Forum Forum prawneKarne

Molestowanie dziecka

Molestowanie dziecka

themis / 2011-03-15 20:48
W maju 2010 r. przypadkowo dostałam sygnały od mojej wówczas 5-cio letniej córki, z których wynikało, że jej ojciec a mój mąż wykorzystuje ją seksualnie. Zgłosiłam to podejrzenie do Prokuratury i po przesłuchaniu córki oraz na podstawie dowodów, m.in. opinii psychologa dziecięcego (z której to opinii wynikało, iż córka nie ma zdolności do konfabulacji i istnieje wysokie prawdopodobieństwo, iż jej ojciec dokonywał na niej czynów, o których ona mówi) Pani Prokurator prowadząca postępowanie wystąpiła o natychmiastowe aresztowanie mojego męża w związku ze sprawą podejrzenia popełnienia czynów lubieżnych na córce, tj. o czyn z art. 200 § 1 kk. Mąż miał przebywać w areszcie przez 3 miesiące, zdziwiło mnie, że jednak po półtora miesiąca został wypuszczony z aresztu za kaucją, nadal przeciwko niemu toczyło się postępowanie przygotowawcze. Zwróciłam się do Pani Prokurator z prośbą o przyznanie mi adwokata z urzędu, jednakże Pani Prokurator odmówiła. Zdziwiła mnie bardzo nagła zmiana Pani Prokurator w prowadzonym przez nią postępowaniu w związku z tym wynajęłam adwokata we własnym zakresie. Niedawno dowiedziałam się, iż Prokuratura umorzyła śledztwo. Mój adwokat w imieniu kuratora, który został przyznany córce (w związku z niedawno wprowadzonymi nowymi przepisami ja pełnię rolę jedynie świadka, a do spraw, w których uczestniczy małoletni zostaje wyznaczony kurator z urzędu by to on reprezentował pokrzywdzonego małoletniego) złożył wniosek do Sądu z zażaleniem na postanowienie Prokuratury. Na miesiąc maj b.r. zostało wyznaczone posiedzenie sądowe w sprawie dotyczącej zażalenia na postanowienie o umorzeniu śledztwa. Obawiam się, że sprawa zostanie całkowicie umorzona. Czy istnieją osoby lub instytucje, które mogą mi pomóc w tej sprawie by nie zakończyła się ona już teraz na etapie śledztwa, ponieważ jestem przekonana, że na córce były dokonywane czyny, o jakich mówiła, a o które jest oskarżony jej ojciec? Gdzie mogę się zgłosić i co mogę zrobić by prawo chroniło moje dziecko?

Najnowsze wpisy