Forum Forum inwestycyjneFundusze

Multiportfel Misiek Plus

Multiportfel Misiek Plus

anka0578 / 83.12.129.* / 2008-06-25 14:15
Proszę o poradę odnośnie trafności zainwestowania jednorazowo 5000,00 PLN i m-cznej wpłaty 200,00 PLN (celem systematycznego oszczędzania). Chcemy z mężem zabezpieczyć naszemu dziecku start w dorosłe życie (2 latka), perspektywa czasowa 10 lat + 10 lat. Czy istnieją realne możliwości osiągnięcia "sukcesu"?
Dziękuję
Wyświetlaj:
LdN / 2008-06-25 14:58 / Bywalec forum
Póki co to najpewniejsza będzie lokata.
anka0578 / 83.12.129.* / 2008-06-25 15:55
Dziękuję za odpowiedź i proszę o kilka słów więcej
LdN / 2008-06-25 16:04 / Bywalec forum
Kilka słów więcej: rynki na całym świecie są bardzo niestabilne, w Polsce jest jedna wielka tragedia. Możesz próbować polegać na radach pseudoekspertów, ale może się dla Ciebie to źle skończyć. Oczywiście sama podejmiesz decyzję.
blueberg / 2008-06-25 16:57 / Tysiącznik na forum
powiedziała co wiedziała...
anka zapytała o perspektywę 20letnia, a ty mówisz o lokacie... sorry...

aniu, te programy temu właśnie służą, ja mam dwa w skandii (choć na giełdzie też inwestuję dość dużą kasa). kto teraz zainwestuję w polskie akcje, za kilka lat będzie sie bardzo cieszył, to dobry czas na wchodzenie pomału w akcje. reasumując - uważam, ze to dobry pomysł, pozdrawiam, Marcin
LdN / 2008-06-25 17:43 / Bywalec forum
Dobry pomysł na wtopę. GPW spadać będzie jeszcze długo, cieszyć się będą ci co kupią akcje za rok czy dwa.
blueberg / 2008-06-25 20:36 / Tysiącznik na forum
ok, sorki, troche sie uniosłem
w giełdę niekoniecznie teraz, ale w programy długoterminowego regularniego inwestowania uważam, ze owszem, jak najbardziej
LdN / 2008-06-25 20:49 / Bywalec forum
Zawsze możemy uśrednić nasze opinie i zaproponować pani, żeby te 5 tys. wpłaciła na lokatę (nie na 20 lat ale np. na pół roku i zobaczyła po tym okresie co się dzieje), a regularnymi wpłatami zasiliła jakiś fundusz. Uzasadnienie: jeśli inwestycja w fundusze przyniesie załóżmy całkiem realny wariant 50% straty w ciągu pół roku to pani straci 2,5 tys. zł i najprawdopodobniej się zniechęci dożywotnio. Natomiast wpłacając przez ten czas regularnie po 200 zł stracić może ze 300 zł albo i to nie. Oczywiście jak wróci koniunktura może lokatę zamienić na fundusz.
anka0578 / 83.12.129.* / 2008-06-26 09:54
Niezmiernie dziękuję za tę konstruktywną dyskusję, to zawsze bardzo pomocne. Poruszyłam ten temat z tego względu, że obawiam się długoterminowych inwestycji, a najbardziej ryzyka. Lokatę brałam również pod uwagę i nie zamykam tego tematu. Chętnie za sugestją rozważę w pierwszej kolejności lokatę, a jak przyjdą "lepsze czasy" zamianę na fundusz. A co do tzw. doradców, czy opiekunów inwestora, to (nie obrażając nikogo) jednostki posiadające sumienie i spokojny sen.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy