Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Mzuri i inne firmy zarządzające nieruchomościami - opinia

Mzuri i inne firmy zarządzające nieruchomościami - opinia

skomentuj
Robert000 / 188.220.235.* / 2012-12-30 03:48
Witam,

Czy jest ktoś, kto skorzystał z usług firm zarządzających nieruchomościami? Poza Mzuri nie znalazłem profesjonalnych alternatyw. Pomimo, ze Mzuri jest na rynku 3 lata i zarządza ponad 200 nieruchomościami (przyznam, ze slaby wynik, ale może inni właściciele maja podobne obawy i pomysł całkiem nowy w tym kraju) nie ma nigdzie profesjonalnej opinii, przez liczącą się gazetę/telewizje/portal... nie pomaga to w zaufaniu...
Wszystko co znalazłem to kłótnie jednego z pracowników (nie zweryfikowane oczywiście) na forum oraz opinia (niezweryfikowana również) iż pracuje się w tej firmie ciężko i za grosze.
Oddanie nieruchomości wartej ponad 400 tys zł w obce ręce nie jest proste, wiec dobrze by było usłyszeć od kogoś kto miał styczność z ta bądź inna firma zarządzającą.

Pozdrawiam
Wyświetlaj:
Sylwek64 / 79.110.205.* / 2018-01-18 11:20
Usługa zarządzania najmem jest do bani - nigdy nie gwarantuje spokoju, bo mogą pojawić się pustostany, bo nikt nie ma bata nad sobą.

Podoba mi się usługa podnajmu jaką robi np. 3QQ z Wrocławia, w której to firma jest najemcą i gwarantuje płatność
Mariusz75 / 89.64.14.* / 2018-01-15 23:48
ja w ubiegłym roku miałem ten sam dylemat... z racji, że na co dzień pracuję i żyję za granicą potrzebowałem firmy która będzie zajmowała się wynajmem za mnie i nigdzie dosłownie nigdzie nie znalazłem konkretnych opinii, które przekonałyby mnie na 100% do konkretnej firmy... sądzę, że tak naprawdę nigdy nie będzie w 100% pozytywnych lub w 100% negatywnych opinii bo to w większości zależy od ludzi jacy pracują w tych firmach. Ja odpuściłem szukanie po opiniach i skorzystałem z firmy WeRent którą polecił mi znajomy. Nie jest to wielka firma zatrudniająca kilkaset osób lecz raczej mniejsza ale mam jednego opiekuna który od początku zajmuje się moją nieruchomością oraz wszystkim co z nią związane i muszę przyznać, że jestem z niego mega zadowolony! Mieszkanie wynajęte, pieniądze co miesiąc na koncie czego chcieć więcej.

W nawiązaniu do poprzednika to raczej nigdy do końca nie można ufać opiniom z neta. Radze korzystać z polecenia

Pozdrawiam serdecznie
BAMB0 / 37.47.40.* / 2018-01-01 19:13
Czy ma ktoś wzory dokumentów mzuri (komplet) do wynajmu?
WKPW / 31.41.177.* / 2017-12-07 14:26
Mniej niż zero!!!!!
Wraz z mężem byliśmy klientami firmy Mzurii. Pragnę podzielić się naszymi spostrzeżeniami na temat współpracy z tą firmą. Tym samym chcę przestrzec wszystkich potencjalnych ich klientów przed popełnieniem błędu i związaniem się umową z tymi szalenie niekompetentnymi ludźmi.
Po podpisaniu umowy i otrzymaniu wynagrodzenia firma Mzurii zaprzestaje dotrzymywania warunków współpracy- przykłady:
1 Wydłużający się okres wynajęcia powierzonego im mieszkania (zbywanie zainteresowanych obejrzeniem mieszkania klientów)
2 Wystawianie faktur za naprawę uszkodzeń, które w żaden sposób nie są dokumentowane (brak zdjęć), więc trzeba wierzyć na słowo, że w mieszkaniu była jakaś usterka
3 Podczas rozliczenia się z mieszkania, które było wynajmowane: oddanie nam kluczy i pełnomocnictwa bez sprawdzenia naszych danych osobowych (pracownik firmy, który wykonywał to rozliczenie widział nas pierwszy raz)
4 Mieszkanie w bardzo złym stanie i tragicznie brudne (zapuszczone)- mimo, że firma zobowiązuje się do oddania mieszkania w takim samym stanie jakim je otrzymała. Zero jakiejkolwiek informacji wcześniej co do stanu lokalu.
5 Brak nadzoru nad mieszkaniem. Przez całe 1,5 roku kiedy trwał wynajem żaden z pracowników nie sprawdził stanu mieszkania, nie był w nim.
6 Nie odbieranie korespondencji.
7 Nagminne nie płacenie rachunków. Zaległości w spółdzielni mieszkaniowej (za kilka miesięcy), oraz za gaz i za prąd (3 dni po odebraniu kluczy od firmy Mzurii do mieszkania przyszedł inkasent odcinać nam liczniki)
8 Brak możliwości kontaktu z kimś kompetentnym i zainteresowanym nawarstwiającymi się problemami. Nawet kierownik regionalny zbierał się do kontaktu z nami przez parę dni.
Najgorsze jest w tym wszystkim, że po wystosowaniu maila do głównej siedziby odpowiedz jaką otrzymaliśmy była jeszcze większą farsą. Generalnie z pisma od Mzurii wynikało ze wszystkiemu winni są wszyscy inni tylko nie oni. Rachunków nie dostawali, wiec nie płacili. My za szybko chcieliśmy odebrać klucze, wiec nie zdążyli z naprawami w mieszkaniu. Korespondencji nie odbierał lokator, a nie oni. Błędy w systemie uniemożliwiły im obejrzenie stanu mieszkania podczas jego wynajmowania. Jeszcze bardziej irytujący jest fakt, że gdy wytyka się im błędy i niedopatrzenia na co są niezbite dowody oni wypierają się do samego końca, bezczelnie kłamiąc w rozmowie, itd.
Nie wydaje mi się, że jesteśmy jedynymi nie zadowolonymi klientami. Po przeczytaniu opinii i poznaniu metod pracy tej firmy, a przede wszystkim lekceważących swoje obowiązki pracowników (i to na każdym szczeblu) uważam, że są oszustami. Robią wszystko, żeby wyciągnąć od ludzi pieniądze, ale nic, żeby wywiązać się z umowy i w sposób kompetentny nadzorować powierzone im mieszkanie
anna1964 / 79.190.130.* / 2017-12-19 22:29
zapraszam na stronę http://homeplus.pl/wynajem-inaczej/
Mill1266 / 94.240.34.* / 2017-12-13 21:39
To wszystko to niestety prawda. Dodam jeszcze, ze zakonczyl sie najem mojego mieszkania. Chcialem zobaczyc w jakim jest stanie, a tu zonk Mzuri bez mojej zgody powymienialo zamki. Pisze od kilku dni do ich Bok i zero odpowiedzi. Nie wiem z kim mam się kontaktować bo osób kontaktowych nie ma. Teraz nie wiem,czy mam zgłosić sprawę do prokuratury, aby odzyskać dostęp do lokalu.
jarek Jagiel / 79.190.130.* / 2017-12-19 22:30
proszę zapoznać się z usługą HomePlus http://homeplus.pl/wynajem-inaczej/
Mzuri / 89.231.122.* / 2017-12-15 11:55
Prosimy o kontakt na adres uwagi@mzuri.pl
wraz z informacją, o jakie miasto i jakie mieszkanie chodzi.
Mzuri
Mzuri / 89.231.122.* / 2017-12-08 10:01
Dzień dobry.
Bardzo proszę o kontakt na adres uwagi@mzuri.pl wraz ze szczegółami na temat wynajmowanego przez Państwa mieszkania.
Chcielibyśmy przeanalizować sprawę.

Zespół Mzuri
Paulina M. / 37.248.163.* / 2017-11-30 22:02
Witam. Dziś przejęłam klucze do mieszkania w Warszawie. Jestem zadowolona z obsługi. Miły i kompetentny Pan Paweł - też młody. Na drugie spotkanie, czyli podpisanie umowy spóźnił się trochę, ale na kilka godzin przed spotkaniem uprzedził mnie o takiej możliwości i później na bieżąco o wszystkim informował. W jednym z pokoi było jednoosobowe łóżko. Pan Paweł skontaktował się z właścicielem i już czekam na nowe, dwuosobowe. Polecam Pana Pawła K.
Ola601 / 31.53.12.* / 2017-11-23 12:27
Nie polecam, w Gdyni zero zainteresowania wynajmujacym, zero odzewu, brak odpowiedzi na maile czy telefony, wszystkie czynnosci zajmuja bardzo duzo czasu!!!
Mzuri / 89.231.122.* / 2017-12-08 10:02
Dzień dobry.

Prosimy o informację ze szczegółami na adres uwagi@mzuri.pl

Pozdrawiamy
Zespół Mzuri
Robert905 / 94.254.128.* / 2017-11-22 21:08
MZURI jedna wielka porazka. W czerwcu urodzilo mi sie dziecko a w lipcu na scianie wyskoczyla wilgoc. 4 miesiace prosze sie o naprawe a tylko jestem przekierowywany do innych osob (kominiarz itp.) Malo tego swierdzili ze przy uzytkowaniu 3 osob to jest normalnie ze powstala wilgoc i grzyb. ( to po cholere wynajmuja 3 osoba skoro wiedza o tym i nawet nie napomkna ze moze cos takiego powstac). A zeby teraz rozwiazac umowe robia wielkie problemy. Ludzie bez serc. Jest male 5 miesieczne dziecko a oni kpia ze wszystkiego. Odradzam serdecznie podpisywania umowy z tym biurem nieruchomosci.
Mzuri / 89.231.122.* / 2017-12-08 10:03
Dzień dobry.

Prosimy o szczegóły i informację, o jakie mieszkanie chodzi na adres uwagi@mzuri.pl

Zespół Mzuri
werk / 83.31.138.* / 2017-11-16 19:45
polecam wszystkim agencję do wynajmu powierzchni biurowych www.gwiazda.info
Jarek Jag / 79.190.130.* / 2017-12-13 17:38
Polecam wszystkim www.homeplus.pl
Kamil_UK / 222.152.59.* / 2017-10-30 09:34
Kazdemu radze zastanowic sie 10 razy zanim podpisze z ta firma umowe. Uslugi jakie firma Mzuri swiadczy we Wrozlawiu, to po prostu dramat. Zaraz po podpisaniu umowy konczy sie kontakt, niczego nie mozna sie dowiedziec, nikt nie kontroluje mieszkan. To banda gowniarzy ktorym oddajesz klucze od swojego mieszkania i tracisz nad nim zupelnie kontrole.
kamila512 / 94.254.133.* / 2017-11-21 16:15
Wynajmuje mieszkanie od Mzurii w Łodzi i to TOTALNY KOSZMAR. Jesli znajdzie się jakakolwiek rzecz którą od nich potrzebuje wiążę się to z KILKUTYGODNIOWYM okresem oczekiwania na odpowiedź. Obecnie pękła mi płyta ceramiczna - okres który oczekuję na "fachowca" to obecnie 5 tygodni. Po napisaniu 3 maili przypominających i 5 rozmowach ponaglających NADAL NIKT sie tym nie interesuje. Tak samo jest z nadpłatą za media- zwrot kosztów otrzymałam po 4 miesiącach !!!!!! Również wiązało się to z kilkurazowym wręcz błaganiem o zwrot !!! KOSZMAAAAR!!! Podobnie z wymianą żarówek w korytarzu (nie posiadam własnej drabiny), tak samo bylo z odpadającym od ściany grzejnikiem w łazience. K**** MAC!! PRACUJĄ TAM SAMI DEBILE którzy nic nie potrafią załatwić. Uprawiają tak zwana spychologię - "proszę napisać maila/ przełączę Panią do innego działu". Co wiecej nie ma komu zgłosić jakiejkolwiek skargi- wszysctko idzie na bok@mzurii- co wiąże się z nie traktowaniem wynajmu i problemów poważnie. Czekam z niecierpliwością na skońćzenie umowy bo nie można z takimi niesłowynymi ludźmi podejmować żdanej wspłopracy.
UK / 80.244.12.* / 2017-11-20 17:47
Zgadzam sie w 100% tylko, ze w Katowicach
Xxx945 / 94.254.128.* / 2017-10-16 14:54
Oszusci i naciagacze rok kalendarzowy trwa u nich 13 miesiecy nie 12.
PatrykUK / 79.110.205.* / 2017-10-09 18:50
Jeśli chodzi o Wrocław to polecam 3QQ. Nie robią zwykłego zarządzania najmem tylko sami wchodzą do umowy jako najemca. Czynsz na czas, młody zespół, zero telefonów i zawracania głowy. Korzystałem kiedyś z usługi zarządzania najmem w innej firmie i najlepsze było to, że jak nie mieli najemcy to ode mnie pobierali opłatę za pustostan.
PatrykUK / 79.110.205.* / 2017-10-09 18:50
Jeśli chodzi o Wrocław to polecam 3QQ. Nie robią zwykłego zarządzania najmem tylko sami wchodzą do umowy jako najemca. Czynsz na czas, młody zespół, zero telefonów i zawracania głowy. Korzystałem kiedyś z usługi zarządzania najmem w innej firmie i najlepsze było to, że jak nie mieli najemcy to ode mnie pobierali opłatę za pustostan.
Borys792 / 178.182.227.* / 2017-09-15 13:02
Wynajmuję mieszkanie przez Mzuri. To jest najgorsza firma jaka istnieje:
- odbiór korespondencji? Fikcja
- poważna awaria elektryki w mieszkaniu - upalała się różnicówka, co powodowało dymienie i iskry ze skrzynki bezpieczników - Pani z bok Mzuri stwierdziła, że to na pewno wina mojego czajnika albo tostera i że nic się nie dzieje. Dopiero po interwencji właściciela mieszkania łaskawie przysłali technika (po dwóch dniach)
- Pan, który przyszedł na kontrolę mieszkania - wszedł, usiadł na kanapie, kazał podpisać i poszedł - Gdybym był właścicielem mieszkania to bym się trochę zdenerwował jeśli tak miało by wyglądać dbanie o powierzone mienie.
- no i największe s************ - NIE PŁACĄ RACHUNKÓW!!! - 7.09 przyszli smutni Panowie odłączyć prąd. jak się okazało Mzuri zrobiło zaległość 460 zł u operatora. I nie widzieli żadnego problemu. A odkręcenie tego bałaganu zajęło im 30 godzin! I to dopiero po wielu telefonach moich i właściciela mieszkania.

OGÓLNIE POLECAM... UNIKAĆ JAK TYLKO SIĘ DA!!!
Mzuri / 85.222.69.* / 2017-09-21 13:38
Szanowny Panie, drodzy Państwo,
uprzejmie informujemy, iż w trosce o zapewnienie jak najwyższej jakości naszych usług uruchomiliśmy system telefoniczny, który pozwala na tonowy wybór interesującego Państwa tematu rozmowy w godzinach pracy i dyżurów BOK oraz kontakt z konsultantem. Wierzymy, iż nowe rozwiązanie przyczyni się do szybszego przepływu informacji, usprawni obsługę Państwa zapytań, zgłoszeń i zleceń oraz umożliwi uzyskanie potrzebnych informacji w bieżących sprawach. Zachęcamy do kontaktu z Biurem Obsługi Klienta pod nr 795 005 302 lub mailowo bok@mzuri.pl
Z góry dziękujemy, Zespół Mzuri
Greg808 / 94.254.240.* / 2017-09-04 15:22
We Wrocławiu jedynie 3QQ.
Automat.
Damian Z / 89.66.207.* / 2017-09-02 23:03
M Zuri w Szczecinie to totalne dno!
Kiepski kontakt, spóźnienia na spotkania, trzeba interweniować aby kontaktowali się z najemcami których sam znalazłem, 2 miesiące spóźnili się z wypłata za najem, ogłoszenia o wynajem to słownie dwa trzy zdania- po interwencji poprawili...długa lista do wymiany jeszcze, ale szkoda czasu na posanie. M Zuri Szczecin, nie polecam!!
do początku nowsze
1 2 3 4 5
skomentuj

Najnowsze wpisy