Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Na Bałtyku będzie produkowany prąd

Na Bałtyku będzie produkowany prąd

Money.pl / 2007-09-10 10:11
Komentarze do wiadomości: Na Bałtyku będzie produkowany prąd.
Wyświetlaj:
s00 / 83.6.188.* / 2007-09-13 13:15
Niech ustawodawcy zmienią prawo, które zakrawa debilizmem - to myślę, że rozsądni i inteligentni ludzie zaczną stawiać wiatraki, zagospodarowywać strumyki...itp. na własnych "podwórkach". I to bez dopłat (unijnych czy państwowych). Teraz są problemy nie tylko z uzyskaniem zgody na instalowanie źródeł, ale z możliwością wykorzystania produkowango "prądu domowego" nie mówiąc o sprzedaży do sieci energetycznej. Od tego trzeba zacząć. Farmy morskie - można też postawić - czemu nie? Tylko przypomina to układanie posadzki w budynku bez fundamentu i zadaszenia. Jeśli ktoś chce wydawać pieniądze - niech wydaje własne. Byle nie kosztem społecznym!.
s. / 83.30.115.* / 2007-09-11 11:06
Niedługo prąd będzie produkowany przez wiewiórki używających miniaturowych dynam - wynalazku wymyślonego przez faceta, który ponad 100 lat temu odkrył, że prąd jest dostępny w dowolnym miejscu w dowolnych ilościach i nawet opatentował kilka metod jego praktycznie darmowego pozyskiwania. Wszystko to działo się zanim zaczął pracować dla zbrodniczego (od zawsze) rządu USA.

Osobiście mógłbym zbudować kilka różnych takich urządzeń (o mocy nie mniejszej niż 1GW) dysponując funduszem kilkunastokrotnie razy mniejszym niż ten który pójdzie na zbudowanie tego idiotyzmu opisanego powyżej.
ten sam / 83.30.115.* / 2007-09-11 11:11
Właśnie doczytałem, że na to pójdzie 5,1 mld - za 1% takiego funduszu, można by zbudować od zera w ciągu kwartału generator darmowej energii o mocy co najmniej kilkuset GW.
acomitam / 83.25.233.* / 2007-09-11 06:14
Bez sensu! Po jakiego grzyba stawia się takie urządzenia, które nie dość że drogie w eksploatacji, okropnie szpecą krajobraz, to jeszcze produkują drogi prąd? Znane są trudności z absorpcją przez sieci energetyczne energii wytwarzanej przez elektrownie wiatrowe. A co jeśli wiatr nie będzie wiał, dajmy na to przez miesiąc? Wtedy i tak i tak trzeba zapewnić dostawy energii przez konwencjonalne elektrownie, a więc stosowne moce muszą istnieć. Nie wiem, czy ktoś widział szacunki kosztów. Otóż cały projekt ma kosztować - jeśłi dobrze pamiętam - 5,5 mld zł, natomiast same wiatraki 1,5 mld. 4 mld są więc do "zagospodarowania" przez firmy i osoby zaangażowane w powstanie owej farmy. Efekt końcowy będzie więc taki, że wybuduje się coś, za co my wszyscy będziemy musieli płacić latami, a obłowi się parę firm i osób. Tylko elektrownie jądorwe są w stanie rozwiązać problemy energetyczne. Są tanie (jeśli liczyć koszt budowy i eksploatacji do wytworzonej energii), niezawodne i pracują latami. Te wszystkie kretyńskie pomysły z elektrowniami wiatrowymi, na słomę, słonecznymi, to tylko metody wyciągania kasy z budżetu, które nie przynoszą żadnego rzeczywistego pożytku społeczeństwu.
energetyk 44 / 83.4.162.* / 2008-02-19 11:07
uwazasz ze elektrownia weglowa mniej szpeci krajobraz?
pomijam zanieczyszczenia emisyjne , szkody gornicze,
i dewastacje krajobrazu.
Jakby co zapraszam do Belchatowa:)
Barti125 / 80.54.90.* / 2008-01-29 23:25
Właśnie, że dobre, bo wiatr wieje, woda płynie non stop i są bezpiecznymi źródłami energii!!! Ja jestem za pomysłem farmy na morzu!!!! Są drogie to fakt, ale taka farma przynosie wiele energii, za którą nie ponosi sie tak durzych kosztów(oczywiscie mówie o darmowej bez kosztów eksploatacji).
Pozdrawiam wszystkich fanów alternatywnych źródeł energii!!!
Ewiś / 83.13.253.* / 2007-09-11 22:56
Ale z Ciebie jądrowy fanatyk.Chyba inwestorzy wkładają kasę, to i zakładają zyski(słyszałeś coś o tym,że przed rozpoczęciem budowy przeprowadza się odpowiednie szacunki i badania???).Pewnie, że zawsze jest ryzyko że inwestycja nie wypali,ale tak to jest w biznesie.Tylko, że jak by człowiek myślał w ten sposób,to nic by nie robił.Ja pochwalam i jak najwięcej inwestycji,które dywersyfikują dostawy energii.
acomitam / 83.25.202.* / 2007-09-12 06:12
To będzie przynosiło zyski, jeśli znajda się pieniądze na dofinansowanie z budżetu lub też sieci energetyczne zobowiązą się do odbierania tego prądu po cenie odbiegającej znacznie od rynkowej. Nie jest przecież tajemnicą, że koszt prądu z elektrowni wiatrowych jest istotnie wyższy od kosztu prądu z elektroni tradycyjnych, o atomowych nie wspominając. Rachunek zysków i strat i analiza opłacalności inwestycji w przypadku takich przedsięwzięć nie jest ważnym argumentem na "tak" lub na "nie".
Ewiś / 83.13.253.* / 2007-09-12 23:28
Uwzględnij sobie wszystkie dotacje z budżetu do wydobycia węgla, do dostosowania elektrowni węglowych by było niskoemisyjne i w ogóle zgodne z normami ochrony środowiska i pieniądze które idą na odbudowę tego co węglowe zniszczyły, niszczą bądź zniszą i wyjdzie Ci prawdziwa cena energii.Tylko jak dotąd nikt takiej nie wyliczył.Wiec rachunek opłacalności rzeczywiście nie jest tu argumentem przeciw.
J.T. / 83.9.109.* / 2007-09-10 16:48
Czas najwyższy się brać za elektrownie (wszystkie :wiatrowe,wodne, jądrowe) bo jak zaczniemy protesty to obudzimy się przy łuczywie !!!!
>>>>> / 79.187.37.* / 2007-09-10 10:11
Unia nie pozwoli na to Polsce, przecież mamy byc skansenem, po to zamyka Stocznie
Jasko / 83.11.69.* / 2007-09-10 10:30
Ględzisz jak jak Kurski, czy też Jarosław K. Jak się powidziało "A" (i przystąpiło do UNII) cze powiedzieć i "B" (trzymać się unijnych zasad). A zasady zobowiązują - wspólny rynek i jednakowe szanse dla wszystkich uczestniczących w nim podmiotów. Dopłacanie z budżetu państwa do nierentownych zakładów (tu stoczni) jest własnie złamaniem tych zasad. Zasady zobowiązują - mówi Ci to coś?
krosno / 79.187.37.* / 2007-09-10 11:50
do skansenu maja przyjeżdżac niemiaszki aby sobie pochlac w skansenie jak na Majorce czy Ibizie. Juz dawno byliśmy dla nich podluźmi. Pamietam jak Stefa Meller wypowiedział sie publicznie w rpogramie Europa da sie lubić. Na pytanie jakie sa oznaki wakacji odpowiedziła . Wakacje mozna poznaqć po tym, że się zaczęły że Polacy wykopuja szparagi.

coś sie zmieniło przez te 70 lat ?
szczecin_police / 80.52.151.* / 2007-09-10 13:14
bardzo dużo się zmieniło, zwłaszcza przy zachodniej granicy, ciołku z krosna. kaczorki powinny pojechać i zobaczyć jak można żyć i współpracować z sąsiadem, a nie ciągle żyć wojną.
absurd / 85.255.177.* / 2007-09-10 11:40
piękne zasady .. i powinno sie ich przestrzegać .. ale dlaczego ma ich przestrzegac tylko polska?
dobrze byłoby aby sama unia tez przestrzegała tych samych zasad.
akutar to co tak krytykowane jest w polsce jakoś realizowanie jest w uni szczególnie w niemczech i francji. no chyba ze państwa starej uni maja inne zasady .. ale nie słyszałem narazie nic oficjalnie o tym.
czyli w uni obowiazują formalnie jednolite zasady .. natomiast komisje unijne na niektóre państwa patrza po prostu przymruzonym okiem a na inne nie.
absurd / 85.255.177.* / 2007-09-10 11:48
może jest wytłumaczenie tego tak "wnikliwego" patrzenia unii na polske .. poeniactwo polaków szczególnie polityków .. nagłasnianie spraw przez nas samych .. tak ładnie jak polscy potrafia się opluwac nawzajem .. nie potrafia inne unijne nacje ponadto taktyki donoszenina uni wywlekania spraw krajowych na forum unijne i miedzynarodowe nie stosuja inne państwa unijne .. jakos inni potrafia w swoim krajowym/narodowym interesie nie szkodzić swojemu krajowi, polacy w tym celuja oj celuja .. jak nie jedna stron a to druga ..
wiec jak się nagłośnicie to tak macie rodacy polacy
>>>>> / 79.187.37.* / 2007-09-10 11:39
no to wyjasnij mi dlaczego Republika Federalna wpompowała i nadal pompuje setki miliardów marek a obecnie euro w gospodarkę NRD i nie musi zwracać tej pomocy ?
Na poczatek chociaz tyle. Ja wiem , że komuchy chciąłyby z demkratami kwaśniewskiego zamienić flagę narodwą na unijna jak najszybciej a niemcom pooddawać wszystko co Polska im "zagrabiła" .
lolo# / 83.23.218.* / 2007-09-10 10:26
Koniecznie musisz przyklęknąc przy radyjku i prosić ojca drektora o zdrowie, bo o rozsądek jest już to chyba zbędne zajęcie.
tora*tora*tora / 79.187.37.* / 2007-09-10 11:40
kiedy kończy ci się polska wiza ?
obserwuję cię / 193.59.72.* / 2007-09-10 21:27
Kim jesteś sługusie kaczyńskich? dlaczego za każdym razem inaczej się podpisujesz gnido na usługach pisu?

Najnowsze wpisy