Forum Forum finansoweBanki

Na czym zarabiać będą banki po wejściu Polski do Unii

Na czym zarabiać będą banki po wejściu Polski do Unii

Wyświetlaj:
Mirek K. / .* / 2004-04-04 10:10
Już nie chcecie wiedzieć jak zrealizować inwestycje aby nie przepłacać (oddawać odsetki), ani jak to robią niemcy, austriacy itd. Ciekawi mnie jakie macie inne rozwiązania.
Mirek K. / .* / 2004-03-27 15:49
Polskie małe i średnie firmy są jeszcze łakomym kąskiem, ale wszyscy muszą zrozumieć jedną rzecz. Jeżeli firmy i ludzie planują inwestycje to dzięki temu ze żyjemy w świecie informacji mogą skorzystać z wielu innych i to bardziej atrakcyjnych form finansowania. Np pożyczając pieniądze można już dziś oddać tyle samo co się pożyczyło z opcją oddania mniej. Myslę że system bankowy nie może istnieć w formie takiej jak istnieje musi się zreformować i to jak najszybciej, gdyż za chwilę bedą sie kolejne banki budzić z ręką w nocniku. Tłumaczenie ludziom w jaki sposób zarabiają banki ( różnica między depozytem a kredytem) staje się śmieszn. Prawda jest taka że banki zarabiają w całkiem inny sposób i lada chwila wszystko się wyjaśni całkowicie dla coraz większej ilości społeczeństwa. Już dziś jakby wszyscy ludzie i firmy odebrali swoje depozyty, to odkryliby największy przekręt wszechczasów, że wiekszości pieniedzy wcale nie ma. Przeyczyną tego stanu rzeczy są "ODSETKI" (pieniądze w beszczelny sposób dopisywane czyli fikcyjne!!!!!!!! które następnie jako prawdziwe czyli wyrwane z rynku należy oddać). Dla zainteresowanych jak zarabiają banki oraz co to są odsetki a także jak dopożyczyć pieniądze żeby oddać tyle samo z opcją oddania mniej mogę wysłać info.
lepper / .* / 2004-03-29 18:18
Zero konkretów. Brak wiedzy ekonomicznej.To czego dotykasz w poscie to tzw. "kreacja pieniądza"-temat 2go semestru studentów ekonomii. A jest 9 semestrów.Przykre, że polityka lat 90 spowodowała taką tępotę ludzi, że łatwo wierzą w czary, magie i lepperyzm.I to nie jest do Mirka.Tylko do wszystkich, którzy proszą o info.
demo / .* / 2004-03-29 13:22
Lepiej późno niż wcale, proszę o info
rafal s. / .* / 2004-03-29 13:13
Mirku K.Obawiam się, że Twoja edukacja ekonomiczna zatrzymała się na wczesnym etapie. To, że niemozliwe jest wyciągnięcia wszystkich depozytów z banku, gdyż bank okazałby się niewypłacalny nie jest żadnym odkryciem ani tajemnicą. Tak skonstruowany jest system bankowy na całym świecie. Jeżeli ktoś obiecuje pożyczkę z opcją zwrotu mniejszej kwoty to znaczy, że:a) albo mu ktoś tę różnicę zrefunduje (np. fundusze UE)b) albo jest filantropem i uprawia rozdawnictwo pieniędzyc) jest złodziejem bo obiecuje pożyczkę na takich warunkach ale po wpłaceniu prowizji (po skasowaniu której się dematerializuje)Ciekaw jestem, która z opcji pasuje do Twojej oferty.
Ewa / .* / 2004-03-29 09:36
Zainteresowanie info, jak sadzę, ogromne. Zgłaszam również swoje i oczekuję na twoje info z niecierpliwością.
Konrados64 / .* / 2004-03-29 08:42
Ja również oczekuję na infoPozdrawiamKonrados64
Zoja / .* / 2004-03-28 08:48
To jeszcze raz ja, podaję adres mailowywamp5@02.plKristin
Kristin / .* / 2004-03-28 08:47
DO MIRKA,Mirku, bardzo chętnie dowiem się od Ciebie co wisz na temat banków i tego w jaki sposób zarabiają a tekże na temat odsetek itp, czekam na info od Ciebie
pejot / .* / 2004-03-27 09:36
Banki dotychczas niechętnie udzielają kredytów gdyż mogą bezpiecznie ulokować pieniądze w papierach skarbowych i obligacjach. Stąd też optymizm w tej kwestii jest chyba nieuzasadniony. Drugą kwestią jest to, że część banków jest w rękach kapitału zachodniego. Jeżeli firmy nie dostaną kredytu to nie wykorzystają środków z Unii a wtedy te pieniądze wrócą do budżetu Unii.

Najnowsze wpisy

Konto firmowe - najlepsza oferta: