Forum Forum inwestycyjneFundusze

Myslicie ze juz czas na ucieczke z funduszu przed zblizajaca sie korekta?

Myslicie ze juz czas na ucieczke z funduszu przed zblizajaca sie korekta?

kylunio / 2006-10-15 15:47
Witam mam troche grosza w arce akcji ale po ostatnich wzrostach na gieldzie wg mnie nadchodzi czas korekty a nawet bessy?Co o tym sadzicie?pozdrawiam i czekam na odp :)
Wyświetlaj:
Konsultant Money.pl / 2006-10-16 13:43 / Specjalista Money.pl
Jeśłi inwestycja ma trwać długoterminowo (rok lub więcje) to nie ma potrzeby wycofywać środków. Długoterminowo inwestycja w fundusze agresywne przyniesie zysk.
mick / 2006-10-15 16:43 / Uznany Gracz Giełdowy
na besse to jeszcze za wczesnie - gospodarka ma sie dobrze, perspyktywy tez niezle. Korekta jak najbardziej pewnie sie niedlugo zdarzy. duze szanse ze bedzie ona na wzor maja '06. Jak bedziesz potrzebowal niedlugo tej kasy to mozesz wychodzic. jak jeszcze z 1-2 lata chcesz potrzymac to nic zlego nie powinno sie stac. Ja w kwietniu przed zwalka sporo przekonwertowalem na ochrone kapitalu, a w czerwcu znow odkupilem akcje. Mimo ze przy drugiej konwersji pobrali oplate 3% to i tak zarobilem na spadku ponad 15%. Nie musisz od razu likwidowac - mozesz przekonwertowac...poczekac i... w sporym dolku odkupic.
kylunio / 2006-10-15 18:58
I mam jeszcze do Ciebie pytanie ile w bzwbk kosztuje konwersja z Akcji na Ochrony Kapitalu oraz ile kosztuje ponowna konwersja z ochrony kapitalu na akcji?

pozdrawiam
kylunio / 2006-10-15 18:46
wlasnie cos takiego chcialem zrobic.Tylko pytanie kiedy jest najbardziej odpowiedni moment na taki ruch(moze to juz teraz)?I w co przekonwertowac pieniazki?I jak myslisz jak bedzie wyglada korekta w %?pozdrawiam
mick / 2006-10-16 07:11 / Uznany Gracz Giełdowy
jak masz arke akcji ponad rok to nic (jak krocej to sa oplaty max 0,5%). potem ponowna konwersja z ochrony kapitalu bedzie kosztowac w zaleznosci jak dlugo masz ochr kap 0-1%. sprawdz na stronie arki, albo w tej ksiazece co do konta dawali, bo za bardzo nie pamietam dokladnie (oplata manipulacyjna chyba).

wlasnie teraz (moze dzis ,moze za 3dni) jest wg mnie dobry moment na konwersje z akcyjnego na ochrone kapitalu. zalezy kiedy i po ile kupowales akcyjne i ile zamierzasz jeszcze trzymac kase w funduszach. ja mialem bardzo tanio kupione (od 10 do 20zł) i mi sie w kwietniu oplacalo. Mysle ze spokojnie spadniemy ponizej 3000pkt na wigu20 (-10-15%). duzo bedzie zalezalo od panikarzy - w maju zlecialo o 15% a potem byla poprawka o drugie tyle i teraz moze byc podobnie.
kylunio / 2006-10-16 12:56
Arke kupilem po dosc drogiej(35-38zl) cenie bo akurat przed tymi duzymi majowymi spadkami i dopiero w ostatnim tygodniu moja arka wyszla na + i musze przyznac ze w miare dobry plus jak na kilka dni :) Kasa z arki jest mi na razie zbyteczna bo mam 18lat i chcialem trzymac te pieniadze w funduszu przez jeszcze jakies 3-4 moze nawet 5 lat :) ale jednoczenie chcialbym uniknac spadkow ktore wg mnie(malo sie znam) i wg Ciebie zblizaja sie wielkimi krokami.Czyli uwazasz ze czas przekonwertowac nawet jezeli chce trzymac kase w funduszach jeszcze kilka lat?pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi
mick / 2006-10-16 15:06 / Uznany Gracz Giełdowy
jak masz zamiar trzymac kase przez kilka lat to nie konwertuj teraz. nawet jak sie skorekci o kilka % w dol i to i tak odrobi (tak moze byc w kolko kilka razy w ciagu 5lat, bo nie ma tak ze caly czas rosnie albo spada; na arka.pl sa wykresy i zobacz na przestrzeni 6,12,24,36..miesiecy jak faluje). Myslalem ze masz arke akcji kilka lat, ale skoro zaczales niedawno to nic nie rob bo fundusze=dlugi termin. i nie zanosi sie w najblizszym czasie na dluga besse.
kylunio / 2006-10-16 16:45
Wiem zdaje sobie z tego sprawe ale dzwonilem do bzwbk i konwersje sa bezplatne wiec zawsze mozna zarobic kilka % na korekcie?
kylunio / 2006-10-16 16:56
Boje sie poprsotu takich spadkow jakie mialy miejsce na przelomie maja i czerwca....Bo bez problemu mozna cos takiego obejsc(wycofac przeczekac i kupic na dolku) i sporo zarobic.Tylko pytanie czy to akurat ten czas na konwersje?pozdrawiam
mick / 2006-10-16 20:01 / Uznany Gracz Giełdowy
masz jednostki krocej niz rok. za konwersje nie zaplacisz ale zaplacisz za pozbycie sie jednostek - kolo 0,5%. Bez paniki, nic na razie nie konwertuj, za malo zarobiles. Cierpliwosci i wytrwalosci - raz spadnie , potem urosnie....suma sumarum bedzie na plus. powodzenia i pzdr.
kylunio / 2006-10-16 21:48
A teraz z troche innej beczki po pierwsze czy moglbys mi podac maila zawsze to troche szybszy kontakt a po drugie co sadzisz o emaklerze w mbanku?Bo mam jeszcze troche oszczednosci i chcialbym sie pobawic troche na gieldzie oraz jak sadzisz w co najlepiej teraz inwestowac?pozdrawim
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy