Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Mzuri i inne firmy zarządzające nieruchomościami - opinia

Mzuri i inne firmy zarządzające nieruchomościami - opinia

skomentuj
Robert000 / 188.220.235.* / 2012-12-30 03:48
Witam,

Czy jest ktoś, kto skorzystał z usług firm zarządzających nieruchomościami? Poza Mzuri nie znalazłem profesjonalnych alternatyw. Pomimo, ze Mzuri jest na rynku 3 lata i zarządza ponad 200 nieruchomościami (przyznam, ze slaby wynik, ale może inni właściciele maja podobne obawy i pomysł całkiem nowy w tym kraju) nie ma nigdzie profesjonalnej opinii, przez liczącą się gazetę/telewizje/portal... nie pomaga to w zaufaniu...
Wszystko co znalazłem to kłótnie jednego z pracowników (nie zweryfikowane oczywiście) na forum oraz opinia (niezweryfikowana również) iż pracuje się w tej firmie ciężko i za grosze.
Oddanie nieruchomości wartej ponad 400 tys zł w obce ręce nie jest proste, wiec dobrze by było usłyszeć od kogoś kto miał styczność z ta bądź inna firma zarządzającą.

Pozdrawiam
Wyświetlaj:
Mariolaaa / 213.241.16.* / 2019-02-21 13:47
Firma Mzuri w Łodzi przy wynajmie miła i rzetelna. Schody zaczynaja się w momencie gdy zaczyna przeciekać brodzik bądź coś zaczyna szwankować. Wtedy nie sposób się doprosić aby to naprawić więc brodzik ciekł caly rok podczas wynajmu. Na jedna ze ścian wchodziła wilgoć, dostałam osuszacz ktorym suszyłam na własny koszta chodził 5 dni podczas mojej nieobecnosci po 8h. Nie wspominając o wyprowadzce i zwrocie kaucji. Czekalam 30 dni, aż w koncu sama upomniałam się o terminie do 30 dni na zwrot. Z 950zl (kaucji)+ 350 zł ( za wcześniejsza wyprowadzkę bo czynsz był zapłacony za 30 dni, wiec nowi najemcy musili wyrównać do konca miesiaca. Z tym ze nie nam a przelali do biura, a biuro miało przelać dopiero nam.)zwrócili nam 400 zł. Rozliczenie mialo przyjśc emailowo nadal nie otrzymałam. Mieszkanie zostawilismy w stanie bardzo dobrym poza delikatnie pękniętym kloszem za 59,99 zł z Ikei oraz kawalkiem ściany na które chlaplo kilka kropel coli. Jestem rozczarowana i nie wiem co mam w sumie zrobić i jak odzyskać chodź cześć pieniędzy, bo moim zdaniem 800zł za klosz i pomalowanie kawalka sciany to troche za duzo. W każdym razie nie polecam firmy Mzuri.
X400 / 46.134.114.* / 2019-02-19 10:27
Niestety ale firma nie spełnia oczekiwań. Wynajem Mieszkania to największy blad z tej firmy. Czynsz ogromny a mieszkanie mniejsze od komórki lokatorskiej.. Wszystko po najmniejszych kosztach i na tzw,,odpie****. Dwa mieszkania obok siebie zrobione z jednego, sąsiad włączy jedna rzecz i ja to wybija prąd od razu.. Kanalizacja po niecałym roku przy normalnym użytkowaniu nie do odetkania ponieważ po stronie budynku brak pionu ale jakiś odważny jednak podpial rury i wszystko źle zrobione.. W mieszkaniu wszystko na prąd żeby naciągnąć na koszty.. Okolica również nie przyjemna (Katowice). Fachowiec wzywany kilkakrotnie i brak pomocy.. Panie na infolinii nie przyjemne i również nie potrafią udzielać informacji ani udzielić pomocy.. Jedna odsyła do drugiej. Przy braku możliwości bycia w mieszkaniu na infolinii jedynie proponują żeby obca osoba z ich firmy weszła sobie do mieszkania pod moją nieobecność.. Naprawdę nie polecam.. Już lepiej wziąć kredyt i spłacać w banku ale mieć swoje mieszkanie.
X400 / 46.134.114.* / 2019-02-19 10:22
Niestety ale firma nie spełnia oczekiwań. Wynajem Mieszkania to największy blad z tej firmy. Czynsz ogromny a mieszkanie mniejsze od komórki lokatorskiej.. Wszystko po najmniejszych kosztach i na tzw,,odpie****. Dwa mieszkania obok siebie zrobione z jednego, sąsiad włączy jedna rzecz i ja to wybija prąd od razu.. Kanalizacja po niecałym roku przy normalnym użytkowaniu nie do odetkania ponieważ po stronie budynku brak pionu ale jakiś odważny jednak podpial rury i wszystko źle zrobione.. W mieszkaniu wszystko na prąd żeby naciągnąć na koszty.. Okolica również nie przyjemna (Katowice). Fachowiec wzywany kilkakrotnie i brak pomocy.. Panie na infolinii nie przyjemne i również nie potrafią udzielać informacji ani udzielić pomocy.. Jedna odsyła do drugiej. Przy braku możliwości bycia w mieszkaniu na infolinii jedynie proponują żeby obca osoba z ich firmy weszła sobie do mieszkania pod moją nieobecność.. Naprawdę nie polecam.. Już lepiej wziąć kredyt i spłacać w banku ale mieć swoje mieszkanie.
M.K / 185.172.210.* / 2019-01-17 16:52
Długo wynajmowałam mieszkanie za pośrednictwem firmy Mzuri. Okres w którym współpracowaliśmy trwał ponad trzy lata i w trakcie najmu wszystko układało się pomyślnie. Duże znaczenie we współpracy miał opiekun mieszkania, który był bardzo w porządku i angażował się. Mimo nieterminowego wykonania rozliczenia (zwrot kaucji itp.), po kilku rozmowach i mailach pomyślnie zakończyłam współpracę z tą firmą. Polecam
Belka112 / 188.146.35.* / 2019-01-09 21:36
Osobiście mam całkiem dobre doświadczenia ze współpracy z firmą Mzuri. Mieszkam za granicą, firma zajmuje się moimi dwoma mieszkaniami. Zarówno ja jak i lokatorzy jesteśmy zadowoleni, nie mieliśmy problemów z kontaktem z pracownikiem firmy, gdy zaistniała taka potrzeba.
Hans Solo / 71.254.133.* / 2018-12-31 21:02
Jestem byłym klientem i jednocześnie poszkodowanym "firmy" Gestor Home. W rzeczywistości to nie jeste żadna firma, tylko pan Borysław i jego ojciec - dwaj oszuści, którzy sprytnie udają profesjonalnych i rzetelnych. Działają jedynie na własną korzyść, interes klienta nie jest dla nich ważny, ale o tym dowiadujemy się dopiero po jakimś czasie... :(
Rozsadny / 89.78.106.* / 2018-12-19 14:38
Z przykroscia musze sie z panstwem zgodzic ze Mzuri nie spelnila moich oczekiwan co do firmy zarzadzajacej moimi nieruchomosciami. Kilka nieruchomosci bylo zarzadzanych przez nich no i niestety musielismy sie rozstac bo problemy wewnetrzne jakie ta firma posiada to jest temat na ksiazke. Wyglada na to ze w Polsce nie ma zadnej profesjonalnej firmy godnej zaufania , a przynajmniej ja takiej nie znalazlem. Pozostaje tylko zakasac rekawy i zajac sie tym samemu.

pozdrawiam
234144 / 91.232.102.* / 2018-10-31 11:06
Nie polecam Mzuri. Wynajmowałam od nich mieszkanie i zmniejszenie czynszu z zimowego na letni jest w mojej ocenie niemożliwe. Dzięki temu mam 750zł nadpłaty i nie ma możliwości aby się z nimi skontaktować i to omówić. Odzywają się tylko jak coś chcą, wiadomości lub telefony z mojej inicjatywy olewają. Nigdy więcej, mega nie polecam.
Kokos303 / 176.79.184.* / 2018-10-30 20:20
OSTRZEGAM przed Mzuri - biorą w zarząd mieszkania w Warszawie i zwracają w opłakanym stanie. Mają tak skonstruowane umowy że klient jest na przegranej pozycji. Zarówno właściciel mieszkania jak i najemca. Jedynym zabezpieczonym jest Mzuri. To gruby szwindel - książeczki, blogaski, miłe wtręty w gazetach, a prawda o firmie jest całkowicie inna. Gruby kłopot gwarantowany!
Dima2018 / 89.64.4.* / 2018-10-29 21:27
Hi.
I want to warn you against the potential deal with Mzuri property management company.
They have absolutely client aggressive policy and really poor customer support.
I was their client in Krakow. For more than a month we had argued to them regarding the broken cooker, which was damaged because of network over-voltage.
At first they claimed I have to pay, because it was working when I checked in. Finally after one month of disputes, and some electricity expertise that prove there was no my fault there, they divided the repair expenses 50/50 between me and the apartment owner. Which was still wrong because I had lived only 1 month by the moment of cooker damage. I was very hard to communicate to them, they responded my emails with few days delay.
They also have some paragraphs in their default contract that might be inconsistent with Polish law, for instance 2-months notice period, and some very anti-client paragraphs.
If you are about to get into the contract with Mzuri, just think twice, read some feedbacks on the internet, and read every paragraph of the contract. Don't make my mistake.
Ania1121 / 89.64.42.* / 2018-10-15 18:35
Nie polecam firmy Home Rent z siedzibą w Warszawie. Nie oddają kaucji z najmemcami. Kontakt bardzo utrudniony. Nie odbierają telefonów od osoby, która upomina się o rozliczenie. Kompletny brak profesjonalizmu!!
Nie zadowolony / 94.78.185.* / 2018-09-03 19:32
Nie polecam firmy Mozo - specjaliści od wyciągania pieniędzy za wszelkie niedoróbki mieszkania.
Mirek127 / 2018-07-24 09:40
U mnie Grzegorz Całkiewicz z Warszawy z http://www.pmspoland.pl/ zarządza apartamentem w dość wysokim standardzie technicznym. O tyle ciekawa współpraca, że jest nastawienie na wywiad ankietowy potencjalnych najemców. Od razu odpadają potencjalnie ryzykowni ludzie. To mi się najbardziej spodobało na początku.
wojtek 1 a / 91.242.175.* / 2018-07-02 11:34
wszystko zależy od indywidualnych potrzeb, ja na razie wole mieszkan w miescie w bloku bo mam wszedzie blizej a meiszkanko mam i tak ladne, kupilem na osiedlu Miasteczko Wawer 3 pokojowe i mam wszedzie blisko a okna z widokiem na las wiec jest spokojnie
Mateysz1223 / 77.252.61.* / 2018-06-27 12:36
Generalnie nie polecam przygód z tym biurem, chyba że ktoś jest zainteresowany niebanalnymi "przygodami". Do rzeczy: wynajmowaliśmy mieszkanie w Katowicach, na Zawodziu i wszystko pięknie ładnie, ale na zdjęciach. Pomysł ogrzewania mieszkania w starej kamienicy za pomocą grzejników elekt. uważam za jedyny w swoim rodzaju - zwłaszcza, że przydział mocy na licznik nie był wystarczający przez co kilka razy na dzień trzeba było udawać się na klatkę by włączyć korki. MZURI upierało się, że jest wszystko OK i nikt nie zgłaszał problemów. Dopiero po skontaktowaniu się z poprzednim najemcom i rzecznikiem praw konsumenta osoby w MZURI przyznały się do "winy"; po kilkunastotygodniowej wymianie e-maili, szczęśliwie instalacje wymieniono w... kwietniu czyli po okresie zimowym, gdzie ogrzewanie nie było już tak potrzebne. Jak ktoś chce mieć zajęcie w postaci przepychanek e-mailowych itp to polecam to mieszkanie i to biuro.

p.s.
Niech najlepszą opinią o MZURI będzie brak możliwości wystawienia opinii np na FB czy wystawienie recenzji w Googlu - gdzie można to robić w stosunku do 95% firm większych / mniejszych na świecie.
Patrycja632 / 5.184.41.* / 2018-10-20 10:30
Nie bardzo rozumiem pretensję... Nie wiedziałeś z jakim ogrzewaniem mieszkanie wynajmujesz? Skoro piszesz, że to co najmniej dziwny pomysł, trzeba było poszukać czegoś innego.
Czas reakcji to już inna sprawa, ale z drugiej strony nie wydaje mi się, żeby dało się wymienić instalację z dnia na dzień. Może zamiast czekać do kwietnia trzeba było zmienić mieszkanie?
do początku nowsze
1 2 3 4 5
skomentuj

Najnowsze wpisy