Forum Forum emerytalneInne

MSWiA bierze się za policyjne emerytury

MSWiA bierze się za policyjne emerytury

Money.pl / 2010-01-27 07:12
Komentarze do wiadomości: MSWiA bierze się za policyjne emerytury .
Wyświetlaj:
Rudzio / 213.25.91.* / 2012-08-13 11:23
Niech sobie chłopaki dorabiają ale nie w instytucjach państwowych i samorządowych. Powinien być zakaz ustawowy. A tak emeryturka leci i jeszcze stanowisko dobre koleś komendant załatwi. Zajmują miejsca innym.
roman43 / 83.11.66.* / 2012-03-10 10:04
Proponuję do Straży Granicznej u nich w ustawie jest zapis ze rok jako półtora liczą . Nieźle co ?
wiwan / 2012-05-07 13:18
ŹLE, bo NIE ma takiej regulacji- SG jak pozostałe 9 innych służb mundurowych MSW ma emeryturę uregulowaną w TEJ samej
USTAWIE
z dnia 18 lutego 1994 r.
o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy....i ich rodzin.

Zapis natomiast o większym niż 1:1 zaliczaniu okresów składkowych dotyczy ...górników na potrzeby emerytury górniczej w systemie powszechnym, co wynika z art.51 i 52 Ustawy emerytalnej. Wskaźnik 1,2 albo 1,4 , albo 1,5 albo 1,8.
emeryt MILI-POLICJANT / 79.187.61.* / 2011-12-20 21:56
Czytam te Wasze posty i powiem tak żal mi dupe ściska .Każdy ma możliwość wstąpienia do Policji. Ale cóż? Było się młodym rzucało się kamieniami kradło i pieprzyło się policje itp. Nie myślało się co na starość mnie spotka. Teraz kiedy się zestarzeliście i doszliście do KAPITALIZMU, zrozumieliście co to jest wolność o którą tak walczyliście. CI KTÓŻY TERAZ SKAMLĄ NA FORUM WCALE MI ICH NIE ŻAL. Skamlają bo nie ma komuny, która ich żywiła-kleszcze. Dzisiaj jestem emerytem. Mam godną emeryturę. Przepracowałem 28lat i dalej bym pracował w policji. KAPITALIZM doszedł do wniosku ,że małolat musi mieć pobory podobne do starego doświadczonego policjanta. OK. zgoda. Pod jednym warunkiem .Robisz taką samą robotę i za nią odpowiadasz jak staruch. Nie nie nie i jeszcze raz nie. TAKĄ MAJĄ MENTALNOŚĆ NASI Przełożeni. Są to osoby( nie wszyscy)którzy wstąpili do policji, z uwagi na bezrobocie dobre płace i układy. Nie mający wiedzy o pracy w policji a tylko swe wytworne ambicję przynoszące ujemne skutki policji. Wynoszę to z własnej jednostki. Tak macie rację .My emeryci zaniżamy stawki w ochronie. ŁADNIE TO BRZMI POLICJANT CIEĆ. Bo Polski KAPITALIZM DOPROWADZIŁ DO TEGO. Niemiecki emeryt i nie tylko to zwiedza świat. Polski policjant pracuje.
A WY NIEROBY ZDYCHAJCIE Z GŁODU .Polski policjant nie boi się pracy nawet ciecia która jest taka lekka. Sam podjąłem pracę jako cieć. Więc po co to skamlenie na forum. Do pracy Polacy nieroby.
Strażak emwryt / 37.248.152.* / 2017-10-15 18:37
Żenujące dla mnie, policjant pracuje jako cieć ja w życiu nie podjął bym takiej pracy byłoby to dla mnie ujmą. Najpierw ścigał ludzi a teraz ludzie śmieją się z niego zasuwa za marne 2 tyś. Jako strażak emeryt wolałbym butelki zbierać niż jako cieć pracowAć.
RZ / 83.30.217.* / 2012-09-13 12:55
jak się pisze "któży"? Mnie uczono w podstawówce, że przez rz! Policjant pisze przez ż?
Młodyyyyyyyyyyy / 82.160.29.* / 2011-11-21 18:16
Gdy zapewnicie policjantom warunki jak w Niemczech to każdy z nich będzie pracował do 65lat i jeszcze wam podziękuje.
cywil-łach / 83.6.88.* / 2011-10-08 14:05
15 lat temu po kilku latach służby zrezygnowałem ze służby w Policji ponieważ miałem inne zdanie na temat organizacji służby niż mój przełożony którego zresztą póżniej przeniesiono na emeryturę przepracowałem już 15 lat w jednostce wartowniczej dorabiając równocześnie w Agencjach Ochrony jako wartownik,konwojent,detektyw.Łapiąc złodziei ochraniając konwoje znacznych i niebezpiecznych wartości,uczestniczyłem w dużych akcjach gaszenia pożarów jako ochrona i zabezpieczenie mienia.Pisałem notatki służbowe z ujęć złodziei,dokonywanych włamań i uczestniczyłem w rozprawach sądowych -jako pracownik ochrony. Na zasłużoną emeryturę przejdę po 65latach do których mi brakuje jeszcze 15 lat pracy.Wykonując tę samą robotę co policjant a nawet i więcej za o wiele mniejsze pieniądze i bez dodatków resortowych nie jestem teraz pewny czy dostanę swoją emeryturę.Ale policjant po 15 latach pracy gdzieś np.Wiikowyjach przechodzi sobie na emeryturę i się śmieje z takich jak ja uważając już iż każdy ochroniarz to pijak i złodziej.
obserwator1 / 159.205.117.* / 2014-06-26 15:09
Żal mi Ciebie-wszyscy ,którzy nie spełnili sie w pracy w Policji maja ten sam argument konflikt z przełożonym i inne zdanie na temat organizacji służby(gdybyś był naprawdę dobry nie puściliby Cię tak szybko)-ale pomimo a może z powodu Twojej frustracji życzę Ci powodzenia.
= kapral / 95.49.221.* / 2011-12-01 21:41
Pewnie chciałeś zostać bohaterem, a służba w Wilkowyjach nie dała Ci sposobności się wykazania.
paznokiec / 83.29.68.* / 2011-06-12 13:28
panowie na zwolnienia proste liczenie podczas euro wydatek zwiazany z wyjazdem koszt okolo 600z l w gdansku lub innym miescie podczas zabezpieczenia idziesz na zwolnienie dostajesz 80 proc wiec jedno wchodzi w drugie i ogladasz wszystkie meczyki na dzialce wspolnie z browarkiem
cineka / 83.29.68.* / 2011-06-12 13:24
a ja podczas euro 2012 ide na zwolnienie jak mam wydac 600 zl bedac w gdansku czy w warszawie to to samo bedzie jak dostane 80 proc wyplaty i obejrze wszystkie mecze w domku przy szklanie piwa
tomek 26 / 77.114.141.* / 2010-07-25 12:04
Strażakom i Służbie więziennej powinien być odebrany ten przywilej odejścia na emeryt.po 15 latach.strażak pracuje 7dni w miesiącu z czego prawie każdą noc prześpi legalnie w pracy bo nie ma wyjazdu to samo SW
= kapral / 95.49.221.* / 2011-12-01 21:47
Ale ty jesteś szczęśliwcem i pokrzywdzonym
tomas36 / 87.207.228.* / 2010-02-10 05:01
powini wydużyć czas pracy polici z 20 do 30 lat majoc 50 lat na emertury a nie 40 lat człowiek młody śilny ,i jeszcze sobie dorobi nie zle, poz
Mlodyyyyyy / 82.160.29.* / 2011-11-21 18:11
trzeba było się uczyć, a nie teraz narzekasz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Koli60 / 80.238.64.* / 2011-09-29 14:46
Policjant po 50 roku życia i bandyta po 20 he he he obywatelu strach na ulicach jak dziadek goni bandyte
Janusz z Tarnowa. / 89.234.202.* / 2011-05-19 19:29
jest takie powiedzenie ,,kto ma szkolę to ma lżej.Tobie powinnni wydłużyć czas nauki abyś się czegos mądrego nauczyl.
tony 19 / 83.25.149.* / 2011-05-11 19:07
obowiązkowy czas pracy 24 godziny na dobę przez 30 dni w miesiącu bez czasu wolnego na regenerację, a emerytura po 30 latach dopiero będzie sprawiedliwie.
Janusz z Tarnowa / 89.234.202.* / 2011-05-19 19:22
sam sobie praxcuj jak napisałeś a na emeryture możesz iść nawet po 5o latach.Emeryt-policyjny z Tarnowa.
adrian 25 / 87.207.228.* / 2010-02-10 05:49
policianci 55 lat powinen miec żeby psześć na emerture i 30 latah stazu pracy , a na renty 50 lat i20 lat ztażu pracy .poz
Belfegorzluwru / 79.162.41.* / 2011-02-05 17:47
Renty to zupełnie inna bajka. Chyba się rozpędziłeś?
trzęsiafffka / 95.49.21.* / 2010-02-02 08:58
Rząd może planować kiedy policjanci mają odchodzić na emeryturę,bardzo chce żeby to bylo po 65 roku życia, niech sobie planuje, niech sobie sejmy uchwalają!!!!!!!!!!!!!!!Ale policjanciku nie martw się bo masz wielkiego sprzymierzeńca od wielu lat, jest nim mianowicie lekarz psychiatra. Starczy że powiesz MU że chcesz zastrzelić tego czy owego już jesteś na chorobowym.A z chorobowego idzie się na rentę, no najpierw na komisję lekarską.Na komisji każą ci się polożyć na plecach a ty się kladzież na brzuchu - wariat? WARIAT!!!!To takiego trzymać w polcji, nie zasluguje na pracę do 65 roku życia. Ale rządziciele mogą numer wykręcić i uchwalić ustawę, że policjant przed 65 rokiem życia nie ma prawa być chorym.Renty skasowane.No i tu się może zrobić problem, bo w takiej sytuacji trzeba będzie do tych 65 lat przeslużyć.Ja już mam to z glowy bo już to wszystko przeszlem, ale znów dostaję trzęsiafki ze strachu że pod byle pretekstem mogą mi tą moją emeryturkę zabrać, ograniczyć i to jest problem.Wiesz, co? lepiej nie idź do policji weź się za porządną cywilną robotę a porządku pulicznego niech rządziciele pilnują. TAK BĘDZIE LEPIEJ!!!!!!!!!
() / 89.79.216.* / 2010-11-14 23:18
Na jakim świecie ty żyjesz ? przecież PRL już dawno nie istnieje ! a ty dalej myślisz kategoriami "mam władzę" gówno policja ma władzę dla mnie to są stróże porządku publicznego i tyle. Tacy współcześni ciecie albo ochroniarze obywateli. A władzą jest Sejm RP i kropka.
policjant emeryt / 83.9.130.* / 2010-11-03 08:27
co racja, to racja ! a swoja droga, to po takich zmianach zamiast emerytur beda placic renty dzieciom i odszkodowania rodzinom, gdyz polowa tych wiekowych, wyeksploatowanych ludzi strzeli sobie w leb. REFORMATORZY !!! mam dla Was taka propozycje: zamiast wymyslac tak z rekawa populistyczne glupoty przyjrzyjcie sie najpierw warunkom pracy policjanta w UK, Austrii, Niemczech i porownajcie je z polskimi, a dopiero potem wystepujcie z Waszymi swiatlymi wnioskami. albo druga-lepsza propozycja: kto chce tam cos pomajstrowac, ten musi najpierw odsluzyc te sakramenckie 15 lat. gwarantuje zmiane pogladow ! pozdrowienia dla Sz.P. Kochanowskiego !
Jacek Sz-n / 89.229.73.* / 2010-02-01 16:23
Ok niech będzie, jako Policjant mogę odejść ze służby po 65 roku życia ale nie na emeryturę tylko na rentę od psychiatry. Nie sądzę żeby po tylu latach w resorcie wszyscy byli jeszcze zdrowi psychicznie. A mądrych panów ministrów będą ochraniali funkcjonariusze BOR-u ale 60 letni. A może tak zredukujemy liczbę partii do 4 a w każdej max 5 posłów. To będzie oszczędność!
Rob Roy / 194.169.228.* / 2010-01-31 19:08
15 letni emert, to fikcja, na którą mogło pozwolić sobie słabe państwo uwilkłane w post PRL-lowskie układy. To ujemny efekt okrągłego stołu.
Refoma była już blisko... Zarówno Min.Krzysztof Kozłowski jaki i Min. Andrzej Milczanowski mieli realny plan i go realizowali a pomagało im życie. Niestety walka o wolną niezależną, także od wpływów mafii Polskę wymagała uporządkowania spraw nieco wyższego stopnia... Niemniej jednak Policja lat 90-tych to - mimo poważnego zdezelowania służb idiotyczną i nieprzemyślaną lustracją- służba dobrze wpisująca się w klimat odradzajacego się Kraju. Młodzi, często niedoświadzeni, mieli wolę działania i poparcie ludzi. To był klucz do sukcesu. Niestety Miller i spółka rozłożyli to co z trudem udało sie zbudować. Powstrzymali konieczne reformy, choć już wówczas ochodzić po 15 latach chciało tylko 25% młodej kadry . Później było gorzej. Młodzi mamieni nigdy nie spełnionymi obietnicami mieszkań gnieździli się po 4 w kawalerkach jak za studenckich czasów... Tak można żyć max. 4 lata. Dalej się nie da.. Frustracja . Bałagan organizacyjny. Obcięte fundusze na funkcjonowanie dzielnicowych, bo nie starczało dla kadr w komendach... To był ubaw jak nowy komendant kazał wyjść "tej kadrze" na patrole. Brzuchacze ledwo co powłóczyli nogami... Ukoronowaniem tej degrengolady było zabójstwo Gen. Marka Papały, wykonane przez rodzimych gangsterów a zlecone przez "piekarza"... Dziś gnoje zamiatają za sobą i jak słowiki wyfruwają z pudeł. A była szansa zeby pośpiewali... Niestety licznych aktywnych polityków, sędziów i prokuratorów, ispektorów, to byłby łabędzi śpiew.....
Próbowano i próbuje się to zmienić lecz bez skótków... Teraz mamy już sprzęt ( nie mylić z KIYem.) .i dzielnicowych, przynajnniej z nazwy odwiedzających swoje rewiry co najwyzej raz w tygodniu a często w niedzielę, reszta dni to dodatkowe służby patrolowe, zabespieczanie itp i trochę grosza...
15 lat i emerytura a dalej: byli policjanci dorabiają sobie w ten sposób, bo emerytura ........ to koszrna PUŁAPKA, w kórą sami sobie wpadli... Teraz to 50% obiboków, łysoli z mętalnością kija bejsbolowego idą odp... pańszczyznę i dalej garować na pasku Solid S******** i innego cwaniaka, grzejąc ciężkie dupy w samochodach .... A od czsu do czasu trafi im się demolka w postaci "odbicia hali" od zdesperowanch kobiet... Jak juz kibole idą to chło[pcy niczym kolesie z zomo na Żelaznej gubią tarcze pałki i buty... Bo po co narażać się jest 15 lat i spokójny wikt i opierunek a i pracować wolno....
Częśc kolesi zakłada własne biznesy, czynnie współpracując z gangami... Ci potrafią skutecznie zastraszyć swoich młodszych mundurowych kolegów, a czasem nawet zabić... Tajemnicą poliszynela jest, że być gliną to znaczy "żyć i dać żyć innym..." Brudny Hary musi albo stać z boku i udawać idiotę, albo strzelać pierwszym... Wiara w kontrole wewnętrzne, a nie daj bo... w uczciwośc s********** prokuratur i sędzi balujacej na imprezie u kolesi (samochodzik, działeczka , domek za 1/3 ceny itp mieszkanko dla wnuczki albo mały szantażyk w postaci filmiku jak to pan sędzia zabawiał się z dziewczynkami (vide kolesie kamerzyści z Mokotowa - z ok. 600 DVD ze znamymi oficjelami od kierownika rewiru na posłach i min. skończywszy)...). Takiego kurestwa nie było za czasów Andzreja Milczanowskeigo. Wysłał Cichych i było posprzatane, a czasem coś wyłowili...
Teraz g.... kryje g..... a sprawa Olewnika odkrywa całą niemoc i tragedię zdemoralizowanych służb...
Jedną z cech tej degrengolady jest utrzymywanie przywilejów w postaci 15 letniej odwalanki i możliwości pracy na pełnym etacie. Tylko w post PRL-u moze być takie eldorado i TYKO GŁUPI GLINA MYŚLI, ZE TO MU SIĘ OPŁACA. Rządowi radzę znieść jak naszybciej to psujące g...; podnieśc pensje dzielnicowych, i kol. operacyjnych o 25% i wyrzucić z mety 1/3 chołoty (zwłaszcza z adninistracji, komend itp. synekur), która pracy nie szanuje. ...
wektor / 2010-01-30 21:31 / portfel / Bywalec forum
Policjantom należą się jeszcze wyższe emerytury i to płacone nie w złotówkach tylko w euro! Bo to złote chłopaki .Zwłaszcza ci z drogówki naprawdę święci ludzie.Jeszcze nigdy nie zapłaciłem żadnego mandatu /zwłaszcza za przekroczenie szybkości a robię to nagminnie/Zawsze człowieka wysłuchają,pocieszą,pouczą i każdy z nas jest zadowolony.Naprawdę chłopy na schwał.
Policjanci bardzo lubią swoją pracę i są z niej zadowoleni jedyne co im przeszkadza to wymagający przełożeni którzy zawsze maja jakieś uwagi i zastrzeżenia , to jest po prostu koszmar nie do zniesienia! w takich warunkach nie można przecież spokojnie pracować.Dlatego wielu policjantów przechodzi po 15 latach na wysoką emeryturę i podejmuje nie płacąc składek na ZUS pracę w ORMO przepraszam w firmach ochroniarskich lub w Straży Miejskiej.
BYŁY / 79.184.242.* / 2010-01-30 14:36
Tak czytam te opinie i jestem przekonany , że ludzie piszą nic nie wiedząc o sprawie , w obecnej chwil zamieszanie z emeryturami ma podłoże polityczne , społeczeństwo pluje na policjantów ale jak coś się dzieje to telefon i na 997 , inna strona iż jakość usług policji strasznie spada , prawda jest taka że młodzi są nie douczeni , jest to efektem szybszego odchodzenia na emeryturę , brak kadry do szkolenia przyznam się że jestem właśnie takim policjantem odszedłem po 21 latach , byłem zawsze dumny że nosze mundur odszedłem ponieważ miałem dosyć bycia kierowanym przez idiotę , który dostał się na stołek przez protekcję , 3/4 w polsce jest takich przełożonych , nikt się nie zastanawia dlaczego odchodzą policjanci , praca w kontaktach z przestępcami to drobnostka takie nasze ryzyko większy stres to bałagan wewnątrz resortu więc ludzie nie piszcie głupot jak nie wiecie o co chodzi każdy z was by skorzystał z odejścia jakby miał możliwość , jak chciałem jeszcze pracować ale zdrowie ( nadciśnienie itp) teraz pracuję w sektorze prywatnym i zdrowie się poprawiło brak stresu związanego z kierownikiem kretynem czy komendantem idiotą nikt z ludzi plujących na mundurowych nie stał na baczność przed idiotą nie mającym racji i przytakiwał a w środku wszystko gra praca policjanta nie była by taka zła gdyby kadra kierownicza była z odpowiednimi kwalifikacjami tak można pisać jeszcze długo tylko po co w tym kraju nic się nie zmieni a bezpieczeństwo jest czymś bardzo odległym i nikogo nie obchodzi , liczy się tylko ELEKTORAT WYBORCZY
luud / 82.145.210.* / 2012-05-06 15:03
taka Prawda, moj kierownik obecny tez dostal sie po znajomosci jolop nie wie nawet po 20latach pracy jaki artykul okresla kradziez, zero z niego jezeli chodzi o wykroczeni, taki super kierownik wsadzony na stolek do tego fauszywy, ocenia podwladnych po kolorze wlosow i jak niektorzy wejdo mu glebkoko w Dupe !!!!!!!!
zizi polska wschodnia / 213.146.62.* / 2011-05-10 19:56
masz rację , a czytając twój komentarz to pewnie byłeś dzielnicowym ja jeszcze jestem top rozumiem, pozdro chłopie
aventa / 188.47.6.* / 2010-01-30 17:26
wszystko to racja tylko jak kadra ma być wykształcona jak do policji można dostać się przez protekcję albo układy i po 15 latach odejść na emeryturę, a zostają ludzie którzy nie wiedzą co tam właściwie robią bez doświadczenia i pasji. jak w takim kraju można czuć się bezpiecznie!!!!!!!!?????????
Drugi aspekt braku zaufania do policji to nagłaśniane przez media sprawy "tuszowania" policji własnych błędów.Ten resort kryje "swoich ludzi" policji błędów.
urzędnik / 109.107.20.* / 2010-01-30 13:08
Czas njwyższy.
Żadna grupa nie ma innych żołądków niż inna.
Zróżnicowanie może mieć miejsce na poziomie jednostek ludzkich, a nie grup społecznych.
Panie Tusk - ma Pan moje poparcie
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy