Forum W wolnym czasieKomputery i nowe technologie

Monitoring wizerunku, negatywne opinie

Monitoring wizerunku, negatywne opinie

kamil0123 / 156.17.118.* / 2013-06-04 15:57
Witam, od razu na wstępie muszę powiedzieć, że nie jestem internetowym ekspertem, nie mam pojęcia na temat nowych technologii i internetu. Piszę z jedną sprawą dotyczącą właściwie mojego szwagra. Ma on warsztat, w którym regeneruje alternatory i rozruszniki. zatrudnia ok. 8-9 pracowników. Na mieście miał jak dotąd nie naganną opinie jako solidnego i taniego wykonawcy. 3 miesiące temu miał sprzeczkę z jednym z pracowników, którego zwolnił. Po tym czasie w internecie zaczęły się pojawiać negatywne opinie o jego działalności. najprawdopodobniej są pisane przez niego. Tak więc mam pytania do was:
1. Czy da radę jakoś zablokować tego użytkownika na forum?
2. Czy można jakoś usunąć te negatywy?
3. Czy można prawnie wybrnąć z sytuacji?
4. Co mamy robić?
Wdzięczny za odpowiedzi.
Wyświetlaj:
Robert81wa / 178.183.121.* / 2013-08-27 15:14
Można, warto skorzystać z usług firm, które się tym zajmują. Mnie pomogli ludzie z agencji www.preals.pl
Gold Coins / 2013-06-07 11:22
Sytuacja wygląda w ten sposób. Możesz posądzić delikwenta o znieważenie wizerunku, tak jak piszę kolega. Na to są odpowiednie paragrafy i jeśli udowodnisz to w sądzie masz wygraną sprawę. Zanim sąd rozpatrzy Twój wniosek, uwierz mi minie trochę czasu, a opinia będzie nadal wisiała w internecie. Z reguły administratorzy wielkich for/portali, nie zgadzają się na to, aby usuwać jakiekolwiek opinie w przeciwieństwie do mniejszych serwisów, które nie są popularne. Co masz robić? Monitorować internet i odpowiadać na każdy negatyw. poczytaj sobie o monitoringu wizerunku

http://4image.pl/index.php?id=marketing&usluga=#monitoring
kamil0123 / 156.17.118.* / 2013-06-07 14:35
Na czym to konkretnie polega? Myślisz, że w naszym przypadku, może się przydać, dać efekt? Jak z ceną, bo przypuszczam nie ma nic za darmo?
Gold Coins / 2013-06-08 10:36
Jak sama nazwa wskazuje monitorują ważne dla Ciebie słowa kluczowe, te na jakie macie ruch w sieci i jesteście wyszukiwani przez wyszukiwarkę np: alternatory poznań, naprawa rozruszników, firma xyz opinie. Dzięki temu możesz ripostować jego wypowiedzi. Ważna jest tutaj reakcja. Każdy negatyw jesteś w stanie pozytywnie obrócić. W miesięcznym rozliczeniu dostajesz raport z analizą i badaniem opinii. Ja testowałem, u mnie się sprawdziło, chociaż nie miałem takich akcji jak wy, koszt około 200pln o ile dobrze pamiętam.
luciuszz / 156.17.118.* / 2013-06-06 12:51
Jeśli jesteś na 100% przekonany, że to on, wydaje mi się, że prawnie możesz go posądzić. jakoś fachowo się to nazywa: znieważenie wizerunku. możesz tez napisać pismo do administratorów serwisów o skasowanie opinii. Skąd pewność, że to on?

Najnowsze wpisy