwa, co oznacza, że prawie połowa społeczeństwa z tego żyje. Zlikwidować emerytury, renty, nie krępuj się i dokończ: Dokonać eutanazji 15 milonów obywateli (może zagazować).Podziwiam tak myślących jak Ty. Ciekawe, też jakby się to skończyło dla Ciebie i tobie podobnych. Osobiście chciałbym to nawet zobaczyć.
anty / .* / 2005-08-03 09:49
swiete slowa. problem nie tkwi w systemie ale jego braku i recznym sterowaniu przez oszustow i debili rynkiem.System jakim jest rynek sam reguluje swoje procesy. ci panowie z tzw rzadu nie maja o tym, pojecia wiec katrupienie ich dla przykladu byloby swietnym rozwiazaniem.To panstwo nie stoi na strazy prawa i systemu rynkowego ale samo je lamie i zmienia zaleznie od swojego, nie kraju i spoleczenstwa, interesu. "specyficzny aparat przymusu" zawsze sie sam wyzywi, bo nie wie skad pochodza pieniadze i gdzie powstaje wartosc-oni mysla ze w ministerstwie finansow i skarbu panstwa - a to tylko koszt i marnotrawstwo nie tworzace wartosci dodanej. okazuje sie ze oni nawet nie sa niezbedni do funkcjonowania tego biednego kraju, bo kraj funkcjonuje bez nich uginajac sie tylko pod ich haraczami
ania / .* / 2005-08-03 09:48
14 dni po ogłoszeniu w dzienniku ustaw wg moicj obliczeń 1 września UWAGA jeżeli podejmiesz działalność wcześniej to nie będziesz pod nią podlegać i ze zniżki nici
Pulsar / .* / 2005-08-03 00:27
Podpisana właśnie nowelizacja wejdzie w życie po 14 dniach od daty jej opublikowania w Dzienniku Ustaw.
chrizilla / .* / 2005-08-02 13:07
A co znami od lat borykajacymi się z wysokim Zusem ?Co z nami prowadzącymi jedno czy dwuuosobowe przedsiębiorstwa rodzinne od kilku lub więcej lat gdzie wydatek 1500 zł co miesiac to powazna dziura w budzecie firmy albo podwójne a czasem potrójne płacenie na Fundusz Zdrowia ?JA płacę z 3 tytułow jako pracownik,jako przedsiebiorce i jako zleceniowec ?I co ?Wczoraj dopłacałam 80 zł do plomby u dentysty .a moja składka miesieczna to ponad 800 zł .ostatni raz byłam u lekarza rok temu i co wy na to ?
jliber / .* / 2005-08-02 18:53
Jak to co z Wami? Wy jestescie ostoją dla pasożytniczego systemu haraczy podatkowych.
jackily / .* / 2005-08-02 13:49
Wyrejestrowac działalność i zarejestrować nową. HAHAHA
Catbert / .* / 2005-08-03 00:19
Nie kolego, tacy płacić będą jak płacili - w min fin wiedzą, jak się zabezpieczyć - im chodzi o wrażenie, że będzie lepiej, a nie żeby było lepiej.
jliber / .* / 2005-08-02 13:06
Ok, czyli co 2 lata trzeba bedzie zamykac i otwierac firme na nowo. Oki.
sic! / .* / 2005-08-02 13:52
no nie zupelnie... bedziesz musial odczekac piec lat aby znow rozpoczac dzialalnosc... jest wyrazny przepis, ze ze znizki moga kozystac osoby, ktore nie prowadzily wczesniej przez 5 lat zadnej dzialalnosci...
anka / .* / 2005-08-02 14:02
Zawsze można zarejestrować firme na nowo na innego członka rodziny i ominąć ten przepis z 5 letnia przerwą.
sic! / .* / 2005-08-02 14:05
wiekszosc rzeczy da sie ominac na rozne sposoby... ale my tu mowimy o jednoosobowej dzialalnosci... inny czlonek raczej znizkowych skladek za "nas" nie bedzie placil, tylko za siebie... a to sie chyba mija z celem
anka / .* / 2005-08-02 14:10
Za nas nie tylko za siebie. Należy zamknąć firmę jednoosobową i taką samą jednoosobową otworzyć przez innego członka rodziny.
Catbert / .* / 2005-08-03 00:22
I to właśnie jest polityka prorodzinna.Firma na babcię, dom na mnie - albo odwrotnie - ważne, by komornik nie miał w co zębów wbić.
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy