MONNARI

gienz / 85.193.225.* / 2007-09-11 13:08
Czas na dobrą fundamentalnie spółkę. Niektórych pewnie troche zniechęcają obroty, ale nie martwiłbym sie tym za mocno. Na razie jest cicho i dość tanio. Gdy spółka na powrót "stanie się modna" będą i większe obroty.
Osobiście więc polecam, ale jestem ciekaw waszych opinii.
Wyświetlaj:
Niedzielan / 2009-05-16 10:09 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
przecież to padnie
gienz / 2008-03-06 00:27
Głos każdego ma jakieś znaczenie i Pracownika Działu ... też, ale nie generalizowałbym tego stwierdzenia bo takie sygnały nie docierają póki co z rynku. Zawsze będą niepocieszeni i dopóki nie ma to szerszej skali nie wpływa znacząco na wizerunek firmy. Monnari to bodaj najbardziej rozpoznawalna marka odzieży kobiecej w Polsce pozycjonowana dosyć wysoko.
Poki co nie ma co więc przesadzać. Troszkę (ale naprawdę tylko troszkę) in minus zaskoczyły mnie wyniki lutego bo o ile w styczniu sprzedaż wzrosła rok do roku o ponad 150 proc, w lutym było to 120. Rozumiem, że baza rośnie ale ........, no właśnie. Trzeba zobaczyć jak będzie w marcu, czy sprzedaż dojdzie do 20 mln zł.
Pracownik Działu Praw Konsumenta / 212.51.193.* / 2008-03-05 10:21
Odradzam inwestowania w akcje tej społki. To niewiarygodny partner a ze wzgledu na kiepska polityke firmy w stosunku do klienta (rozpatrywanie reklamacji itp) Jestem przekonany że kwestia czasu jest kiedy produkty firmy beda sprzedzawane w marketach zamiast w salonach...
W Łodzi klienci starcili juz zaufanie do firmy.
gienz / 85.193.225.* / 2007-10-06 22:01
Wszystko zgodnie z planem. Każdy miesiąc przynosi coraz lepsze wyniki sprzedaży i kolejne otwierane salony. Spółka modelowo się rozwija ku uciesze akcjonariuszy. Dla długoterminowych akcjonariuszy to naprawde świetna spółka. Umiarkowane ryzyko przy sporych szansach na kilkadziesiąt procent wzrostu w perspektywie 6 - 12 miesięcy.
Dla gorących głów nie polecam, bo obroty nie są duże, a i często niewiele ciekawego dzieje przez cały tydzień. Koejne informacje ze spółki pchają ją w górę, ale bez ekstra kokosów w jeden dzień, czy tydzień.
wisnia14111 / 2007-10-09 18:01
witam, wlasnie zalozylem rachunek maklerski, mam do dyspozycji 10tys zl., mam swiadomosc ze sa to grosze... ale mimo wszystko chcialbym zaczerpnac rady u zaawansowanych wyjadaczy. Kiedy mianowicie moglbym zainwestowac w monnari(za jaka cene kupic? czy czekac ? czy kupic jutro?) dodam rowniez ze na wirtualnym rachunku udalo mi sie zarobic sporo kase na monnari i na paru bankach. Pozdrawiam
Medin / 2007-10-07 03:37 / portfel / SEMPER OPTIMUS!
Witaj gienz! To coś dla mnie. Kupię sobie niewielki pakiecik. Mnie interesują w zasadzie tylko długoterminowe inwestycje, ponieważ nie mam wiedzy pozwalającej na jakieś śmielsze ruchy. Niewielki dlatego, że za bardzo zaangażowałem się w uśrednianie ceny na Biotonie i bmp. Poza tym czekam (i pozdrawiam)
gienz / 85.193.225.* / 2007-10-07 11:30
Medin, pamiętaj, że Monnari jest mało płynne i jeżeli nic się nie wydarzy spółka powinien się uspokoić i warto cierpliwie kupować tą spółkę. Dać cenę znacznie niższą niż kurs zamknięcia z dnia poprzedniego. Np. w zeszłym tygodniu przed podaniem wyników - czyli od poniedziałku do czwartku spółka zamykała się powyżej 33 - 34 zł, ale były też transakcje po 32 zł. Ja np. w środę ustawiłem cenę 32,40 zł i w czwartek dokupiłem, gdyż kurs bujał się między 32 zł a 33,80 zł. Zalecam więc cierpliwośc w kupowaniu i wystawienie niższej ceny. Z uwagi na niską płynnośc na wielu sesjach wahania w czasie sesji są znaczne. I jeszcze jedna rada, w przypadku tej spółki warto pamiętać, ze wyniki sprzedaży za poprzedni miesiąc podaje ona każdego piątego dnia roboczego nastepnego miesiąca. Warto kupować więc przed tym terminem, gdyż wyniki w tym roku zawsze były bardzo dobre i prawie zawsze po tej dacie kurs budził się na kilka dni, po czym przychodziło uspokojenie. Prędzej czy później zaowocuje to jednak większym wybiciem. Pozdrawiam
gienz / 85.193.225.* / 2007-09-13 13:39
Dzisiaj spółka bardzo ładnie się zachowuje. Rano impuls dała jedna transakcja o wartości 7 mln zł.
amonron / 2007-09-12 23:21 / Bywalec forum
może i świetna ale o ryzykownych inwestycjach radze rozmawiać za dwa tygodnie
gienz / 85.193.225.* / 2007-09-13 00:20
Nie kwestionuję wcale, że teraz mamy niepewną sytuację na giełdzie i wstrzymanie się z inwestycjami jest złą decyzją. Wręcz przeciwnie, popieram ostrożność
jacekne. / 193.151.54.* / 2007-09-12 00:24
Coś bliżej na temat tych "dobrych fundamentów" można??, bouśmiałem się do łez.
Od dawa czytam to forum i siedzę z boku i sie nie odzywam, ale ten post mnie rozbawił.
gienz / 85.193.225.* / 2007-09-12 11:10
Chyba nie zaprzeczysz, że spółka rozwija się wręcz modelowo. Skokowo zwiększa przychody i zyski. W tym roku przychody bez wątpienia przekrocza założenia zarządu i wyniosą ok. 110 - 120 mln zł. Zysk równiez będzie znacznie wyższy niz w ubiegłym roku (po pierwszym półroczu 2006 było to 3,8 mln zł, po pierwszym półroczu 2007 - 7,8 mln zł)i to mimo tego, że spółka inwestuje bardzo dużo w reklamę swoich marek. Spółka ma bardzo prestiżowe i dobrze rozpoznawalne marki, posiada gotówkę która inwestuje w marki i nowe salony. Rozpoczyna inwestycje w Rosji. Obecny C/Z wynosi poniżej 30, co na tak wzorcowo rozwijającą się spółkę, dysonującą własnym kapitałem na rozwój jest wartością niewygórowaną.
Wystarczy rzucic okiem na inne spółki z branzy odzieżowej. Zapraszam równiez do prześledzenia ostatnich wyników i planów spółki. Nie ma tam typowej dla niektórych spółek dysproporcji między wybujałymi planami i zerowymi wynikami. Plany są bardzo konkretne i realistyczne a wyniki bardzo dobre i z miesiąca na miesiąc coraz lepsze. Długoterminowo MONNARI to świetna spółka.
jacekne. / 193.151.54.* / 2007-09-13 15:56
Zgadzam się z Tobą, że spółka przynosi i pewnie bedzie przynosiła zyski, że inwestuje w reklamę, wykreowanie marki i w nowe salony. Jednak wg/mnie to po prostu duzy zysk przy olbrzymiej marży, a nie dobre fundamenty. Ta spółka nie ma nic poza odrapanym budynkiem, wyposażeniem tego budynku, kilkunastoma samochodami i wyposażeniem salonów. O srodkach obrotowych nie wspominam, bo gdyby to wycenic w cenach zakupu, to byłoby biednie. Salony zaś nie są ich własnością, tylko są najemcami. Ta spółka będzie przynośić duże zyski, dzięki dużym marżom, ale to nie jest firma posiadająca "namacalny" majątek.
gienz / 85.193.225.* / 2007-09-13 17:24
Człowieku, fundamenty spółki to nie budynki i ich "fundamenty". Jak to byśmy brali pod uwagę to największe fundamenty w Polsce ma PKP - cała masę nieruchomośći w wielu miastach. Marka spółki ma często większą wartość niż cała masa nieruchomości. O Fundamentach decydują przychody i zyski spółki oraz perspektywa ich osiągania w przyszłości w zestawieniu z wyceną akcji. Jeżeli te wskażniki wyglądają dobrze to mówimy o spółce atrakcyjnej fundamentalnie.
Podam przykład z najwyższej półki: cóż warty byłby cały majątek firmy CocaCola bez marki CocaCola - niewielki ułamek tego co obecnie. Popatrz na LPP i na jej wycenę giełdową. Czy ta spółka ma niezliczone nieruchomości, czy sklepy są jej własnośćią - nie. A mimo to spółka generuje coraz większe przychody i coraz więcej zarabia. Monnari idzie tą samą drogą. Ma nawet nieco lepiej, bo segment rynku w którym operuje (odzież dla kobiet 30+) jest mniej konkurencyjny niz ten na którym działa LPP (czyli głównie odzież młodzieżowa). Spółka ma jeszcze swoje środki za które otwiera nowe sklepy (głownie wynajem w centrach handlowych) i inwestuje w swoje marki, których docelowo ma mieć ok. 7. Perspektywy rozwoju tej spółki są więc bardzo dobre.
Cóż wart jest cały majątek spółki jak widać, że spółka nie ma pomysłu na biznes i notorycznie traci rynek, maleją jej przychody, a zysk jest jedynie dawno zapomnianym wspomnieniem. Co mi z takiej spółki. Taka spółka to ma wartość jedynie dla kogoś, kto chciałby ją kupić, zamknąć i sprzedawać po kawałku.
Ważne jest czy spółka potrafi rozwijać swój biznes (zwiększać przychody) i generować coraz większe zyski, a wszystko to aby było w jeszcze w atrakcyjnej cenie. To się liczy
Przeczytaj dzisiejszy artykuł o Zelmerze i Amice w Pulsie Biznesu.
Pozdrawiam
Carol12 / 83.22.197.* / 2007-09-14 11:43
Masz rację.Fundamenty to nie tylko te możliwe do spieniężenia i "namacalne".Marża jest wysoka jak i we wszystkich sklepach z tzw ekskluzywną odzieżą dla pań z klasy średniej.Jest jednak jeszcze coś.Pomysł.Nie tylko na reklamę.Ubrania Monnari są dość dobrej jakości ,siedzi tam jakiś dobry projektant i ich kolekcje się podobają.No i drodzy moi jedna ale bardzo spektakularna różnica w porównaniu z innymi takimi firmami-ROZMIARY.Oni szyją też duże rozmiary.Nie uświadczysz tego w Solarze, Hexeline, nawet Promod nie wpadł na ten pomysł.Ich zysk rośnie.I mają perspektywy.Dzierżawią lokale czy coś w tym złego?Owszem można kupić.Ale będzie ich mniej.
Budują dobrą markę.Lojalność klientek to emocje.Bo możesz wyglądać tak jak Claudia Schiffer nawet w rozmiarze 50.
Ps mam akcje Monnari od roku
Medin / 2007-09-14 00:09 / portfel / SEMPER OPTIMUS!
Witaj! Czytam z uwagą Twoje komenty. Są moim zdaniem bardzo ciekawe, zdroworozsądkowe, świadczące o dużej wiedzy! Biorę je pod uwagę, uczę sie! Jeśli możesz, napisz czy analizujesz jakieś inne spółki. Szczególnie interesuje mnie bmp AG (BMPAG) bo wziąłem za dobrą monetę rekomendację analityków BGŻ i kupiłem. Pozdrawiam!
gienz / 85.193.225.* / 2007-09-14 10:42
Witam Medin
Co BMP AG muszę Ci powiedzieć, że mam mieszane uczucia. Osobiście nie przyglądam się jej obecnie jakos szczególnie
Być może gdzieś daleko na tym forum jest moja pozytywna opinia o tej spółce, gdyż podoba mi się ona od dawna. Działa w podobnej branzy co MCI (mają nawet parę tych samych spółek). Juz nawet kiedyś kupiłem ją, ale niestety się zawiodłem (zarobiłem na waciki i sprzeałem). Wszystko niby wydaje się super,ale jest jeden mały problem. Spółka jest notowana na dwóch rynkach: w Polsce i Niemczech. Te podwójne notowania są moim zdaniem bariera do wzrostów, no bo wNiemczech spółki typu BMPAG nie budzą takiego zainteresowania jak w polsce MCI. A nie może tak być, że w Polsce cena znacznie odbiega od tej na giełdzie w Niemczech. Spółka fundamentalnie mi się podoba, ale póki co nie widać sygnałów do tego by ten istniejący trend boczny (gdzieś ok. 10 zł do ok. 12 zł) na spółce miałby się zmienić. Spółka jest więc dla cierpliwych, bo jestem głęboko przekonany, że kiedys musi ruszyć do góry.
Podobne zdanie mam o spółce PEGAS - czeskim producencie włóknin i wykladzin. Spółka jest znacznie tansza od polskiego Lenteksu i Novity. Jest to firma większa i nowocześniejsza, a poza tym intensywnie rozwija się na rynku rosyjskim. Tez jest to spółka dla cierpliwych, bo jestem mocno przekonany, że kiedyś też musi wypalić. Ale póki co denerwuje trochę ten jej kurs - stoi w miejscu. Tak więc uważam, że i BMP i Pegas są to dobre fundamentalnie spółki, stosunkowo mało ryzykowne i z dużym potencjałem do wzrostu, ale niestety nie wiem kiedy ten potencjał sie zmaterializuje.
Co do rekomendacji BGŻ, to dobra sprawa, że analitycy zaczynają sie nią interesować, może to oznaczać, że może cos sie zacznie zmieniac na jej wykresie. Wiem, że ma jeszcze jedną rekomendację polskiego brokera też ceną znacznie powyżej obecnego kursu.
Jest szansa, że obecnie po tej rekomendacji, kurs bedzie zachowywal się lepiej. Ale ja póki co, jeżeli cena doszłaby do ok. 12 zł to bym ją sprzedał. Trend boczy średnioterminowo na spółce widzę, a więc sprzedaję około 12 zł i poluję na niższą cenę. To jest moja opinia na dziś (przyznaję, że piszę to z marszu i bez jakiejkolwiek dogłębnej analizy) i oczywiście wszystko może się zmienić (ciekawe info, itd.).
pozdrawiam.
Medin / 2007-09-14 23:12 / portfel / SEMPER OPTIMUS!

Spółka jest więc dla cierpliwych, bo jestem głęboko
przekonany, że kiedys musi ruszyć do góry.............
Tak więc uważam, że i BMP i Pegas
są to dobre fundamentalnie spółki, stosunkowo mało ryzykowne i z dużym
potencjałem do wzrostu, ale niestety nie wiem kiedy ten potencjał sie
zmaterializuje.
Co do rekomendacji BGŻ, to dobra sprawa, że analitycy zaczynają sie nią
interesować, może to oznaczać, że może cos sie zacznie zmieniac na jej
wykresie. Wiem, że ma jeszcze jedną rekomendację polskiego brokera też
ceną znacznie powyżej obecnego kursu.
Jest szansa, że obecnie po tej rekomendacji, kurs bedzie zachowywal się
lepiej. Ale ja póki co, jeżeli cena doszłaby do ok. 12 zł to bym ją
sprzedał. Trend boczy średnioterminowo na spółce widzę, a więc sprzedaję
około 12 zł i poluję na niższą cenę. To jest moja opinia na dziś
(przyznaję, że piszę to z marszu i bez jakiejkolwiek dogłębnej analizy)

Witaj! Od razu z marszu dzięki! To co napisałeś to jakby umyslnie dla mnie. Najważniejsze, to to o cierpliwości. Nigdzie mi się nie śpieszy. Kupiłem to to po 11,20, i od tego momentu jak na komende zaczęło spadać. Jak już pisałem, mnie się nie spieszy ale wolałbym kupować ze świadomością że to ma szanse na wzrost. Dzięki za Twoją, nawet pobieżną , analizę. Będzie mi łatwiej czekać. Pozdrawiam!
- Medin
3 4 5 6 7 8
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy