Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Mocne uderzenie ze strony USA

Mocne uderzenie ze strony USA

Money.pl / 2007-09-07 17:42
Komentarze do wiadomości: Mocne uderzenie ze strony USA.
Wyświetlaj:
Romi / 2007-09-10 08:05 / portfel / Koci Tata
Ale nam w zetce w gniazdo giełdowe srają :((
(日本語版) / 2007-09-10 05:55 / ___
Do Topol 2
==============
To Twoje,prawda???

Takie numery i taki chaos tylko u Balcerowicza.
Niestety, nie było nikogo, kto by go zabił

Nie bede nawet komentowac wszystkich bredni,ktore wypisales z taka pewnoscia siebie.

Przypomne tylko,ze WTEDY NIE BYLO NIKOGO ,kto chcialby zajac miejsce na ktore zdecydowal sie tylko Balcerowicz.
Ja wtedy mialem firme handlowa i zaklady produkcyjne i mam je do dzis.I nie narzekam na Balcerowicza.
Wszystkie brednie,ktore sa wypisywane na jego temat to wylcznie produkt krotkiej pamieci,zlej woli i nieudacznictwa.
Twoje natomiast procesy myslowe sa rownie sprawne jak zardzewiale rakiety Topol2
wladyslaw / 2007-09-10 06:36 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Brawo, Genezis! Na szczęście ludzie formatu Balcerowicza nie zwracają najmniejszej uwagi na dławiące się swoją nicością, żyjące wyłącznie dzięki nim pasożyty.
yayurek / 2007-09-10 06:17 / Kompulsywny looser na forum
no no Zigzac, jestem pełen podziwu, wszyscy zakichani gracze śpią a tymczasem Azja walczy, pozdrawiam
wladyslaw / 2007-09-10 06:48 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
No, może Szanghaj podejmuje nieudane próby skierowania się ku północy. Nikkei niezmiennie czołga się pod kreską.
yayurek / 2007-09-10 06:22 / Kompulsywny looser na forum
z długich pozycji obecnie poluje aby dodać potroszeczku jedynie do certyfikatu na Hong Kong China H-Shares, pewnie domyślasz się dlaczego
zbig$ / 2007-09-10 02:13 / Uznany gracz - weteran 93/94
"Stała Słoneczna wynosi 1350 W/m^2, więc
1350 * 2000 * 1e6 = 2.6 TW
to jest energia licząc brak atmosfery i licząc powieszchnię prostopadle do Slońca.
Realistycznie trzeba tą liczbę podzielić przez może 3 a może 5 ...
Zapotrzebowanie gatunku ludzkiego na energię wynosi 15 TW. skomentuj
----------------
2000 km2=4 x 10e12 m2 x1350w = 5,4 e15 W
nawet gdy ogniwa maja 10% sprawnosci i podzielimy przez 5 mamy ok 100 TW
matematyka sie klania
pan poprawka / 87.99.33.* / 2007-09-10 02:20
no klania sie - jestes w bledzie 1km = 1000 m dfo kwadratu daje 1 mln m2 czyli 1e6
zbig$ / 2007-09-10 01:10 / Uznany gracz - weteran 93/94
Co myslicie o falach? jedna z interpretacji to taka, ze prawdopodobnie skonczyla sie wielka "3" w wielkiej hossie, jesli lata 94-2002 przyjac za korekte szalenstwa z 93-94. Widac na wigu wyrazna struktur 5 falowa z lat 2003-2007. Pytanie ile lat potrwa wielka 4 ka?Jesli 2ka trwala 8 lat? gdzies kolo 4? nie pasuje mi tu cos...jesli 2ka trwala 8 lat, to wielka 3ka nie moze zakonczyc na 4...stad powiem tak, ze mozliwa jest inna interpretacja - to co sie zakonczylo w lipcu to...dopiero 1ka w wielkiej 3 ce!!!teraz mamy dopiero 2ke, ktora nie powinna byc zbyt długa - max kilka miesiecy, a przed nami "3ka w 3ce" - tez gdzies ok. 3-4 lat wzrostow (pasuje do 2012), potem 4 (kac po 2012), a potem 5 ka w 3ce - cel - 10 tys na w20, a dopiero potem kilkuletnia 4 ka, a po niej wielka 5ka. Obecna 2 ka moze byc gleboka i ostra, ale musi byc wyraznie zaznaczona, na wigu juz jest, na w20 jeszcze jej nie widac...mamy 2 interpretacje zatem - albo jest wielka 4 ka, albo dopiero szybka i ostra 2 ka - wszystko sie okaze przed koncem roku, kiedy po ostrych spadkach rownie szybko bedziemy zmierzac ku nowym rekordom lub je pobijemy, albo będziemy mozoooolnieeee spadacw kierunku 2500-2900-3000 tys na w20 i nie bedzie tego mozna osiagnąć...
leiho / 2007-09-10 01:51 / "Tu Ne Cede Malis"
fibonacci to kompletne BZDURY, olej to i patrz na psychologie rynku... Ile bedzie trwała wielka 4 fala czy cos tam? Jak wybuchnie wojna nuklearna, to zadna fala 1 2 czy 5 nie atrzyma krachu, a jak odkryją srodek na niesmiertelnosc to pewnie nic nie zatrzyma jakiejs tam fali. Fibonacci to bzdety dla ludzi, którzy dopisują sobie do rynku kolejne teorie, a najczesciej do lewej strony wykresu.
bebe / 2007-09-10 02:23 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
nie śpię....ale Wasze komentarze są "zabójcze" ciąg komedii trwa.....cha...ha...cha..

P.s. uwielbiam Was czytać.....
zbig$ / 2007-09-10 02:18 / Uznany gracz - weteran 93/94
prawdopod. wojna zatrzyma krach w tym sensie, ze gielda zostanie zamknieta (albo zmieciona). a jak wznowią, to pewnie punktem odniesienia bedzie cena sprzed...))) Niesmiertelnosc w ciele jest niemozliwa w obecnych warunkach, a duszy nie potrzeba pieniedzy...)))
bebe / 2007-09-10 02:34 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
zbig...zaskoczyłeś mnie...treścią..nie wiem, czy dobrze się bawisz tym , co piszesz, czy bawisz wogóle...gratuluję wobec tego.. Twojego poczucia humoru, a zatem dziekuje za uśmiech....

czy zmuszony jesteś pisac tak o późnej porze....?
czy to tylko chęć.....bo nie śpisz....?

proszę...zbig....naprawdę....Teraz poważnie...WOJNA....?....nie.... tego nie biorę i nie chcę brać pod uwagę....chcę aby to słowo wogóle znikło.....plissssssssssssssssss....czy to jest OBECNIE....możliwe....?
plissssssssssssssssssss.......boję się.....................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i nie chcę.....
bebe / 2007-09-10 02:45 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
pisz...zbig....chyba Twoje pojęcie OBECNEJ wojny ma inny wymiar....ale WOJNA....to jednak wojna....

przepraszam, że się wcięłam w Wasze rozmowy....nie odpowiadaj mi....nie o to mi chodziło piszac powyższy tekst....ot....po prostu Was podczytaam...no....i mam dobry humor...tylko tyle.....
bebe / 2007-09-10 02:58 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
dobranoc Wam....nie przejmujcie się moim wpisem...już zamykam kompa.....bywajcie chłopaki.....

i doceniam Wasze przemyślenia....
reeeeeeee / 87.239.216.* / 2007-09-10 00:34
czas zakupić prozac moi drodzy:)
topol2 / 2007-09-10 00:19 / Tysiącznik na forum
Krepek:
Książkę A. Sperandeo-Gdy gra na giełdzie zaczyna być szuką-musisz sobie kupić w księgarni.
Naprawdę nie kupuj badziewia w stylu; Zawód inwestor giełdowy. Ta pozycja jest dla mięsa armatniego.
Robi2806 / 2007-09-10 00:06 / portfel / "Jeszcze nieuznany gracz giełdowy"
Witam! jest jakas strona z notowaniami amerykańskich futures w czasie rzeczywistym?
Mozart / 2007-09-09 23:07 / Tysiącznik na forum
wiem juz wszystko,dobranoc
gio / 2007-09-09 23:05 / portfel / Tysiącznik na forum
sądząc po nastrojach - to na mniej więcej 90 % spółek czerwień! wybroni sie tylko pare!?
JAJJAJA / 83.29.110.* / 2007-09-09 23:32
Jutro będzie jazda na całego. Otwarcie pewnie na -3% koniec na -5%.
zbig$ / 2007-09-10 00:41 / Uznany gracz - weteran 93/94
oczywisty nonsens, pod koniec sesji pojawilo sie branie, jak bedzie -1% to bedzie "dobrze", zeby nie bylo na +...japonia i zachod przed sesja pokaza kierunek
PedroGonzalez / 2007-09-09 23:12 / Uznany Gracz Giełdowy
nastroje maja to do siebie, ze lubia sie zmieniac..i to czasem szybko :-))
topol2 / 2007-09-09 22:59 / Tysiącznik na forum
Odpowiadam na temat Balcerowicza. Cała jego filozofia ekonomiczna była już wcześniej dziełem premiera Rakowskiego pomieszną z ekonomią Keynesa. Zarówno komunista Rakowski jak i Keynes zostali przez historię ośmieszeni. Nie trzeba mieć średniego wykształcenia, aby wiedzieć, że to wszystko było śmieszne. Po kilkunastu latach gospodarka odbudowała się i powoli zaczyna osiągać poziom z przed epoki Balcerowicza. W 2000 r przy poziomie inflacji 6% stopy procentowe sięgały 20%. Proszę dzisiaj ustawić stopy 13% powyżej inflacji. Jak wtedy będzie wyglądała gospodarka?
W grudniu 1990 r, czyli 17 miesięcy po objęciu sterów przez Balcerowicza inflacja osiągnęła 257%. Taka inflacja tylko u Balcerowicza. 12 miesięcy wcześniej Balcerowicz we wszystkich mediach propagował, że ceny muszą wzrosnąć o 500% do 600%. Po co były takie idiotyzmy. PKB spadł w ciągu roku o 40%. Gdyby spadł o 8% to można by to nazwać ruiną. Ale jak nazwać spadek PKB o 40%. Komu to było potrzebne? Czesi, Węgrzy w tym czasie kwitły. Czy my nie mogliśmy być wówczas na tym samym poziomie? Czy my byliśmy aż tak głupsi?
NIE!!!!
My mieliśmy tylko Balcerowicza i zbankrutowaną już wówczas teorię Keynesa.
Niestety, my teraz jesteśmy wiele, wiele lat za Czechami, Słowakami i Węgrami.
Najbardziej tragiczne dla Polski są teraz te 4 reformy wprowadzone przez Balcerowicza. Jaką mamy szansę, aby te reformy teraz wycofać. Żadnej. One już zaszły w gospodarkę i ekonomię. Wszyscy za to płacimy. Jak to teraz wycofać. Obecna swołócz polityczna nawet nie proponuje takich wniosków. Jeszcze kilkadziesiąt lat będziemy za to płacić. Balcer stworzył pańsytwo urzędnicze. Jeśli chcemy tego uniknąć, to jedyną szansą jest emigracja.
g1962 / 2007-09-10 06:25 / Tysiącznik na forum
no to czas abyś wyjechał najlepiej jak piszesz na słowacje . pozdrawiam
zbig$ / 2007-09-10 01:27 / Uznany gracz - weteran 93/94
"Ale jak nazwać spadek PKB o 40%. Komu to było potrzebne? " - rodzimym i obcym hienom, zeby wykupywac "mase upadlosciwa" za bezcen
"Jaką mamy szansę, aby te reformy teraz wycofać. Żadnej. One już zaszły w gospodarkę i
ekonomię." - wielką. ekonomia to nie absolut. w krotkim czasie mozna zmienic wiele in + jak i in-. trzeba tylko zaproponowac coś lepszego. I takie propozycje są, ale "stworzony złodziejski "uklad" ich nie dopuszcza...
"Balcer stworzył pańsytwo urzędnicze. Jeśli chcemy tego uniknąć, to jedyną szansą jest emigracja." - Ukladowi o to chodzi, zeby wyrzucic Polakow za granice a Polske zasiedlic obcymi niewolnikami, zeby trzymali Polakow na poziomie niewolnikow (zreszta o to chodzi tez w innych panstwach, zeby ludzi zredukowac do niewolnictwa). Trzeba ludziom uswiadomic sytuacje 9wlasciwa edukacja) i powolac ruch spoleczny ktory to wszystko odkreci, a jednoczesnie przygotowac wlasciwe rozwiazania ekonomiczne.
oll1 / 2007-09-10 07:05 / portfel / Tysiącznik na forum
Zbig, prosze powiedz, ze ten post to zart... Kto to ten Uklad wg Ciebie ?

ojoj ...
nieobecny / 195.225.68.* / 2007-09-09 23:31
A tak na poważnie to należy stwierdzić, iż
ekonomia nie jest nauką ścisłą tak jak matematyka...
tzn są możliwe różne teorie ekonomiczne...
Balcerowicz to ekonomista-dogmatyk...
Ja określam iż jest ekonomistą-psychopatą, bo tylko
tacy ludzie święcie wierzą w teorie "indukcyjne"

Promotorem (w znaczeniu człowieka, który Balcerowicza
polecił na to stanowisko) był prof. Cezary Jóżefiak już
nieżyjący... b.fajny czlowiek, którego b.lubiłem
Miałem z nim egzamin z przedmiotu
"Matematyczne modele wzrostu" i pochwalę się, że dostałem 5... Ale te wszystkie teorie traktowałem z "przymróżeniem oka" Kalecki, Keynes i inni...
Taka teoria, inna...
Jedna drugiej przeczy...
zbig$ / 2007-09-10 01:28 / Uznany gracz - weteran 93/94
ale wlasnie wtedy ktoras jest prawdziwa - "z dwoch zdan sprzeczych jedno jest prawdziwe" - kwestia tylko w tym, zeby odkryc ktore (a)
topol2 / 2007-09-09 23:45 / Tysiącznik na forum
Sorry nieobecny. P.erdolisz. Ekonomia, to czysta matematyka. Wszystko musi być rozumne. Należy tylko odizolować ekonomię od polityki.
zbig$ / 2007-09-10 01:31 / Uznany gracz - weteran 93/94
odroznijmy teorie ekonomiczną (moze byc mocno zmatematyzowana) od podejmowania decyzji w gospodarce, biznesie, finansach, czyli praktykę, ktora nie moze byc zmatematyzowana, bo ludzie to nie komputery, a rzeczywistosc to nie "przestzren matematyczna"...racjonalnosc w teorii i praktyce troche inaczej wyglada...
nieobecny / 195.225.68.* / 2007-09-09 23:54
Czy studiowałeś ekonomię...
Czy matematykę...
Bo ja w pewnym sensie i jedno i drugie dlatego też się
w tej kwestii wypowiadam...

Bo chyba jednak małe masz pojęcie...
Ja właśnie studiowałem ekonometrię czyli połączenie
matematyki z ekonomią...

Oczywiście teorie wzrostu to matematyka w ekonomii...
Ale na początku są założenia...
I w różnych teoriach różne założenia...
I od założeń wszystko zależy...

A z ekonomii (ekonomia polityczna, matematyczne teorie
wzrostu) egzaminy miałem u prof C.Józefiaka
Z przedmiotów mat. egazaminy miałem na Wydziale matematyki...

Tak więc stwierdzenie ekonomia to czysta matematyka
jest po prostu śmieszne
PedroGonzalez / 2007-09-09 23:53 / Uznany Gracz Giełdowy
to co glosisz to utopia..taka wyspa..tacy dwaj panowie probowali wdrazac podobne pomysly ..napewno nie twoi idole ;-)
wiw / 2007-09-09 23:53 / Bywalec forum
Czysta matematyka powiadasz? Tak twierdzili ekonomiści socjalistyczni...
jerzy_w / 2007-09-09 23:21 / Bywalec forum
Kolega trochę z historią ekonomiczną okresu końca lat 80 i 90 trochę przesadził i pomieszał. PRL w końcu lat 80 był rzeczywistym bankrutem nie było w nim nic realnego no może poza socjalizmem, w który i tak sami komuniści nie wierzyli. Podjęte wtedy działania przez Balcerowicza nie można z niczym porównać co działo się w gospodarstwach państw opierających się na wolnym rynku. W Polsce wtedy wszystko trzeba było budować od początku ponieważ wolnego rynku nie było wcale. Nikt nie wiedział tak naprawdę jak należy wyprowadzć gospodarkę socjalistczną na tory wolnorynkowe. Teraz łatwo się mądrzyć i wypisywać oskarżenia wobec osoby, która podjęła to wyzwanie używając wyrwanych z kontekstu liczb i porównań. Manipulacja faktami i ich interpretacja w dzisiejszych czasach osiągnęła niebotyczne rozmiary i wypowiedź kolegi "topol2" doskonale się wpisuje w panujący trend.
zbig$ / 2007-09-10 01:36 / Uznany gracz - weteran 93/94
bzdury - byly inne pomysly nie tak dogmatyczne wariackie i skrajne, ale nie dopuszczano ich do glosu, bo mialo byc jak bylo. Mam tu na mysli innych ekonomistow, a nie tylko ekipe balcerowicza. Polska nie byla zadnym bankrutem, jesyne co to komunisci zgodnie z palnem wprowadzili hiperinflacje, aby balzer mial co tlumic przy pomocy zachodnich bankierow i absurdalnych pomyslow...Wiedziano, jak wprowadzic, ale jw.
topol2 / 2007-09-09 23:29 / Tysiącznik na forum
Kolega jerzy raczy przeczyć rzeczywistości. W latach 70-siątych, gdy byłem dzieckiem prawie, zarobki wzrosły 600%. Ceny wzrosły o 0%. Jak to się miało skończyć w momentach protestów społecznych? Ja wówczas miałem stytpendium w wysokości takiej, jak teraz zarabia prezes słabej firmy.
jerzy_w / 2007-09-09 23:33 / Bywalec forum
Może i rosły 600% i inflacja według PRL-u wynosiła 0%, tylko co za te pieniądze można było kupić ocet i musztardę. W połowie lat 70 kiedy skończyły się kredyty było z każdym rokiem coraz gorzej. Permanenty brak towarów, a to co było to buble, ale wszyscy brali bo gospodarka socjalistyczna była gospodarką permanentnego niedoboru.
topol2 / 2007-09-09 23:39 / Tysiącznik na forum
Ja tylko mówię: zarobki wzrosły 600%, ceny 0 %. To było efektem zajść politycznych. Myśl kolrgo, zanim coś napiszesz. To były nienormalne relacje wskutek rozruchów politycznych. Zrób teraz kolego rozruchy polityczne. Podnieść zarobki o 600%. Obserwuj, czy ceny będą spadały.
Navigare----- / 2007-09-09 23:33 / Uznany Gracz Giełdowy
Ceny wzrosły o 0%??? A strajki w radomiu w 76 to pewnie byly dlatego ze ceny żywności spadły?...
to jest po prostu jakis bełkot...
topol2 / 2007-09-09 23:40 / Tysiącznik na forum
Po strajkach w Radomiu ceny żywności nie wzrosły nawet o 1%. Dalej były urzędowe.
Navigare----- / 2007-09-09 23:45 / Uznany Gracz Giełdowy
oczywiscie że az do upadku komuny były urzędowe i absolutnie nieprawdą jest ze w latach 70 nie rosły...
warren buffet / 2007-09-09 23:24 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dokladnie !
jarekon / 2007-09-09 23:26 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
uffffffff ulżyło mi
topol2 / 2007-09-09 23:16 / Tysiącznik na forum
Jak w 1990 roku zachowywały się polskie przedsiębiorstwa? Przy stopach procentowych na poziomie 250% banki dawały kredyty na poziomie 300% rocznie. Przedsiębiorstwa zadłużone, do dzisiaj się nie podniosły. Przedsiębiorstwa które opływały w gotówkę nagle stały się dziadami niezdolnymi do żadnej inwestycji. W ciągu 3 pierwszych miesięcy propagandy medialnej, że wszystko musi iść do góry o 500-600% stały się bankrutami. Gdyby jeszcze zgodnie z zasadami ekonomicznymi wymuszono bankructwa, to gospodarka w ciągu 2-3 lat by się odbudowała. Ale wymyślone przez Balcerowicza zatory płatnicze położyły gospodarkę na wiele lat. Wszysko się sztucznie utrzymywało, natomiast nikt nikomu nie płacił. Nawet te najlepsze przedsiębiorstwa były uziemione. Co z tego, że przedsiębiorstwa miały rewelacyjne produkty. Produkowały, sprzedawały i nikt im nie płacił.
Takie numery i taki chaos tylko u Balcerowicza.
Niestety, nie było nikogo, kto by go zabił.
oll1 / 2007-09-10 07:13 / portfel / Tysiącznik na forum
Ale bzdury... szkoda gadac
g1962 / 2007-09-10 06:32 / Tysiącznik na forum
piszesz chyba o zakładach państwowych ponieważ prywatne w tym czasie b szybko się rozwijały .
zbig$ / 2007-09-10 01:39 / Uznany gracz - weteran 93/94
nic by to nie dalo, bo balzerowicz byl tylko figurantem, kolejni czekali w kolejce
wiw / 2007-09-09 23:41 / Bywalec forum
Opływały w gotówkę bez pokrycia w towarze. Czy hiperinflacja przełomu lat 80/90 miała źródło w wysokich stopach procentowych czy raczej stopy miały źródło w nadmiarze gotówki? Jakie rewelacyjne produkty? Usilnie grzebię w pamięci ale w żaden sposób nie mogę sobie przypomnieć produktu przemysłu krajowego, który byłby choćby "dobry".
zbig$ / 2007-09-10 01:42 / Uznany gracz - weteran 93/94
tak kolego, byly takie produkty, ale rzeczywiscie w wiekszosci szly na eksport, a na kraj dostawaly sie wybrancom z pzpr...czyli komuchom
PedroGonzalez / 2007-09-09 23:45 / Uznany Gracz Giełdowy
pralka Polar..nie do zaprania :-)) rodzice 25 lat nia prali :-)) a kolega ostatnio wyrzucil wspolczesna pralke po 5 latach bo sie rozsypala haha :-))
wiw / 2007-09-09 23:49 / Bywalec forum
Polar to jak miałeś mocne znajomości w AGD, normalnie raz na 20 lat przysługiwała pralka Frania, a jak ktoś potrzebował sprzętu natychmiast to w stałej sprzedaży były tarki z blachy falistej...
PedroGonzalez / 2007-09-10 00:01 / Uznany Gracz Giełdowy
ech..nie znam tamtych czasow...jedyne co moge powiedziec, ze wtedy ludzie mimo trudnosci potrafili odbudowac cala Polske i to nie za pienidze..i nie wazne w imie jakiej ideologii...odbudowali wlasnymi rekami...teraz mamy kapitalizm i swobode gospodarcza i nie potrafimy wybudowac kilometra autostrady...:) i wkurza mnie tylko jak niektorzy w TV probuja zatrzec caly ten okres 50 lat jakby wogole go nie bylo a wszystkich ludzi z tmatego okresu nazywaja komuchami...przykre...
PedroGonzalez / 2007-09-09 23:25 / Uznany Gracz Giełdowy
pewnie podobnie mysleli Ci gornicy ktorych Taczer palami rozgonila..tez chcieli ja zlinczowac..dzis popijaja piwko w pubie i dziekuja, ze mieli taka zelazna Lady :) nie badz taki radykalny w pogladach..nic sie nie da zrobic idealnie i jednym cieciem brzytwy...jak sobie wyobrazasz, ze kilkadziesiat lat komunizmu gospodarczego da sie zmienic w kilka lat? ja jestem zwolennikiem EWOLUCJI a nie REWOLUCJI
topol2 / 2007-09-09 23:24 / Tysiącznik na forum
Ja jestem od młodości wyznawcą ekonomii Miltona Friedmana. Na tej właśnie ekonomii zbudowano gospodarkę amerykańska.Ta ekonomia ma wiel prawdziwych fundamentów. Ja tą ekonomię streszczam w 3 punktach:
1.Jeśli nie umiesz sobie zdobyć środków do życia, musisz umrzeć.
2. Jeśli chcesz byc bezpieczny, musisz mieć flintę.
Trzeci punkt jest według mnie zbędny. Trzeci punkt mówi, że jeśli jesteś czarny, masz prze.ebane.
wiw / 2007-09-09 23:45 / Bywalec forum
Na szczęście z wiekiem człowiek zaczyna zauważać, że w życiu jest trochę więcej kolorów niż tylko czerń i biel...czasem...
warren buffet / 2007-09-09 23:21 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
a Polska została stworzona w 1990 roku i zaczal dzialac balcerowicz tak ? a wczesniej byla proznia, tak ?? i zadluzenie wynosilo 0
nieobecny / 195.225.68.* / 2007-09-09 23:20
A może należałoby odwrócić sytuację...
Balcerowicz jako mucha na ścianie...
I strzelamy z armaty...
Operacja się udała...
Pacjent nie przeżył...
nieobecny / 195.225.68.* / 2007-09-09 23:11
Balcerowicz użył armaty aby zabić muchę...
Wstrętna mucha usiadła na ścianie...
A on do niej z armaty...
Zabił muchę...
I rozwalił całą chałupę...
Sufit spadł i przywalił staruszkę w łóżku...
Nieliczni zdołali uciec...

Albo inaczej...
Operacja się udała...
Pacjent jednak nie przeżył...

Tak to jest z idiotami
PedroGonzalez / 2007-09-09 23:10 / Uznany Gracz Giełdowy
no teraz to po pandzie pojechales :) zapominasz tylko o dlugach zaciagnietych przez PZPR i duzo wiecej "dobr" do sprywatyzowania a ktore zostaly rozkradzione podczas transformacji przez ekipe postkomunistyczna. Cena za bezkrwawe przejecie wladzy od komunistow bylo opoznienie ich rozliczenia za przeszlosc za co sie wini Walese...jakie mial perspektywy Balcerowicz w takim ukladzie pogmatwania postkomuny z czyms co mozna bylo na tamte czasy nazwac zalazkiem wolnosci ? w okresie 90-95 wypompowano z Polski miliardy...afera gonila afere...to przedewszystkim spowalnialo rozkwit...dziwnym trafem Balcerowicz jest rozchwytywanym ekonomistom na swiecie a ty sprowadziles go do poziomu przecietnego ekonomisciny ze wsi Lysa Polana....:) Mowisz o Czechach i Slowakach...te narody mialy tak samo pogmatwana przeszlosc jak my..jedyne co moze powodwac, ze sie lepiej rozwijaja to to, ze moze byli pod pregierzem Niemieckim od lat i ten ordnung germanski wszedl im w krew ;-)
zbig$ / 2007-09-10 01:45 / Uznany gracz - weteran 93/94
hahahrozchwytywany? gdzie i przez kogo? murzyn zrobil swoje murzyn moze odejsc...ale jak PO do jdzie do wladzy zobaczymy pewnie naszego znajomego profesora i ratuj sie kto moze...
prawiezaratustra / 2007-09-09 23:23 / _
Zgoda.
Polsce był (i nadal jest) potrzebny autorytet "ekonomiczny". Szkoda że był to postkomunista, ale skoro nie było lepszego?
Kraj okrojony z inteligencji, ma ciągłe problemy tożsamościowe. Nadmiar plebsu skutkuje horrendalnym populizmem sejmowym. Bez tego autorytetu mogło być jeszcze gorzej. Czy mogło być lepiej? To już historia.
jarekon / 2007-09-09 23:21 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
tez tak uwazam:)
poza tym czesi i slowacy mieli kłopoty duzo pozniej wiec od kryzysu nie uciekli..........
dla mnie balcek to jest guru... musi bardzo lubic kraj w ktorym 90% ludzi go nienawidzi, na zachodzie kochają i szanują, prace znalazłby w 5min i to za lepsze pieniądze...............itd itd
generalnie pierwszy raz dyskutuje na jego temat w internecie..... zawsze omijałem wątki w stylu "balcek musi odejsc"............
ale tutaj podjąłem temat raczej ze ździwienia:00
dobranoc wszystkim........ do jutra
jarekon / 2007-09-09 23:08 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
a moze dlatego plan balcka nie zadziałał bo w zycie wprowadzono tylko okrojone i zmodyfikowane jego pomysły?? podobnie jest teraz z ustawami i reformami.. plany cudowne, ale jak przychodzi co do czego to zawsze tak je zmodyfikują, ze z pierwowzorem nie mają nic wspólnego i efekt jest odwrotny od zamierzonego........??? raczej pytam niz stawiam teze
krepek nielogo / 83.10.102.* / 2007-09-09 23:04
topol masz może książkę o której pisałeś wczoraj w wersji elektronicznej?????
warren buffet / 2007-09-09 22:57 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
W najbliższych dniach duże znaczenie dla rynku złota może mieć kurs dolara. Jeżeli w tym miesiącu Fed zdecyduje się dokonać cięć stóp procentowych, to będziemy mieli do czynienia ze spadkiem wartości amerykańskiej waluty, co powinno podnieść notowania złota.

„Problemy w segmencie subprime wstrząsnęły notowaniami akcji, walut i rynkiem kredytowym... wydaje się, że inwestorzy uważają złoto za ostatnią deskę ratunku. Widzimy ciągły napływ gotówki do ETF-ów inwestujących w złoto” - powiedział agencji Reutersa Tatsuo Kageyama, analityk z Kanetsu Asset Management.

Ostatnie dane z Nowego Jorku mówią o ciągłym napływie środków do funduszy ETF inwestujących w złoto. W posiadaniu największego z nich, StreetTRACKS Gold Shares, jest już 542,35 ton tego metalu, po wzroście o 5% od początku miesiąca.
PedroGonzalez / 2007-09-09 23:39 / Uznany Gracz Giełdowy
kurde...jesli FED obnizy stopy to bede "bogaty" :-))) eur/usd eksploduje..juz w piatek esplodowalo po danych z rynku pracy :)) jesli w tym tygodniu jeszcze troche podciagnie i pod koniec tyg. odreaguje te ostatnie wzrsoty to na 18-tego bedzie piekna pozycja to wybicia w kosmos :-)))
nieobecny / 195.225.68.* / 2007-09-09 23:03
No widzisz już ze wsi działają
Mozart / 2007-09-09 23:10 / Tysiącznik na forum
tak ciebie tez namierzymy
Mozart / 2007-09-09 22:51 / Tysiącznik na forum
jest dobrze....i bedzie lepiej
piciu / 2007-09-09 22:52 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
komu?
Mozart / 2007-09-09 22:53 / Tysiącznik na forum
Polakom, tzn Nam
piciu / 2007-09-09 22:55 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
a co z czeczenami?
Mozart / 2007-09-09 22:57 / Tysiącznik na forum
ku..a nie zartuj, co wiesz nt Czeczenow
nostradamus / 83.29.85.* / 2007-09-09 22:48
Siedzi Kulczyk nad wodą i łowi ryby.
Złapał złotą rybkę, ogląda, zdejmuje z haczyk i fruu... wrzuca z
powrotem.
Rybka wypływa i pyta: - A życzenie?
Kulczyk na to: - No dobra, czego chcesz?
krepek nielogo / 83.10.102.* / 2007-09-09 22:46
witajcie....czy ma ktoś w zbiorach książkę: Gdy gra na giełdzie zaczyna byc sztuką???
Mozart / 2007-09-09 22:40 / Tysiącznik na forum
dobiero wstalem, dzien dobry
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy