Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

MSP: Rusza proces prywatyzacji PW Rzeczpospolita

MSP: Rusza proces prywatyzacji PW Rzeczpospolita

rob484 / 2008-11-02 22:50
W drugiej połowie listopada zostanie opublikowane ogłoszenie o prywatyzacji Przedsiębiorstwa Wydawniczego Rzeczpospolita, poprzez które skarb państwa ma udziały w Presspublice - wydawcy dziennika "Rzeczpospolita".

Ministerstwo Skarbu odstąpiło od wcześniejszego projektu prywatyzacji tej spółki poprzez giełdę - sprzedaż nastąpi po bezpośrednich rokowaniach z inwestorami.

"Ogłoszenie ukaże się w drugiej połowie listopada. Na razie za wcześnie, żeby mówić o szczegółach - w tej chwili analizowane są dokumenty, które przedstawił resortowi doradca prywatyzacyjny (firma DBG). Myślę, że w najbliższym czasie będziemy mogli podać więcej szczegółów" - powiedział PAP w czwartek rzecznik MSP, Maciej Wewiór.

Do tej pory zainteresowanie kupnem udziałów w PW Rzeczpospolita wyraziły Axel Springer, Platforma Mediowa Point Group, a także większościowy udziałowiec Presspubliki - brytyjski fundusz inwestycyjny Mecom.

Wewiór podkreślił jednak, że na razie nie można mówić o żadnych inwestorach, "bo inwestorzy będą mogli się zgłaszać dopiero, kiedy zostanie ogłoszona prywatyzacja".

"Do tej pory mieliśmy do czynienia z listami intencyjnymi, potencjalni inwestorzy zgłaszali jedynie sygnały, że są zainteresowani kupnem tych udziałów. Zobaczymy czy oni wezmą udział w prywatyzacji" - powiedział rzecznik MSP.

Przedsiębiorstwo Wydawnicze Rzeczpospolita należy w 100 proc. do Skarbu Państwa. Jest ono właścicielem m.in. 49 proc. udziałów spółki Presspublica ľ wydawcy "Rzeczpospolitej", "Gazety Giełdy Parkiet" oraz "Życia Warszawy". Pozostałe udziały w Presspublice (51 proc.) należą do brytyjskiego funduszu inwestycyjnego Mecom.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy