Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Mzuri i inne firmy zarządzające nieruchomościami - opinia

Mzuri i inne firmy zarządzające nieruchomościami - opinia

skomentuj
Robert000 / 188.220.235.* / 2012-12-30 03:48
Witam,

Czy jest ktoś, kto skorzystał z usług firm zarządzających nieruchomościami? Poza Mzuri nie znalazłem profesjonalnych alternatyw. Pomimo, ze Mzuri jest na rynku 3 lata i zarządza ponad 200 nieruchomościami (przyznam, ze slaby wynik, ale może inni właściciele maja podobne obawy i pomysł całkiem nowy w tym kraju) nie ma nigdzie profesjonalnej opinii, przez liczącą się gazetę/telewizje/portal... nie pomaga to w zaufaniu...
Wszystko co znalazłem to kłótnie jednego z pracowników (nie zweryfikowane oczywiście) na forum oraz opinia (niezweryfikowana również) iż pracuje się w tej firmie ciężko i za grosze.
Oddanie nieruchomości wartej ponad 400 tys zł w obce ręce nie jest proste, wiec dobrze by było usłyszeć od kogoś kto miał styczność z ta bądź inna firma zarządzającą.

Pozdrawiam
Wyświetlaj:
Msruri / 109.173.152.* / 2019-10-14 19:46
Stanowczo odradzam wszelka wspolprace z ta "firma". Brak kontaktu z biurem obslugi, firma naciaga ludzi na czym tylko sie da, w mieszkaniu w ktorym wynajmowalem pokoj, przez 1.5 miesiaca nie bylo kuchni i lazienki (okazalo sie ze cala instalacja kanalizacyjna jest do wyrzucenia, rury zostaly przewiercone przy montazu plyt OCB, a pod kaflami byly niezaslepione odplywy, przez co pod kaflami plywala woda), po czym firma nawet nie chciala obnizyc czynszu. Jedyny sposob w jaki trzeba rozmawiac z ta parodia firmy to pozwy, co rowniez uczynie w sposobnym czasie.
Alex1102 / 81.154.217.* / 2019-10-09 16:21
SERDECZNIE ODRADZAM!!! Gdyby komuś przyszło do głowy wynajmować lokal od agencji Mzuri (ja wynajmowałam kawalerkę w Śródmieściu Warszawy przez niemal półtora roku), bardzo nie polecam. Kiepski kontakt z biurem zarządzającym tym całym burdelem, na maila odpowiadają zależnie od humoru w ciągu kilku...DNI, do tygodnia. Ale, zacznijmy od początku: żeby w ogóle łaskawie wynajęli Ci jakieś pomieszczenie, czy mieszkanie, wymagają potwierdzenia Twoich dochodów/umowy o pracę i tony innych dokumentów. Plus zapłacenia kaucji 2 tysięcy złotych na osobne konto bankowe niż będziesz opłacać mieszkanie. Przy wprowadzaniu się osoba, która przekazała mi klucze powiedziała, że jest kilka wad, których on jest świadomy, ale ja i tak zrobiłam własne zdjęcia (pęknięty zlew, pęknięta szuflada w zamrażarce, rozpruta lekko powłoka materiałowa na kanapie). Jak Pan wychodził po spisaniu umowy najmu, zażartowałam, że pewnie ze sporą częścią kaucji właśnie się pożegnałam, na co on z grobową miną:”właśnie zwróciłem Pani poprzednikowi całą kwotę”. I się pożegnaliśmy. Po miesiącu w moim bloku, w mojej klatce, pode mną wybuchł pożar, poważny. Zadymienie korytarza było tak tragiczne, że po otwarciu drzwi na klatkę nie widziałam absolutnie NIC. Jak łatwo się domyśleć, w mieszkaniu również było sporo dymu, wylądowałam w szpitalu z objawami podtrucia czadem. Nie mogłam nocować u siebie z powodu zadymienia, które wywietrzyło się dopiero po jakiejś dobie, poza tym odcięto prąd na całą dobę i gaz na tydzień. Napisałam smsa do opiekuna mieszkania (pana od kluczy) i nakazał napisanie maila z opisem sytuacji do Biura Obsługi Klienta firmy Mzuri, co uczyniłam. Wiecie, jaka była realcja? ŻADNA. Nawet brak odpowiedzi.
Idźmy dalej: kiedy kończyła mi się umowa najmu, postanowiłam jej nie przedłużać, wyniosłam więc swoje rzeczy, zostawiłam w łazience kilka zakupionych przeze mnie akcesoriów (kosz na bieliznę, dywanik, wieszaki). Następnie posprzątałam jak w pudełeczku, było czyściutko, umówiłam się z szanownym panem, który miał lokal odebrać. I tu kolejny problem. Odbierał lokal inny pan niż ten, który lokal mi zdawał, stąd drugi pan nie miał pojęcia o wcześniejszych usterkach (ale przecież miałam swoje zdjęcia, więc powinno być spoko). Pan chodził po mieszkaniu z pół godziny, następnie spisał: KURZ NA KLOSZU, zrobił zdjęcie tego kurzu, NIEROZMROŻONA ODPOWIEDNIO LODÓWKA, zrobił zdjęcie czyściutkiej lodówki z odrobiną lodu w środku i poprosił o numer konta do zwrotu kaucji (na co mieli 30 dni). I po jakichś 3 tygodniach przysłali wycenę: KOSZT NAPRAW (nie wiadomo, za co?): 380PLN, koszt SPRZĄTANIA: 250PLN. Razem potrącone 630PLN. Myślałam, że umrę najpierw ze śmiechu, potem z żenady. Okazało się, że miałam trochę nadpłaty z tytułu ryczałtu za energię elektryczną i opłaty za wodę, więc powinnam mieć zwrócone to ponad kaucję, ale jak się domyślacie, po prostu odjęli nadpłatę od ”kosztów” i zwrócili różnicę. Po DWÓCH MIESIĄCACH i kilku upominających mailach. Twierdzili, że nie mieli nr konta do zwrotu. Śmiechu warte. Bardzo złe doświadczenie mieszkaniowe. Przekażcie dalej swoim znajomym, żeby im nie przyszło do głowy nic od MZURI wynająć.
AZZR / 165.225.84.* / 2019-10-07 13:19
BARDZO NEGATYWNIE O MZURI - jako były najemca, gdzie Mzuri reprezentowało wynajmującego, ostrzegam przed nieuczciwością tej firmy wynikającą z niedostrzymaniem przez nich warunków umowy. Mzuri potraciło mi z kwoty kaucji opłatę za sprzątanie po horendalnie wysokiej stawce (sic!) pomimo tego, że oddałem lokal w pełni wysprzątany (zgodnie z umową) i w stanie znacznie czystszym niż był jak go odebrałem! Agentka Mzuri potwierdziła, że rzeczywiście lokal był czysty, ale że potrącenie zostało już dokonane, to nie mogą już z tym nic zrobić. Skandal, jak na firmę, która podaję się za profesjonalną.
eryk885 / 91.223.167.* / 2019-09-16 11:15
Ja korzystam z usług firmy IMMO4Rent.pl, która jest bardzo profesjonalna i zawsze wszystko załatwione jest na tip top. Mieszkanie mam na Żoliborzu w Warszawie.
KLIENT 1600 / 86.111.107.* / 2019-08-28 13:01
W protokole przejęcia mieszkania (dotyczy mzuri) wpisujcie totalnie wszystko,każdy brud ,każdą usterkę czy uszkodzenie w mieszkaniu.Czego nie wpiszecie póżniej za to zapłacicie.Zaglądajcie za kanapę ,pod deskę kibla ,fotografujcie każdą rzecz uszkodzoną.Przeoczyłem parę rzeczy i póżniej za to zapłaciłem.Był to mój pierwszy i ostatni kontakt z mzuri.NIE POLECAM.
Mała Mi / 89.64.24.* / 2019-08-20 11:59
Wynajmowałam przez rok mieszkanie od firmy Mzuri, jestem bardzo zadowolona, profesjonalne podejście do człowieka. Kaucje otrzymałam w terminie. Polecam.
Bartek S / 5.173.160.* / 2019-07-18 11:17
Witam,
Wiem, że wątek już stary, ale noszą mnie nerwy na firmę Mzuri i chciałem podzielić się swoim doświadczeniem. Wynająłem mieszkanie, kawalerkę w Zabrzu od firmy. Sprawiało świetne pierwsze wrażenie. Wyremontowane, pani pośrednik bardzo miła i pomocna itd. Podpisałem umowę i wprowadziłem się. Podczas przekazania, pierwsza porażka: pani pośrednik spóźniła sie 45 min. W dniu przekazania podałem do protokołu informacje na temat znalezionych uszkodzeń, które pani zbagatelizowała i odmówiła ich zapisania. Mieszkanie było zatrważająco brudne. Nawet nie odkurzyli. Pył z farby, pajęczyny, kurz i zapach stęchlizny. Po dniu mieszkania i sprzątania okazało się, ze jest wyciek gazu, bo ktoś zrobił zawór na ruchomej rurce. Wycieka także woda z bojlera, czasami wybija korki. Spadają zle przymocowane rolety, drzwi się nie domykają. Ogółem: niezły bałagan. Z biurem obsługi bardzo ciężko się skomunikować. Trzeba czekać wiele minut na infolinii, nie oddzwaniają, nie odpisują na maile. Pani opiekun mieszkania traktuje swoją pracę niepoważnie i nie odpowiada na zadne wiadomości dotyczące usterek. Fachowiec, który miał je usunąć nie pojawił się 3 dni z rzędu, bez telefonu lub jakiejkolwiek informacji. W międzyczasie nie można było używać gazu ani cieplej wody. Gdy z kolei przyszedł dzień podpisania umowy z Tauronem, to o 8:30 z samego rana dostałem maila, ze dzis upływa termin wysłania do biura zdjęć umowy o energię elektryczną. Liczą wiec na yrozumialosc i proszą o nią na każdym kroku, ale sami jej nie zapewniają. Dodaktowym mankamentem jest fakt, ze w ogłoszeniu było jasno napisane, ze jest przyjazne zwierzętom, a gdy zapytałem, czy mogę w takim razie trzymać w nim gekona w terrarium, usłyszałem, ze tak, ale za 300 złotych, gdzie brakowało takiej informacji w ogłoszeniu i przy przekazaniu mieszkania. Stanowczo odradzam wszystkim zabrzanskim studentom i młodym parom, które myślą, ze trafili na świetna okazję na tani wynajem.
Jolaantka / 91.223.167.* / 2019-07-12 15:55
decyzja, żeby komus powierzyć znalezienie lokatorów dla mojego mieszkania to była najlepsza decyzja w moim życiu. w końcu nie musze użerać się z ludźmi i mam święty spokój a historie były różne. nie musze sie meczyć z żadnymi umowami i przygotowaniami, naprawdę warto

ja swoje mieszkanie powierzyłam http://immo4rent.pl/, to lokalna firma u nas w Warszawie , jestem zadowolona z tej współpracy, godni zaufania
Barbara1027 / 91.223.167.* / 2019-05-14 16:08
Ja korzystam z usług firmy Immo4rent i serdecznie polecam. Bardzo profesjonalna, gdyby ktoś potrzebował, to jest nr do biura 504783966. Świetnie zajmuje się moim mieszkaniem i ma wszystko pod kontrolą, a ja nie muszę się niczym przejmować.
Tomm983 / 89.64.55.* / 2019-09-24 16:26
wiesz ze tak tępą pseudo reklamą robisz im szkodę? Tylko imbecyl uwierzy w taką szczerą agitacje forumową
me ee / 77.255.68.* / 2019-07-20 22:31
tak, naprawdę, to świetnie :) :)
Mariolaaa / 213.241.16.* / 2019-02-21 13:47
Firma Mzuri w Łodzi przy wynajmie miła i rzetelna. Schody zaczynaja się w momencie gdy zaczyna przeciekać brodzik bądź coś zaczyna szwankować. Wtedy nie sposób się doprosić aby to naprawić więc brodzik ciekł caly rok podczas wynajmu. Na jedna ze ścian wchodziła wilgoć, dostałam osuszacz ktorym suszyłam na własny koszta chodził 5 dni podczas mojej nieobecnosci po 8h. Nie wspominając o wyprowadzce i zwrocie kaucji. Czekalam 30 dni, aż w koncu sama upomniałam się o terminie do 30 dni na zwrot. Z 950zl (kaucji)+ 350 zł ( za wcześniejsza wyprowadzkę bo czynsz był zapłacony za 30 dni, wiec nowi najemcy musili wyrównać do konca miesiaca. Z tym ze nie nam a przelali do biura, a biuro miało przelać dopiero nam.)zwrócili nam 400 zł. Rozliczenie mialo przyjśc emailowo nadal nie otrzymałam. Mieszkanie zostawilismy w stanie bardzo dobrym poza delikatnie pękniętym kloszem za 59,99 zł z Ikei oraz kawalkiem ściany na które chlaplo kilka kropel coli. Jestem rozczarowana i nie wiem co mam w sumie zrobić i jak odzyskać chodź cześć pieniędzy, bo moim zdaniem 800zł za klosz i pomalowanie kawalka sciany to troche za duzo. W każdym razie nie polecam firmy Mzuri.
X400 / 46.134.114.* / 2019-02-19 10:27
Niestety ale firma nie spełnia oczekiwań. Wynajem Mieszkania to największy blad z tej firmy. Czynsz ogromny a mieszkanie mniejsze od komórki lokatorskiej.. Wszystko po najmniejszych kosztach i na tzw,,odpie****. Dwa mieszkania obok siebie zrobione z jednego, sąsiad włączy jedna rzecz i ja to wybija prąd od razu.. Kanalizacja po niecałym roku przy normalnym użytkowaniu nie do odetkania ponieważ po stronie budynku brak pionu ale jakiś odważny jednak podpial rury i wszystko źle zrobione.. W mieszkaniu wszystko na prąd żeby naciągnąć na koszty.. Okolica również nie przyjemna (Katowice). Fachowiec wzywany kilkakrotnie i brak pomocy.. Panie na infolinii nie przyjemne i również nie potrafią udzielać informacji ani udzielić pomocy.. Jedna odsyła do drugiej. Przy braku możliwości bycia w mieszkaniu na infolinii jedynie proponują żeby obca osoba z ich firmy weszła sobie do mieszkania pod moją nieobecność.. Naprawdę nie polecam.. Już lepiej wziąć kredyt i spłacać w banku ale mieć swoje mieszkanie.
X400 / 46.134.114.* / 2019-02-19 10:22
Niestety ale firma nie spełnia oczekiwań. Wynajem Mieszkania to największy blad z tej firmy. Czynsz ogromny a mieszkanie mniejsze od komórki lokatorskiej.. Wszystko po najmniejszych kosztach i na tzw,,odpie****. Dwa mieszkania obok siebie zrobione z jednego, sąsiad włączy jedna rzecz i ja to wybija prąd od razu.. Kanalizacja po niecałym roku przy normalnym użytkowaniu nie do odetkania ponieważ po stronie budynku brak pionu ale jakiś odważny jednak podpial rury i wszystko źle zrobione.. W mieszkaniu wszystko na prąd żeby naciągnąć na koszty.. Okolica również nie przyjemna (Katowice). Fachowiec wzywany kilkakrotnie i brak pomocy.. Panie na infolinii nie przyjemne i również nie potrafią udzielać informacji ani udzielić pomocy.. Jedna odsyła do drugiej. Przy braku możliwości bycia w mieszkaniu na infolinii jedynie proponują żeby obca osoba z ich firmy weszła sobie do mieszkania pod moją nieobecność.. Naprawdę nie polecam.. Już lepiej wziąć kredyt i spłacać w banku ale mieć swoje mieszkanie.
M.K / 185.172.210.* / 2019-01-17 16:52
Długo wynajmowałam mieszkanie za pośrednictwem firmy Mzuri. Okres w którym współpracowaliśmy trwał ponad trzy lata i w trakcie najmu wszystko układało się pomyślnie. Duże znaczenie we współpracy miał opiekun mieszkania, który był bardzo w porządku i angażował się. Mimo nieterminowego wykonania rozliczenia (zwrot kaucji itp.), po kilku rozmowach i mailach pomyślnie zakończyłam współpracę z tą firmą. Polecam
Belka112 / 188.146.35.* / 2019-01-09 21:36
Osobiście mam całkiem dobre doświadczenia ze współpracy z firmą Mzuri. Mieszkam za granicą, firma zajmuje się moimi dwoma mieszkaniami. Zarówno ja jak i lokatorzy jesteśmy zadowoleni, nie mieliśmy problemów z kontaktem z pracownikiem firmy, gdy zaistniała taka potrzeba.
Mundry / 86.176.79.* / 2019-07-15 21:22
Zgodnie z treścią umowy, nie wolno Ci się kontaktować z lokatorem. Więc skąd ta opinia?
do początku nowsze
1 2 3 4 5
skomentuj

Najnowsze wpisy