Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Na giełdzie zarobiłem....

Na giełdzie zarobiłem....

jacek0808 / 81.219.182.* / 2006-11-22 14:25
Moja przygoda z giełdą zaczeła się dwa lata temu , inwestowałem kilkaet złotych. Niewiele traciłem , czasem zyskiwałem - ale przede wszystkim nauczyłem sie praktycznie interfejsu , korzystania z programu maklerskiego w pkobp. Inwestowanie małych pieniędzy jest o wiele więcej uczące na giełdzie niz granie wirtualnym pieniądzem. Nawet jeśli stracisz 200 zł czy 400 zł nalezy to traktować jak opłatę za kurs który sam sobie wykonujesz.
Do rzeczy - po 2 latach eksperymentów , przy inwestycji około 12 -14 tyś udajei się mi zarobić średnio 400 zł miesięcznie. Czy to dużo ? Ani razu nie znalazłem na ulicy 400 zl. Ale potrafię siędzac w domu w fotelu kliknąć w laptopie parę klawiszy i przy pomocy komputera zarobić 400 zł.
Obserwując giełdę , już kilka razy widzaiłem jak w ciągu miesiąca lub sezonu rodzą się fortuny. Faktycznie inwestując 60 tyś można miesięcznie średnio zarabiać 2-3 tyś zł.
Ale można i w ciągu roku zarobić 100 - 150 tyś.
Najważniejsze mieć i dbać o kapitał.
Nie zadłużać się bezkrytycznie - aby nie skończyć na ulicy.
Rozwijać wiedzę o giełdzie i papierach wartościowych.
I zawsze pamiętać pieniadze na giełdzie można stracić w jednej chwili. ...
Wyświetlaj:
nikt_bardzo_bogaty / 213.25.133.* / 2006-12-04 22:39
"przy inwestycji około 12 -14 tyś udajei się mi
zarobić średnio 400 zł miesięcznie"

to raczej nie duzo nawet, jak na taka kwote inwestycji to bardzo malo (moim zdaniem)

przykladowo 400zl z 10 000zl to jest 4%...
a 4% miesiecznie ?!? nie uwzglednaiajc prowizji... ale z kapitalem ponad 10 tys prawie 15 ?

ostatnio troche siedzialem w domu
powiem Ci ze ja zarabialem wiecej niz 4% dziennie na jednej sesji, jak masz czas (9-16)to go nie marnuj go bo czas to pieniadz przeczytaj sobie ksiazeczke "Bernstein Jake - Inwestor Jednosesyjny" dowisz sie troszke :) o szybkim inwestowaniu



ale zazwyczaj zaczynam analizowac dzien po 20 czyli jak cala gielda stanie ;) ze wzgledu na szkole i zarabiam miesiecznie kolo 10 do 20%... i dodam zajmuje sie gielda teoretycznie od niedawna...
szczypiorek / 2007-01-20 20:34 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Brzydko tak umniejszać innym. Myślę, że Jacek w przeciwieństwie do Ciebie nie upiększył rzeczywistości.
Skoro bez problemu zarabiasz 10-20% miesięcznie, to odpowiedz proszę na jedno moje pytanie: Co nie pozwala ci wziąć kredytu hipotecznego pod mieszkanie rodziców i dom babci na 1 000 000 zł? Jeśli kredyt jest na 20%, to maksymalnie w dwa miesiące spłaciłbyś od niego odsetki, przez następne 10 miesięcy obracałbyś milionem złotych, co dałoby ci milion złotych zysku po odliczeniu wszelkich kosztów.
Istny filantrop z Ciebie, że zamiast tak czynić siedzisz przed swoim komputerem i dzielisz się z nami swoją wiedzą pisząc posty pełne merytorycznych treści ...
szum / 2007-05-02 17:42
"Istny filantrop z Ciebie, że zamiast tak czynić siedzisz przed swoim komputerem i
dzielisz się z nami swoją wiedzą pisząc posty pełne merytorycznych treści ..."

chyba sam to robisz :/ nie wiadomo z jakiej kwoty wyciąga te 10-20%
needle / 2007-04-26 17:21 / Bez rangi
bravo za rozsądek
Zybi / 83.7.150.* / 2006-11-23 12:41
Witam!
ja zacząłem w sierpniu tego roku i miesiecznie wychodze 300zł z tym ze zacząłem od kwoty 750zł!!:D
Zdarzyło mi sie kilka razy p***************...) niezłą okazję bo juz teraz mogłbym sie pochwalic niemałym kapitałem(ok 7000zł);) a to wszystko z kwoty 750zł!!!!!
Idę w gorę aż milo patrzeć!!
mam teraz 2000zł na koncie!
robert76 / 2007-05-03 11:18
Witam serdecznie!
Chętnie skorzystałbym z rad tak dobrego gracza, który zaczynając od tak niewielkiej kwoty może się już pochwalić niezłym dorobkiem. Sam też jestem początkującym, grubo początkującym (gram dopiero od kilku dni) i moje "wpisowe" na giełdę jak i późniejsze możliwe miesięczne wpłaty nie przekroczą maximum 500 zł ze względu na mój napięty budżet. Chętnie odłożyłbym jakąś kwotę na koncie na czarną godzinę, dlatego gdybyś mógł mi coś poradzić (nie chodzi mi tu o konkretne spółki), ale jakieś chociażby podstawowe zasady i problemy, na które powinienem zwracać uwagę w trakcie inwestowania.
Z góry dziękuję za wszelkie informacje
Pozdrawiam
:P / 91.146.240.* / 2007-01-20 22:51
właśnie męczy mnie pytanie jaki trzeba mieć najmniejszy kapitał aby zarobić coś na giełdzie
cały czas sie kształce a kase jakąś bym znalazł aby sie pobawić w prawdziwą giełde i sie czegoś nauczyć bo symulatory mnie nie jarają .
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy