Forum Forum emerytalneOFE

Musimy wydłużyć wiek emerytalny, będzie fala strajków?

Musimy wydłużyć wiek emerytalny, będzie fala strajków?

Wyświetlaj:
RODAK / 89.167.104.* / 2012-02-07 21:09
Kategorycznie się temu sprzeciwiam inie tylko ja ,ponieważ siedzący za biurkami nie myślą o ludziach pracujących fizycznie którzy w wieku 60 lat już się podpierają nosem .I taki dożyje wieku emerytalnego ?. Na tym rzecz polega by dla was pozostało więcej.
Bale ,latanie samolotami za społeczne pieniądze zabawy wam już lepiej w niebie nie będzie ciemiężycie naród patrzycie tylko obyście wy mieli co jeść pomagacie biednym za czyje pieniądze najpierw stu oszabrujecie setki ludzi a dacie jednemu i podnosicie nosy by nie widzicie tych których okradliście zamiast walczyć o młodzież wy ich zsyłacie na obczyznę w Polsce nie na pracy ? tylko mamy rząd który niszczy zamiast budować stwórzcie miejsca pracy a nie wydłurzac czas i przyspieszać 6 laków do szkoły jesteście tyranami nie rządem ojciec swojemu dziecku nigdy tak nie zrobiłby tak jest z wami obcy rząd nigdy nie będzie się martwił obcymi spójcie na Niemców przegrali wojnę i ich stopa życiowa jest o 50 lat do przodu od naszej a my wracamy się do epoki kamienia . Rozbiliście jedność w narodzie dlatego jesteście pewni swojego robicie co wam się rzewnie podoba
Zarobki daleko wschodnie a ceny rynkowe już dawno przekroczyły ceny zachodnie
. mam nadzieję że i na was przyjdzie pora i was rozliczymy z tego jak w Grecji . Zacznijcie cięcia od siebie .
zbyszek 2398 / 83.28.62.* / 2011-12-19 21:25
popieram i proponuję podwyższyć wiek emerytalny dla mężczyzn do 80 lat kobiet 78 a posłom i grupom uprzywiliowanym dawać emeryturę po roku pracy niezależnie od wieku
zbbyszkoo14 / 2011-12-18 16:51
CZY GARSTKA ROBOLI CHOCIAŻ BĘDZIE DŁUŻEJ PRACOWAĆ ZARBI NA 45 LETNICH EMERYTÓW
POLICJANTÓW ,WOJSKOWYCH ,GORNIKÓW,+KRUS
CHCĄ IŚĆ WCZEŚNIEJ NIECH PŁACĄ WYŻSZE SKŁADKI OT I WSZYSTKO.
A ONI PRACUJĄ SOBIE NA CZARNO A MOGLIBY W DANYM RESORCIE NA INNYM STANOWISKUCZY TO TAKIE TRUDNE ALE WYBORY PRZECIEŻ RZĄDZĄ
"BO WOLNOŚĆ WROGIEM MOCY SIĘ STAŁA"
NIE-dla-przedłużenia-wieku-emerytalnego / 85.89.178.* / 2011-12-17 23:18
Wzywam wszystkich: NIE DAJMY SIĘ ZROBIĆ W BALONA!!!

https://www.facebook.com/pages/NIE-dla-przedłużenia-wieku-emerytalnego/309540245735325
ewax100 / 2011-02-14 19:07
Ostatnio wiele mówi się o wydłużeniu i nawet zrównaniu wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn do 67 lat.Dziwię się,że rządzący nie dostrzegają z czym to się wiąże?albo nie chcą tego widzieć?

Obecnie szuka się pieniędzy aby załatać tzw.dziurę budżetową,długi państwa itd.W taki sposób byłoby to kosztem najbiednieszych ludzi,których emerytury i tak są niskie albo Ci ludzie już teraz są często bez żadnych środków do życia.Wiadomo jak wysokie jest bezrobocie ok.13% w kraju a u nas np. ok.23%/

Już obecnie 2/3 ludzi po 50 r.ż. jest bezrobotnych!!!!!J

Dla nich nie ma pracy już teraz a do obecnej emerytury zostało im jeszcze wiele lat 10-15.Ludzie ci często juz teraz pozostają bez żadnych środków do życia co jest pomijane milczeniem i nikogo to nie intersuje.Żyją oni już teraz w biedzie i ubóstwie. Gdy ktoś ma jeszcze strarszych rodziców,dzieci to jakoś marnie ale żyją z ich pomocą /co jest absurdalne bo tak być nie powinno/ale jesli nie...?Jakie to jest zapewnienie praw człowieka? to jest dyskryminacja człowieka ze względu na wiek.A przecież kazdy będzie miał te 50 lat.
Jak więc można nawet myśleć o wydłużeniu wieku emerytalnego do 67 lat dla wszystkich przy takim dużym bezrobociu,kompletnej niemożliwości podjęcia jakiejkolwiek pracy szczególnie w tym wieku?Nie mówiąc juz o tym że czlowiek po 60 r.ż. nie jest coraz silniejszy,zdrowszy a wręczy odwrotnie.Dlatego praca szczególnie fizyczna dla takiej osoby często jest bardzo trudna-ponad jego możliwości.

To jest jakiś absurd!! z jednej strony pracodawca nie chce już osoby po 50r..z bo za stara a z drugiej rzad widzi koniecznosc pracy do 67 lat -tylko po to aby dłużej nie wypłacać tych emerutur-co więc ma zrobić z sobą ten człowiek?

Łatwo powiedzieć dłużej pracować ale przeważnie Ci,którzy o tym decydują nie pracują fizycznie,mają tą pracę i nie mają nawet tego zagrożenia utraty jej-nie mówiąc że są to ludzie zamożni. zabezpieczeni finansowo na starsze lata.Gdyby ta praca rzeczywiście była to jeszcze powiedzmy można byłoby to przyjać ale tak?W taki sposób doprowadzi się tylko do tego że Ci ludzie po 50 r.ż. pozostaną jeszcze dłużej bez pracy i środków do życia i nie będzie to np. 10 lat a 17lat.Myślę ,że samą ustawą zwiększenia wieku emerytalnego nie zwiększy się miejsc pracy bo nie przybędzie ich.Nie będzie więcej ludzi pracowało bo jak pracy nie ma to nie ma .Tym ludziom nie będzie się wypłacało żadnych świadczeń przez wiele lat /17lat/a bezrobocie się jeszzce zwiększy.Czy w taki sposób można szukać oszczędnosci?takim kosztem?pozostawiajac tyle ludzi bez żadnych środków do życia i to przez tyle lat?Nie mówiąc już o takim skłóceniu pokoleń gdy wmawia sie młodym jak to muszą pracować na "starych"a przecież dopiero Ci pracowali takze na emerytury swoich rodziców.
Amerykanin / 95.112.87.* / 2010-09-19 19:16
A co ja mam zrobic i wielu takich jak ja. Zaniedbale przez tulaczke po Swiecie gromadzenia dokumentow, no a teraz kiedy juz koncze 65 lat zwracam sie do Firm w ktorych pracowalem, a tam odpowiedz " Firma ulegla likwidacji" dokumenty poszly do wybrakowania. Nie ma ich tez w archiwach. No i co powiecie na moja sytacje. dokladnie brakuje mi z jednej Firmy w Szczecinie 1,11 miesiecy no i w Plocku 2 lata. wystarczloby 1,11 i mam emeryture. Kto ma dobry pomysl, jak tu sobie poradzic nie poda przez E-mail: germpol10@aol.com
Jestem w Niemczech i tu mieszkam na stale
podrwiam wszystkich zyczliwych
T. / 81.190.70.* / 2010-09-21 00:40
Dokumenty powinny być w archiwach !
A co z Twoja legitymacją ubezpieczeniową ? Dbałeś w okresie zatrudnienia o systematyczne wpisy o zatrudnieniu i wysokości płac ?
Amerykanin / 95.112.101.* / 2010-09-22 14:24
Archiwum depozytowe w Szczecinie twierdzie ze otrzymali polowe dokumentow poniewaz kiedy Firma zostala zlikwidowana w latach 80-tych to pozostawila dokumenty w otwartym kontenerze w szczerym polu.
Wyjezdzalem 1981 do Szwecji, odwiedzic niby chora Matke, i obawialem sie ze kiedy wezme ksiazeczke wojskowa lub ubezpieczeniowa to mnie wroca z promu. Wpisy byly ale ksiazeczka pozostala w Szczecinie w mieszkaniu kwaterunkowym, ktore zaraz zabral kwaterunek.
POMIMO TO BARDZO DZIEKUJE ZA RZYCZLIWA ODPOWIEDZ.
nie dla polaków / 78.31.92.* / 2010-09-13 11:53
no fajnie... niech już zrobią emerytury od wieku 90 to nie bedą musieli wcale wypłacać.... Rząd niech oszczędza na swoich wydatkach a nie podnosząc wiek emerytalny... Kto widział osoby z wiekeim 67 na dachu, na rusztowaniu albo gdzieś indziej w cieżkich zawodach. głupota totalna
mś / 78.156.162.* / 2010-09-08 13:27
A darczyńców ile to kosztowało ? Mam na uwadze pracownika i pracodawcę, którzy odprowadzają składki-tzw. daniny !
Wku rzona / 89.200.162.* / 2010-05-15 10:39
Politycy są nieodpowiedzialni. Pełno 40-50 letnich mężczyzn jest na emeryturach: mundurowi, służba sądownicza, górnicy) a teraz wmawiają kobietom, że mają pracowac do może 65 roku życia. U mnie na osiedlu 15 lat młodsi ode mnie mężczyżni są już na emeryturach. Siedzą pod blokiem z puszką piwa albo pracują " na czarno" lub za 1000,00zł a reszta w kopercie. Wszystkie prywatne firmy szukają do pracy "emerytów".
Taki emeryt ma 2x więcej kasy niż młody , który utrzymuje rodzinę. O tym się nie mówi, bo udziały w tych firmach mają politycy i miejscowi działacze.
Ciekawe kto dzieci urodzi jak kobieta ma sama na emeryturę zapracowac. Może Chinki.
jurand07 / 77.253.178.* / 2010-04-07 14:56
-62 latek, pracujący od 18 roku życia i nadal utrzymujący "młodych emerytów", oraz armie urzędnicze.
Panienka 58 lat / 77.255.47.* / 2010-03-05 16:54
Co za nieuk to pisał że Polacy chcą wydłużyć czas pracy do emerytury. Coś takiego mogło się urodzić tylko politykowi który żyje z cudzej pracy samemu nic nie wnosząc bo jest wybrańcem narodu i może innych okradać w imię prawa. W ten sposób zablokuje młodym dostęp do pracy. Niech mi ten nieuk pokaże jedną zwolnioną z pracy (mowa o zakładach pracy) kobietę pracująca fizycznie przy produkcji która znalazła pracę w wieku 55 do 59 lat.
50=== / 83.10.106.* / 2010-03-06 08:19
wydłużyć wiek emerytalny to jest myślenie głupiego nieznającego życie człowieka
należy myśleć o młodych by oni mieli miejsca pracy bo za parę lat to nie będzie miał kto robić a starsi też są potrzebni młodym np. w wychowywaniu dzieci
50=== / 83.10.106.* / 2010-03-06 08:19
wydłużyć wiek emerytalny to jest myślenie głupiego nieznającego życie człowieka
należy myśleć o młodych by oni mieli miejsca pracy bo za parę lat to nie będzie miał kto robić a starsi też są potrzebni młodym np. w wychowywaniu dzieci
kon_tik / 77.254.103.* / 2010-02-28 22:46
Służby mundurowe i inne grupy zawodowe wykonujące szczególnie niebezpieczne prace powinny mieć jak najbardziej prawo do wcześniejszej emerytury. Popieram to w 100%. Ale taka emerytura powinna być wypłacana wyłącznie na podstawie wpłaconych składek (zgromadzonego kapitału w ZUS i OFE) od ilości przepracowanych lat w stosunku do okresu życia jaki statystycznie dożyją. Nie przeszkadzają mi tacy 35-letni emeryci z emeryturami np. 500 zł/m-c. Jak chcą więcej niech pracują dalej w zawodzie lub zmienią pracę na inną "mniej ryzykowną". To i tak jest ogromny przywilej ... prawo do emerytury po 15 latach pracy ... inne grupy zawodowe nie maja tego przywileju, muszą żyć i pracować.

Generalnie ile ktoś sobie odłoży na koncie w ZUS i OFE tyle powinien mieć, jedynie do uzasadnionych rent powinno dokładać państwo.

Jak ktoś dobrze zarabia i chce pracować do 70 lat to niech pracuje, a resztę życia spędza w ciepłych krajach, jak ktoś rzuca pracę, siedzi na zasiłkach (często nie z własnej woli), ma z 15 lat pracy po osiągnięciu np. 65 roku życia to powinno mu wystarczyć np. ok. 350 zł/m-c ... tyle powinno się mieć emerytury ile się wypracowało i jak wcześnie pieniądze zaczęły pracować na kontach ZUS i OFE !!!

Powiem więcej zamiast wydłużać wiek emerytalny powinno się go obniżyć ... jak ktoś chce i zarabiał krocie lub nie chce się komuś pracować to niech idzie na wcześniejszą emeryturę już w wieku 50 lat. Jak chce potem lżej dorobić (mając już emeryturę) niech zabierają mu pełną składkę na ZUS itp. Ale pracodawcy (też ci, a może zwłaszcza z BCC) powinni być drobiazgowo kontrolowani z rozliczania się wobec ZUS-u z pensji wypłacanych pracownikom np. już na emeryturach itp.

Generalnie to nie zwiększanie wieku emerytalnego, a "remont kapitalny", likwidacja NFZ (na rzecz ZUS-u), kontrola wydatków w ZUS, likwidacja pełnych emerytur po przepracowaniu 15 lat i innych przywilejów, nacisku na pracodawców o zatrudnianie na umowę o pracę na czas stały, itd. itp. coś pomoże ... zwiększenie wieku emerytalnego przyczyni się do jeszcze większej emigracji wśród najbardziej produktywnej wiekowo części społeczeństwa, która po ewentualnym powrocie do kraju jest swojego rodzaju "ciężarem" dla reszty, mają emerytury z zagranicy, ale leczą się za darmo nie utrzymując wcześniej służby zdrowia i całej infrastruktury. Nie chodzi mi o "tępienie" powracających emigrantów (bo państwo nie potrafiło im zapewnić godziwej pracy), bo to, że wracają jest ich sprawą i tu wydaja zarobione pieniądze, ale przez zwrócenie uwagi ... że jeśli zwiększy się wiek emerytalny to zwiększy się emigracja i jeszcze większe problemy finansowe państwa i postarzenie się społeczeństwa.
mś / 78.156.162.* / 2010-09-08 13:35
Mało tego, w wieku 50 lat ludzie skłonni będą na wyjazd na Zachód, aby odpocząć psychicznie i poczuć się ludźmi w pełnym tego znaczeniu. Każdy ma cierpliwość do czasu w znoszeniu obraźliwych epitetów, traktowania jak śmiecia i sponsoringu dla nierobów.
za pare lat emerytura / 87.206.249.* / 2010-02-28 14:25
Debilstwo !!!! Rzygać się chce jak się to czyta.W innych krajach ludzie nie muszą kraść z głodu albo brać kredyty na utrzymanie rodziny, BO MAJA PRACE a u nas, teraz kłamią, że 60 latki, powinni pracować GDZIE? i za ILE? Jak już im się uda podnieść wiek emerytalny powiedzą, że starzy zabierają prace młodym – już tak było?!!!!!!!!!!! Emeryci z innych krajów wyjeżdżają do ciepłych krajów na 3 zimowe miesiące, mówiące lepsze życie w pełni słońca to niż kupowanie leków w zimie w kraju (osobiście rozmawiałam z nimi) a nasi emeryci jak już SA pozytywnie zakręceni i wyjada za kredyt na tydzień czy 2 tygodnie to nie stać ich na kawę czy ciastko (tez na własne oczy to widziałam). PO i PiS-y jakoś wyżywią się a z biednym narodem …….kogo to obchodzi jeszcze zabiorą emerytury …to Państwo prawa.
ale_o_co_chodzi / 195.69.83.* / 2010-02-27 17:28
Pracujemy, pracujemy, pracujemy i składki odprowadzamy... teraz utrzymuję czteroosobową rodzinę, ale gdy mnie zabraknie, to system bez skrupułów okradnie moją rodzinę z odprowadzonych składek, które wymuszono na nas abyśmy je wpłacali do ZUS na I filar i "gdzieś tam" na II filar... a to czy rodzina da sobie bez nas radę, to nikogo nie obchodzi... bo Ty, Ja czy Oni to po prostu obywatele bez przyszłości...
birt 888 / 83.22.250.* / 2010-02-28 09:54
Jak wam rzadzacym nie jest wstyd proponowac wydluzenie
stazu pracy dla tych co juz maja wypracowane 40 i wiecej lat !
Uporzadkujcie te emerytury bo spoleczenstwo traci reszte zaufaniea do rzadzacych i panstwa.Pamietajcie ze wybory sa tuz.....
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy