Forum Forum emerytalneOFE

Musimy wydłużyć wiek emerytalny, będzie fala strajków?

Musimy wydłużyć wiek emerytalny, będzie fala strajków?

Wyświetlaj:
DOKTOR MOO / 79.189.96.* / 2010-02-25 20:53
po co emerytury niech wszyscy robia do samej smierci,dac tylko posłom
po juz jednej kadencji i rządom a robole do roboty
XXX... / 212.91.17.* / 2010-02-25 19:58
Gruba kreska Mazowieckiego się kłania /Jednym przywileje zostały utrzymane ,mimo że ssssłuzyli tamtemu systemowi. a pozostałym pokazali gest KOZAKIEWICZA.OTO nowe które jest stare i chore.Ci co kiedyś byli przy władzy obecnie rozdają karty , tam gdzie są pieniądze .tam jest władza .Po40latach składkowych moja emerytura gdy osiągnę 65lat może buć zagrożona Jak to się ma do emerytur zasłuzonych ludzi PRLu.TO JEST HAŃBA PRZEMIAN .Jak się czuje WAŁĘSA I CZY MOŻE LUDZOM PATRZEĆ W OCZY?
zbulwersowana krysia / 83.8.223.* / 2010-02-25 19:57
To wszystko w nagrodę za to, że wspólcześni doczekujący emerytur Polskę z gruzów podniesli, pobudowali fabryki, stocznie, wydobywali węgiel, kształcili synów i córki, potem zmienili ustrój na tzw demokratyczny w nadzieji na jeszcze lepsze jutro.Jutro zas okazało się pełne zagranicznych inwestorów wykorzystujących nas jak niewolników , za łychę żarcia, a nasze ukochane rozpasione ministry z dupskami pełnymi i kieszeniami pieniedzy podatników, kombinują jak ich jeszcze bardziej utopić, a z młodego pokolenia wytrzebić patriotyzm i wygonić za chlebem z kraju, by przypadkiem sami się za rządy nie wzieli i nie rozliczyli oszustów.
aa_a / 193.238.200.* / 2010-02-25 19:32
Martwią się o niż demograficzny i brak rak do pracy więc niech ściagna specjalnym programem do Polski młodych rodaków z Kazachstanu i Rosji potem nam najblizszych kulturowo Ukraińców, Białorusinów. Dokładnie to samo co Niemcy zrobili z Turkami. Zawsze można ściągnąć do pracy azjatów.
zbulwersowana krysia / 83.8.223.* / 2010-02-25 20:01
tylko do jakich zakładów sciągać, tych które zniszczono?, bo chyba nie do samych hipermarketów i banków.Nasi młodzi nie maja gdzie pracowac.
ojro / 91.193.208.* / 2010-02-25 19:49
1,3 mld Chińczyków, 1,2 mld Hindusów - razem stanowią ok. 1/3 całej ludności świata. Na pewno się ucieszą jak otworzymy im rynek pracy "na oścież".
Salomon49 / 79.191.84.* / 2010-02-27 01:00
Na naszych emerytów już od 2015 r. ktoś z imigracji będzie musiał płacić składki, pracując za miskę ryżu. Tak żyją bogate, stare kraje UE, gdzie tanie, młode i jeszcze zdrowe, siły robocze imigrantów, pracują, ale płacą składki i podatki, aby stary emeryt angielski, niemiecki, francuski, holenderski itd. korzystał z wysokiej emerytury. Problem wychodzi w drugim pokoleniu imigrantów, którzy zestarzeją się i idą też na emerytury i renty w kraju dotąd mlekiem i miodem płynącym dla tubylca, imigranci mnożą się kilka razy szybciej niż tubylcy w kraju zatrudnienia, domagają żłobków, przedszkoli, szkół i praw do leczenia i innych przywilejów, takich - jaki ma bogaty tubylec. W trzecim pokoleniu imigranci będą już większością w parlamencie i w pracy, na urzędach i sami swoie przywileje ustanowią, ustalą nowy porządek, nawet wybiora swojego prezydenta, patrz Obama,, ale cóż tam - stara gwardia tubylców, co użyje- to użyje (kosztem taniej pracy wyzyskiwanych imigrantów) przed śmiercią i wyparciem przez imigracyjny napływ ludności. Nas też to czeka, na moją "bogatą" emeryturkę z kapitału początkowego i składek po 1998 r. + waloryzacja - i emeryt od od 2014 roku, jakieś 3000 zł brutto, pewnie będzie pracować dwóch Wietnamczyków, jeden Ukrainiec i jeden Polak.
Veronika52 / 2010-02-25 19:11
A może by się ktoś zapytał mnie czy ja mam zdrowie pracować?
Skończyłam 55 lat i przepracowałam 37 lat... w międzyczasie urodziłam 3 dzieci, skończyłam studium dla pracujących i 7 kursów (po 2 m-ce lub pół roku jeden)... Jaki pracodawca zatrudni osoby chore, niedołężne i mało gramotne? Jedni mają pracować do usranej śmierci a inni śmieją się jak pani powyżej, że po znajomości ma emeryturę... to chore prawo.
Należałoby ustalić wiek i lata pracy dla wszystkich, żeby im się należała emerytura itp... jak Wam nie wstyd?
logic / 83.24.56.* / 2010-02-27 16:50
To może trzeba zakończyć ten zywot tutaj a nie nazekać
Salomon49 / 79.191.84.* / 2010-02-27 01:04
Dlaczego nie jesteś na wcześniejszej emeryturze po 35 latach pracy???
zdezorientowany / 149.156.124.* / 2010-02-25 19:03
będziemy emerytom przedłużać życie? czy może wcześniej wcześniej przechodzić na emeryturę? bo niby polskimi wyrazami, ale jednak nie po polsku ktoś tu się wysławia...
małgosia1973 / 85.221.177.* / 2010-02-25 18:49
Emerytura nie duża ale przez 45lat które będę żyła dostanę razem ponad milion. Odbierałam telefony na policji i tyle, nigdy nie byłam na patrolu. Tę robotę załatwił mi tata co pracował w SB. Ma samych kumpli na policji a Tusk mu zabrał 150zł :) Byście też mieli po 15 latach pracy emeryturę gdybyście byli pracownikami Policji ,Urzędu Ochrony Państwa, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Służby Więziennej i Państwowej Straży Pożarnej lub Wojska Polskiego
Salomon49 / 79.191.84.* / 2010-02-27 01:07
Zazdrośćcie! Nie matura lecz chęć szczera, zrobi z Ciebie oficera milicji. Tatuś tez pewnie nie umie dobrze po polsku?
sql / 83.22.201.* / 2010-02-25 20:07

Emerytura nie duża ale przez 45lat które będę żyła dostanę razem
ponad milion.

Może wcześniej szlak cię trafi albo pokręci.
Veronika52 / 2010-02-25 19:40
Jak Ci nie wstyd kobieto tak pisać? Mam tyle lat pracy co Ty życia... Prawo i ludzie, którzy tak ustanowili wymagają psychiatry... bo to chore. Jedna jest sprawiedliwość, że umrzecie jak wszyscy a nie wiadomo czy zasłużycie na godną i lekką śmierć?
Ruc / 83.24.34.* / 2010-02-25 18:45
Proponuje wydłużyć czas pracy ... do śmierci danego pracownika i problem z głowy.
zbulwersowana krysia / 83.8.223.* / 2010-02-25 20:06
najlepiej niech od razu na bramie wyjściowej z firmy po okreslonym czasie pracy i w odpowiednim wg tych dupków rzadzacych, postawia ekipę i złote strzały ładują wyrobionym, a juz nie zdolnym do dalszej pracy.A możę komora gazowa, bo gaz tańszy???
esu / 62.87.247.* / 2010-02-25 18:33
"Janusz Śniadek wytyka, że w firmach, które planują zwolnienia kluczowym aspektem jest przeważnie właśnie wiek. - Kiedy ma się w zakładach zwalniać ludzi, pod nóż idą w pierwszej kolejności osoby, które mają uprawnienia emerytalne - alarmuje szef Solidarności" - większego łgarstwa trudno szukać. Ciekawe, że jak mój ojciec szuka pracy to ciągle się go pytają, czy nie jest inwalidą albo nie ma emerytury, bo do takich to chętnie, a inaczej to nie. Do tego jest 5 lat przed emeryturą i jak zatrudnią go to już nie będą mieli zgodnie z polskim prawem możliwości go zwolnić - niezła komunistyczna paranoja w wyniku której co roku tysiące ludzi na 5 lat przed emeryturą tracą pracę i nie mogą jej już nigdzie znaleźć. Idą na bezroba i kombinują jak dotrwać do emerytury, a wtedy rząd im ciach wiek emerytalny do góry. Do tego moja matka mówi, ze u niej w pracy to właśnie nie chcą emerytów zwalniać - nie wiem o co dokładnie chodzi ,ale zdaje się ze jakiś składek się od nich nie płaci skoro tak się opłaca ich zatrudniać.
esu / 62.87.247.* / 2010-02-25 18:12
że jest twórcą reformy. Przecież to co zrobił ten koleś to de facto stworzenie prywatnego ZUSu zwanego OFE, którego różnice w stosunku do ZUS są kosmetyczne. To ma się nazywać reforma?? Jego wypowiedzi to niezły kabaret. Taki z niego ekspert jak z Wałęsy spec od prawa podatkowego. Ten koleś jest po prostu żałosny każdy to przyzna jeśli choć trochę interesuje się tym jak działa ZUS i OFE.
squun / 95.40.221.* / 2010-02-25 22:18
Przy korycie(ZUS) zrobił się tłok bo ciągle przychodzą żerować nowe świnie to trzeba było postawić im drugie koryto (OFE)
kazia99 / 2010-02-25 17:20
A ja chciałam dłużej pracować, ale pracodawca mnie wyścigał, bo woli zatrudniać młodych., a najlepiej swoich
wkur....... / 213.238.94.* / 2010-02-25 16:57
grecy to powinni nie strajkować tylko poczekać na posiedzenie sejmu i senatu ora zwabic prezydenta do nich razem z ministrami i podpalić tych co doprowadzili do takiego bajzlu. w polsce pójdzie nam szybciej bo od 1989r. te same twarze rządzą i rozpier... ten kraj dlatego jak tylko coś takiego będzie to proponuję to zrobić .....
Piqś / 87.206.199.* / 2010-02-25 16:52
Jak już musicie to pewnie tak zrobicie !
Po pierwsze-stopniowo
Po drugie -emeryt musi mieć możliwość scedowania(przekazania) swojej emerytury na wskazaną osobę.(to Wam już nie będzie się podobać)
Po trzecie: ZUS jest organizacją przestępczą-NIEZORGANIZOWANĄ !
Przestępstwo określone w art. 284 § 2 kk."Do istoty
przywłaszczenia (tak jak kradzieży) należy osiągnięcie celu w
postaci uczynienia z cudzej rzeczy swojej własności. W zakresie
traktowania cudzej rzeczy jak własnej - przez jej zatrzymanie
lub rozporządzenie nią - mieści się zatem zarówno wola włączenia
w ten sposób owej rzeczy do majątku sprawcy, jak i jednoczesny
zamiar definitywnego pozbawienia osoby uprawnionej jej
własności; w zamiarze tym nie mieści się więc jedynie tymczasowe
uniemożliwienie dysponowania rzeczą przez jej właściciela".
Pozdrawiam.
Salomon49 / 79.191.84.* / 2010-02-27 01:20
To nie ZUS przywłaszczył sobie składki dawnego "ZUS Polaków", sprzed 1939 r, i z okresu pracy dla okupanta w latach1939-1945. Także nie ZUS od 1946 r. zawłaszczał składki Polaków. Pytaj o to kolejne od 1946 r. rządy, parlamentarzystów, Rady Państwa, KC PZPR, Biuro Polityczne KC PZPR i Sekretarzy KW PZPR, KG PZPR i POP PZPR. Pytaj Prezydentów i premierów oraz ministrów, nie zapominając także o okresie od 1989 do teraz. Nasze składki były zawsze traktowane jako wpływy budżetowe, bo i tak państwo gwarantowało nam dobrobyt na starość..."Partia kocha Nar od, Naród kocha Partię", Program Partii, Programem Narodu", Partia Mądra, Mądrością Narodu". Może Jaruzel jeszcze pamięta cokolwiek, co zrobił z tymi składkami...
Abramowicz Aaron / 83.10.204.* / 2010-02-25 16:03
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
widuliro / 62.87.206.* / 2010-02-25 15:59
ZUS to złodziejska instytucja. Gdybym sobie swoje składki trzymał na zwykłych lokatach miałbym kilka razy większą emeryturę. a poza tym jak emerytury mogą kosztować? Przecież ci wszyscy ludzie pół życia płacili niemałe składki. Co się dzieje z moimi składkami rentowymi kiedy przechodzę na emeryturę? Przepadają, poprostu są kradzione. Co się dzieje ze składkami ludzi którzy zbyt szybko od nas odchodzą a płacili składki 30 lat lub byli 1 rok na emeryturze? ich składki również znikają.ZUS to złodziejska instytucja, studnia bez dna z całą armią urzędników i zestawem pałaców. Czy ktoś zna prawdziwe koszty działalności samej instytucji ZUS. można podejrzewać iż są wyższe od kosztów wcześniejszych emerytur.
squun / 95.40.221.* / 2010-02-25 22:21
ZUS na swoją działalność w 2010 roku dostanie z budżetu 3,3 mld złoty czyli stosunkowo nie dużo.
esu / 62.87.247.* / 2010-02-25 19:18
ZUS to takie złodziejstwo, że ciężko to policzyć, bo jak porównasz składki z przed 40 lat kiedy kilo ziemniaków kosztowało 20 groszy a rower składak 5 tysięcy (oczywiście przed denominacją) z tymi dzisiaj. Teraz za jedną składkę ZUSowską kupisz komputer, którego skonstruowanie 40 lat temu kosztowałoby miliardy dolców - pewnie więcej niż wszystkie ówczesne składki na ZUS razem wzięte. Jeśli chodzi o koszt funkcjonowania ZUS to podany jest on na jego stronie internetowej i wynosi 2,7% wpłacanych składek i rzeczywiście biorąc pod uwagę że ZUS jest tylko transferem pieniędzy od pracujących do pobierających emerytury jest niewielki. Gdyby było tak jak większość ludzi myśli, że jest. To znaczy gdyby na Twoją emeryturę była odkładana Twoja składka to sobie pomnóż 2,7% x 40 lat pracy i wyjdzie Ci, że koszt funkcjonowania ZUS to w przypadku Twojej najstarszej składki 108% Twojej przyszłej emerytury. Musiałbyś po prostu na emeryturze dopłacić ZUSowi za to, żeby wypłacił Ci pieniądze z Twojej pierwszej składki. Załóżmy że przeszedł byś na emeryturę w wieku 60 lat po 40 latach pracy i żyłbyś tyle ile średnio żyje Polak (75 lat) - To Twoja ostatnia składka wypłacona Tobie w wieku 75 lat obciążona byłaby 15 x 2,7% = kosztami zarządzania 40,5%. Czyli średnia między 108% a 40,5 % wynosi 74,25%. taki byłby koszt trzymania tych pieniędzy w ZUS, ale zapomnij choć ZUS przysyła wyliczony tzw. kapitał początkowy to tak naprawdę ZUS tych pieniędzy nie ma bo inaczej po co pożyczałby pieniądze w banku.On tylko przelewa pieniądze od pracujących do niepracujących.
esu / 62.87.247.* / 2010-02-25 19:48
Ciągnąc dalej jeśli wpłacasz składkę na ZUS 900 zł to na emeryturze dostałbyś z jednej składki 25% tego co wpłaciłeś (na podstawie tego co wyliczyłem wyżej). Jednak Emeryturę w naszym założeniu pobierasz 15 lat a składki wpłacasz 40 lat. Czyli miesięcznie dostawałbyś 40/15 = 2,66 składki.. Czyli 900zł x 0,25 x 2,66 = 600zł emerytury z ZUS.

Gdybyś włożył te 900zł składki nie do ZUS ale na konto do banku oprocentowane dokładnie tak wysoko jak wynosi inflacja (np. na ten rok 4%) to nie licząc podatku belki 900zł x 2,66 = 2394zł emerytury, a z podatkiem Belki 2394 x 0,71 = 1700zł emerytury. Taka jest różnica w trzymaniu pieniędzy w ZUS a w Banku na koncie. Wszystko tylko po to by grupka złodziei skosiła obywateli na 2,7 % rocznie. Oczywiście nie wspominam, że te pieniądze można by zainwestować i wypracować zysk a tak to one leżą.
squun / 95.40.221.* / 2010-02-25 22:28
a dlaczego nie dodałeś w wyliczeniach waloryzacji emerytury przez zus ?!

Piszesz że w banku 4% a w zusie w tym roku(za 4 dni) wzrośnie o 4,6% czyli więcej niż w banku.

Oczywiście w banku lokata jest za darmo ale zus też nie pobierał nic ze składek na funkcjonowanie tylko dostaje ogólnie dotację z budżetu (w tym roku 3,3mld zł) a jedynie co zus pobiera ze składek (od 11 lat) to 0,8% za przelew do OFE (nowe darmowe koryto dla nowych świń)

Najnowsze wpisy