Forum Forum emerytalneOFE

Musimy wydłużyć wiek emerytalny, będzie fala strajków?

Musimy wydłużyć wiek emerytalny, będzie fala strajków?

Wyświetlaj:
dyboja / 83.26.146.* / 2010-02-25 15:27
Mam 65 lat i pracuję. Tylko nieroby i kombinatorzy wyzyskują innych uciekając na wcześniejsze emerytury !!! Nauczyciele czy służby mundurowe, to całkowicie bezzasadne wcześniejsze emerytury !
Jeżeli ze względu na stan zdrowia nie może dalej pracować, to od tego jest RENTA !!! Dlaczego ja 65-latek mam pracować na "bysiorka" zdrowego, który na emeryturze "dorabia" więcej niż ja zarabiam ? Takie zarobki emerytów (przed 65 rokiem życia) powinny być ograniczone do połowy najniższego wynagrodzenia !!! Skończyłby się kombinatorstwo!!
Salomon49 / 79.191.84.* / 2010-02-27 01:25
Nikt Cie nie zmusza do pracy w wieku 65 lat. Może z biedy,a może z pazerności - jeszcze chcesz blokować miejsce pracy, zamiast zwolnić je dla tegoż "bysiorka"?
Arkon / 89.72.1.* / 2010-02-25 16:03
Ja nie mam nic przeciwko temu. Mój ojciec ma 75 lat i pracuje.
Jest specjalistą w swoim fachu i ciągle go potrzebują. On też jest zadowolony z takiego obrotu sprawy. Ma dodatkowe pieniądze (dolegliwości związane z jego wiekiem też kosztują) i jest potrzebny. To jest bardzo ważne, emerytura nie odsunęła go od czynnego życia.
Jak zdrowie pozwoli, również nie zamierzam z nastaniem emerytury siedzieć bezproduktywnie w domu.
Salomon49 / 79.191.84.* / 2010-02-27 01:40
I dobrze, pracujcie, nawet do śmierci, chwała Wam za to, bo ktoś musi na moją emeryturę zapracować, ja nie zamierzam dalej flaków wypruwać, już nie pracuję, za miskę ryżu, na wysokie emerytury ubecji, WRON-y i parlamentarzystów z Komisji Śledczych, panów premie 60 tys. zł za 15 miesięcy od ministra Sportu dla panów Rosołów itd. Od pierwszego dnia pracy w PRL czułem się jak chiński robotnik, wyzyskiwany non stop przez Państwo i jego przyjacielski ZSRR. Zawsze mija praca była kilka-kilkanaście razy mniej opłacana niż powinna być (wg stawek za podobne prace na tzw. zachodzie). Inna sprawa, czy ta praca była dobrze zorganizowana i w ogóle potrzebna, ale skoro mnie siłą tu zatrzymywano i nakazywano pracować (odpracowywać i służyć w tutejszej bronie "władzy ludowej" - to mam prawo oczekiwać jakiegoś odszkodowania za ten okres wyzysku, niedopłacania mi przez 30 lat pracy do poziomu uczciwej pensji. Tym bardziej nie zamierzam jeszcze, na stare lata, skracać sobie życia i niszczyć resztki zdrowie, pracą za najniższą pensję, w wyścigu szczurów, w polskim kapitaliźmie cwaniaków z PZPR..
PREDEMERYT / 195.205.178.* / 2010-02-25 16:22
PRZEPRASZAM CZY DYBOJA I TATO ARKONA PRACUJĄ MOŻE W ŁAWACH SEJMOWYCH ? TAM ZAISTE MOŻNA DOŻYWOTNIO.
zbulwersowana krysia / 83.8.223.* / 2010-02-25 20:10
oj tak, tak, bo w kopalni raczej nie
Lotar50latek / 89.171.95.* / 2010-02-25 15:26
Niech zus mi zwróci płacone do tej pory składki i niech wydłuży wiek emerytalny do 100 lat:)
Andrzej3.5 / 89.78.17.* / 2010-02-25 15:05
A ja uważam, że jest to bardzo dobre posunięcie, powiem więcej:
powinna być granica wiekowa przejścia na emeryturę :
kobieta/mężczyzna : 70/75 lat. I to bez wyjatku dla wszystkich
i zwyklych i mundurowych i uprzywilejowanych. Oczywiście to
zaklady pracy powinny regulować, żeby np.: policjant sz drogówki
kończył patrolowanie w wieku np. 55 lat, ale na pozostałe 20 to
Policja powinna znaleźć dla niego takie zatrudnienie aby do 75
-go roku życia był przydatny. I tak powinno być we wszystkich
branżach. Niestety, ktoś musi zrekompensować niedawne jeszcze
socjalistyczne roizdawnictwo rent i emerytur. Nasze dzieci i
wnuki maja nas głębogo w dupie. Wolą (i słusznie) wyjechać z
tego chorego kraju i życ jak cywilizowani ludzie. A my starzy
musimy to piekiełko przeżyć.
Dlatego jestem za podwyższeniem wieku emerytalnego, zaostrzeniem
kryteriów przydziału rent, oraz przedewszystkim weryfikacją rent
kiedycś przyznanych. Dość mam widoku odstrojonych elegancko ,
pseudo rencistów chodzacych sobie i przesiadujących w
kawiarniach Sopotu, gdzie mieszkam. Wszystkie renty winny być
anulowane i przydzielone powtórnie, a ci ktorzy naciągnęli ZUS
winni zwrócić niuczciwie wyłudzone
renty, a lekarze którzy tak je rozdawali powinni zostać
wyłączeni z zawodu i współobciążeni. Tylko czy Tusk potrafiłby
to zrobić, uważam że nie, bo on lubic być kochany, a takim
Premier biednego kraju byc nie może.
Katius / 79.191.84.* / 2010-02-27 01:48
Jedź do Chin lub Korei Płn. - tam zatrudnia Cię (obowiązkowo) aż do śmierci.
emerytka1952 / 83.29.100.* / 2010-02-26 13:17
Mam dość tego bzdurnego gadania. przepracowałam 40 lat- mam 1150 zł emerytury - moje zarobki były dość dob re, pracowałam przez ostatnie lata na dwa etaty. I gdzie są moje pieniądze? Nie mam emerytury wyłudzonej , mam uczciwie zapracowaną - mimo że nie mam jeszcze 60 lat. I co mam też pracować do 70 roku życia - chyba ktoś jest kretynem.
Uważam że młodzi niech sie zastanowią nad swoimi emeryturami, bo jako swoje wypracowałam, a obecnie młody
30-latek ma dopiero 2, 3 lata pracy i najwięcej pyszczy.A emeryt też człowiek i po przepracowaniu tylu lat ma prawo odpocząć.Człowieku nie wiem kim jesteś, ale popracuj sobie do 75 roku życia, w tym czasie wychowaj dzieci i wnuki, to zobaczysz jak będziesz wyglądał. A swoją drogę to zatrudnianie na czarno dawałabym 100.000 kolegium pracodawcy i tyle samo pracownikowi że zie ngłosił tego.
Salomon49 / 79.191.84.* / 2010-02-27 01:58
Kobieto, poproś kogoś obeznanego w obliczeniach zarobków, składek, zaświadczeń ZUS- Rp7 itd. - bo być może zostałaś oszukana. Może pracodawca nie odprowadzal za Ciebie należnych składek do ZUS, może część kasy brałaś , nawet nieświadomie, "pod stolem", bez oskładkowania i opodatkowania, stąd teraz niska emerytura. Może nieuczciwy pracodawca nie przelewał w pewnych okresach Twoich składek do ZUS. ja tak miałem i wywalczyłem w ZUS doliczenie, tych udowodnionych oszustw składkowych, brakujących należnych składek, a ZUS uzupełnił moje konto emerytalne i zajął na to majątek pracodawcy. Składki ZUS nie wpłacone przez pracodawcę dawniej przepadały po 5 latach, teraz chyba po 10-ciu. Pozostaje jeszcze powództwo cywilne o odszkodowanie od oszusta-pracodawcy, jeżeli już przedawnione są składki do ZUS za Twoje wynagrodzenie.
koch55 / 83.2.33.* / 2010-02-25 16:49
Wiesz co może lepiej na środku jeziora „ich” wyrzucić i jak dopłynie to do roboty a jak nie to emeryturka. Chyba stołeczek Cię za bardzo grzeje, korytko blisko to i w głowie troszkę się zamieszało.
Mars333 / 77.65.59.* / 2010-02-25 14:34
To tak jak na podwórku wygłodzonych zwierząt. Gospodarz rzuca jedną kość pomiędzy sforę istnień. Kiedy te zaczynają organizować pole bitwy o rzucony ochłap, "rozpasiony" gość wcina frykasy. Kiedy znowu stanie się niebezpiecznie, coś tam im śwignie, dla świętego spokoju. No bo od czasu do czasu, każde istnienie musi się czymś posilić.

To już nie żadne wyszukane delicje trafiają w tłum, tylko kawałki tak ześmierdłe, że dłużej nie można ich przechowywać w swoich tajnych rejestrach. "Tajna jatka" wyżywi niezgadzaczy - tych pożywek jest od groma.Mars
Ewka28 / 95.48.252.* / 2010-02-25 14:14
Od ubiegłego roku wszedł przepis że zatrudniony pracownik który naliczy sobie emeryturę może nadal pracować w tym samym zakładzie pobierając emeryturę i wynagrodzenie jednocześnie . Dotyczy to tysięcy osób , gdy miliony młodych ludzi jest bezrobotnymi bo ci emeryci zajmują im miejsca pracy i zarabiają podwójnie . Pracodawca ma związane ręce bo nie może ich zwolnić . Uważam , że powinni przejść na zasłużoną emeryturę ale odejść z pracy . Jeśli dalej chcą pracować to niech swoje doświadczenie wykorzystają w prywatnym biznesie a nie urzędach . Co mają powiedzieć młodzi i energiczni ludzie którzy poświęcili wiele młodych lata na naukę mają rodzinę na utrzymaniu i muszą się poniżać pobierając zasiłek lub żebrząc za każdą pracą. To jest paradoks gdyż szuka się oszczędności wszędzie ale nie tam gdzie trzeba a nawet głupimi przepisami naciąga się ZUS i zwiększa się bezrobocie jednocześnie.
Ewelina
ZUS nie prognozuje ile w przyszłości będą kosztowały wcześniejsze emerytury. Ale zgodnie z rządowym planem ich koszt ma systematycznie maleć. Bo od stycznia 2009 roku zastąpiły je emerytury pomostowe. Po zmianie przepisów liczba uprawnionych do wcześniejszego kończenia pracy spadła z prawie miliona osób do niecałych 250 tysięcy.
zenonniezkition / 78.28.38.* / 2010-02-26 22:53
Żal mi tych, którzy z racji tego tematu, obwiniają komuchów i braci z różnych grup zawodowych, za sytuację zaistniałą w tym kraju. Otóż zabawa w politykę, to nie robienie babek w piaskownicy. Rządzenia krajem trzeba się nauczyć i do tego chcieć to robić z pełną odpowiedzialnością na każdym stanowisku. Gdzie odpowiedzialność karna dla rządzących, którzy swoją niekompetencją doprowadzili Polskę do stanu, w jakim jest obecnie. Wszystko, co w tym kraju było dorobkiem poprzednich pokoleń, zostało bezpowrotnie utracone. Młodzi za chlebem wyjeżdżają poza granice kraju i swoją ciężką pracą mnożą dobrobyt innym dobrze się mającym. Więc nie ma się co dziwić, że z roku na rok, bardziej ubożejemy. Czy nasi politycy są opłacani za co raz to gorsze możliwości finansowe naszego kraju? Czy to jest tak że - czym gorzej w Polsce, tym lepiej gdzie indziej? Wielką energię wkładami w poprawność interpretacji wydarzeń historycznych i budowę demokracji oraz przestrzegania praw obywatelskich w innych krajach. Zmarnować ludzki wysiłek i to bez poniesienia konsekwencji jest bardzo łatwe, nie wymaga żadnej wiedzy. Odbudowa utraconego stanu trwa dziesiątki lat lub kilka pokoleń. Ale cóż to polityków obchodzi - naród zniesie wszystkie wysiłki i podporządkuje się władcom. Ofiarnie przyjmie na swoje barki wszelkie jarzmo. Końskie chomąta zezwoli na siebie nawet założyć. Wszystko w imię źle pojmowanej "historycznej już Solidarności". Naród się wypalił? A może cenę cukru należy podnieść ... ? Powiem tak - to nie prostemu ludowi zależało na przemianach. Ktoś się nami posłużył, wykorzystał nas i dalej to robi i nigdy nie przestanie. Ta zbyt już krótka i ciągle skracana kołdra wnet przestanie istnieć. Są tacy którzy cierpliwie wyczekują - mają czas. Cieszy ich stan przedagonalny naszego kraju. Jeżeli nie potrafimy zadbać o szybki rozwój gospodarczy kraju, z udziałem przede wszystkim młodych, zdrowych i dobrze przygotowanych polaków i jeżeli nasi politycy nie znają lepszych rozwiązań od takich lub podobnych jak w tym temacie - to z nami koniec. Niech politycy skupią swoją uwagę nad stwarzaniem możliwości w kraju, a oszczędzanie sobie zaserwują bo mają z czego. Niech przestaną stwarzać pozory i biorą się do ciężkiej i mądrej pracy. Mogą dożyć momentu w którym ktoś postanowi, że im się nie należy żadna emerytura. Oby w jesieni swojego życia, nie musieli jeździć na sałatę za Odrę.
Andrzej4 / 89.78.17.* / 2010-02-25 14:58
Jest dla mlodych wiele miejsca pracy poza Polską.
Nikt was mlodych na siłę nie trzyma.
Salomon49 / 79.191.84.* / 2010-02-27 02:11
Ale głupstwa piszesz. A kto będzie płacić składki i podatki w tym kraju, sami ramole tu zostaną z prawami do emerytury, renty z tyt. niezdolności do pracy, zasiłku socjalnego, renty rodzinnej itd. Kto będzie bronił granic i porządku, obsługiwał tych ramoli skoro każdy po skończeniu tu szkoły wyjedzie. A zresztą kto ich tu wyszkoli, skoro belfry też wyjadą. Młoda mamusia urodzi w naszym szpitalu (tylko skąd weźmie siostrę i lekarza) dzidziusia i wróci do mężusia, pracować dalej w Holandii, a babcia emerytka z wnukiem będzie tu utrzymywana przez Pana Boga, bo wszyscy młodzi wyjadą. Składki babci już dawno przejadło państwo, a podatków i składek nie wystarczy na wypłacenie babci nawet złotówki, wnusię trzeba będzie razem z babcią wysłać Wam do miejsca pracy, po alimenty od dzieci dla babci..
fres / 82.160.244.* / 2010-02-25 18:08
a kto sie wtedy złoży na twoją emeryturke lub nie daj Boże rente
Martelus / 95.48.252.* / 2010-02-25 14:23
Z dniem 16 września 2005 r., po zmianie ustawy o emeryturach i rentach z FUS, zniesiono kryterium warunkujące nabywanie prawa do wcześniejszej emerytury przez tę grupę osób, jakim było rozwiązanie stosunku pracy w przypadku pracowników. Od tego czasu, rozwiązanie stosunku pracy nie ma już wpływu na ewentualne uprawnienia emerytalne.

Oznacza to, że osoby zainteresowane przejściem na wcześniejszą emeryturę, mogą - nie rozwiązując stosunku pracy - złożyć stosowny wniosek i nabyć interesujące ich uprawnienia.
57picc / 77.254.15.* / 2010-02-25 13:37
Rzadzacy zaprowadzcie logike w tych emeryturach ,bo jest totalny balagan.Ustalcie jakies rozsadne minimum lat pracy bez wzgledu na wiek np.40 lat i niech ludzie podejmuja decyzje o przjsciu na emertyure.
Lata poza stazem obowiazkowym np.premiowac wyzszym wsaznikem.
Samo sie ureguluje bez konfliktow spolecznych,takie to proste!!!
Piqś / 87.206.199.* / 2010-02-25 15:16
Masz rację w 100% lecz diabeł jak wiadomo tkwi w szczegółach a jak by było to takie proste to nie było by pola do matactw i przekrętów , których w naszej "DEMOKRATURZE" nie brakuje.
Pozdrawiam!
dgen / 2010-02-25 13:15 / Tysiącznik na forum
system emerytalny w Polsce jest jak autobus bez hamulców i kierowcy staczający się ze wzgórza........
coraz mniej frajerów chętnych aby wykupić bilet na ten kurs, a ci co w środku powinni się modlić o szybki koniec
czytający / 83.27.133.* / 2010-02-25 12:27
Po co składki emerytalne skoro po zakończeniu pracy zapukamy do św. Piotra, a on nas z nich rozliczał przecież nie będzie.
Dla kogo te pieniądze?
Dla kraju, dla sejmu, premiera, partii pol. i całej tej bierokracji.
Nie szkoda Wam czasu i zdrowia?
Biali niewolnicy.
Przyszłość czy teraźniejszość?
kubek1978 / 2010-02-25 12:36 / Bywalec forum
Zgadzam się z Tobą i tak samo rozumuje. PRzy dzisiejszym stresie i niezdrowym trybie życia wątpię żebym dożył do 60-65 lat . Tak więc powinna być możliwość wyboru,albo najlepiej samemu odkładać na ciężkie czasy i już.
pawel_182 / 62.29.174.* / 2010-02-25 13:11
Tylko ze wtedy cala ta banda karierowiczow na szczycie ZUS, KRUS i NFZ po czesc straci racje bytu. Bo jak mawial JKM jak koryto bedzie puste to swinie do niego nie przyjda. Znajdz partie ktora taki wniosek zglosi w formie ustawy... Nie ma takiej w Polsce, bo cala masa szwagrow itp nie miala by co robic. A przeciez aktyw danej partii czeka na cieple posady...
tade / 83.2.33.* / 2010-02-25 12:16
Nie rozumiem mam ponad 300 tys kapitału. Mówi się, że młodzi muszą pracować na moją emeryturę. Namawia, zmusza się mnie do dalszej pracy, no i co z tego jak nikt mnie nie chce zatrudnić. Na emeryturę za młody, do pracy za stary, zasiłek wybrany i co dalej. Oj, oj „dobroczyńcy” chcą zafundować mi śmierć głodową. Tylko jak „im” dupsko od stołka odkleją to bez względu na wiek na emeryturkę lub rentę.
derewde / 82.160.244.* / 2010-02-25 18:11
300 tys na papierze, to wirtualny pieniądz
DZIAŁALNOŚĆ / 78.133.148.* / 2010-02-25 22:42
Złodziejstwo ,złodziejstwo i jeszcze raz złodziejstwo ,oszukiwanie nas polaków,to dlaczego emeryt pracuje ,niech młody idze na jego miejsce bedzie mniejsze bezrobocie i problem z głowy,no tak ale po co SZOK
poznaniak / 91.213.237.* / 2010-02-25 15:12
Chodzi oczywiście tylko o opóźnienie o kilka lat wypłacania emerytury [czyli skrócenia czasu wypłacania] a nie o to żeby dłużej pracować i zwiększyć przyszłą emeryturę, bo starego i tak nikt nie zatrudni.
mises / 2010-02-25 22:06
Dokładnie w wydłużeniu wieku emerytalnego chodzi tylko o odroczenie płatności Państwa na rzecz obywatela. Państwo wie, że zobowiązanie zniknie jak umrzesz i zaciera ręce z radości ile to na Tobie zarobi. Tych profesorków - złodziejaszków to szkoda w ogóle słuchać.
janiszek72 / 2010-02-25 12:07 / Tysiącznik na forum
Przez najbliższe tygodnie z poczytnych kolorowych, modnych miesięczników, ze wszystkich skundlonych z TVN-ami stacji telewizyjnych i radiowych będziemy atakowani profesjonalnie przygotowanymi informacjami pod dyrekcją redaktora Jacka Żakowskiego dotyczącymi niewinności i wspaniałego nieskazitelnego wizerunku generała Jaruzelskiego. Czarujące, wzruszające zdjęcia z apartamentów Wojtka, cudowny, ciepły tato, któremu niegodziwcy i tak nieskutecznie pragnęli odebrać 8000 PLN miesięcznej emerytury. Kochani nie łudźmy się. Od momentu grubej kreski położonej przez TW Bolka niczego w tym kraju nie da się ruszyć. Po co jakieś dyskusje o wydłużaniu, skracaniu wieku emerytalnego jeśli ludzie, którzy w tej chwili powinni gnić w więzieniu są wybielani i stawiani za wzór do naśladowania. Dwa miliony ludzi, w tym większość ludzi młodych, którzy już teraz powinni budować swój kapitał emerytalny nie ma pracy. Nadchodzi niż demograficzny, fundusz demograficzny nie istnieje, z czego więc pokryjecie koszty związane z wypłacaniem obecnych świadczeń emerytalnych i rentowych? ZUS po uszy jest już zapożyczony, czy wydłużenie okresu pracy w momencie kiedy jest to towar deficytowy nie będzie polegało na tym, że oprócz jego wydłużenia rząd Donalda Tuska nie zwiększy przy okazji wysokości składki ZUS-owskiej? Nie dość że będziemy mniej zarabiać, będziemy zmuszeni dłużej pracować. Układanka proponowana przez Platformę Antyobywatelską nie trzyma się kupy i bardzo szybko się posypie. Jeżeli stać nas na wypłacanie towarzyszowi generałowi 8000 PLN emerytury miesięcznie to dlaczego nie stać nas na zagwarantowanie przyszłemu polskiemu emerytowi minimum 4000 PLN? Czas odpowiedzieć sobie na kluczowe i fundamentalne pytania. Czy jest w naszym kraju równość wobec prawa, czy są respektowane podstawowe zapisy zapisane w naszej Konstytucji. Słodka papka o nieskazitelnym Jaruzelu niczego w Polsce nie rozwiąże, a wręcz przeciwnie, ponieważ zaogni podziały między Polakami. Najwidoczniej rządowi zależy na zrealizowaniu w Polsce scenariusza greckiego. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
zenonniezkition / 78.28.38.* / 2010-02-27 00:39
Daj człeku spokój Jaruzelskiemu. Dziel karami tych dzisiejszych cwaniaczków rządzących Polską i mających dobro obywateli w wiadomym poważaniu. Zwróć raczej swoją uwagę na ich nieudolność w postrzeganiu sytuacji i w podejmowaniu właściwych i jedynie słusznych rozwiązań, mających przełożenie na dynamiczny rozwój gospodarczy kraju. By młodzi, zdrowi, pełni energii i wykształceni, nie pomagali w pomnażaniu dóbr obcym. Co z tego że się nie w Polsce dorobiłem, ale też i nie Polsce się przysłużyłem. Nasz kraj stracił to co inny na mnie zarobił. Jaruzelski rozwalił majątek narodowy, bez względu na to jaka była jego wartość? To przez Niego wielu polityków nie staje na wysokości powierzonych Im obowiązków? Czy to w końcu dzięki Jego działaniom mamy obecną sytuację? Może najwyższy czas pomyśleć o stosownych emeryturach dzisiejszych polityków, poprzez monitorowanie Ich udziału w rozwój Polski. Może Ich rola była ograniczona myślami o własnej kieszeni a jedyny wysiłek w głosowaniach polegał na wyborze palca którym ma to wykonać? Polskę należy rozwijać gospodarczo ale nie poprzez pozorne oszczędności.
Energia naszych polityków jest źle ulokowana. Pieniądze podatników marnotrawione.
Rozliczenia czas zakończyć. Aż krew zalewa jak wiem, że trzeba aż pół wieku by coś lub kogoś rozliczyć. Rozliczajmy na bieżąco tych co dzisiaj nas w imię jakiegoś niepisanego prawa krzywdzą. My nie mamy prawa zezwalać na posunięcia o których wiadomo już dzisiaj, że pozytywnych efektów nie przyniosą. To jest wyścig, który może wygrać nie oglądający się wstecz. Ten wyścig wygra ktoś, kto popełni najmniej błędów. Było już państwo prawa, było fachowców - a z czym teraz mamy do czynienia? A już wiem - z oszczędzaczami. Szkoda tylko że więcej tracą niż zaoszczędzić mogą. W Polsce dzięki mądrej polityce rządów może być pracy po pachy i od efektywnej pracy polityków to w największej mierze zależy. Niech skończą się wreszcie awantury i podchody polityczne.
Niech się skumają i polakom jedyny i słuszny kierunek nadają. Jak na razie - to jedynie pracują nad Swoją elokwencją i wyszukiwaniem wad u przeciwników politycznych.
I jeszcze jedno chcę zauważyć. Przypisuje się nam polakom łatkę malkontentów. Gwarantuję - gdyby móc zobaczyć tych od Odry na zachód, od północy do śródziemnego - w polskich warunkach bytowych - to by dopiero były ciekawe obrazki. Może właśnie dlatego nasi rządzący czują się bezkarnie. Bzdurą jest że zachód nas wyzwolił. Jeszcze trochę i oprócz supermarketów - to łąki lasy i jeziora ... i trochę biedy ...
jan-ru / 83.68.95.* / 2010-02-25 13:11
Scenariusz Grecki to uprawiają nasi pracodawcy,proponując 1400zł na papierze,a 2000zł, na rękę i skąd składki na emeryturę.Papka z jednej i drugiej strony nikomu nie pomoże,ale to jest temat rzucony do dyskusji a nie żeby wyrzucać swoje fobie na forum.
...Prawda w oczy kole / 85.222.86.* / 2010-02-25 12:58
małe, skundlone, rozpamiętuje co kto ma, a co ono zrobiło dla Polski, żeby było lepiej?
praworządność PO PO lsku / 85.181.91.* / 2010-02-25 13:04
Oligarchowie oraz pospolici przestepcy utrzymuja bliskie kontakty z POlitykami,prokuratorami, sedziami,urzednikami róznych szczebli w tym
z ministrami.To juz nie jest panstwo demokratyczne lecz Tuskolandia. Urzednik,który wykryl ta afere jest brutalnie niszczony przez ryzego oszusta i deskrydetowany przez lze media w celu obrony przestepczego ukladu.
Pilsener / 2010-02-25 11:57 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Rozwiązanie jest proste:
- zlikwidować wszelkie przywileje
- uzależnić wysokość emerytury od sumy wpłaconych składek, chcesz emeryturę po 20 latach pracy? Proszę bardzo, 120 PLN i bujaj się
- wprowadzić konkurencję zarówno dla ZUS I i ZUS II (czyli OFE), dlaczego jestem skazany na okradanie przez ZUS i OFE? Należy wprowadzić system prywatnych ubezpieczeń, odkładasz sam na emeryturę to nie płacisz haraczu na ZUS i OFE, dodatkowo rząd powinien zachęcić obywateli pozwalając odliczyć od dochodu składki na prywatne fundusze emerytalne.

Obecny system to czyste złodziejstwo, OFE i ZUS za inwestowanie w polskie obligacje biorą prawie 10% a stopę zwrotu mają mniejszą niż najlepsze fundusze obligacji, które pobierają 1-1,5% prowizji!
derb / 82.160.244.* / 2010-02-25 18:22
zs próbowałeś sie leczyc?
jan-ru / 83.68.95.* / 2010-02-25 11:03
Może wprowadzić obowiązek "55 lat "żeby otrzymać emeryturę .Poniżej tego wieku żaden przywilej nie działa.A powyżej tego wieku emerytura bez możliwości dorabiania.
Piqś / 87.206.199.* / 2010-02-25 16:34
Pewnie "dobijasz" do owych 55 !?
dotana / 79.191.27.* / 2010-02-25 12:15
55 lat??? Piękne OBNIŻENIE wieku emerytalnego. Nie ma państwa które byłoby stać na 55 letnich emerytów.
jan-ru / 83.68.95.* / 2010-02-25 13:03
Przeczytaj jeszcze raz, 55 lat to możliwość korzystania z przywilejów(dziś w wieku 40 idą na emeryturę) a nie wiek pójścia na emeryturę.Tzn że poniżej tego wieku żaden przywilej czy to mundurowych ,czy górników nie obowiązuje.Rozumiesz!
ekonop / 151.13.237.* / 2010-02-25 14:09
Moze to byc nawet w wieku 40 lat , ale zawsze tylko i wylacznie ze skladek uzbieranych przez danego obywatela!!, po 40 latach pracy i systematycznym oszczedzaniu wystarczy na kolejne 20 lat bez zadnej straty przychodu
studentka ekonomii / 83.20.38.* / 2010-02-25 10:59
Polacy zarabiają mniej niż na Zachodzie nie dlatego że gorzej pracują,tylko dlatego że są lepiej okradani.
artur xxxxxx / 188.147.20.* / 2010-02-25 11:05
Studenta ekonomi nie zauważyła, że Polska i kraje zachodu różnią się historią najnowszą?
oby_watel / 83.17.250.* / 2010-02-25 11:52
Ale to my zgadzamy się aby polityk był posłem czy senatorem przez więcej niż dwie kadencje.
To my zgadzamy się na to aby politycy nie byli rozliczani za swoje dokonania.
oby_watel / 83.17.250.* / 2010-02-25 10:55
Głosujmy na partie lewicowe: PO, PIS, SLD, PSL itd. a one roztrwonią wszystko co zarobimy !!!!
W nagrodę nasze dzieci będą zobowiązane do spłacania długu, które te partie zaciągnęły i ciągle zaciągają.
artur xxxxxx / 188.147.20.* / 2010-02-25 10:38
Po I. Przenieść mundurowych do ZUS-u.
Koniec z tymi świętymi krowami!
ttyt / 195.205.81.* / 2010-02-25 12:43
Nie tylko mundurowi, rolnicy, itd. Jest dalej jak za PRL.
zenonniezkition / 78.28.38.* / 2010-02-27 01:09
Jak Ty nie wiele wiesz. Ty chyba w życiu nie widziałeś rolnika, a co dopiero możesz powiedzieć o jego pracy. Myślę że o PRLu masz też błędne wyobrażenia - być może wynika to z opowiadań tych którzy do pracy mieli dwie lewe łapy. Jedno jest natomiast niepodlegające dyskusji. To co w PRLu wypracowano - tego już nie ma. Zaorali. Banki, stocznie, koleje itd. Pewnie nie wiesz ilu polaków tam narabia na innych. Owszem - mają coś z tego. Po kilku latach dobra chata, super bryka. A szkoda że nie w Polsce się tego dorobili. Więc po to pozwolono nam zniszczyć wysiłek innych, by teraz narabiać na tych co za Odrą. Myślę że o rolnikach może się wypowiadać tylko ten, co sam zasmakował pracy na roli. Nie przez jeden weekend w roku. Nie pisał byś na drugi raz bzdur.
edert / 82.160.244.* / 2010-02-25 18:33
a co masz do rolników ? , może kup pole i przeprowadź sie na wies, polecam niezastąpione wrażenia a jaka fajna starość na super emeryturze
artur xxxxxx / 188.147.20.* / 2010-02-25 12:52
Pewnie twojemu tatusiowi i twojej mamusi obniżyli właśnie świadczenie esbeckie... Frustracja narasta?
Punch / 85.222.86.* / 2010-02-25 13:03
Widzę, ze się znasz na SBckich rodzinach, chwilowoś skłócony? Jak znam życie przejdzie ci.
artur xxxxxx / 188.147.3.* / 2010-02-25 13:16
Zapewniam Cię, że u mnie pełny komfort psychiczny. Odnośnie rodzin esbeków: znam kilkoro ludzi, którzy pracowali w SB, a później UOP-ie przed czystką z końca lat 90-tych. Żyją na poziomie ludzi sukcesu, mimo że jedyne co zrobili w swoim życiu to gnojenie innych Polaków.
Punch / 85.222.86.* / 2010-02-25 14:54
Nie znam się na tym, ale z doświadczenia w innych sprawach wiem że zawsze najgłosniej krzyczą "łąpać zlodzieja" ci nakradli najwięcej. Mam systemy polityczne w głębokim poważaniu (bardzo głebokim), lecz nie zadroszczę nikomu statusów lub beneficji, poraża mnie coś innego, mianowicie, nieudolność nowych władców którzy zamiast budować niszczą, a rozbudowują bezproduktywną biurokrację, która przejada nasz niewielki produkt narodowy. Rozbudowują bo stanowi ich zależne zaplecze. Prowadzi to do całkowitego zniszczenia niezależności Polskiego Państwa, czyli pełna podległość, życie na czyjś kredyt w zadłużeniu aż się zostanie całkowitym niewolnikiem (bo takie są prawa ekonomii).
anty_ / 217.172.233.* / 2010-02-25 10:47
emeryturka po 15 latach nie bedzie kokosow dawac.
squun / 77.112.137.* / 2010-02-25 15:12
po 15 latach dostają 40% mało ?! Tak mało ale posłuchaj radia telewizji dla nas po 40-45 latach też czeka około 40% stopa zstąpienia.

I druga rzecz szybko dostaniesz emeryturę to długo ja będziesz pobierał.

Także płacąc przez 15 lat po 300 złoty składki dostaną przez 40 lat po 1200zł. Co oznacza że trzeba im "za nic" dopłacić górę szmalu!
artur xxxxxx / 188.147.20.* / 2010-02-25 12:55
nie w tym rzecz. Chodzi o to, żeby byli traktowani na równi z resztą społeczeństwa, a nie żeby był podział na ubogi motłoch emerytów z ZUS-u i elitkę mundurowych emerytów. Mundurowi są takimi samymi Polakami, jak reszta społeczeństwa i powinni być traktowani tak samo.
artur xxxxxx / 188.147.20.* / 2010-02-25 10:52
dokładnie tak. 35-letni emeryt otrzyma minimalną emeryturę, bez żadnego świętego traktowania.

Najnowsze wpisy