Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Na byków nie ma mocnych

Na byków nie ma mocnych

Money.pl / 2007-01-19 18:02
Komentarze do wiadomości: Na byków nie ma mocnych.
Wyświetlaj:
orzeł / 2007-01-20 03:05 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
Pod osłoną nocy przyszedł Pan Kenobi
zapytacie wszyscy co on tutaj robi?
przyszedł zgubić "d" z defektu i przeprosić MIkołaja
chyba sobie Pan Kenobi robi z nas tu jaja:)
pozdro Kenobi i bez obrazy :) ależ uszczypliwa z Ciebie bestia skąd Cię ta redakcja wytargała (dowiem się we Wrocku od Pana Daniela) spojrzę mu głęboko w oczy i już
dziś kolejna sesja wzrostu mojego portfelito (tu się zgadzam z Kenobim - nie trzeba się uczyć tracić bo to może wejść w nawyk:)
Pue przygrywa do ruchu up (i bdobre info)
SPin plan wykonany - pisałem że interesi mnie 32,7 i jest i to na jakich obrotach ! i co teraz ?czyżby do 35,4 i walka na śmierć i życie z linią downa - oby !
Abg - tu mam problem bo się mi zdaje że musi spaść by róść :)
Pbg nie mam pytań
EUROfuck - mam pytania DLaczego nie zakotwiczył powyżej 12 zł? oj to nie tak miało być :) (do ceny zakupu jeszcze zostało trochę marginesu no i rozszerzają działalność o handel nieruchomościami hahaha
IBSYs zaczął być grany i nie skończył (w poniedziałek czekam na ruch up) (może tym razem to nie obiecanki cacanki Panie Prezesie:)
LZPS 4,2 i puszczam ( przeznaczony do szybkiego ruchu)
DGA mam nieodparte wrażenie że ma pole do wzrostów przynajmniej do 24,4
Zergi - przyzwyczajenie
Wandzia - to już chyba miłość (malutko Jej mam tak na pamiątkę)
Zdzich - będę się pozbywał posiadanego ale cena nie ta
prospekt złożony więc jak dziewczęta i chłopcy rzucą 10 groszówkami lepiej mieć only 10 groszówki toże (a tych posiadam sporo)
o nieruchomych nie piszę bo wszystko jasne
portfel bez fajerwerków ale z jeszcze starymi gwiazdami jak DOm i SOFtpank stale spokojnie up
I to mnie cieszy bo to zgodne z tym co JUJO rzecze :
powoli do przodu (a mnie to pasuje bo bardzo nie lubię spadków)
pozdrawiam
w tym co napisałem jestem tendencyjny do bólu bo tyczy to moich papiren więc przeczytać i zapomnieć
a tyczy moich bo skoro je mam to właśnie z nimi wiążę jakąś wiarę w upka
no to pa bo chyba późno się zrobiło
Taki jeden / 2007-01-20 08:39 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Spoko

Wydaje się że najwięcej zarobisz na ZERG ach.
easy / 2007-01-20 11:12 / Baczny obserwator
czy DGA będzie rosnąć? fundusze się z niej wycofują, rekonstrukcja Zarządu.
warren buffet / 2007-01-19 23:10 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Big Lebowski.... czy Millenium w ciagu 3 lat da zarobic ?
Lechu / 2007-01-20 01:36 / portfel / Po prostu Lechu...
dzisiaj bylem w pekao i bardzo ladnie mi przedtawili kredyt bank, przygladal sie ktos temu? dla mnie to lakomy kasek z tego co uslyszalem i widzialem... oprocz tego dude mi polecali..
krzys inwestor / 2007-01-19 23:37 / portfel / Bywalec forum
ja jestem bardzo zadowolony z milenium....... nie az tak duze wzrosty ale sa cos czuje ze jak bedzie korekta to milenium bedzie dobrze stalo :)ale to sie jescze okaze

narazie ide na glebe bo zem zmeczony do jutra
Big Lebowski / 2007-01-19 23:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
spoko wciagu nawet dwuch tygodni-Warren nawet jak rekomendowalem to nie naganialem i nadal nie naganiam mam na przyklad TVN kupiony w dniu debiutu po 32zl przeszedlemz nim wszyskie korekty i teraz sobie czasem zartuje ze jeszcze 10% mi brakuje do ceny jaka placile na debiucie,wczesniej namawialem forumowiczow na banki-celowo nie wymienialem jakie mialem Tobie iSlawowi tylko wymienilem ty p Milenium...
warren buffet / 2007-01-19 23:20 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dziekuje wam,
07 długo dystas / 83.28.95.* / 2007-01-19 23:17
sorry ze się wtrącam ale interesuje sie ta sp.ma na nim około średnio 90 % od kwietnia w nie wchodziłem i uważam ze to jeszcze nie koniec 15 zł powinno przynajmniej kosztować to moje zdanie
opropos 3 lat myśle ze ma duze szanse na stabilny wzrost
dobry bank niedawno bardzo niedowartościowany i teraz jeszsze tez pozatym bardzo bobry marketing, obsługa, romawiałęm z ludzmi którzy tam pracują zarabiają dobrze i dobrze pracują to jest prztszłość
07 długo dystans / 83.28.95.* / 2007-01-19 23:03
hej Big jestem zadowlony ze taki wywazony inwestor jak Ty ma takie samo zanie na temat stx co ja mam go spory pakiet od lata kupowany ale nie byłem w stanie sie oprzeć ostatniej korekcie i jeszcze go wciągnełem bo jak widziałęm go po 3,2 3,3 nie byłęm się w stanie oprzeć pozdro
Big Lebowski / 2007-01-19 23:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
takze pozdrawiam i takze usrednialem na wzroscie...
risky-rainmaker / 2007-01-19 22:48 / Ostatni Optymista
PRZYPOMINAM O ZJEŹDZIE....MONEY OFICJALNIE SIĘ ZAANGAŻOWAŁO...

http://www.money.pl/forum/temat,24,322384,322384,40,0,spotkanie;forumowiczow;money;pl;-;17;lutego;2007;wroclaw.html
Kane / 2007-01-20 00:55 / portfel / Pirania - obserwator giełdy
Witam wszystkich po moim dłuższym rozstaniu (przerwie) z forum :) Tez się oficjalnie zaangażowałem w zjazd, choć jeszcze nie wiem, czy miejsce dla mnie będzie. Zgłoszenie wysłałem - do zobaczenia
pzd all
warren buffet / 2007-01-19 22:46 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
BBI Capital NFI chce realizować przynajmniej sześć projektów rocznie

18.1.Warszawa (PAP) - BBI Capital NFI, akcjonariusz Tella i
Pepeesu, chce zostać znaczącym inwestorem kapitałowym na rynku i
realizować co najmniej sześć projektów rocznie - poinformował na
czwartkowej konferencji Dawid Sukacz, prezes spółki.


idą jak burza widze. oby nie za szybko....
umika / 2007-01-19 22:32 / Bywalec forum
Właśnie mija moje 3 tygdnie zabawy w giełdę i......... -15%. Trudno mi powiedzieć czy to dużo czy mało?!? W 2006 bawiłam się funduszami z bardzo, bardzo pozytywnym skutkiem więc stwierdziłam że sama spróbuję. I co ???? I nic jak mówi moja psiapsiółka ...zysk nie zysk, stata nie strata a d..... boli! Oj boli, boli. Całe szczęscie że wig na zielono więc największa część kapitału, po staremu w funduszach i tak na +! Ale nie myślałam że nauczka może tak bardzo boleć..........psychicznie! Właśnie próbuję dojść gdzie popełniłam błąd, czego posłuchałam lun nie, no po prostu gdzie zrobiłam coś nie tak! Ma ktoś oże jakieś rady dla nowicjusza/blondynki!!!/? :-0
Taki jeden / 2007-01-20 08:30 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dziecinko ty jesteś tutaj dawcą kapitału.

Jeżeli jest jakaś dobra spółka to zaleca się ją poza tym forum.

Gdy chcą się pozbyć akcji to będą cię zachęcać do kupna.

Potem czekaj 3 lata na zwrot kapitału.
5424 / 2007-01-20 00:12 / Fan Linuxa Ubu
widze bratnią dusze na forum ja raz zbankrutowałem teraz bawie sie funduszmi zobaczymy co bedzie dalej
Kenobi / 2007-01-20 01:08 / Uznany malkontent giełdowy
Dalej będziesz obserwował jak fundusze bawią się i jak one stracą, to nie będzie już co obserwować.
BPrzemoo / 2007-01-19 23:50 / Bywalec forum
bylem jakies 3 miesiace temu na wykladzie kolesia z bre banku i powiedzial fajne zdanie:
zeby zaczac naprawde zarabiac na gieldzie potrzeba dobrych kilka lat doswiadczenia oraz 2 razy zbankutowac :)
nicknamer / 2007-01-20 00:31 / Bywalec forum
A powiedzieli skąd wziąć pieniądze po pierwszym bankructwie na to drugie ? :)))
nicknamer / 2007-01-20 00:30 / Bywalec forum
A powiedzieli skąd wziąć pieniądze po pierwszym bankructwie na to drugie ? :)))
Kenobi / 2007-01-20 00:57 / Uznany malkontent giełdowy
Z ciężkiej pracy i oszczędzania, na co potem czai się kolejna hossa.
JA / 2007-01-19 23:48 / Tysiącznik na forum
pierwsza zasada inwestowana
aby nauczyć się zarabiać należy nauczyć się tracić- głowa do góry
Kenobi / 2007-01-20 00:59 / Uznany malkontent giełdowy
Błędne rozumowanie - należy nauczyć się nie tracić.
easy / 2007-01-19 23:26 / Baczny obserwator
Nie przejmuj się! Każdy na początku jest dawcą :) Ty przegrałaś żeby ktoś mógł wygrać. w grze jak w przyrodzie nic nie ginie. Przyjdzie i na Ciebie czas, że wyjdzie na + :) powiedzenia
Kenobi / 2007-01-20 01:06 / Uznany malkontent giełdowy
Z tym wyjdzie na plus to nadmiar optymizmu. Dawcami są zawsze drobni gracze, którzy kupują na końcu hossy, kiedy duzi wciskają im kit na potęgę. Także poprzez zakupy funduszy (obracających przecież wpłaconymi przez drobnych ciułaczy oszczędnościami, albo przyszłymi emeryturami), które odbierają akcje od wychodzącej zagranicy, na którą wcześniej tak bardzo wszyscy czekali.
szymon / 2007-01-19 23:13 / Uznany Gracz Giełdowy
ja tez od niedawna, na poczatek -15%, podobnie jak Ty wiekszosc kasy mam w funduszach- czuje sie pewniej. Gram ok 15% kasy. Przez te 2 miesz (tyle wlasnie gram)duzo sie nauczylem. Ale najwazniesze to nie dac sie namowom innym i samodzielnie podejmowac decyzje i nie pod wplywem impulsu czy przeczucia tylko musza byc pdst ze urosnie. Straty odrobilem i nawet jestem na plusie, ale zaraz o sesji zabieram sie do literatury i znowu nauka (nieco ciekawsza). Bez gruntownej wiedzy nie do sie zarabiac, czasem mozna miec szczescie, ale tak sie nie da zarabiac dluzej. Pozdrawiam i zycze powodzenia
Petrov / 80.53.100.* / 2007-01-19 22:56
ja zacząłem się interesować giełdą rok temu od 6 miesięcy jestem czynnym uczestnikiem , na poczatku - 20 % , teraz +30 , daj sobie trochę czasu , ja stosowalem się tylko do jednej zasady , jak było zielono to sprzedawałem , a jak czerwono kupowałem.
Pozdrawiam
Sukcesów
Kenobi / 2007-01-20 01:17 / Uznany malkontent giełdowy
Colonelu Petrov! Jak na sześć miesięcy to szybki postęp (co prawda przydarzył się w okresie trwających jeszcze wzrostów na giełdach, więc radzę nie podniecać się do wyników), ale niewątpliwie zasada słuszna, czego niestety brakuje wielu nawet dłużej przebywających na giełdzie, którzy kupują razem z tłumem, bo wzrosło. Gratulacje i pozdrowienia.
Kenobi / 2007-01-20 01:18 / Uznany malkontent giełdowy
Korekta - przebywającym.
warren buffet / 2007-01-19 23:00 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
głowna zasada zachowana - jest dobrze
warren buffet / 2007-01-19 22:40 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja nowicjuszowi zawsze zycze: STRATY..... kazdy mi powie: debilu !! dziekuje bardzo !!!

po pół roku - dziekują.....

cygan wygrał pierwszy raz w karty...............................................
a to Cie nauczy dyscypliny. nie ma zysku bez straty..... bo nawet w pracy Twoje ciało sie starzeje....
umika / 2007-01-19 22:46 / Bywalec forum
Ok. zdaję sobie z tego sprawę, chylę głowę i przyjmuję z pokorą!! Ale... pojawiły się np.śmieszne problemy!!! Nie sadziłam, nie wiedziałam że kursy aż tak szybko i nagle się zmieniają!?!? Mam w pracy bezprzewodowy zasięg + luz, ale trudno po hali biegać z laptopem by śledzić kurs ! Jest na to jakaś rada???
brydzia / 2007-01-20 11:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
kup dobrą spółkę i nie obserwuj notowań , wyizoluj emocje jakby nic nie było w stanie zmącić twojego umysłu , miej swoją spółkę którą znasz i w którą wierzysz , w długim terminie zarobisz
umika / 2007-01-19 23:02 / Bywalec forum
O Bogowie!!! Najchętniej by sobie dać luz pojechałabym na nartki a tu znowu leje!!!!
Karlos / 2007-01-19 22:51 / Tysiącznik na forum
odłóż laptopa:)
warren buffet / 2007-01-19 22:49 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
jest. jak nie masz dobrego dostepu do sesji - poprostu postaw na jakosc jak to Lebowski mówi tudzież fundamenty - długi termin....

bo jak chcesz DT no to tak sie nie da... stres + praca = niepowodzenie.....
umika / 2007-01-19 22:53 / Bywalec forum
Czyli może tak naprawdę ....nie straciłam! Bo wydaje mi się że postawiłam właśnie na te bardziej stabilne! A DT to 3 miechy? rok? dłużej?
człowiek znikąd / 2007-01-19 23:06 / portfel / "Trillium"
DT day trading - dzisiaj kupujesz, dzisiaj sprzedajesz :-)
umika / 2007-01-19 23:14 / Bywalec forum
Ups! :-)) A ja myślałam że Wy Wszyscy a przynajmniej większość to właśnie DT!
pawciomerc / 2007-01-20 10:31 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
Dt to jak kupujesz rano sprzedasz na końiec albo operacie ta robisz 2-3 razy dziennie zależy od twoich nrrwów i szczęścia
warren buffet / 2007-01-19 23:36 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
oooooooooo nie :)
warren buffet / 2007-01-19 22:55 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
fundamenty do 3-5 lat dadzą zarobić niemiłosiernie..... zapytaj tych, co sprzedawali KGHM po 17 zł !! radośni jak skowronki, ( bez nazwisk )
Kenobi / 2007-01-20 01:25 / Uznany malkontent giełdowy
Zależy jeszcze od tego czy kupowało się na górce czy w dołku. Mostostal Eksport, o którego akcje niedawno bili się gracze, dziś opisywany w komentarzu, kosztował nawet 14 zł, spadł do 0,70 zł i oczywiście odbił w górę, ale gdzie mu do tamtej ceny?
Big Lebowski / 2007-01-19 22:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
jest teza ktora mowi- ze jest bardzo dobrze gdy poczatkujacy inwestor zaczyna od strat,datego ze byc moze te pierwsze straty sklonia do przemyslen, do nauki i co najwazniejsze bedzie ostrozny...
krzys inwestor / 2007-01-21 19:40 / portfel / Bywalec forum
jestem nowy i jak narazie jestem na plusie ale tez byly takie dni co lecialo prawie wszystko nawet o 10 % wiem ze trzeba byc ostrozny duzo czytam i pomalu sie ucze do was mi jescze brakuje duzo !!!!!
07 długo dystans / 83.28.95.* / 2007-01-19 22:55
dokładnie tak ja pierwsze straty odrabiałem ze 3-4 miesiace i byłem sporo w plecy ale nigdy nie inwestowałem w szajs a dobre spółki wcześćniej czy później odrobią i dadzą zarobić :)
warren buffet / 2007-01-19 22:41 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
brawo
Karlos / 2007-01-19 22:38 / Tysiącznik na forum
zawsze jest ten pierwszy raz, a zwłaszcza na giełdzie, gdzie wszycy chcą Cię 'wydymać'
szymon / 2007-01-20 00:03 / Uznany Gracz Giełdowy
dobre:)
siepan_wlasciwy / 2007-01-19 22:43 / Uznany Gracz Giełdowy
karlos teraz to poszedles rowno po bandzie
Karlos / 2007-01-19 22:45 / Tysiącznik na forum
życie nasi pradziadowie w jaskini, dzisiaj my na giełdzie.....ktoś musi stracić abyś Ty zarobił
siepan_wlasciwy / 2007-01-19 23:06 / Uznany Gracz Giełdowy
ale w ten sposob do kobiety? ;)
umika / 2007-01-19 22:42 / Bywalec forum
Irytuje tylko to że zdałam sobie sprawę jakim jestem maleńkim pioneczkiem!!!!
Big Lebowski / 2007-01-19 22:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
wszyscy jestesmy malymi pionkami...
Karlos / 2007-01-19 22:43 / Tysiącznik na forum
witaj w klubie:) dużo nauki przed nami
pawlus / 2007-01-19 22:37 / "Uznany Gracz Giełdowy"
dywersyfikuj branze, unikaj spekuły, przedkładaj fundamenty ponad reszte, nie inwestuj na raz całego kaitału i przedewszystkim czytaj roze fora by wyczuc nastroje i sledz infa na espi
Robbi / 2007-01-19 22:43 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
http://demo.e-pap.pl/espi
Karlos / 2007-01-19 22:42 / Tysiącznik na forum
http://demo.e-pap.pl/espi
umika / 2007-01-19 22:50 / Bywalec forum
Dzięki kolejna "dziura" zapełniona :-))
warren buffet / 2007-01-19 22:56 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
no to spoko :)
warren buffet / 2007-01-19 22:21 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Tak sie zastanawiam, jak ktoś mowi: zobacz jak ta społka zachowywała sie wcześniej.....

ale drodzy panstwo.... czasy sie zmieniają. zapytajcie sława, ktory jest na rynku 15 lat czy zarabia 1000% rocznie.... bo przeciez doswiadczony ten byk jest.... czy powtorzy sie 2000 rok ? IT ? no raczej nie. czy powtorzy sie maj ? wątpie. na bank nie w maju. czy powtorzy sie rok 94 ? bzdura.... czy nie bedzie korekt i bess ? bzduraaaaa. najwieksza bzdura. rozwoj gospodarczy leci do przodu, procesy idą na przód..... nic sie juz 2x nie powtorzy.....

moim zdaniem bardzo duzo firm wali teraz w dewelopere.... zmiana nazwy + 30%...... wydaje mi sie ze to nas w dol pociagnie jak sie załamiemy... nie surowce.... choc poniekąd rowniez... ale my nie arabia... my importujemy - czym taniej tym lepiej.

dlatego nie ma reguły na gieldzie. stereotypom mowimy dosc. przynajmniej ja.... trzeba byc czujnym ciagle, albo to p*******c i za 5 lat spojrzec na wykresy.

kazdy teraz bedzie uciekał przed majem ?? zaprawde powiadam wam.... w maju to juz będzie dołek.... rynek was ( mnie ) wyprzedzi....
anna. / 2007-01-19 22:42 / Uznany Gracz Giełdowy
tylko jak bardzo wyprzedzi, może o jeden kwartał :)
Karlos / 2007-01-19 22:35 / Tysiącznik na forum
jak zmienie nicka na 'Developer' to znaczy SPRZEDAWAJCIE!

a tak na serio. W pełni się z tobą zgadzam, drugi raz to samo się nie zdarzy. Dlaczego, psychologia!
Ludzie biorący udział w tej grze są bardziej wyedukowani niz przecietna i dwa razy tego błedu nie popełnią.
Bo i równiez, zawsze im p[owtarzano ' możesz popełnić błąd, ale nie drugi raz ten sam!'

Dlatego spotka nas to co Tobie i Nam jeszcze do głowy nie wpadło
warren buffet / 2007-01-19 22:38 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
tylko powiedz... jak my sie tak edukowac bedziemy to gdzie my zajdziemy ?!?!
Karlos / 2007-01-19 22:41 / Tysiącznik na forum
książki pisać wtedy będziemy:)
warren buffet / 2007-01-19 22:42 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
a chyba ze tak :)
easy / 2007-01-19 23:22 / Baczny obserwator
Dobrze Karlos napisał: to psychologia. Gra nie polega na poznaniu wszystkich zasad rynku i ekonomi. Bo tego się poznać do końca nie da. Gra polega na obserwowaniu wszystkiego tego co otacza ludzi, którzy w tej grze podejmują decyzję. Wygrywa ten co potrafi przewidzieć zachowanie ludzi!!! Czysta psychologia ;) ..... z mnóstwem wskaźników i faktów do przeanalizowania ;)
Kenobi / 2007-01-20 02:00 / Uznany malkontent giełdowy
Dużo w tym prawdy, jednak te wszystkie fakty i wskaźniki też za wiele nie powiedzą, bo są rozmaicie interpretowane, w zależności od okoliczności. Niektórzy czekają na wyniki spółek, jak okażą się dobre, to rzucają się na akcje, podbijając ich cenę. Zapominają, że ta cena już od dłuższego czasu rosła, bo zawsze są tacy, którzy mają dostęp do informacji, o których nie wiedzą inni, więc obkupują się wcześniej i spokojnie sprzedają nowicjuszom. Tzw. sell on good news. Giełda to jak stragan - kupowanie, sprzedawanie i aby do przodu, aby był zarobek. Trwa stała rotacja - raz rosną akcje, raz obligacje. Raz złoto, ropa, metale i spółki z nimi związane, innym razem technologiczne albo budowlane itd. Ostatnio zauważyć można, że Dow Jones wyczerpał możliwości wzrostu, to pojawiły się rekomendacje, że teraz czas na spółki z Nasdaq, bo jest o połowę niżej niż w 2000 r., więc może tutaj coś się ugra. Ale nagle okazało się, że z wynikami coś nie tak (IBM, AMD, Intel, Apple i paręnaście innych), więc i tu problemy. Nakręcanie chwilowej koniunktury przez byle plotki, często nic nie warte, ale kogo to interesuje - rośnie, więc kupują. Tak było w ostatnim okresie z ropą i z miedzią - od dłuższego czasu widać było, że popyt na nią (przy tak horrendalnie napompowanych przez fundusze spekulacyjne cenach - np. ropa w 2002 r. 20 USD/bar.) spada, zapasy rosną, a ceny próbowali jeszcze pompować z byle powodu. Jednodniowe zmiany np. cen czy zapasów nie mają przecież żadnego znaczenia dla ogólnego trendu, czy wyników spółek, na który wpływ mają czynniki bardziej długofalowe. Dlatego najważniejsze jest zachowanie dystansu do tego całego szumu medialno-analitycznego i głębsza ocena sytuacji, żeby uniknąć zastawionych, na mało rozumiejących graczy, pułapek. Dobrzy gracze DT mogą próbować wykorzystywać takie "ruchy Browna", ale często przypomina to żonglerkę nożami, więc nie dla wszystkich do polecenia.
Big Lebowski / 2007-01-19 22:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Warren kiedys wkleiles jeden post Twojego kolegi z innego forum-mysle ze wlasnie diagnoza tego kolegi jest najbardziej trafna...
hannibal / 2007-01-19 21:56 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Myślę,że Ben Bernanke jest świeżo po lekturze książki R.Kiyosaki -"Przepowiednie bogatego ojca" i stąd ostrzega przed kryzysem ekonomicznym :)
Kenobi / 2007-01-20 02:38 / Uznany malkontent giełdowy
Niekoniecznie. Mówi o realiach, o których wie wielu na świecie, stąd nieprzypadkowe stopniowe uciekanie od rezerw dolarowych. U nas też wszyscy mówią jaka wspaniała gospodarka, jak się rozwija, 5% PKB (minimalny przecież , uznawany przez ekonomistów poziom, przy którym bezrobocie jeszcze nie spada, abstrahując oczywiście od tego spadku na Wyspy Brytyjskie i gdzie indziej), zapominając o długu 500 mld. zł. (który na dodatek stale rośnie), jakby go nie było. A obsługa długu kosztuje, nie mówiąc o konieczności jego spłaty. Stąd dużo wyższe realne stopy procentowe, co uderza gospodarkę i obywateli po kieszeni. Obligacje o coraz dłuższych okresach zapadalności, zadłużające dzieci i wnuki i uzależnienie od wierzycieli, nie są przecież rozwiązaniem problemu. Do niedawna za taki przykład stawiano Argentynę, a w naszym regionie wychwalano Węgry. Wiemy czym się te "cuda gospodarcze" kończą - zaciskaniem pasa. Wiadomo nawet na czyim brzuszku, bo tylko niektórzy w dzień i w nocy przed kryzysem wywozili małymi samolotami skrzynie pełne "czegoś" ze sportowego lotniska w Buenos Aires do pobliskiego Montevideo.
pawlus / 2007-01-19 21:55 / "Uznany Gracz Giełdowy"
ktos wie gdzie kolastyna bedzie sprzedawana?
anna. / 2007-01-19 22:19 / Uznany Gracz Giełdowy
IDM
pawlus / 2007-01-19 22:35 / "Uznany Gracz Giełdowy"
dzieki, wchodzisz w to?
anna. / 2007-01-19 23:44 / Uznany Gracz Giełdowy
Mam kasę zamrożoną w akcjach, na rynku pierwotnym są duże redukcje i bez kredtu to się nie opłaca a ja kredytów nie lubię. Myślę, że Warimpex też jest ciekawą spółką i pewnie da zarobić. ( zapisy przyjmuje BPH do 22.01.07r )
nicknamer / 2007-01-19 23:56 / Bywalec forum
Myślę, że podobnie jak to było do tej pory, IPO dadza dobry zarobek również w 2007. Jeżeli sprawdzą się prognozy to powinno byc około 60 debiutów w tym roku . Ostatnio brałem udział w IPO DOMDEV, niestety redukcja była na poziomie 98,5 %, tak że to jest dobry pomysł na giełdę dla tych z dużym kapitałem lub lewarowców.
Karlos / 2007-01-19 21:51 / Tysiącznik na forum
szukam odpowiedzi na ostatnie 'loty' Stalexportu???

Pokusi si kto o komentarz?
brydzia / 2007-01-19 22:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
ktoś z zarządu sprzedał 30 000 akcji po 4,3 , espi
Karlos / 2007-01-19 22:19 / Tysiącznik na forum
no ale to jest tylko 130tys?
brydzia / 2007-01-20 11:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
jak ktoś z budopolu sprzedał podobny pakiet to budopol odfrunął , na giełdzie ciągle tworzą się nowe trendy , kiedyś się kupowało akcje jak zarząd kupował a teraz jak zarząd sprzedaje to się kupuje
Big Lebowski / 2007-01-19 22:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
osobiscie uwazam ze ten walor jast wysprzedany tzn. jest w dobrych rekach ,wzmozenie popytu bedzie wywolwalo wzrosty na dt. nie polecam gdyz graja nim naprawde fachowcy- jezeli to tylko na dluzszy termin-posiadam te akcje i moje rozwazania nie powinny byc odebrane jako naganianie...
Karlos / 2007-01-19 22:20 / Tysiącznik na forum
ale czy dobre ręce będą go pchały do przodu? czy tylko skoki na szybki deal?
Big Lebowski / 2007-01-19 22:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
na to pytanie sam musisz sobie odpowiedziec...
Krzych / 2007-01-19 21:50 / Płoteczka na forum
"Miniony tydzień zostanie pozytywnie zapamietany przez inwestorów , natomiast ważniejsze wydaje się pytanie co dalej.
Mimo nowych szczytó większość obserwatorów dość sceptycznie podchodzi do szans na kontynuację wzrostów , ale osobiście negatywnie odczytuję spadek poziomów bazy na rynku terminowym względem rynku kasowego, takie zachowanie sugeruje wzmożoną aktywność arbitrażystów , którzy będą dążyć do realizacji zysków , co z kolei może wziąść się z nasiloną podażą akcji największych spółek."
Lisior / 2007-01-19 22:25
Korekta w przyszłym tygodniu będzie -to jest więcej niż pewne......
Czy ktoś w to wątpi?
nicknamer / 2007-01-19 21:47 / Bywalec forum
Czytam to wasze (przepraszam już nasze) forum i zauważyłem, że głównym problemem rozważanym tutaj jest kwestia przyszłej ewentualnej hossy lub (broń Boże!!!) bessy. A jakie ma to dla Was znaczenie ? Zarabia się zarówno podczas hossy jak i podczas bessy. A najlepiej zarabia sie podczas korekt :). Czy Wasze nastroje dzisiaj ( a szczególnie wczoraj) byłyby takie dobre gdyby nie ostatnia korekta? Wystarczy trochę zdrowego rozsądku i umiejętność stosowania narzędzi, które dają nam dzisiaj DM. Na giełdzie zawsze były i będą wzloty i upadki i na tym polega ta zabawa :)
Nirwan / 2007-01-19 22:29 / Bywalec forum
z tego co kojarze to na bessie nie da sie zarobic za duzo inwestujac w akcje, kontrakty i inne takie dziwy to dla poczatkujacych graczy ( a takich pewnie jest tutaj sporo) to niebezpieczna zabawka...
brydzia / 2007-01-19 21:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
przecież możesz zawsze nam coś z wyprzedzeniem napisać co kupić żeby zarobić
nicknamer / 2007-01-19 22:50 / Bywalec forum
Brydzia, nie udawaj, ż e nie wiesz o co chodzi. Po prostu nie lubie skrajności takich jak ciągłe naganianie na hossę lub bessę. Przecież kazdy wie, że najlepsze jest pośrodku, tam sie najwięcej zarabia.
brydzia / 2007-01-20 11:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
walka cały czas się toczy , to nie zabawa tylko pomnażanie pieniędzy , a na giełdzie ktoś musi stracić żeby ktoś inny zarobił

pozdrawiam , korekty są super , szczególnie szybkie i dotkliwe z bessą to bym dyskutowała czy wtedy można zarabiać , coś na pewno ale to nieporównywalne do hossy
brydzia / 2007-01-19 21:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
w USA to też nie mają żadnego pomysłu , ęczą się strasznie
BPrzemoo / 2007-01-19 21:23 / Bywalec forum
ilość osob ktore przewiduja spadek wig20 w nastepnym tygoniu 50%
ilość osob ktore oczekuja wzrostyow - 19%

= dobrze jest :)
KRACH / 203.144.143.* / 2007-01-19 21:18
IDZIE ZWAŁA JAKIEJ NIE BYŁO W HISTORII WYWALAJCIE WSZYSTKO PKCEM
siepan_wlasciwy / 2007-01-19 21:41 / Uznany Gracz Giełdowy
mam rade. tym pekacem walnij sie w kregoslup
easy / 2007-01-19 23:06 / Baczny obserwator
rada dobra ale skutek marny! w głowę będzie lepiej:)
Lodowy / 2007-01-19 21:21 / Bywalec forum
że idzie to wiadomo, ale nie wiadomo kiedy dojdzie :)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy