Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Na giełdach zapachniało paniką

Na giełdach zapachniało paniką

Money.pl / 2010-04-28 14:55
Komentarze do wiadomości: Na giełdach zapachniało paniką.
Wyświetlaj:
I dalej / 211.138.124.* / 2010-05-03 14:27

Być może zapisze się też, jako dzień przełomu. Niestety, niezbyt przyjemnego

Na szczescie sie nie zapisal
początkujący_inwestor / 213.17.201.* / 2010-04-28 14:55
Uwielbiam taka sytuację. staram się na nią być przygotowanym. Zawsze zostawiam sobie ok 30% kapitału na tzw. uśrednianie i spokojnie staram, się dokupować w dołkach. na razie mi to wychodzi. Teraz mam PGE i dziś też sporo dokupiłem od tzw. leszczy a teraz kurs wraca a ja liczę już ile dziś zarobiłem. Wielcy bowiem wyznaczają "stare maksima" a leszcze w panice puszczają ze stratą 5-10%. Pozdrawiam leszczy co byśmy bez was zrobili? NUDA NUDA .
arturek77 / 89.231.118.* / 2010-04-28 15:03
Ciekawy jestem co będziesz "ekspercie" gadał jak rynek bedzie dalej leciał i będziesz zmuszony trzymac se te akcje do nastepnego odbicia albo sprzedac z kilkudziesiecioma % straty
początkujący_inwestor / 213.17.201.* / 2010-04-28 15:23
Przestań! PGE to nie Petrolinvest. Zbyt dużo wielkich weszło po 24 zł żeby teraz bać się spadku. Akcje PGE na razie nie idą tak jak rynek, zachowują się trochę inaczej. Za chwilę będzie dywidenda, dalej kolejne info o sprzedaży Polkomtela. To dobra i stabilna spółka. Jedynym minusem jest to że wszystkich akcji jest zbyt dużo i stosunkowo mały tzw Free Float. A uśrednianie właśnie ratuje przed stratami zbyt dużymi i skraca okres powrotu do zysków. Problem robi się gdy kończy się gotówka na obronę, ale przy ostrożnosci to rzadkość. Natomiast najwiekszym błędem jest wywalanie w panice jak spadek jest rzędu 2-3%. Znasz stara zasadę sprzedawaj jak rośnie kupuj jak spada? Właśnie ja ja stosuję.Niestety nie umiem sprzedać jak spada aby za chwilę odkupić taniej to mi jakos nie wychodzi.
negreb / 2010-04-28 17:51 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Znasz stara zasadę sprzedawaj jak
rośnie kupuj jak spada?

pierwszy raz "słyszę" o takiej zasadzie...
grubasek / 2010-05-03 14:21 / -

pierwszy raz "słyszę" o takiej zasadzie

To w jaki sposob chcesz zarabiac,skoro nie chcesz sprzedawac gdy jest wysoko???
Kupiles i trzymasz do oporu,bo "bedzie wiecznie roslo" ???
A kupuje sie chyba gdy jest jak najtaniej,a nie gdy jest drogo,prawda?
wiejski przygłup / 83.28.240.* / 2010-05-02 18:18
nie jest glupia ta zaada, rynek ma to do siebie że się często powtarza. tez tak czesto robie jak jest załamanie to kupuje z czasem sie odbije :) jak pnie sie ostro w góre, sprzedaje bo z czasem będzie spadek :)
póki mam 8000% zabezpieczenia kapitału to sie niczego nie boje :D
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy