Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Mzuri i inne firmy zarządzające nieruchomościami - opinia

Mzuri i inne firmy zarządzające nieruchomościami - opinia

skomentuj
Robert000 / 188.220.235.* / 2012-12-30 03:48
Witam,

Czy jest ktoś, kto skorzystał z usług firm zarządzających nieruchomościami? Poza Mzuri nie znalazłem profesjonalnych alternatyw. Pomimo, ze Mzuri jest na rynku 3 lata i zarządza ponad 200 nieruchomościami (przyznam, ze slaby wynik, ale może inni właściciele maja podobne obawy i pomysł całkiem nowy w tym kraju) nie ma nigdzie profesjonalnej opinii, przez liczącą się gazetę/telewizje/portal... nie pomaga to w zaufaniu...
Wszystko co znalazłem to kłótnie jednego z pracowników (nie zweryfikowane oczywiście) na forum oraz opinia (niezweryfikowana również) iż pracuje się w tej firmie ciężko i za grosze.
Oddanie nieruchomości wartej ponad 400 tys zł w obce ręce nie jest proste, wiec dobrze by było usłyszeć od kogoś kto miał styczność z ta bądź inna firma zarządzającą.

Pozdrawiam
Wyświetlaj:
Nie zadowolony / 94.78.185.* / 2018-09-03 19:32
Nie polecam firmy Mozo - specjaliści od wyciągania pieniędzy za wszelkie niedoróbki mieszkania.
Mirek127 / 2018-07-24 09:40
U mnie Grzegorz Całkiewicz z Warszawy z http://www.pmspoland.pl/ zarządza apartamentem w dość wysokim standardzie technicznym. O tyle ciekawa współpraca, że jest nastawienie na wywiad ankietowy potencjalnych najemców. Od razu odpadają potencjalnie ryzykowni ludzie. To mi się najbardziej spodobało na początku.
wojtek 1 a / 91.242.175.* / 2018-07-02 11:34
wszystko zależy od indywidualnych potrzeb, ja na razie wole mieszkan w miescie w bloku bo mam wszedzie blizej a meiszkanko mam i tak ladne, kupilem na osiedlu Miasteczko Wawer 3 pokojowe i mam wszedzie blisko a okna z widokiem na las wiec jest spokojnie
Mateysz1223 / 77.252.61.* / 2018-06-27 12:36
Generalnie nie polecam przygód z tym biurem, chyba że ktoś jest zainteresowany niebanalnymi "przygodami". Do rzeczy: wynajmowaliśmy mieszkanie w Katowicach, na Zawodziu i wszystko pięknie ładnie, ale na zdjęciach. Pomysł ogrzewania mieszkania w starej kamienicy za pomocą grzejników elekt. uważam za jedyny w swoim rodzaju - zwłaszcza, że przydział mocy na licznik nie był wystarczający przez co kilka razy na dzień trzeba było udawać się na klatkę by włączyć korki. MZURI upierało się, że jest wszystko OK i nikt nie zgłaszał problemów. Dopiero po skontaktowaniu się z poprzednim najemcom i rzecznikiem praw konsumenta osoby w MZURI przyznały się do "winy"; po kilkunastotygodniowej wymianie e-maili, szczęśliwie instalacje wymieniono w... kwietniu czyli po okresie zimowym, gdzie ogrzewanie nie było już tak potrzebne. Jak ktoś chce mieć zajęcie w postaci przepychanek e-mailowych itp to polecam to mieszkanie i to biuro.

p.s.
Niech najlepszą opinią o MZURI będzie brak możliwości wystawienia opinii np na FB czy wystawienie recenzji w Googlu - gdzie można to robić w stosunku do 95% firm większych / mniejszych na świecie.
Anna978 / 188.146.235.* / 2018-06-06 14:03
mzuri to oszusci. polecam nasze biuro. mieszkania-pokoje-wynajem.pl
Milena Sz. / 178.235.177.* / 2018-06-07 08:58
na jakiej podstawie twierdzi pani ,że Mzuri to oszuści? :D czy miała pani styczność z nimi? jeżeli tak, to proszę przedstawić argumenty dlaczego pani tak uważa.
raklama pani firmy jest na najniższym poziomie!
jeżeli pani firma tak samo działa jak się reklamuje to "na pewno jest godna polecenia " :D
Lukasz121 / 86.31.175.* / 2018-06-04 21:12
Moi Drodzy.
Rece opadaja jak to wszystko czytam.
Mieszkam w Anglii i nie powiem sa nieruchomosci i nieruchomosci, lecz jesli chodzi o zarzadzanie nimi to inna bajka.
Sam jestem podwykonawca i pracuje dla kilku agencji wynajmujacych domy/mieszkania.
Jesli jest to nagla naprawa to odbywa to sie w trybie natychmiastowym (np brak oswietlenia, kaloryfer odpadajacy od sciany itp) max czas oczekiwania 1-3dni (nawet w weekendy trzeba zasowac) Oczywiscie sa agencje z ktorymi tez trzeba walczyc o co kolwiek i taka chyba jest wiekszosc w polsce.
Planujemy z zona wrocic do kraju i zajac sie profesjonalnymi uslugami wynajmu nieruchomosci.
Powiem szczerze ze do tego trzeba miec glowe na karku i checi, niestety w polsce wiekszosc jest tylko nastawiona na szybki zysk bez wiekszego wysilku, a szkoda bo zetelne firmy maja wowczas pod gorke.

"Przepraszam za brak polskich znakow"
Beata Tokarewicz / 109.241.86.* / 2018-06-03 20:20
Zdecydowanie odradzam korzystanie z wynajmu kwater od firmy Mzuri. Mam negatywne doświadczenia. Wynajmowana kwatera była bardzo przeciętna - bez rewelacji, ale też bez tragedii. Natomiast okazało się, że firma w umowie wpisała inny sposób rozliczenia niż ostatecznie zastosowała w praktyce. Mimo oczywistych niezgodności nie chciała zwrócić części pieniędzy pobranych w ramach zaliczek w momencie ostatecznego rozliczenia kosztów, ignorowała telefony i maile w tej sprawie. Doszło nawet do interwencji Federacji Konsumentów. Zdecydowanie nie polecam, jeśli ktoś chce sobie zaoszczędzić nerwów związanych z dochodzeniem swoich praw.
ac136 / 31.182.164.* / 2018-06-01 18:55
Pierwsze mieszkanie wynajmowane jest przez Mzuri. Nie polecam, mieszkanie samo się obroniło, bo nowe i fajni ludzie się znaleźli, ale to, co wyprawili w firmie, to do sądu się nadaje. Nie rozwiązałam umowy, bo mam ludzi rzetelnych w mieszkaniu, a zapłaciłam gnoj..1500 zł za zarządzanie. Ale przy 2 mieszkaniu już tego błędu nie chciałam popełnić więc zaufałam firnie Protectrent...( i tu cytuję samą siebie.... Nie ma słów, żeby opisać ich niekompetencje, żenujący poziom funkcjonowania. Jeżeli jest ktoś zainteresowany powierzeniem swojej nieruchomości firmie zewnętrznej, to na pewno nie tej. Miesiąc narażania na straty finansowe, przejęcie lokalu po terminie, brak reakcji na uwagi, ogłoszenia zredagowane z błędami, ale co najważniejsze - ich aktywność w pozyskiwaniu klienta sprowadziła się do 5 ogłoszeń i jednego dnia, a właściwie kilku godzin poświęconych ludziom zainteresowanym. Początkowo robią dobre wrażenie, ale to pozory. Nie dać się też nabrać na ich płomienne wpisy pt"nic nie pobieramy za przejecie lokalu" - podsuwają umowę, w której życzą sobie 750 zł - tylko żeby cokolwiek za robili.... U nas jeśli będzie trzeba, podejmiemy kroki prawne, bo takie coś trzeba tępić!!!
Marta1111847 / 195.128.140.* / 2018-05-28 10:56
Nie polecamy !! mama wynajmowała mieszkanie 24 m2 przez niecały rok czasu - znalazła kolejną osobę na swoje miejsce. Mieszkanie wysprzątałyśmy razem na błysk. Oczywiście przy odbiorze mieszkania wielki problem z jedną ścianą ( dodam że na tej ścianie wisi grzejnik - stąd brudna ściana- a właściwie czarny nalot ) i Pan który odbierał mieszkanie stwierdził że potrącone zostanie 800 zł z kaucji za malowanie mieszkania !!! Jakim prawem ?? Rozumiem gdyby mama ( samotna osoba po 50-tce ) pochlapała ściany , malowała po nich ale nie ! Normalną sprawą jest że ściany się kurzą i po każdym najemncy należy malować lub odświeżyć ( takie koszty pewnie i tak są wliczone w wynajem ). Dzwoniłam do kilku innych firm w katowicach z zapytaniem jak jest z kwestią ścian i malowania i nigdzie nie ma takich praktyk jak w MZURI.Uważam że to jest czyste oszustwo i kradzież. Przestrzegam wszystkich . Kolejną sprawą jest umowa która działa w większości przypadków na korzyść firmy . Czytajcie proszę umowy !!
Nataliyah / 5.69.95.* / 2018-07-12 22:52
Nie zgodze sie z malowaniem scian po kazdych najemcach. Sami wynajmujemy i jesli pobrudzimy sciany to oczywscie musimy je odmalowac. Niestety, ale zabrudzenie scian jest problemem osob zamieszkujacych mieszkanie. Aczkolwiek 800zl to rzeczywiscie dziwna kwota za jedna sciane. Warto by poprosic o fakture.
Gosia Ewa / 212.180.254.* / 2018-05-16 11:54
ostrzegam i odradzam wszystkim rozważającym nawiązanie współpracy z tą firmą. Jakość obsługi klienta na poziomie zerowym, w tej firmie funkcjonuje tylko dział rozliczeń, ponieważ już na kilka dni przed terminem płatności wysyłane są maile i sms-y z przypomnieniem, przy czym jeśli to Najemca ma jakiekolwiek pytania dotyczące swoich rozliczeń, nie jest w stanie uzyskać żadnej konkretnej odpowiedzi - funkcjonujące biuro obsługi klienta to żart, niekompetentni pracownicy, nie odpowiadają na maile, bądź odpowiadają nie na temat - tak samo na infolinii, za każdym razem słyszałam to samo zdanie "przekażemy sprawę do odpowiedniego działu i skontaktujemy się z Panią". Umowa najmu skonstruowana bardzo sprytnie i jednocześnie bardzo niekorzystnie dla Najemcy - przy wcześniejszym zakończeniu umowy należna jest kara w wysokości jednej miesięcznej płatności - przy czym kaucja nie jest zaliczana na poczet ewentualnej kary. Firma ustala stałą comiesięczną kwotę płatności, na którą składa się kwota czynszu oraz kwota z tytułu opłat eksploatacyjnych, przy czym firma nie przedstawia żadnych faktur i rozliczeń. Koszty eksploatacyjne są zaniżane, czego efektem w moim przypadku była niedopłata w wys. 600 zł za okres najmu, który wynosił niespełna rok. Jednocześnie też nigdy nie otrzymałam nawet jednej faktury potwierdzającej faktyczne koszty zużycia energii elektrycznej, czy wody, a ostateczne rozliczenie oparte było jedynie o spis stanu liczników. Dodam, że miałam duży problem z odzyskaniem kaucji, pomimo, iż rozliczyłam się z najmu w terminie, wszystkie płatności łącznie z karą uiściłam terminowo, mieszkanie oddałam dokładnie wysprzątane, musiałam czekałam ponad miesiąc na zwrot reszty z kaucji, pozostałej po odliczeniu kosztów. Na koniec dodam jeszcze ciekawostkę, że firma jest niekompetentna nie tylko w kwestii obsługi klientów, ale i w kwestii samego obszaru działalności - nie ma żadnej weryfikacji lokali, które są wynajmowane, czego potwierdzeniem był mój przypadek, kiedy kilka tygodni po podpisaniu umowy najmu odwiedziła mnie POLICJA poszukując zadłużonej firmy, jak się okazało zarejestrowanej właśnie w tym wynajmowanym przeze mnie lokalu. Szczęśliwie po złożeniu przeze mnie wyjaśnień nie odbyło się przeszukanie mieszkania, jednak sytuacja była dla mnie bardzo nieprzyjemną niespodzianką. Oczywiście zgłosiłam sprawę do biura obsługi klienta, prosząc o wyjaśnienia i jednocześnie o zmianę lokalu, ponieważ przestałam czuć się komfortowo, nie wiedząc kto jeszcze może zapukać do drzwi (komornik? firma windykacyjna?), jednak oczywiście sprawa została zignorowana, nigdy nie otrzymałam żadnej informacji zwrotnej.
Podsumowując, nie wiem, jak to możliwe, że w dzisiejszych czasach takie standardy i praktyki są akceptowane i mają rację bytu, gdybym wcześniej znała choćby część z opinii krążących o tej firmie, nigdy bym się nie zdecydowała na nawiązanie z nią współpracy
OK2018 / 64.90.233.* / 2018-04-19 12:04
Również nie polecam Mzuri. Całe szczęście nie podpisaliśmy umowy z nimi. Trzeba im przyznać, że mają bardzo profesjonalną stronę internetową i na tym się niestety kończy. Chcieliśmy skorzystać z ich usług, wynajmując nowiutki apartament z miejscem parkingowym. Osoba która zjawiła się na spotkaniu kompletnie nie słuchała naszych wymogów co do profilu najemcy i ciągle skupiała się na tym ile studentów może tam zmieścić. Nawet zasugierowała, że powinniśmy przedzielić salon i zrobić jeszcze jedno pomieszczenie. Wcześniej już wspominaliśmy że mieszkanie jest o podwyższonym standardzie i że docelowo planujemy tam zamieszkać. Nie wspominając o tym, że udało nam się w dzień wynająć mieszkanie o 400zł (!) drożej niż rzeczoznawca oszacował.
Sylwek64 / 79.110.205.* / 2018-01-18 11:20
Usługa zarządzania najmem jest do bani - nigdy nie gwarantuje spokoju, bo mogą pojawić się pustostany, bo nikt nie ma bata nad sobą.

Podoba mi się usługa podnajmu jaką robi np. 3QQ z Wrocławia, w której to firma jest najemcą i gwarantuje płatność
Wazuka / 31.182.192.* / 2018-03-20 06:49
zastanówcie się przez chwilę. Zarządzanie najmem i najem gwarantowany to dwie różne usługi. Pierwsza polega na wyręczeniu właściciela w jego obowiązkach, czyli w użeraniu się z najemcą a więc z założenia NIE MA PRAWA MIEĆ GWARANCJI NAJMU.
Najem gwarantowany polega na tym, że jak masz mieszkanie wynajmowane za 1000zł, to firma płaci 500-600 i daje ci GWARANCJE ale brakujące 400-500zł jest jej zyskiem, bonusem za to, że bierze na siebie ryzyko pustostanów i pracę z najemcami.
Jak chcesz gwarancji przy wynajmowaniu mieszkania, skorzystaj z tej drugiej opcji. Albo jeszcze lepiej - sprzedaj mieszkanie i włóż pieniądze na lokatę bankową. Tam będą gwarancje :-)
A co do pustostanów - proponuje poczytać. W rodzinnej Łodzi Mzuri ma ich całe...4%. Na ponad 500 mieszkań w tym mieście którymi zarządza oznacza to statystycznie jakieś...12-13 dni w roku. Chciałbym zobaczyć inny biznes, który jest zamknięty tylko 13 dni w roku. Chyba samoobsługowa stacja benzynowa i automat z colą na dworcu :P
donkristo / 37.248.156.* / 2018-03-23 18:47
Widzę ,że koleżanka z tych nie czytających umowy.
Wazuka / 31.182.192.* / 2018-03-20 06:56
Jeszcze słyszałem, że porywają dzieci i wypijają z nich krew. Mają czarnego kota na wyposażeniu i urządzają czarne msze w mieszkaniach najbliżej cmentarzy :-D

Co za wierutna bzdura!!
Pracowałem z tą firmą 2 lata. Raz, że ogłoszenia piszą tam przedstawiciele handlowi, więc jak je mogą ukraść? Że niby co? Skopiował ci któryś? Czy też napisał w swoim, że ma takie i takie mieszkanie, w tym i w tym miejscu wyposażone w to i to? Zdjęcia też robią sami, więc o jakiej kradzieży mówimy? A co do terminu wypowiedzenia - jest i w umowie najmu (2 miesiące) i w umowie zarządzania (3 miesiące). W praktyce, za porozumieniem można od nich wyjść nawet w ciągu tygodnia.
Mzuri / 85.222.69.* / 2018-03-16 13:51
Pani Anno,

Mzuri prezentuje na swojej stronie jedynie oferty tych mieszkań, którymi zarządza w imieniu ich właścicieli na podstawie podpisanej z nimi umowy.

Nieruchomości oferowane przez Mzuri, o czym zapewne Pani doskonale wie, to firma Oferix zamieściła na swojej stronie bez naszej wiedzy i zgody w celu czerpania z nich korzyści finansowych (za udostępnienie danych kontaktowych forma wymaga rejestracji użytkownika na swojej stronie i wpłaty 190 zł tytułem swojej prowizji).

Poniżej nasze oświadczenie w tej sprawie, które opublikowaliśmy pod koniec stycznia:

"MZURI spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie oświadcza, iż oferty najmu lokali prezentowane na stronie Mzuri www.alfa.mzuri.pl zostały użyte przez innego przedsiębiorcę bez zgody i wiedzy MZURI sp. z o.o., w celu uzyskania korzyści majątkowej i zostały umieszczone na stronie internetowej www.mieszkania-pokoje-wynajem.pl

MZURI sp. z o.o. informuje, iż nie jest ani podmiotowo ani przedmiotowo powiązana ze wskazanym przedsiębiorcą, nie uzyskuje żadnej korzyści majątkowej z tytułu uiszczanych przez osoby trzecie opłat na rzecz tego przedsiębiorcy oraz nie ponosi odpowiedzialności za jego działania."

Zwracamy się do Pani z prośbą o zaprzestanie rozpowszechniania wszelkich nieprawdziwych informacji, godzących w dobre imię naszej firmy. W przeciwnym razie będziemy zmuszeni wejść na drogę prawną.

Z poważaniem
Mzuri
BAMB0 / 37.47.40.* / 2018-01-01 19:13
Czy ma ktoś wzory dokumentów mzuri (komplet) do wynajmu?
Anna129 / 188.146.128.* / 2018-03-15 22:42
nie podpisuj umów. uważaj
WKPW / 31.41.177.* / 2017-12-07 14:26
Mniej niż zero!!!!!
Wraz z mężem byliśmy klientami firmy Mzurii. Pragnę podzielić się naszymi spostrzeżeniami na temat współpracy z tą firmą. Tym samym chcę przestrzec wszystkich potencjalnych ich klientów przed popełnieniem błędu i związaniem się umową z tymi szalenie niekompetentnymi ludźmi.
Po podpisaniu umowy i otrzymaniu wynagrodzenia firma Mzurii zaprzestaje dotrzymywania warunków współpracy- przykłady:
1 Wydłużający się okres wynajęcia powierzonego im mieszkania (zbywanie zainteresowanych obejrzeniem mieszkania klientów)
2 Wystawianie faktur za naprawę uszkodzeń, które w żaden sposób nie są dokumentowane (brak zdjęć), więc trzeba wierzyć na słowo, że w mieszkaniu była jakaś usterka
3 Podczas rozliczenia się z mieszkania, które było wynajmowane: oddanie nam kluczy i pełnomocnictwa bez sprawdzenia naszych danych osobowych (pracownik firmy, który wykonywał to rozliczenie widział nas pierwszy raz)
4 Mieszkanie w bardzo złym stanie i tragicznie brudne (zapuszczone)- mimo, że firma zobowiązuje się do oddania mieszkania w takim samym stanie jakim je otrzymała. Zero jakiejkolwiek informacji wcześniej co do stanu lokalu.
5 Brak nadzoru nad mieszkaniem. Przez całe 1,5 roku kiedy trwał wynajem żaden z pracowników nie sprawdził stanu mieszkania, nie był w nim.
6 Nie odbieranie korespondencji.
7 Nagminne nie płacenie rachunków. Zaległości w spółdzielni mieszkaniowej (za kilka miesięcy), oraz za gaz i za prąd (3 dni po odebraniu kluczy od firmy Mzurii do mieszkania przyszedł inkasent odcinać nam liczniki)
8 Brak możliwości kontaktu z kimś kompetentnym i zainteresowanym nawarstwiającymi się problemami. Nawet kierownik regionalny zbierał się do kontaktu z nami przez parę dni.
Najgorsze jest w tym wszystkim, że po wystosowaniu maila do głównej siedziby odpowiedz jaką otrzymaliśmy była jeszcze większą farsą. Generalnie z pisma od Mzurii wynikało ze wszystkiemu winni są wszyscy inni tylko nie oni. Rachunków nie dostawali, wiec nie płacili. My za szybko chcieliśmy odebrać klucze, wiec nie zdążyli z naprawami w mieszkaniu. Korespondencji nie odbierał lokator, a nie oni. Błędy w systemie uniemożliwiły im obejrzenie stanu mieszkania podczas jego wynajmowania. Jeszcze bardziej irytujący jest fakt, że gdy wytyka się im błędy i niedopatrzenia na co są niezbite dowody oni wypierają się do samego końca, bezczelnie kłamiąc w rozmowie, itd.
Nie wydaje mi się, że jesteśmy jedynymi nie zadowolonymi klientami. Po przeczytaniu opinii i poznaniu metod pracy tej firmy, a przede wszystkim lekceważących swoje obowiązki pracowników (i to na każdym szczeblu) uważam, że są oszustami. Robią wszystko, żeby wyciągnąć od ludzi pieniądze, ale nic, żeby wywiązać się z umowy i w sposób kompetentny nadzorować powierzone im mieszkanie
anna1964 / 79.190.130.* / 2017-12-19 22:29
zapraszam na stronę http://homeplus.pl/wynajem-inaczej/
Mill1266 / 94.240.34.* / 2017-12-13 21:39
To wszystko to niestety prawda. Dodam jeszcze, ze zakonczyl sie najem mojego mieszkania. Chcialem zobaczyc w jakim jest stanie, a tu zonk Mzuri bez mojej zgody powymienialo zamki. Pisze od kilku dni do ich Bok i zero odpowiedzi. Nie wiem z kim mam się kontaktować bo osób kontaktowych nie ma. Teraz nie wiem,czy mam zgłosić sprawę do prokuratury, aby odzyskać dostęp do lokalu.
s1lesian / 5.172.238.* / 2018-04-11 13:55
Lece po wątkach, bo temat mnie zainteresował ale moment: Chciał Pan wejść do mieszkania, którego jest Pan właścicielem, ale przekazał Pan innemu podmiotowi prawo do lokalu i pisze, że wymienili zamki bez zgody ?
Chyba Pan czegoś nie rozumie, oddając nieruchomość pod zarządzanie lub nawet zwykły najem, przekazuje Pan prawo do zarządzania tym lokalem i nie ma Pan prawa do niego wchodzić bez zgody najemcy. Słusznie, że wymienili zamki, przynajmniej nie narobił Pan problemu ani nic nie ukradł.
paw987 / 78.10.111.* / 2018-04-26 14:57
oczywiscie ze mozna wejsc do swojego wynajmowanego mieszkania. nawet gdy najemca sie nie zgadza a mamy watpliwosci co do wlasciwego uzywania mieszkania albo/i ze moglo sie cos stac albo/i gdy nie wiemy co sie dzieje.
jarek Jagiel / 79.190.130.* / 2017-12-19 22:30
proszę zapoznać się z usługą HomePlus http://homeplus.pl/wynajem-inaczej/
Mzuri / 89.231.122.* / 2017-12-15 11:55
Prosimy o kontakt na adres uwagi@mzuri.pl
wraz z informacją, o jakie miasto i jakie mieszkanie chodzi.
Mzuri
Mzuri / 89.231.122.* / 2017-12-08 10:01
Dzień dobry.
Bardzo proszę o kontakt na adres uwagi@mzuri.pl wraz ze szczegółami na temat wynajmowanego przez Państwa mieszkania.
Chcielibyśmy przeanalizować sprawę.

Zespół Mzuri
do początku nowsze
1 2 3 4 5
skomentuj

Najnowsze wpisy