Forum Polityka, aktualnościKraj

MS: ruszył internetowy dostęp do ksiąg wieczystych

MS: ruszył internetowy dostęp do ksiąg wieczystych

Wyświetlaj:
beberlebe / 87.99.33.* / 2010-06-17 14:34
Nareszcie wychodzimy z zaścianka. Przecież księgi wieczyste są jawne. Teraz będzie można je sprawdzić elektronicznie, podobnie jak KRS! Czekamy jeszcze na geodezję i planowanie przestrzenne!
Przecież te wszystkie dane są nasze, społeczne i każdy obywatel powinien mieć do nich dostęp.
Są kraje, gdzie np. płacone przez obywateli podatki są w internecie i nikt się nie oburza, wręcz obywatele są bardzo dumni, gdy znajdą się na czołowych miejscach. Jakże wtedy łatwo znaleźć przekręciarzy.
Mam nadzieję, że jeszcze u nas do tego dojdzie.
Jak dobrze mieć sąsiada / 83.26.151.* / 2010-06-16 22:42
Właśnie dowiaduję się ciekawostek o "moich sąsiadach" . Na osiedlu jest ponad 300 mieszkań. W KW nieruchomości która dotyczy dewelopera X podane są numery ksiąg wieczystych wszystkich wyodrębnionych lokali. .... . a znając te numery wiem resztę...
Normalnie Orwell wysiada....;)))) . Jak to jest , że słynna ustawa o ochronie danych osobowych uniemożliwia wywieszenie głupawego spisu lokatorów ....a tu dostęp do ksiąg wieczystych pozwala na poznanie, nazwiska , numeru PESEL..kwoty kredytu, nazwy kredytu, banku. o daty końca spłaty......
Możecie to pojąć bo ja nie.
T. / 81.190.51.* / 2010-06-23 00:44
A to dopiero ciekawostka !
Jak sie ma do tego ustawa o ochronie danych osobowych ???
Jeśli jest tak , jak powyżej , to coś jest nie tak w tym kraju , moi drodzy ustawodawcy !!!
Bierzcie się panowie do roboty , bo jak wynika z powyższego , coś ostro spartaczyliście !
- I nikt z "mundrych" tego nie widzi ???
yuki / 77.65.44.* / 2010-06-16 22:46
Co za idiota podaje numery wszystkich ksiąg wieczystych?
Jak dobrze mieć sąsiada / 83.26.91.* / 2010-06-17 22:57
no...sąd....na podstawie ustawy zapewne ;)
Na nieruchomości gruntowej posiadającą KW. zbudowano budynki więc mieszkania są wyodrębnioną własnością każde z KW.... nieźle co? Fajnie się czyta.... kredyty na 45 lat ....
zazi / 83.31.220.* / 2010-06-16 22:31
Księgi wieczyste można zamawiać do domu lub biura wysyłkowo na stronie www.zazi.waw.pl z szybką dostawą i skanem pdf.
szklarek / 2010-06-16 15:56
Działa, sprawdziłem swoją KW.
Natomiast co z odpisem KW na potrzeby aktu notarialnego dla transakcji kupna-sprzedaży ?
Nadal będą wymagane i trzeba będzie do wydziału maszerować i za 6 zł. odpis otrzymać ?

Najnowsze wpisy