MONNARI

gienz / 85.193.225.* / 2007-09-11 13:08
Czas na dobrą fundamentalnie spółkę. Niektórych pewnie troche zniechęcają obroty, ale nie martwiłbym sie tym za mocno. Na razie jest cicho i dość tanio. Gdy spółka na powrót "stanie się modna" będą i większe obroty.
Osobiście więc polecam, ale jestem ciekaw waszych opinii.
Wyświetlaj:
mummy / 83.25.167.* / 2009-10-26 12:54
gdzie teraz podbijać książeczkę ubezpieczeniową?? wie ktoś?
maja 1 / 83.23.166.* / 2009-10-29 19:32
Laski zrobiłyście taki bałagan dzisiejszymi wpisami że ktoś to zgłosił do usunięcia i po co to ??? To forum ma służyć jako pomoc a nie do obrażania innych !!!
ciężarna / 83.21.111.* / 2009-10-29 23:15
hej dziewczyny :) dajcie sobie spokój z kłótniami. Zajmijcie się lepiej waszymi świadectwami pracy. jest ostatni moment na próby ugodowego poprawienia tych świadectw. W punkcie dotyczącym urlopu wykorzystanego w 2009 roku wpisali nam całość czyli np. 198 godzin.Kadrówki wrzuciły to do jednego wora i po krzyku. Tam powinien być wpis konkretnie, że wykorzystałyście np 20 godzin, a reszta tyle i tyle to ekwiwalent. Jak kadrowe tego nie poprawią, to nie mamy podstaw do odzyskania kasy za te ekwiwalenty, bo na chwilę obecną to z naszych świadectw nie wynika, że mamy cokolwiek do zapłacenia. Przeczytajcie sobie spokojnie ten wpis i same zobaczcie. Dla osoby postronnej wychodzi, że nie mamy do wypłaty żadnego ekwiwalentu. Przecież karty urlopowe zostały w firmie. ładnie kasy ktoś oszczędzi na 200 zwolnionych głupich laskach. Fundusz gwarantowanych świadczeń nie będzie po prostu wiedział co i ile się której należy oni potrzebują konkrety. Wystarczy, że ktoś ich po prostu nie poinformuje o prawdzie i wyjdzie na to, że jedynie o odprawy będzie można się starać osobiście radze sobie załatwić to z kadrami. Ja jeszcze czekam parę dni na odpowiedz kadr i jak mi nie poprawią, to zakładam sprawę w sądzie pracy, który jest za darmo i może on wpłynie na te beznadziejną firmę. Nie musicie korzystać z mojej rady. Wasza sprawa co zrobicie. pozdrawiam :)
hbjhs / 80.53.64.* / 2009-10-30 09:08
Czy któraś z Was ma może wzór w jaki sposób napisać do Sądu Pracy o sprostowanie świadectw pracy? Ja napisałam o sprostowanie,minęło 7 dni , nie dostałam żadnej odpowiedzi ze strony firmy i tych tłuków co siedzą w kadrach a więc piszę do Sądu.Monnari ma nas w dupie a więc trzeba im pokazać.Jak ktoś wie jak to napisać to proszę podajcie wzór.....
poinformowana / 95.41.75.* / 2009-11-26 22:49
jeżeli według Ciebie w kadrach pracują tłuki to przepraszam kto Cię rozliczał za cały okres zatrudnienia - "tłuk" chyba takich rzeczy nie potrafi - a co świadectwa - to zamiast wypisywać bzdury na Forum znajdź lepsze zajęcie i poczytaj rzeczy które może kiedyś Ci się przydadzą - proponuję zacząć od Rozporządzenia dotyczącego szczegółowej treści świadectwa pracy wraz z komentarzem do załączonego do tego Rozporządzenia wzoru świadectwa pracy - może wtedy oszczędzisz pracy pracownikom Sądu bo oni mają na prawdę poważniejsze sprawy do rozpatrywania
ewaduda82 / 89.74.218.* / 2009-10-30 09:15
wszystko też zależy kiedy twoje pismo dostali! oni mają 7 dni od odebrania listu tak jak i my miałyśmy. Musisz zadzwonić do firmy i spytać czy już dostali twój list i to sprostowali . Ja tez pisałam o sprostowanie i czekam do 2 tyg bo jeszcze zanim list dotrze do nas wiec tyle poczekam a potem znowu wojna! Zresztą jak o wszystko w tej firmie od 4 miesięcy.
ja26 / 2009-10-30 09:20 / Bywalec forum
teraz rozumiem ,dzieki.jeszcze poczekam chwile...zobaczymy czy oni nam teraz wypcaca za te urlopy i odprawe.w niedziele jest juz 1 listopad a wiec w przyszlym tygodniu powinne byc pieniadze na koncie.powiem szczerze,ze jak w to watpie coraz bardziej.mysle ze wyrebali nas bez mydla.skonczy sie to tym ze zostaniemy bez grosza.dopiero moze dostaniemy cos od zusu,jak te debilki w kadrach oczywiscie wysla nasze dokumenty do Łodzi
mummy / 83.31.180.* / 2009-10-30 10:29
pieniądze maja byc podobno 10 listopada, wiec to nie tak hop siup, a skoro ktos dzwonił do Funduszu i potwierdzili ze bedzie wypłacone, to nie wiem czy coś da wysyłanie listów do firmy... od sierpnia kazda z nas walczy o kase i nic to nie daje, straszenie pip, sadem itp
klarmin / 83.6.195.* / 2009-10-30 12:10
bo oni mają wszystko w d... a zwłaszcza ten cały syndyk, ja od 2 miesięcy czekam na książeczkę ubezpieczeniową bo kazali mi ją wysłać w każdej chwili mogę rodzić a te paniusie z biura za każdym razem obiecują że wyślą jak najszybciej i ciągle nic a rachunek za szpital to im odeślę niech płacą dziady
ciężarna / 79.185.139.* / 2009-10-30 14:14
hej dziewczyny :) wzory pozwów do sądu są na necie. wystarczy trochę poszukać. rozmawianie z kadrami nie ma sensu, bo te babki sciemniają i grają na zwlokę. Jeśli wysłałyście wpierw pismo o sprostowanie świadectwa pracy do firmy i kadry od dnia otrzymania waszego listu w terminie do 7 dni nie poprawiły dokumentu lub w ogóle się nie odezwały, to następnym etapem jest sąd pracy. Wtedy my mamy kolejne 7 dni na napisanie pozwu do sądu i wysłanie go - decyduje data stempla pocztowego. Żebyście sobie terminów nie zawaliły, bo potem lipa i firma się ucieszy, że pracowały w niej same tępe laski. pozew nie jest trudny. Wystarczy kierować się wzorami z neta. Napiszcie tam, ze wasze świadectwo jest nieczytelne i że jasno z niego nie wynika ile ekwiwalentu wam się należy. dopiszcie też, że ze względu na stan zdrowia - dotyczy ciężarnych - żeby was nie wzywali. Do pozwu trzeba dołączyć kopię świadectwa pracy. Nie dołączajcie żadnych oryginalnych dokumentów, bo mogą się zagubić. pozew i wszystkie załączone dokumenty przygotowuje się w dwóch egzemplarzach i wysyła w jednym liście.(jeden to pozew, a drugi to odpis). Sąd jeden egzemplarz wysyła Monari, a drugi zostawia sobie. Nie dajcie się wyrolować tej durnej firmie. jak czegoś nie wiecie, to wszystko jest na necie - wystarczy poszukać. pozdrawiam:)
ewaduda82 / 89.74.218.* / 2009-10-26 13:15
musisz poczekać aż nas ZUS Łódzki przejmie z bieżącymi zasiłkami i wtedy przyślą nam zaświadczenie które będzie nas posługiwać jako ubezpieczenie do końca macierzyńskiego:)
mummy / 83.25.167.* / 2009-10-26 13:18
aha, dziękuje bardzo :)
ewaduda82 / 89.74.218.* / 2009-10-26 12:36
drogie koleżanki:) Mam dla was dobre wiadomości:
po pierwsze dzwoniłam do FGŚP i zgłoszone zostałyśmy do odpraw przez monnari.
po drugie mam nr wywalczony łzami do pani w ZUS w łodzi która dziś powiedziała mi że wniosek już został podpisany i został wysłany do firmy że ZUS łódzki zapłaci nam te zaległe zasiłki i przejmie nas z bieżącymi. Pani w ZUS w Łodzi mówiła że z firmy mogą jeszcze nie wiedzieć więc dlatego mówiły żeby dzwonić za tydzień ale pewnie na dniach sie dowiedzą jak dostaną wniosek podpisany. Jeśli mi nie wierzycie to podaje wam nr do ZUS (42)6382417 i proście panią która zajmuje się zasiłkami firmy MONNARI.:)
sasa / 2009-10-26 12:52
dziewczyny to sa wspaniale wiadomosci!!!!
maja 1 / 83.23.136.* / 2009-10-26 12:52
No to wreszcie jakieś dobre wieści :) Dzięki za info
lekko uradowana / 80.53.64.* / 2009-10-26 12:42
wlasnie tez dzwonilam tam i ta kobieta mi to potwierdzila w zusie.przejeli nas,nasze druki z3 bede wyslane tam i oni nam wyplaca wszystko.nie wie tylko ile to potrwa,zalezy to od tego kiedy dojda papiery.jest to sprawa wazna i powiedziala,ze zajma sie tym najszybciej jak tylko moga.a nasze zwolnienia l4 mamy wysylac juz do zusu w Łodzi.
sasa / 2009-10-26 13:00
l4 mamy wysyłac od ZUSu w Łodzi ale na ul.Łęczycką czy Zamenhofa????Macie może cały adres.To w swoim miescie nie mamy nic załatwiać w Zusie???
ewaduda82 / 89.74.218.* / 2009-10-26 13:17
wiesz co nie wiem czy zwolnień nie mamy wysyłać do MONNARI mi tak babka z kadr powiedziała że zwolnienia będziemy im przesyłać a oni przekazywać do ZUS w łodzi. Zadzwoń do firmy i sie upewnij jeszcze raz .:)
sasa / 2009-10-26 14:09
dzieki kochana:) Mam jeszcze pytanko.Czy musze w moim ZUSie skladac jakies dokumenty???
ewaduda82 / 89.74.218.* / 2009-10-26 16:47
jeśli bieżące zasiłki też przejmuje ZUS Łódzki to wszystkie papiery do zusu łódzkiego wyśle im firma czyli te druki z-3, ja złożyłam tydzień temu bo musiałam zwolnienie komuś dać w ciągu 7 dni i teraz pani z kadr z MONNARI musi zadzwonić do mojego zusu i ściągać moje zwolnienie do firmy i dać je zusowi łódzkiemu. rozumiesz mnie:)
:-) / 89.187.248.* / 2009-10-27 13:00
Ja nie mam zamiaru wysyłać im zwolnienia do łodzi, niech oni się troche teraz pogłowią i odszukają moje L4 w moim zusie bo tam je zaniose i będę mieć potwierdzenie na to!! Ostatecznie nie muszę czytać żadnego forum a nikt mnie nie poinformował że cokolwiek się zmieniło więc tak jak paniusie w kadrach mają nas w dupach i nie raczą odebrać od nas tel nie mowiąc o poprawnie wystawionych św pracy i drukach z3 żebyśmy szybciej miały kasę więc ja tez nie będę im niczego ułatwiać i wysyłać im moje zwolnienie pod nos!!!!!!!!!!
poinformowana / 95.41.75.* / 2009-11-26 22:56
ale komu Ty robisz na złość - sobie czy tym "paniusiom" w Kadrach - te "paniusie" nic same szukać po ZUS-ach nie będą - to ZUS sam je poinformuje, że takie zwolnienie otrzymał
więc troszeczkę inaczej to działa niż Ci się to wydaje
ciężarówka / 79.185.163.* / 2009-10-27 16:08
ja juz drugie l4 od dnia zwolnienia zaniosłam do zusu w mooim mieście i nikkt nie robił mi problemów. Dodatkowo podobno niedługo ma mi juz wpłynąc kasa z tytułu l 4 na moje konto
wydaje mi sie, ze ktoś tu brednie wypisuje po tym forum, albo firma dalej kombinuje
kkkkkkkkkkkkk / 80.53.64.* / 2009-10-27 21:27
nikt nie wypisuje bredni.ja tez dzwonilam do zusu w lodzi wczoraj i kobieta potwierdzila mi ze przejeli nas.teraz tylko czekaja na nasze papiery z monnari.zaplaca nam zalegle wyplaty i nabiezaco.powiedziala rowniez ze moze trwac do miesiaca bo nas duzo jest.a w zusie u ciebie nic nie zaplaca bez z3.probowalam sie zapisac zanim dowiedzialam sie o tej lodzi i nikt nie bedzie nikomu plaicl nie majac dokumentow
klarmin / 88.199.22.* / 2009-10-28 08:17
a to do miesiąca czasu to co ma trwać ??przesłanie papierów czy wypłata zaległości???
kkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk / 80.53.64.* / 2009-10-28 08:39
ta pani powiedziala,ze wyplaty pieniedzy.ja jej zadalam pytanie czy jeszcze w tym roku to bedzie bo z nasza firma nie wiadome nic...ona sie usmiechnela i powiedziala,ze jak najbardziej.w monnari jak dostana zgode zusu juz na papierze maja wyslac dokumenty nasze im.zgoda juz jest wyslana i w poniedzialek najpozniej w wczoraj powinni juz dostac ja.mowila tez ze jest nas duzo i ona nie ma tylu ludzi dlatego jej ciezko okreslic czy potrwa to do dwoch tygodni czy do miesiaca.ale,ze wszystko juz zalatwione jest.czy ktos wie czy my dostaniemy teraz gdzies to za urlopy i odprawe na 100% bo ja np niedlugo chyba z nerwowo poronie bo banki mnie zgnebia nie mowiac juz ze nie mam na badania i lekarza.
maja 1 / 83.23.178.* / 2009-10-28 10:28
z tego co wiem to niby firma ma wypłacić za urlop i ekwiwalent do 10 listopada.Ale jak byłam u prawnika to kazał mi napisać pismo do firmy że daje im na to 14 dni ale jak na razie ni9e dostałam ani kasy ani odpowiedzi maja jeszcze pare dni
WSCIEKLA1 / 80.53.64.* / 2009-10-28 13:00
Prawo do odprawy powstaje z upływem okresu wypowiedzenia i w zasadzie odprawa winna być w tym dniu wypłacona.
Jeśli pracodawca nie wypłaci odprawy w dniu rozwiązania umowy to jest zobowiązany do uiszczenia odsetek ustawowych liczonych od pierwszego dnia opóźnienia, tj. od następnego dnia po rozwiązaniu umowy.
Zwykle wypłata odpraw (ze względów technicznych) następuje w dniu wypłat wynagrodzenia.
Teoretycznie, gdy pracodawca ma kłopoty finansowe, to wypłata może nastąpić i po upływie roku od powstania prawa do odprawy. Wówczas powinny być wypłacone odsetki ustawowe.


ZASTANAWIA MNIE CZY ONI NAM TAKIE ODSETKI WYPLACA......TO JEST ZAPISANE W KODEKSIE PRACY A ONI MAJA PRAWO GLEBOKO W DUPIE...MOZE UBIERAJA ZONY SEDZIOW I DLATEGO SA TACY BEZKARNI
hghkjnkjm / 83.21.48.* / 2009-10-28 13:22
widząc poczynania firmy wszelkie pisma, odwołania, zgłoszenia itp nie dają skutku. i tak jest juz dobrze ze cokolwiek idzie do przodu, skoro w zusie i funduszu potwierdzili. to jak walka z wiatrakami
klarmin / 88.199.22.* / 2009-10-28 14:23
aby wogóle zapłacili do 10listopada te odprawy a zus się zajmie to miejmy nadzieje że szybko się uwinie i wypłaci kasę tak żebyśmy na prezenty jeszcze miały;)
htyhthth / 80.53.64.* / 2009-10-28 15:01
czy ktos wogle probowal pbliczac to co nam sie nalezy?w sensie odprawa,ekwiwalent za urlopy i zalgle pensje???!!!
monnar / 2009-10-27 17:51
nie wpłyną Ci żadne pieniążki dopóki nie dostaną w zusie z3, ja składałam zwolnienie i mi pani powiedziała od razu, że dopiero jak z3 dostarcze to nawet bieżącej wypłaty nie zobacze.
mummy / 83.21.127.* / 2009-10-26 09:09
orientujecie sie jak teraz z ubezpieczeniem? gdzie podbijać???
maja 1 / 83.23.136.* / 2009-10-26 12:53
Z tego co się ostatnio pytałam to w Zus.
monnarka123 / 83.21.23.* / 2009-10-26 09:29
u mnie w miscie oprocz mnie sa jeszcze 3 dziewczyny w takiej sytuacji. i wszystkie porownalysmy informacje (bo kazda z nas dzwoni dosc czesto do kadr) i jezeli chodzi o wyplacenie nam kasy to za urlopy powinna byc do 10-11 a odprawy troche pozniej (ok 15-11) . nasze l4 i druki z-3 ida do lodzkiego zusu i on nam ma wyplacic zaleglosci ale jeszcze do konca oczywiscie nic nie wiadomo i mamy dzwonic dowiadywac sie za ok tydzien. no i co z tego bedzie???
sasa / 2009-10-26 11:06
czesc dziewczyny. macie duzo szczescia ze w ogole sie dodzwonicie i dowiecie sie czegos.jak juz dodzwonie sie to slysze ze mam zadzwonic za chwile i koniec polaczenia-nawet nie zdaze nic zapytac albo wcale nie odbieraja.juz nie mam sily na nich.u ciebie w miescie jest sporo dziewczyn w naszej sytuacji i zawsze mozecie skontaktowac sie ze soba.ja niestety jestem sama i dlatego dziekuje wam za wszelkie informacje.
pracownica zlodzieii / 80.53.64.* / 2009-10-26 10:40
z tego wynika,ze my w tym roku nie mamy co liczyc na kase z zusu,skoro te zlodzieje w firmie nie wiedza do konca nic,dzwonic za tydzien itp.to tak to widze.a co z naszymi pienidzmi z zusu teraz na biezacac? gdzie mamy dawac zwolnienia?ktos cos wie czy zosatwili nas na lodzie 3 miesiac bez grosza.obkradli z pieniedzy za urlopy ,odprawy i sa zadowoleni.....
Niedzielan / 2009-10-25 18:51 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
moje kochane zawiedzione dziewczyny matki polki z systemem nie wygracie przepraszam że sie wcinam ale przeżywałem kiedys to samo dajcie sobie na luz jak najprędzej szkoda zdrowia i nie przespanych nocy co nas nie zabije to nas wzmacnia ukochajcie bardziej swoich meżczyzn i bedzie OK.
:-) / 89.187.248.* / 2009-10-25 19:39
Niedzielan to że ty się dałeś komuś wyc......ać to nie znaczy że my sie damy, współczuje ci w takim razie że podarowałeś komus swoje ciężko zarobione pięniądze (żal, żal,żal)
Niedzielan / 2009-10-25 20:13 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
to taki system glową muru nie przebijesz no daj wam BOŻE tylko chciałem powiedzieć ze zdrowie ważniejsze nawet wczor aj wyczytałem w kalendarzu "szczęśliwszy jest zdrowy żebrak niz chory król" gdyby dziś PTHW wypłaciło mi 11 000000 przysądzonych przez sąd gospodarczy w SZCZECINIE z dnia 10.072001 140 % w skali roku przez 3 miesiące i 80 % przez następny okres w skali roku a dostałem gówno firma była państwowa
Lizabetta / 94.254.215.* / 2009-10-25 22:08
Nie chcę być złym prorokiem, ale mi tez coś się wydaje, ze mimo naszej walki to gówno dostaniemy!
Mkrk / 89.187.248.* / 2009-10-23 14:08
Hej dziewczyny!! Ja tez własnie wróciłam z poczty!!!!!!!! Wysłałam im to sprostowanie i mają mi tam napisać że wypłacą ekwiwalent bo tak mam napisane na innych św. pracy! Myślę że nie zle chcieli nas wykiwać bo nie wierzę w pomylkę no chyba ze panie kadrowe nie mają zielonego pojęcia o swoich obowiązkach! Ponad dwieście osób z pomyłką!!!! haha cyrk na kółkach! A co do krótszego macierzyńskiego to nie jest to prawdą!! Te dziewczyny ktorych macierzyński zachaczy o nowy rok to będą miały nawet jeszcze o dwa tygodnie dłużej bo zmienia się to po nowym roku zresztą jak co roku!
jajko / 79.186.166.* / 2009-10-22 15:25
ja właśnie czekam na sprostowanie tego świadectwa zobaczymy co tam napiszą ????
a te druki z3 to oni sami wyślą do Łodzi bo jest zmiana planów ...... normalnie szok
ula 999 / 82.146.248.* / 2009-10-24 15:00
hej dziewczyny .czy któras miała problemy z zarejestrowaniem sie w Urzedzi pracy z powodu braku zaswiadczenia o pobieraniu macierzynskiego z zusu?
karolcia243 / 188.33.10.* / 2009-10-22 21:19
Lizabette dobrze Wam dziewczyny pisze. Ja zakończyłam współprace z firma Monnari15 sierpnia. W 2009r nie wykorzystałam ani jednego dnia urlopu. Na świadectwie pracy miałam napisane 144godz. urlopu. A dlatego że do dnia 15sierpnia tyle wynosiły godziny mojego urlopu za rok 2009. 80godz. urlopu na wypowiedzeniu ( 5x8godz=40godz x 2 (tyg. wypow.) = 80godz. i reszta ekwiwalent. Wszystko się zgadza. Policzcie to sobie. Pracodawca na świadectwie pracy nie ma obowiązku napisać np. 20godz. urlopu wykorzystane i za 60godz. ekwiwalent. Wystarczy że napiszą 80godz. urlopu.
KOLEJNA MAMA / 89.74.218.* / 2009-10-23 08:39
hej karolcia.. wiesz co z tym urlopem na świadectwie pracy to w taki sposób spotkałam sie po raz pierwszy to nie jest moja pierwsza praca i wiem jak powinno wyglądać świadectwo pracy i również wiem że nie mogą sobie pisać że wykorzystałam cały urlop skoro go nie wykorzystałam. Na każdym świadectwie jakie mam i nie mam wykorzystanego urlopu mam napisane że NP. NA ROK 2009 przysługuje 176h urlopu, wykorzystano 40h urlopu w 2009, za 136h urlopu przysługuje ekwiwalent. Uwierz mi mam 2 świadectwa pracy i na każdym mam tak rozpisane.WIęC JA TEż ZłOżYłAM O SPROSTOWANIE TREGO CO MI TAM NAPISALI....POZDRAWIAM CIężARóWECZKI:)
Lizabetta / 188.33.37.* / 2009-10-23 12:37
Hej- ja tez tak mam jak Ty na moich poprzednich świadectwach pracy. W pkt. 4.1. maja być wypisane godziny wykorzystane, a nie tylko te, które nam przysługują w 2009 roku. Moje pismo o sprostowanie świadectwa też już dzisiaj wysłałam.
mmnnna / 80.53.64.* / 2009-10-23 17:09
wie ktos co w końcu z tymi naszymi z3? czy my same to mamy zalatwaic czy oni.mi sie konczy 30.10 zwolnienie i nie mam pojecia gdzie mam je zaniesc.te paniusie w kadrach nie odbieraja telefonow.a teraz zanim te debilki poprawia nasze swiadectwa pracy znowu minie nie wiadome ile i nastepny miesiac-listopad bez grosza.skoro maja tam takie tumany nawet w kadrach to nie dziwie sie ze zbankrutowali.balagam o pomoc bo nie wiem co i gdzie i kiedy.....
sasa / 2009-10-25 10:39
mmnnna dowiedziałas sie gdzie mamy zaniesc kolejne zwolnienie???
ciężarna / 79.185.163.* / 2009-10-25 18:05
hej dziewczyny :) czy któraś z Was dostała już poprawione świadectwo pracy? no bo oni maja tylko 7 dni od naszych odwołań na poprawienie ich a potem to my mamy kolejne 7 dni za zgłoszenie sprawy do sądu pracy. Jak będzie po tych 14 dniach, to już zostaniemy z tymi świadectwami i będzie lipa - zero podstaw do odzyskania kasy za te urlopy. dajcie znać
monnar / 2009-10-23 17:28
Paranoja, dzisiaj się dowiedziałam, że wszystkie nasze zwolnienia mają się znaleźć w łódzkim zusie, ja zwariuje, kadrowe teraz będą ustalały do jakich zusów skladałyśmy zwolnienia i będą do nich pisały prośbę o przesłanie do łodzi...w głowie się nie mieści co to sie dzieje, to jakieś żarty.Odpowiedzi z łódzkiego zusu oczywiście dalej nie ma, więc one sobie teraz nasze zwolnienia pozbierają i później jak już zus da odpowiedz to razem z z3 przekażą
Lizabetta / 188.33.55.* / 2009-10-22 12:15
A co mówią super kadrowe jak dzwonicie do firmy i mówicie, że macie źle naliczony urlop?Ja się zapytałam czy mają na potwierdzenie moich wszystkich dni urlopowych, które rzekomo wykorzystałam odpowiednie wnioski urlopowe. Jakieś dowody muszą mieć, że wykorzystałam w 2009 roku prawie cały urlop czyli według nich 183 godz, a nie faktyczne 67 godz. Zapytałam się czy dawno miały kontrolę z inspekcji pracy, która sprawdziła ich ten cały bałagan w papierach. Przecież to jest normalne oszustwo., którym może się nawet zainteresować prokuratura. Oni fałszują świadectwa pracy i własnym nazwiskiem
podpisują nieprawdę. Ja jutro wysyłam odwołanie do sądu pracy i zgłaszam sprawę do PIPu.
mon. / 89.77.0.* / 2009-10-22 14:46
Na świadectwie jest wymiar urlopu jaki nam się należał w 2009 roku. Jest to info. dla nowego pracodawcy. I to jest logiczne ( np. wykorzystałaś 14 dni a wypłacono ekwiwalent za 12 dni = 26 dni ) i tyle masz na świadectwie. Też mam info, że kasa za urlopy będzie do 10.11
Lizabetta / 188.33.55.* / 2009-10-22 15:29
Nie mogą nam policzyć ani 20 dni ani 26 dni urlopu (zależy ile lat pracy), bo to by było w przypadku kiedy pracowałybyśmy do końca roku 2009 czyli do końca grudnia czyli pełny rok kalendarzowy. Nam przysługuje tyle dni urlopu do kiedy jest data zakończenia umowy. Od tej liczby odejmuje sie urlop wykorzystany i za resztę mamy dostać ekwiwalent.
przyszła mamusia / 83.10.120.* / 2009-10-22 17:05
hej Lizabetta :) widzę, że Ty na prawdę orientujesz się w temacie. miło jest korespondować z kimś, kto nie wypisuje bredni na forum, ale same rzeczywiste fakty. Niech się firma wytłumaczy z tych wpisów odnośnie urlopów, bo na dzień dzisiejszy nasze świadectwa pracy są przekrętem.Trzymaj tak dalej pozdrawiam:)
przyszła mama / 83.10.120.* / 2009-10-22 17:10
błędne świadectwo pracy przetrzymuje się do dnia wymiany na nowe - z prawidłowymi wpisami, wiec przez przypadek nie odeślijcie sobie ich. Do firmy pisze się pismo o sprostowanie świadectwa pracy. Wzory takich pism są na necie - wystarczy ruszyć głową i trochę poszukać
przyszła mama / 83.10.120.* / 2009-10-22 17:16
Mam nadzieję, że jak najwięcej dziewczyn napisze do firmy wnioski o sprostowanie świadectw pracy. Wtedy na pewno wygramy temat - siła tkwi w większości. Nie dajmy się kantować. Niech się monari zacznie palić dupka:) pozdrawiam :)
mon. / 89.77.0.* / 2009-10-22 16:32
oczywiście, ja tylko podałam przykład - to chyba jasne
sasa / 2009-10-22 15:04
dziewczyny mi na konto wpłynelo 600 zł.Nie wiem za co to jest???bo to ani wypłata ani odprawa............
klarmin / 88.199.22.* / 2009-10-22 16:34
a to ty jesteś po wypowiedzeniu???i napewno dostałaś tą kasę od monnari???
sasa / 2009-10-22 18:55
jasne.jestem tak samo jak wy po wypowiedzeniu.nie ma innej mozliwosci-tylko od monnari...
Lizabetta / 188.33.170.* / 2009-10-22 19:15
Hej przyszła mamo - Ja dodzwoniłam się do firmy i stąd wiem, że świadectwa są źle wypisane, że na większości nie ma podpisu i że te urlopy są źle wypisane. Pani w kadrach powiedziała, że na 100% każdy dostanie drugi raz świadectwo pracy, ale jest ich ponad 200 i nie wiadomo w jakim terminie tą zrobią. Tak samo jest z drukami z-3. Ja na prawdę wierzę,że oni wyślą nam poprawione świadectwa, ale na wszelki wypadek napisze jutro prośbę o to sprostowanie, żeby mieć pewność, że kadry zrobią tak jak obiecały. Jednak papier to papier.
Lizabetta / 188.33.55.* / 2009-10-22 15:22
Dziewczyny. Już sie dowiedziałam. To co mamy na świadectwach pracy to jest urlop jaki nam przysługuje do wykorzystania w 2009 roku ( wiadomo od stycznia do dnia zakończenia umowy). Kadry się pomyliły. Świadectwa pracy będą jeszcze raz wysyłane z faktycznie wykorzystanym urlopem wypoczynkowym. Jednak napiszcie dla pewności pismo do monnari o poprawienie i sprostowanie świadectwa pracy. Napiszcie, że w roku 2009 wykorzystałyście tyle i tyle dni urlopu, a na świadectwie jest błędna informacja na ten temat.
przyszła mama / 79.185.165.* / 2009-10-22 12:53
Hej Lizabetta :) W 100 % masz moje poparcie. Ja też nie podpisałam kart urlopowych na tyle urlopu, co mi wpisano w świadectwie pracy. Ja już napisałam odwołanie do firmy o sprostowanie tej informacji oraz do pipu w sprawie kontroli. Mam nadzieję, że zrobią z tym porządek. fałszowanie kart urlopowych i naszych podpisów jest niezgodne z prawem. Ciekawe czy panie kadrowe maja tego świadomość. Dziewczyny weźcie się do roboty i piszcie te odwołania!!!! razem więcej załatwimy -to nasze prawa - nie dajcie się załatwić pozdrawiam i
przyszła mama / 79.185.165.* / 2009-10-22 13:02
hej Lizabetta:) Wniosek o sprostowanie świadectwa pracy najpierw pisze się do pracodawcy - masz na to 7 dni od dni odebrania tego błędnego. Firma ma 7 dni od dnia otrzymania Twojego wniosku na odpisanie Ci lub wysłanie Ci poprawionego świadectwa. Jeśli nam polubownie poprawią świadectwa, to sprawa załatwiona. Jeśli jednak nie, to dopiero potem pisze się pozew do sądu w Łodzi. Dane sądu mamy zamieszczone w pouczeniu w świadectwie pracy. Niestety taka jest ustawowa kolejność. Taka info do uzyskania w pipach w całym kraju
franki111 / 82.146.248.* / 2009-10-22 14:24
Witam .Mam pytanie czy z wnioskiem o sprostowanie świadectwa odsyła się błędna świadectwo pracy czy nie?Czy któraś z Was rejestrowałą sie już w Urzedzie Pracy?ja wypowiedzenie miałąm do 10.10 a macierzyński do 19,więc dzisiaj poszłam sie zarejestrować ,żeby chociaż mieć parę groszy z zasiłku.Niestety okazało się że nie mogą mnie zarejestrować dopuki im zaświadczenia z ZUS-u nie dostarczę o macierzyńskim czyli od 11do 19.10,więc poszłam do swojego zusu po to zaświadczenie ,ale mi nie wystawili bo nie maja żadnych dokumentów.mam na dostarczenie zaświadczenia 21 dni a potem mogę sie pozegnać z zasiłkiem.Dzwoniłam do kadr a oni oczywiście dopiero wszystko przygotowują i postarają sie jak najszybciej te dokumenty złozyc do Zusu ale nie wiedzą ile to potrwa,więc nie wiem skad mam wygrzebać to zaświadczenie.
Dostałąm informacje ,że NIBY na 100 % zaległe urlopy będą wypłacone do 10.11.
Pozdrawiam
klarmin / 88.199.22.* / 2009-10-22 13:18
wiecie co ale na świadectwie pracy jest napisane: "w okresie zatrudnienia pracownik wykorzystał urlop wypoczynkowy w wymiarze..." więc mi się wydaje że to chodzi o cały okres jaki pracowałyśmy w tej firmie a nie tylko o rok 2009, czy któraś się wogóle pytała o jaki okres czasu to chodzi???ja niestety nie mam dostępu w tej chwili do telefonu więc nie mogę się dowiedzieć dokładnie
Lizabetta / 188.33.55.* / 2009-10-22 13:25
Jak ja pracowałam w firmie przez 4 lata to nie wykorzystałam 183 godz. tylko dużo więcej. zawsze w świadectwie pracy pisze się wykorzystany urlop wypoczynkowy za dany rok kalendarzowy.
sasa / 2009-10-22 14:16
dziewczyny a jak oblicza sie ile przysługuje mi urlopu???
jajko / 79.186.142.* / 2009-10-21 22:09
na świadectwie pracy nie piszą godzin ponieważ w błąd byśmy wprowadzali nastepnego pracodawcę tak sie dowiedziałam
przyszła mama / 83.10.107.* / 2009-10-21 22:46
dziewczyny - piszcie pismo do zusu w łodzi I odziała przy ul Zamenhofa z prośba o interwencję w zakładzie pracy. Trzeba napisać dokładnie od kiedy macie nie wypłacone l4. Taką informację udzielono mi w moim mieście w zus. Nie jest to mój wymysł, a wskazówka udzielona przez naczelnika mojego oddziału zusu. Kobieta powiedziała mi, ze już dawno takie pismo trzeb było wysłać - zanim firma jeszcze istnieje, bo potem będę szukać wiatru w polu i płakać. A z zapisaniem się do zusu nie miałam problemu - miałam wyłącznie świadectwo pracy.
ewaduda82 / 89.74.218.* / 2009-10-22 15:14
witam chciałam ci koleżanko napisać że ja takie pismo do ZUS w Łodzi napisałam dokładnie 1,5 miesiąca temu i nadal nie otrzymałam odpowiedzi więc nie wiem czy to ma jakiś sens??
przyszła mama / 83.10.107.* / 2009-10-21 22:56
rozmawiałam z prawnikiem i pipem w Katowicach. Uświadomiono mnie, że ekwiwalent za niewykorzystany wypoczynkowy urlop za 2009 rok i odprawa miała zostać wypłacony do ostatniego dnia zatrudnienia czyli dla niektórych był to np. 10.10.2009 r. A kasy nie ma na kontach. W tej sprawie warto napisać do pipu w łodzi - prostymi słowami wyjaśniać sprawę. To ma być pismo z prośbą o interwencję w firmie. Ja już powysyłam, co mogłam. potem zostaje tylko sąd.jak więcej nas ruszy sprawę, to możemy coś zdziałać. Firma nas nieźle kantuje. Teraz tylko czekać jak zniknie z rynku pracy i nie będzie kogo ścigać.Rozumiem, ze nie macie kasy na życie. ja też jestem bez grosza od sierpnia, ale na listy jeszcze znajdę parę groszy. pozdrawiam :)
przyszła mama / 83.10.107.* / 2009-10-21 23:07
odnośnie świadectw pracy, to nie dajcie się zwariować. W punkcie 4 1 powinno być wpisane tyle godzin urlopu, ile dokładnie wykorzystałyście w 2009 roku i konkretnie za 2009 rok. Czasem wpisuje się to w formie dni - jeden dzień urlopu, to 8 godzin Dodatkowo powinno być ile ekwiwalentu wam się należy. Ekwiwalent to kasa za niewykorzystany urlop. Zadzwońcie sobie do pipu - byle którego w Polsce jak nie znacie się na kodeksie pracy. Kadry kombinują i wpisują że więcej urlopu wybrałyśmy, aby nie musieć nam wypłacać ekwiwalentu, to chyba jest jasny cel - zaoszczędzić na ok. 200 zwolnionych ciężarnych sporo kasy w kieszeni) na wniosek do firmy o sprostowanie świadectwa pracy mamy 7 dni od dnia otrzymania świadectwa. Trzymajcie się drogie ciężarne i nie dajcie wykorzystać.
Niedzielan / 2009-10-21 18:51 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
nie kupujcie KOLASTYNY
blub / 83.11.146.* / 2009-10-21 11:12
czy ktoś się dowiedział czy wysyłają już te Z3 i kiedy odprawy ?? Oni tam pogrywają, nagle każdy region ma ktoś inny i akurat jest zajęty. komuś udało się otrzymac informacje??
justyna410 / 213.238.76.* / 2009-11-03 16:01
Witam serdecznie
Jestem w ciąży i pewnie niebawem mnie zwolnią ponieważ jestem na l4 i co wtedy.Na kogo mam brać zwolnienie i do kogo przesyłać.
Pozdrawiam i współczuję /
doris1986 / 188.33.20.* / 2009-10-21 13:08
ja dzisiaj od rana nie moge sie dodzwonic standardowo. dzwonilam do mojego "bylego"salonu monnari zeby w moim imieniu dzwonily i oczywiscie sie dodzwonily ale pani nie moze im udzielic info o mnie bo juz nie jestem pracownikiem!!! ja jutro jade z samym swiadectwem do zusu.
maja 1 / 83.23.139.* / 2009-10-21 18:12
Dziewczyny z tego co się dowiedziałam to zaległe jak i bierzące zasiłki ma nam płacić zus w Łodzi wiec druków z3 chyba wcale nam nie wyślą tylko prosto tam. Więc sobie niezle poczekamy
sasa / 2009-10-21 19:01
Poczekamy??Tzn.???Wiesz coś więcej na ten temat?
ja28 / 80.53.64.* / 2009-10-21 19:37
ja dostalam wczoraj z3.bylam w moim zusie i pani powiedziala,ze mam przyniesc swiadectwo pracy i z3 i oni mi beda placic w moim miescie.dlatego ja nie wiem skad te info ze zus w lodzi
maja 1 / 83.23.139.* / 2009-10-21 19:44
Tak słyszałam od pani z kadr. Ale skoro ty z3 dostałaś to może znów cos się zmieniło .Ja wolałabym tą opcję , bo było by szybciej tak mi sie wydaje .
doris1986 / 188.33.12.* / 2009-10-21 20:19
w koncu udalo mi sie dodzwonic dzisiaj do kadr i pani powiedziala ze oni nadal czekaja na oficjalne potwierdzenie na pismie z zusu w lodzi ze nas przyjmuje i szykuja juz papiery i z3 jak i zwolnienia przesla do tamtego zusu. kazala zadzwonic za 2 tygodnie i sie dowiedziec jak sprawa wyglada. czyli tak jak maja1 napisala. ja chyba i tak udam sie jutro do mojego zusu i zobacze co uda mi sie zrobic bo ja nie mam zamiaru czekac jeszcze 2 tyg na decyzje. dziwne ze ty -ja28- dostalas ten z3. wczesniej dzwonilas zeby ci wyslali czy tak poprostu go dostalas???
ja28 / 80.53.64.* / 2009-10-21 20:39
dostalam go normalnie bez dzwonienia.w poniedzialek bylam w zusie w moim miescie,powiedzialam jak wyglada sprawa i ta kobieta dala mi z3 zebym wyslala do firmy.powiedzialam,ze oni maja wyslac i ona,ze jak juz bede to miala to zebym przyniosla razem ze swiadectwem pracy,dala mi jeszcze jakis formularz do wypelnianie,tam jest numer konta moj itp i kazala przyniesc.oni mnie przejma,ale maciezynskie jest o 2 tyg krotszej
monnar / 2009-10-21 18:38
a skąd taka informacja??
Niedzielan / 2009-10-21 19:54 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
1
fffffffffffffffffffff / 87.206.96.* / 2009-10-21 19:05
a ja dzwoniłam do kadr i panie poinformowały mnie ze druk z3 jest szykowany już dla nas....
monnar / 2009-10-21 13:45
Ja wczoraj byłam w zusie ze zwolnieniem i świadectwem i mi przyjęli, ale dopóki nie doniosę im Z3 to nawet bieżących wypłat nie dostane, a o zaległościach nie wspomne, w firmie mi powiedzieli, że szykują Z3 i Łódzki zus ma nam zaległości wypłacić
ulala1 / 78.8.228.* / 2009-10-19 10:45
Moje drogie ,dzwoniłam dzisiaj do Zus-u do łodzi i nie wiadomo co z zasiłkami chorobowymi będzie, czy przejmą, to wszystko zależy do dyrektorów Zus-u,najbliższy termin koniec listopada.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - monnar.]
monnar / 2009-10-19 20:50
dzwoniła któraś do kadr w związku z urlopami na świadectwie?
Ja w dalszym ciągu nie dostałam chociaż tak jak wam wypowiedzenie się 10 skończyło, a może któraś też nie dostała, czy tylko ja taka pechowa?
shfduurujfjf / 83.21.248.* / 2009-10-20 16:40
koleżanko najlepiej zrobisz jak zadzwonisz do kadr gdzie kolwiek nawet do sekretariatu i zrobisz zadyme ja tak zrobiłam i mii wysłsli odrazuuuu !!!!!!powiedziałm tej miłej pani ze to ona jest odpowiedzialna za to zeby dostrczyc mi to w ciag tygodnia i jesli nie dostane do dnia następnego to podam ja do sądu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!suki tam pracuja w dupie maja nas tam tzreba z mordą!!!!!!!!!!!!
przyszła mama / 79.185.166.* / 2009-10-20 19:44
drogie przyszłe mamy:) jeśli macie źle wpisany urlop w świadectwach pracy, to koniecznie odwołajcie się do firmy w ciągu 7 dni od otrzymania listu. W przeciwnym razie stracicie kasę za niewykorzystany urlop i będziecie płakać. Oni kantują nas. Info jest sprawdzone z pipem w Katowicach. Nie wierzycie to dzwońcie. Numery są na necie. Ekwiwalenty miały być już wypłacone do ostatniego dnia zatrudnienia, a nie tak jak oni nam wmawiają w listopadzie. Jak firma odmówi poprawy świadectwa, to pozostaje nam sąd pracy. Ja na nic nie czekam, ale się już odwołałam Pozdrawiam:)
doris1986 / 188.33.111.* / 2009-10-20 19:40
ja dzwonie od piatku i nikt nie odbiera, albo odbierze i rozlaczy sie, albo mowia ze osoba odpowiedzilana za moje miasto jest zajeta i zebym zadzwonila za 10 min. jutro znowu bede probowac dzwonic do nich i maja mi to z3 wyslac!! a jak nie to ide do zusu z samym swiadectwem i zus bedzie sciagal od nich potrzebne papiery czyli z3 i ostatnie zwolnienie (tak mi poradzila znajoma ksiegowa). ile mozna czekac!!! masakra
przyszła mama / 79.185.166.* / 2009-10-20 19:48
doris1986 - daj se spokój z firmom. Idź do zusu z tym co masz i powiedz im jak sprawa wygląda. Mnie bez problemu przyjęli w moim oddziale zusu i sami będą ścigać tę porąbaną monari. Mnie kazali siedzieć w domku i pilnować, żeby mojemu przyszłemu dziecku nic nie stało się przez stres jaki zafundowała nam ta gówniana firma pozdrawiam:)
doris1986 / 188.33.153.* / 2009-10-21 09:59
wlasnie tak zrobie "przyszla mamo". juz dowiedzialam sie ze mozna tak zrobic. ale oczywiscie gdybym nie miala znajomych ktorzy sie na tym znaja to bym siedziala na tylku i czekala nie wiem na co, bo z firmy nikt nas nie poinformuje o niczym. zadzwonilam teraz do salonu monnari u mnie w miescie zeby pisaly maile do kadr (bo one tam jedynie na maile odpisuja a tel odbieraja jak im sie chce) co oni z tymi papierami robia? i co zamiezaja...
monnar / 2009-10-19 20:12
przez pomyłkę zamiast skomentować zgłosiłam do usunięcia, przepraszam ulala1
jajko / 79.186.131.* / 2009-10-19 11:52
czy koś dostał wypłatę ostatnią kasę otrzymałam w sierpniu chyba w listopadzie dostane bo ja już tracę nadzieje
Lizabetta / 89.108.201.* / 2009-10-19 00:10
Dziewczyny. Przecież w kadrach w archiwum mają nasze wnioski urlopowe. Skoro podali na świadectwie pracy, ze wykorzystałyśmy więcej niż rzeczywiście było to muszą mieć na to dowód. Chyba nie podrobią naszych wniosków urlopowych z naszym podpisem i podpisem kierownika oraz listy obecności, którą przecież każda podpisywała będąc w pracy. Nie wiem dlaczego na świadectwach są błędne dane dotyczące urlopów, bo przecież banalnie łatwo jest udowodnić ile godzin faktycznie wykorzystałyśmy. Ta firma jest chora. Sama pod sobą kopie jeszcze większy dołek.
sasa / 2009-10-19 10:26
Dziewczyny macie na wypowiedzeniach wyszczególnione dni gdzie byłyście na L4 jako okresy nieskładkowe????
doris1986 / 188.33.12.* / 2009-10-19 10:58
wczoraj gadalam chwilke z kuzynem kadrowym obcykanym we wszystkich sprawach i z kuzynka ktora miala taka sama sytuacje- bedac w ciazy zwolnili ja i miala 2 wyplaty do tylu- no wiec my powinnysmy dostac swiadectwo i z3 i isc do naszych zusow i zus nam powinieni kontynuuowac i wyplacic zalegle wyplaty, generalnie uregulowac wszystko. a ze zalegle wyplaty powinnysmy dostac z firmy- zus poprostu w tej sytuacji scigal by syndyka zeby im zwrocil za nas i to juz nas nie obchodzi. a oni robia poprostu sobie jakies ugody z zusem w lodzi (zeby oficjalnie zus sie zgodzil na przejecie zaleglych wyplat) zeby wymigac sie od tego co wyzej napisalam- czyli od zwrocenia zusowi tej kasy. wiec to jest celowe dzialanie na nasza niekorzysc. bo widzicie jaka sprawa bylaby prosta a oni wszystko utrudniaja!! mam nadzieje ze wysla ten druk z3 i mozna bedzie udac sie do zusu. a co do tej mojej kuzynki co pisalam na poczatku- to wlasnie poszla do zusu ze swiadectwem i z3, tam na miejscu uzupelnila kilka papierkow i placili jej do konca zwolnienia i maciezynski i zwrocili zalegle wyplaty- czyli ewidentnie oni robia nas w konia!!!!!
klarmin / 88.199.22.* / 2009-10-19 14:02
czyli że jak pójdziemy same do zusu z tymi papierami to nam zwrócą zaległe wypłaty jednorazowo???
doris1986 / 94.254.162.* / 2009-10-19 21:44
zusy w naszych miastach zwrocilyby nam zaleglosci gdyby firma nie wystapila do zusu w lodzi o przejecie. teraz juz jest podanie zlozone i oni czekaja na odp wiec nic nie mozemy zrobic. jezeli zus w lodzi sie nie zgodzi wyplacic nam zaleglosci to wtedy dopiero nasze zusy beda regulowac wszystko i tak jak napisala wczesniej sami sciagac za to kase od syndyka. nie wiem czy wmiare zrozumiale to wyjasnilam :) w kazdym razie jak teraz pojdziemy do zusu ze swiadectwem i z3 to zus nam bedzie kontynuowal na biezaco ale dopoki monnari nie zalatwi sprawy z lodzkim zusem to nie wiadomo co i kto nam wyplaci zaleglosci.
sasa / 2009-10-19 10:49
Piszecie odwolanie do firmy odnośnie sprostowania świadectwa za brak informacji o odprawie i błednych godz.za urlop????
rrrrrruda / 83.21.164.* / 2009-10-19 16:32
Dziewczyny na świadectwie pracy nie pisze się o odprawach tu macie informacje co i jak
http://www.rp.pl/artykul/56525,208369_W_swiadectwie_nie_informujemy_o_odprawie.html

pozdrawiam
klarmin / 88.199.22.* / 2009-10-19 17:54
czyli jedyna kwestia do wyjaśnienia to te godziny za urlopy a może któraś z was dzwoniła do firmy w tej sprawie???bardzo bym prosiła o informacje
kimkolwiek / 85.222.87.* / 2009-10-19 00:54
O urlopy się nie martwcie, wypłacają pełny ekwiwalent za niewykorzystane dni, koleżanka też miała na wypowiedzeniu napisane, więcej godzin niż tak naprawdę wzięła w tym roku. A nawiązując do poprzednich postów - to, że wszystkie dziewczyny, które są na zwolnieniach lekarskich lub też na nich były, dostały wypowiedzenia jest bzdurą...Ja byłam w ostanim czasie na dwóch L4 i nadal pracuję, co i tak nie zmienia faktu, że w tak gó***nej firmie jeszcze nie pracowałam, zero szacunku dla pracownika i tylko ciągłe cięcia Naszym kosztem oraz mydlenie oczu. Dziewczynom, które już nie pracują w Monnari i mają zamiar jeszcze kiedyś pracować w sklepie z całego serca odradzam polskie firmy. Najlepiej wybrać zagraniczną firmę ( markę ) - tam przynajmniej dbają o pracownika i nawet do urlopu dopłacają :) Poza tym, wcale nie zdziwiłoby mnie, gdyby firma i ZUS, umyły ręce od płacenia macierzyńskiego i chorobowego, ponieważ taka sytuacja miała już miejsce, w ubiegłym roku, u mojej ciotki w firmie, zostawili ludzi bez pieniędzy...żal :/
klarmin / 88.199.22.* / 2009-10-19 08:52
no ale przecież zaległe wynagrodzenia muszą zapłacić tak samo z odprawami a reszta to już zależy od zusu ciekawe czy dam rade załatwić to w moim mieście bo do łodzi to raczej nie zamierzam jechać
jajko / 79.186.166.* / 2009-10-18 20:23
tak zwolnienia bierzemy na monnari jestem ciekawa co będzie z tymi świadectwami bo ja nadal czekam a jutro ostatecznie muszę zanieść je o zusu jestem ciekawa co mi powiedzą czy będę mogła donieść razem z tym drukiem? a jeśli chodzi o świadectwa to musieliby napisać jakieś sprostowania o niewykorzystanych urlopach a nie piszą wykorzystane co jest niezgodne z prawda !!!!!!!!!!!!!!!!
wiem10 / 2009-10-18 19:29 / Tysiącznik na forum
Powiedżcie czemu tak wolną w waszej firmie robią spis towarów, nie mogę się doczekać żeby zobaczyś co jeszcze zostało. Wedłog przepisó powinni już to zrobić.
ewaduda82 / 89.74.218.* / 2009-10-18 16:49
hej kobitki ciężarne ..:) powiedzcie mi czy któraś była teraz u lekarza ? jeśli tak to na kogo w końcu wystawiałyście zwolnienia lekarskie? a co do świadectw pracy to też mnie zastanawia bo wykorzystane mam tylko 40 h a do zapłacenia mam za 136 h a w świadectwie ani o tym za ile mają mi zapłacić ani wzmianki o tym że odprawa nam się należy!! oni cos kombinują jak zwykle!
maja1 / 83.23.161.* / 2009-10-18 16:57
Ja byłam teraz w środe u lekarza . Zwolnienie do końca ciąży mamy brać na monnari , tylko że teraz mamy je do zus zanosić, Kwestia sporna gdzie ? Bo syndyk mi napisał że w swoim mieście a w zus mi powiedzieli że jak Zus w Łodzi ma nam zaległa kase oddać to im wysyłać zwolnienia. Więc niewiem co robić bo musze to zwolnienie najpozniej do tej środy dostarczyć
ewaduda82 / 89.74.218.* / 2009-10-18 17:10
ale nie rozumiem właśnie czy już mamy je do zus zanosić skoro nawet nie jesteśmy w tych swoich zus-ach zgłoszone. przecież oni z firmy przyślą nam jeszcze druki z-3 i poprzednie wszystkie zwolnienia lekarskie??więc żeby nie było tak że te bieżące zwolnienia mamy zanieść dopiero wtedy do zus jak już będziemy mieć resztę papierów? rozumiesz mnie?? powiem ci że mam dość tej firmy i tego co robią i całą tą biurokrację!!
doris1986 / 89.108.218.* / 2009-10-18 17:31
wlasnie rozmawialam z moja byla kierowniczka (tez zwolniona bo zlikwidowali nasz sklep) i ona tez miala na swiadectwie wypisane ze wykorzystala 140h urlopu (chociaz w tym roku wziela no niech 20h) i normalnie jej wyplacili za niewykorzystany urlop, bo w tym punkcie jest napisane ze to sa godziny wykorzystane w okresie zatrudnienia a okres zatrudnienia jest wyraznie zaznaczony wyzej. czyli generalnie chodzi o calosc a nie o tylko ten rok. i ona dostala kase po niesalym miesiacu- tez z funduszu. widocznie oni maja jakis dziwny system formulowania tego w swiadectwie pr. tez uwazam jak Enya ze syndyk jest na tyle osoba postronna ze nie chce zrobic nam szkody bo jaki by mial w tym cel- musi dzialac zgodnie z prawem i rozwiazac sprawe. jezeli firma nie bedzie miala na wyplaty dla pracownikow i wszystkie mozliwe sposoby na "zalatwienie" kasy dla nas sie skoncza (typu zus, fundusz itd) to MUSI wtedy sprzedac sprzet firmowy (np. maszyny do szycia ubran), sprzedac kolekcje cokolwiek i nam kase wyplacic. po to on tam jest. niestety to wiaze sie z dluuuuugim okresem czekania, na nasza niekorzysc niestety, ale wszystko robi zgodnie z prawem. ja bede sie kontaktowala ze znajoma adwokatka zeby mi wytlumaczyla dokladnie ta cala sytuacje-dlaczego tak sie dzieje i co mozna zrobic, ale z tego co mi w skrocie powiedziala to niestety ale w Polsce tak to dziala. pozdrawiam ciezarne mamuski i zycze zdrowia dla maluszkow :)
monnarka / 93.105.98.* / 2009-10-19 21:14
Witam Was koleżanki ja byłam kierownikiem zwolniłam się na własną prośbę bo już nie dawałam rady psychicznie i z tego co piszecie to ja miałam szczęście dostałam świadectwo pracy, zapłacono mi za cały urlop którego nie wykorzystałam teraz . Pozdrawiam Was.
ja27 / 79.139.112.* / 2009-10-18 17:45
nastepna kwestia nie sprawiedliwsoci w tym burdelu.twojej kierwoniczce wyplacili za urlop,odprawe.a co z nami????ja np nie mam za co zaplacic mieszkania i nie place juz rat 2 miesiac.nie mam nawet na lekarza.w czym my gorsze jestesmy ze nam nie wyplaca.jeszcze s******** opzoniaja wysylanie z3.przez to ucieka nam kolejny miesiac.w takim tepie nie dostaniemy w tym roku NIC.ja nawet nie wierze ze do 10listoapada dadza za te urlopy i odprawy
doris1986 / 94.254.157.* / 2009-10-18 18:12
moja kierowniczke zwolnili razem z innymi kolezankami zanim nam sie zaczely te problemy wiec mialy wszystkie poprostu szczescie :( ja mam nadzieje ze do 10 listop. dostaniemy odprawy i ekwiwalenty. nie mowie ze te swiadectwa sa dobrze napisane bo sie nie znam. zaciekawila mnie ta sprawa wiec zadzwonilam do kiero i tyle. ona tez nie dochodzila bo sprawa zakonczyla sie dla niej wporzadku. ale jesli macie racje to rzeczywiscie trzeba to sprawdzic i ja tez nie omieszkam zwrocic tego swiadectwa do poprawki. jutro poniedzilalek wiec bede dzwonic do kadr i wyciagac od nich informacje.
maja1 / 83.23.161.* / 2009-10-18 17:37
Nie do końca się z tym zgadzam bo jeśli mamy mieć wypłacone za urlop ekwiwalent to powinno być ujęte w świadectwie pracy oraz nasza odprawa. Zobaczymy co mi jutro powiedzą. Bo ide z tym do firmy. A jeśli dowiesz się coś wiecej to napisz. A zwolnienie lekarskie od wystawienia przez lekarza w ciagu 7 dni musimy dostarczyć więc raczej czekać nie możemy . Mi zostały 3 dni,
klarmin / 88.199.22.* / 2009-10-18 20:53
moje koleżanki z pracy też zwolnili i czekały od lipca do września na wypłaty i odprawy dostały kasę z funduszu i nam też podobno mają wypłacać z funduszu;/
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy